Објасните ми.

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Објасните ми. Empty Објасните ми.

Порука  Сале on 14th October 2009, 20:17

Да ли би неко хтео да ми детаљно објасни шта и ко су зилоти,шта је "истинска православна црква" како зилоти говоре,шта су новотарци и новокалендарци,и да ли ће,по вашем мишљењу, због тих ствари доћи до раскола у СПЦ?

Назад на врх Go down

Објасните ми. Empty Re: Објасните ми.

Порука  РабМаксим on 14th October 2009, 22:07

http://apostolskicentar.forumotion.com/forum-f8/topic-t202.htm
Косу и шта су новотарци прочитај ту.
Новотарци су једна струја у СПЦ која уноси нека модернистичка учења у СПЦ кој долазе из Грчке од епископа Зизјуласа.
Старотарци се залажу за очување Светосавља и боре се против сваког мењања литургије у СПЦ.
Новокалендарци су Грчка Правослвна Црква, односно Васељенска патријаршија. Они су 1920-их прихватили нови календар , по коме се сви празници славе две недеље раније. У том тренутку се одређена група верника одвојила од Грчке цркве и основала своју Грчку цркву. Они су себе назвали ЗИЛОТИ што значи ревнитељи. Они нису признати од других патријаршија.
Када су се у СПЦ појавили новотарци и екуменисти, одређена група верника је направила Српску верзију зилотске цркве и гордо су назвали "Српска истинска православна црква". Они верују да су је због новотараца и екумениста и осталих који су пали у апостасију, СПЦ изгубила благодат Духа Светога и да се реба одвојити од ње. Они верују да је апостасија "заразна" и да ако си у заједници са отпадником, и ти постајеш отпадник.

Назад на врх Go down

Порука  Сале on 15th October 2009, 01:29

Па да ли су онда ти домаћи србски зилоти на правом или погрешном путу,приметио сам да их поједини називају сектом?

Назад на врх Go down

Порука  Стефан on 15th October 2009, 14:22

Како се могу назвати сектом ако су за "чисто" православље, пре се могу назвати секташума (унијатима) они из СПЦ који љубе руку папи! Зна се да католичка јерес својим учењем хули на Духа Светог а у Јеванђељу се каже да ће се хула на Бога опростити а хула на Духа Светог не,а они који саслужују и љубе се са хулитељима шта су друго до хулитељи исте светиње или бар саучесници. А Свети Оци кажу да се Благодат може задобити,умножити али и изгубити . Већ дуже време се види да Дух Свети не управља са СПЦ а ко управља видите сами.

Назад на врх Go down

Порука  ppp on 16th October 2009, 02:43

Стефан ::Како се могу назвати сектом ако су за "чисто" православље, пре се могу назвати секташума (унијатима) они из СПЦ који љубе руку папи! Зна се да католичка јерес својим учењем хули на Духа Светог а у Јеванђељу се каже да ће се хула на Бога опростити а хула на Духа Светог не,а они који саслужују и љубе се са хулитељима шта су друго до хулитељи исте светиње или бар саучесници. А Свети Оци кажу да се Благодат може задобити,умножити али и изгубити . Већ дуже време се види да Дух Свети не управља са СПЦ а ко управља видите сами.

Брате мој Стефане није довољно прочитати пет до десет књига и одма се упуштати у осуђивање и разговоре о ономе о чему заправо се не зна,а онда притом несвесно чинити највећи могући грех и хулити на СВЕТОГ ДУХА ! Да ли си свестан о чему говориш,да ли знаш о чему заправо причаш.
Да ли знаш шта је саслуживање и када је неко из СПЦ саслуживао са јеретицима?
Да ли си свестан да су Акакаијвеци секта и то веома опасна и погубна,са великим проклеством раскола који им стоји на врату а за које Оци говоре да ни мученичка смрт не пере.
Да ли си свестан колику си хулу сада узговорио тиме што си рекао да Свети Дух не управља СПЦ? Добро размисли! И најпре којој ти цркви заправо припадаш?

