АПОСТОЛСКИ ЦЕНТАР 888 ФОРУМ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Мојима

5 posters

Go down

Мојима Empty Мојима

Порука  ??? 25th August 2009, 16:44

Помаже Бог
Захваљујући oвом форуму стекао сам могућност да упознам неке нове људе да осетим да Црква Христова живи и у Србији данас . Једноставно овај форум данас по мени претставља ону идеју коју је наш светитељ и Божији угодник владика Николај реализовао и покренуо пре другого светског рата. Да се Срби окупљају око Цркве и једни око других ,тежак смо ми народ али ево ту је форум је ту да покаже да можемо и да хоћемо .
Елем потребан ми је савет ,као што претпостављам да сви знате ,имама озбиљну повреду кичме ,коју сам ја лично потиснуо у други план . Али пре пар јутара устанем из кревета и немогу да померим руке ,глава ме боли пулсира нешто . Одем до огледала и сам себи сам смешан стојим и немогу руке померити ни горе ни доле ни лево ни десно висе као две гране са мене .
Пробудим жену она позове хитну помоћ дођу људи ,кренем у болницу онако у својим мислима пролазим поред Цркве хоћу да се прекрстим али неможе недају се руке .Као неко да ме завезао .
Дођем у болницу седнем да сачекам лекара ,када одједном почеше руке да ми трну и да боле видим ја може да се ради са њима . Таман стиже лекар мени сада непријатно руке боле али функционишу испада да се шалим са њим. Он ме прегледа каже шта и увек да нису сигурни шта је и пусте ме кући .
Ја сам тако навикао међутим ,моја жена ма колико глумила да је јака видим да је то погађа . Али ћутим ја кажем све ће бити у реду ,па шта друго . Она се нервира једе се у себи због тога је имала операцију пре непуна два месеца ,елем операцију смо морали да платимо 500 еура (није било места да се оперише у државној болници ваљда нисмо имали довољно да дамо да се створи место),вероватно због овога од пре пар дана опет добије ту аналну фисуру на истом месту ,само што сада крвари јаче и видим да је боли више.
Доктор опет тражи 500 еура да се оперише ,да ли је то у реду ?Каже да није имао случај да неко у овако кратком периоду има толику рану на дебелом цреву .
Ми пара и онако немамо ,незнам како ћемо али како Бог одлучи нека буде тако .Операција је сутра она мора бити пар дана у болници ,питао сам да неједе тамо да ми донесемо храну надајући се да ће битит бар мало јефтиније .Ништа није рекао
Моје питање онима који се разумеју у ову област да ли доктор треба поново да наплати оно што је радио недавно или нетреба ?Са приватним лекарима немам искуства .И шта могу да урадим сем да платим
Некако смо стално у приличној немаштини таман смо скупили довољно да детету купимо све за вртић кад сада ово .
Покушали смо да радимо услужно пеглање али то није успело . Волео бих да почнемо да правимо домаће кифлице и да их продајемо ,кифлице би радили кући . Ја сам се доста дуго бавио послом у кухињи али ова кичма недами да радим за неког ја сам упоран и истрајан ,међутим мало ме попушта ентузијазам тешко ми је да гледам дете а незнам шта ћу јој сутра дати да једе .Незнам шта и како ћу рећи доктору када одем да немам пара .Незнам како незнам зашто али Господ ставља ново искушење на нас ,хвала му на свему . Од монаха сам чуо следеће када га неко упита Како си брате ,он одговара Није добро Богу је хвала .
Можда и нама нетреба да буде добро .Молим се Богу и у њега се надам
Ваш брат Небојша Стојнић

???
Гост


Назад на врх Go down

Мојима Empty Re: Мојима

Порука  Христов ратник 25th August 2009, 20:47

Брате баш ме је потресла твоја прича...Незнам шта да ти кажем, млад сам...мислим да је најбоље да одеш на Острог или неки ближи манастир са моштима, мени је пуно помогла око очију вода Свете Петке из цркве Ружице код Калемегдана...Мир ти од Господа...
Христов ратник
Христов ратник


Назад на врх Go down

Мојима Empty Re: Мојима

Порука  Стефан Игрутин 25th August 2009, 22:33

Ех брате мој у христу , видим да си у веома тешкој ситуацији , ко зна зашто ти је Господ послао таква искушења, моли се Господу , обавезно пости , и причешћуј се и исповедај се , обавезно то требаш што пре да урадиш. Моли се Мајци Божијој она свима помаже.