Назад на врх Go down

Порука  ppp on 16th October 2009, 02:47

Сале ::Па да ли су онда ти домаћи србски зилоти на правом или погрешном путу,приметио сам да их поједини називају сектом?

Да секта,без благодати Духа Светог,непризната црква,под патронатом грчких старокалендараца који су се такође поделили на ко зна колико фракција и секти и који се међусобно пљују,проклињу и анатемишу,који тврде да су само они црква,а какве све заврзламе код њих постоје,шта су радили и шта раде,боље и да не знамо,једно време су користили миро од Грчке Званичне Цркве,па се после делили,па настали неки матејевци који опет за себе тврде да су само они црква,не може их човек похватати. А то сведочи једно,само оно да се зна ко управља њима и да ту нема никакве благодати већ само мржње и немира.

Назад на врх Go down

Порука  ppp on 16th October 2009, 02:49

И заправо немојте се бринути ви ко су новотарци,старотарци као што каже брат Максим Laughing , зилоти,ови и они већ стремите ка подвигу и јеванђелском животу,ка исправљању себе,ка посту,причешћу,покајању и исповести,ка редовном одласку на литургије,ка читању духовне литературе,Јеванђеља,светих Отаца.

Назад на врх Go down

Порука  Стефан on 16th October 2009, 21:08

Брате мој Стефане није довољно прочитати пет до десет књига и одма се упуштати у осуђивање и разговоре о ономе о чему заправо се не зна,а онда притом несвесно чинити највећи могући грех и хулити на СВЕТОГ ДУХА ! Да ли си свестан о чему говориш,да ли знаш о чему заправо причаш.
Да ли знаш шта је саслуживање и када је неко из СПЦ саслуживао са јеретицима?
Да ли си свестан да су Акакаијвеци секта и то веома опасна и погубна,са великим проклеством раскола који им стоји на врату а за које Оци говоре да ни мученичка смрт не пере.
Да ли си свестан колику си хулу сада узговорио тиме што си рекао да Свети Дух не управља СПЦ? Добро размисли! И најпре којој ти цркви заправо припадаш?[/quote]

На жалост прочитао сам доста више књига од десет,кажем на жалост јер боље је да нисам ништа сазнао,где је та "благодат? да није можда код српски архијереја који су "просвећенији од св. Јована Златоустог па мењају Литургију ,или код Иринеја Буловић који се зајено причешћује са католичким јеретицима, или код Лаврентија Трифуновић и Амфилохија који љубе руку папи,или код Игњатија Мидић који прави метанија пред Зизјуласом који васкрсава јереси. Могу Вам послати фотографије и видео снимке за све ово. О нижем свештенству боље да ћутим,углавном у СПЦ има свега осим Бога!

Назад на врх Go down

Порука  ppp on 16th October 2009, 21:57

На жалост прочитао сам доста више књига од десет,кажем на жалост јер боље је да нисам ништа сазнао,где је та "благодат? да није можда код српски архијереја који су "просвећенији од св. Јована Златоустог па мењају Литургију ,или код Иринеја Буловић који се зајено причешћује са католичким јеретицима, или код Лаврентија Трифуновић и Амфилохија који љубе руку папи,или код Игњатија Мидић који прави метанија пред Зизјуласом који васкрсава јереси. Могу Вам послати фотографије и видео снимке за све ово. О нижем свештенству боље да ћутим,углавном у СПЦ има свега осим Бога!

Прво видим да не одступаш од своје хуле на Бога из свог страха и незнања,а добро знај да се хула на Светог Духа не прашта ни на овом ни на оном свету.

Друго - О литургији боље немој да причаш јер немаш појма о томе,не троши мозак и не губи време износећи небоулозе о литур. св. Јована Хрисзостома.

Треће - + Иринеј Буловић се никада није ПРИЧЕШЋИВАО СА РИМОКАТОЛИЦИМА.

Четрворто - Тако ни +Лаврентије,а за тај поступак љубљења руке папи се покајао,али опет он није учинио ниједан канонски преступ нити проповедао јерес,већ доста тога доброг урадио за СПЦ.