Издржи мораш бити јак у вери, све нас погађају искушења и мене данас , нечастиви нападао док сам се играо са друговима.

Све нас нечастиви напада. Бори се. А ја бих ти на све начине помогао да могу али засад само могу да те охрабрим да не клонеш духом , јер све што ти долази је од господа и никад не заборави да ће ти господ и добро подарити.

Каква је ситуација са твојим рукама и кичмом , јел си имао неке повреде нешто слично.

Али прво пост , покајање и господ ће ти сигурно подарити здравља и снаге.
Стефан Игрутин
Стефан Игрутин


Назад на врх Go down

Мојима Empty Re: Мојима

Порука  РабМаксим 28th August 2009, 06:05

Потписујем шта Цвеле и Игрутин кажу, молите се, постите, одите у Острог и молите се за ицсељење, и што је најважније не ропћите на Бога за то што вам се дешава! Сетите се само приче о праведном Јову.
РабМаксим
РабМаксим


Назад на врх Go down

Мојима Empty Re: Мојима

Порука  Србин_православац 28th August 2009, 18:50

Чудни су путеви Господњи...ко зна зашто је то тако...само Господ зна...имај вере у Господа и не бој се. Не падај у очајање да ли ћеш имати шта да даш детету да једе и слично, да се не би десило најгоре (мислим на самоубиство), а онда остављаш и дете на улици и губиш душу, само храбро и имај вере, нема везе што немаш у овом животу, ако претрпиш и испуни се Божја воља, бићеш награђен...Само бих рекао једно на крају, што ти је рекао РабМаксим, немој роптати на Господа..

Ако ти се догоди нешто добро, благослови Господа и продужиће ти се!
Ако ти се догоди нешто лоше, благослови Господа и прекратиће ти се!


Св.Јован Златоусти

ИЗДРЖИ БРАТЕ!!!
Србин_православац
Србин_православац
Admin


Назад на врх Go down

Мојима Empty Re: Мојима

Порука  mudrycz 11th November 2009, 00:54

pomaze BOG brate moj...
video sam tvoju pricu pa cu ti napisati pricu iz mog zivota koja ce nadam se da ti pomogne da svatis kako GOSPOD djeluje u nasim zivotima iako nam to u u prvo vrijeme nije jasno i cak nam se neke stvari dese koji mi mozda nebismo voljeli da idu u tom smjeru ali nakraju shvatimo da je bolje da se zavrse na drugi nacin jer je to na spasenje nase duse!!
pa pocinjem ..kao mali oduvjek sam vjerovao u BOGA ali nisam kao dijete a i kasnije imao nista od znanja osim uvjerenja u dubini duse da BOG postoji...kada sam postao punjoljetan shvatio sam da sa svojom srednjom skolom nikada necu zaraditi neke pare da bih mogao da zivim od svog rada a da od te plate hranim i izdrzavam porodicu koju bi volio da imam pa sam zato krenuo da gledam nacin kakao da odem u inostranstvo!!
moja zelja je bila ogromna i nezamisliva...zelio sam samo da napustim BIH nebirajuci posao...zato sam konkurisao za razna iseljenja,da budem kuvar na brodovima,rad na naftnim platformama i sve druge nacine na koje covjek moze da ode odavde.nekad nisam uspio zbog svoji kvalitete anekad zbog ja cu reci Bozije promisli da neodem..jer kako drugacije objasniti ta stalna padanja na skoro zavrsnim i zadnjim ispitima za poslove vezane za inostranstvo..pa sam jedno vrijema da kazem muvao cure iz inostranstva samo da odem odavde.moja zelja je bila nezamisliva!!cak i veze sa curama iz inostranstva nisu uspjevale na neki cudan nacin..uglavnom sve sam radio samo da odem iz BIH.jednom sam cak bio potpisao da idem raditi gradjevinu u U.A.E u Dubai...ugovor je potpisan samo sam cekao let aviona iz BEOGRADA ZA DUBAI.bio sam u kontaktu sa ljudima koji su otisli u emirate prije mene raditi te poslove.dosao je red na moju turu.i taman kad pomislim da napokon idem u inostranstvo i da mi se napokon ostvarila zelja,cujem se za jednom zenom ciji je muz otisao prije mene u emirate i kaze mi da su oni tamo u problemima .oduzeti im pasosi,gazda ih neplaca,policija ih strpla u zatvor pa pustila,nakraju izbaceni na ulicu su spavali u dzamijama !!!dobri ljudi su skupili pare da se jedva vrate svojim porodicama!!!katastrofa...a ja sam trebao da idem za 10 dana i promislom Bozijim se sve tako to izdesavalo bas kada sam ja trebao ici i vijesti su dosle do mene i ja sam ostao kuci...a vec sam neke stvari bio prodao i razdjelio...ali opet u meni je ta zelja postojala poslije svih ovih nemogucih misija odlaska u inostranstvoo..cuo sam preko kolega iz teretane da ima jedna Americka security agenacija koja regrutuje momka za poslove osiguranja u Iraku!!! ja posto sam i dalje imao zelju da odem u inostranstvo odlucim da sa jednim kolegom konkurisem za taj posao...a i plata je bila 4000 dolara mjesecno!!!!a posto sam da kazem bio mlad i jak i uvijek se bavio nekim sportom meni je to i odgovaralo...odemo do BRCKOG prodjemo sve uslove koje se moraju ispuniti da bi te primili .potpisemo ugovor i sad samo cekad da odem u IRAK ratovati za amere!!!posao posto nemam ja i dalje samo jos zesce treniram i bildam i cekam da me zovnu...mada sam i ocekivao opet BOZIJE dijelovanje jer sam znao da to nije Bogougodan posao za Hriscanina..ratovanje i ubijanje ljudi za pare!!!ali sam se nadao.. a posao i dalje nemam...i odjedno ispada mi posao da konobarisem..iako sam bio skoro godinu dana bez posla..proslo je 2 mjeseca od potpisa ugovora i svakog dana cekam da me zovnu da idem u IRAK!!u stalnom sam kontaktu sa agencojom preko koje ide...starci negoduju ali ja samo to zelim i BOGU se molim za to!! posao prihvatam da mi lakse prodje vrijeme dok cekam da me zovnu...poslije par dana na poslu pozelim sebi da kupim skuter i trazim od staraca pare da mi daju pod pricom to mi je zelja a uskoro idem u irak pa da sebi ugodim prije nego odem..jednog dana u teretani me obuzme zelja da upravo tog trenutka odem do svog poznanika i uzmem od njega skuter da kupim ...na nagovaranje kolege da nece da me vozi da razmislim jos koji dan je neodustajem!!zahtjevam da me vozi da kupim skuter od njega!kupujem skuter i