Пето - +Игњатијево учење по мени није добро и не свиђа ми се и вуче на јерес,али то је дубља проблематика и на њему је као К А Н О Н С К О М Епископу Цркве Христове сва благодат и сам је себи не може одузети већ то може само САБОР, исто је и за сваку јерес и заблуду,јерес постаје јерес тек када се осуди од стране неког сабора.

Шесто - Молио бих те да ми одговориш којој цркви ти припадаш?

Свако добро од Господа!

Назад на врх Go down

Порука  Христов ратник on 16th October 2009, 22:43

Петре кад мене нема, нађеш неког другог да васпитаваш Laughing Laughing Laughing

Шалим се, ал за ово си потпуно у праву!

Назад на врх Go down

Порука  ppp on 17th October 2009, 01:19

Цвеле1993 ::Петре кад мене нема, нађеш неког другог да васпитаваш Laughing Laughing Laughing

Шалим се, ал за ово си потпуно у праву!

Ех васпитавам ;) - само не желим да неко пише такве небулозе,а да притом исто време себи нажалост из свог незнања наноси духовну штету без повратка,нема већег греха када неко напада Духа Светога.

Назад на врх Go down

Порука  Стефан on 17th October 2009, 09:31

Видео сам Лаврентијево покајање на недавној прослави 20 год како се епископ шабачки каје се заједно са Ђирламом и Хочеваром погледај на сајту Шабачке епархије,а Иринеј јесте се причестио са католицима на Слави епархије Бачке погледај на њиховом сајту,по крштењу сам Православац али нећу никада да будем унијата! На крају потребно је прочитати само једну књигу - Јеванђеље а не многе. Што се тиче Св. Литургије више сам је пута служио него што си ти присуствовао!

Назад на врх Go down

Порука  СнагаСамсонова on 17th October 2009, 10:50

e ovo prerasta u svadju..... prekidajte

Назад на врх Go down

Порука  Сале on 17th October 2009, 14:19

Браћо моја,без препуцавања и свађања.Нисам зато поставио ову тему.

Назад на врх Go down

Порука  Србин_православац on 17th October 2009, 15:13

Тема откључана...дискусија а не свађа...

Назад на врх Go down

Порука  ppp on 19th October 2009, 02:01

Стефан ::Видео сам Лаврентијево покајање на недавној прослави 20 год како се епископ шабачки каје се заједно са Ђирламом и Хочеваром погледај на сајту Шабачке епархије,а Иринеј јесте се причестио са католицима на Слави епархије Бачке погледај на њиховом сајту,по крштењу сам Православац али нећу никада да будем унијата! На крају потребно је прочитати само једну књигу - Јеванђеље а не многе. Што се тиче Св. Литургије више сам је пута служио него што си ти присуствовао!

У овом свом тексту си сам себе открио ко си брате Стефане (не у Христу већ само по Адаму и Еви - јер су браћа у Христу само они који припадају у Цркви Његовој Православној - они који су као ти на жалост иступили из Исте припадају сами себи) знам и ко си и неке сам ствари повезао,пошто си рекао да служиш литургију ,а знам и где и код кога,мада то није битно,битно је да ти немаш брате шта тражити овде или на било коме православном сајту,хули брате на Духа на неком другом месту.

Што се тиче +Амфилохија никаквог причешћа није било - не износи невиђене глупости,или чак и ако си "свештеник" не знаш шта је причешће још увек. Оно што су они радили (што не подржавам) је било само давање хлеба и вина,а не Тела и Крви Христове - што опет нема везе са балгодатности Цркве ако су неки епископи скренули или по мало бацају ногу ван пута! БЛАГОДАТ ЈЕ ТУ - И СВАКО КО УМРЕ СА ТАКВОМ ХУЛОМ НА СЕБИ НЕЋЕ НАЋИ МИЛОСТИ ХРИСТОВЕ.
Што се тиче +Лаврентија то што ти спомињеш није ни вредно помињања - јер је +Лаврентије урадио доста добрих ствари које ни ти ни ја нећемо урадити.
А што се тиче Литургије - кажеш да си служио више него што сам ја на присуствовао (мада не знам шта ти то значи присуствовати - јер се на литургији може само учествовати),то је небитно - битно је то да ти не знаш оно о чему говориш,на жалост. Нити заправо знаш оно о чему причаш,а узимаш за пример Златоустову Литургију,а вероватно ни не знаш колико врсти те Литургије постоје,мада небитно је све то,битно је да на просторима Србије постоји само једна канонска и благодатна Црква а то је СПЦ - ма шта јој покушавали нападачи и хушкачи - благодат ће остати на Њој макар јој један Епископ остао правоверан.
Свако добро!