na putu kuci od tog momka do moje kuce dolazeci u svoju ulicu mi izlece jedno diojete pri maloj brzini i ja padam sa skutera..i sta se desava i ako je pad mali i brzina mala ja prolazim kao da me je udario voz!!!!izvaljujem kljucnu kost i lomim lopaticnu kost i kasnije se uspostavlja imam i perezu zivca!!!odmag sam znao da je to zbog IRAKA i da necu ici tamo ratovati..to sam odmah shvatio..moram reci da je brzina bila 10-20 na sat jer sam upravo skrenuo u svoju ulicu vracao sam se upravo poslije teretane vozeci skuter od tog momka,hocu reci bio sam zagrijan poslije treninga..nikada u zivotu nisam imao lom bilo koje kosti prije ovog pada ..trenirao sma redovno i bio sam daleko od nekog slabica i mogu da kzem da u tom periodu nikad nisam bio fizicki jaci!!ali eto pad sa skutera i prolazim kao da me sleper udari..idem u bolnicu stvljam gips..13 dan od pada me zovu iz agencije da dodjem u brcko jer treba da za koji dan leti za BAGDAD!!!ja sav u gipsu!!govorim njima da se nebojim i da nelazem da sam imao pad ali da me zovu za iducu turu odlaska u IRAK.ja poslije mesec dan skidam gips i sta se desava ...nemogu ruku da odvojim od teka ..BUKVALNO!!!ja koji sam bio bildao godinama i ponosio se svojom fizickom snagom
docekao da nemogu rukom da mrdnem..krecem na terapije..vjezbe ,magneti,struja led ultra zvuk i sta jos ne!!!samo da se ruku vrati!!ali nece ..a zato vrijeme ocekujem i drugi poziv za odlazak.ruka se odvaja od tela nekih 10-15 cm od tela ...kad sjedem za stol da rucam desnom rukom hvatam lijevu i stavljam je na stol!!!invalid skoro..a gdje je tek da dignem ruku vise glave..iz agencije zovu 2 put ja kazem da je oporavak spor i da me zovu opet..poslije jednog pregleda kod doktorice i njenog cuddjenja sporog oporavka i med.sestre i kada mi je rekla da bi trebao barem da dignem ruku u visinu ramena suzdrazvam se da ne zaplacem pred njima..kroz glavu mi je samo proslo koji cu posao da radim a nemogu ruku da dignem od visine ramena pa da budem inavlid u 28 godini...dolazim kuci i placem kao nikad u zivotu!!!iako sam citav zivot bio agresivac i nepamtim kada sam zaplako taj sam dan plakao kao nikad u zivotu.kleknuo sam pred ikonu SVETOG DJORDJA u svojo sobi i plakao!! molio sam sve svece i svetog Djordja a najvise Gospoda Boga
da mi vrati ruku da nemoram u irak za da cu ja za uzvrat da prestanem da zivim zivotom kojim sam do tad izvi(zene alkohol i droga u neogranicenim kolicinama-koriscenje do tofa dok nepadnem u nesvest od opijata!!!!)i da cu cak i ja takav sa takvim nacinom zivota da se promijenim i da cu da postim i ispovjedim da se se pricestim!!odricem se svega i prilazim GOSPODU!!da skratim ...ruka pravi nemoguce brz napredak vrca se u normalu,ovi iz agencije mijenjau pravila odlaska i na nemogu da idem..ja postim,ispovijedam se i pricescujem !!!cak i cigare ostavljam !!!zahvaljujuci dragom BOGU NA USLISENIM ZELJAMA...kolega sto je samnom konkurisao moj prijatelj izteretene odlazi u irak..ja koji sam pusio pio i uzmao upijate u neogranicenim kolicinama se vracam BOGU I od tada pa sve do sada postim postove barem 7 dana redovno se pricescujem i spovijedam prvi put od 28 god..i obilazm manastire...roditelji misle da sam u nekoj sekti!!!tolika je moja promjna bila!!kolega koji je otisao iako nikada nije ni travu pusio vraca iz iraka sa nesto para ali nevucen na heroin!!o ratnim strahotama da nepricamo sta je prezivio!!znaci bukavlno smo Promijenili zivote !!!i da nije zalosno bilo bi smijesno...znaci hocu reci za kraj..CUDNI SU PUTEVI GOSPODNJI...i MORATE SVATITI STA GOD DA VAM SE DESI U ZIVOTU CAK I NESTO LOSE NA PRVI POGLED (SLUPATE KOLA,IZGUBITE PARE DOBIJETE NEKU BOLEST MA CAK I DA VAM IZGORI KUCA RODJENA)SVE JE TO NA SPASENJE NASE DUSE!!!JER SAM GOSPOD ZNA ZASTO JE NEKA NJEGOVA ODLUKA KOJA UTICE NA NAS ZIVOT DOBRA , IAKO JE MI MOZDA TAKO NEVIDIMO.ALI VJERUJETE DA JESTE!!
SLAVA TEBI GOSPODE..
SLAVA TEBI GOSPODE..
SLAVA TEBI GOSPDE...
I NEKA BUDE SAMO VOLJA TVOJA!!!
AMIN.

mudrycz


Назад на врх Go down

Мојима Empty Re: Мојима

Порука  Sponsored content


Sponsored content


Назад на врх Go down

Назад на врх


 
Permissions in this forum:
Не можете одговорити на теме у овом форуму