Назад на врх Go down

Порука  ppp on 19th October 2009, 02:02

пардон у прошлој поруци у вези причешћа мислио сам на Епископа Иринеја Б.

Назад на врх Go down

Порука  Христов ратник on 19th October 2009, 10:40

Petar Duhovno Blago ::...И СВАКО КО УМРЕ СА ТАКВОМ ХУЛОМ НА СЕБИ НЕЋЕ НАЋИ МИЛОСТИ ХРИСТОВЕ.

Наравно, ако се не покаје.

Назад на врх Go down

Порука  Стефан on 29th October 2009, 17:35

https://www.youtube.com/watch?v=vMSKIaTY9NA&feature=related

Назад на врх Go down

Порука  VOANERGES on 1st November 2009, 23:46

[/quote]

Треће - + Иринеј Буловић се никада није ПРИЧЕШЋИВАО СА РИМОКАТОЛИЦИМА.

Четрворто - Тако ни +Лаврентије,а за тај поступак љубљења руке папи се покајао,али опет он није учинио ниједан канонски преступ нити проповедао јерес,већ доста тога доброг урадио за СПЦ.

Пето - +Игњатијево учење по мени није добро и не свиђа ми се и вуче на јерес,али то је дубља проблематика и на њему је као К А Н О Н С К О М Епископу Цркве Христове сва благодат и сам је себи не може одузети већ то може само САБОР, исто је и за сваку јерес и заблуду,јерес постаје јерес тек када се осуди од стране неког сабора.
[/quote]

Redom:
Možda se nije pričestio više puta sa njima ali je jedno sigurno da je Irinej jedan od potpisnika ravenskog sporazuma, a pročitaj šta je taj sporazum! I više od toga je on učinio za propast SPC, a njegova dijela to govore!

Kardinal Lavrentije a ne EPISKOP, to i vrapci vide na grani! Samo malovjerni ne vide ili kao što se neki prave da ne vide šta se dešava! Koliko je učinio prestupa kanonskih više niko ne zna, ali Gospod sve vidi i zna!

Ta ""дубља проблематика"" je tvoj problem! Kakav SABOR, kakav EPISKOP? ""на њему је као К А Н О Н С К О М Епископу Цркве Христове сва благодат и сам је себи не може одузети већ то може само САБОР"" To je već postalo kao papizam...episkop je nepogrešiv, a to je gordost i hula, a to je težak grijeh!!!
Ne mogu da vjerujem da ti oči nisu otvorene pored svega šta se dešava u SPC ili se praviš lud i namjerno ovde to pišeš!?
Kakva blagodat brate napaćeni? Pa onaj otpadnik papa daje blagoslov kardinalu lavrentiju, pa ćeš mi još reći da je to blagodat Duha Svetoga!?
Ali moli Gospoda da ne skreneš sa puta kao i svi mi brate pa ćemo spoznati istinu i spasenje!

Назад на врх Go down

Порука  ppp on 2nd November 2009, 02:24

"To je već postalo kao papizam...episkop je nepogrešiv, a to je gordost i hula, a to je težak grijeh!!!"

Не причај глупости за џабе брате,не говори о нечему што благе везе немаш,сви данас као покушавају да буду спасиоци православља и теолози,а појма немају и не виде прелест. Једини Спаситељ је Христос.
Боље прочитај шта сам написао и шта је благодат коју добија епископ и како она функционише,научи неке основне ствари,не брукај се за џабе.

А уосталом којој Цркви ти припадаш - јел си Флоринац,Матејевац - шта си,ко си - ако већ негираш благодат СПЦ ?

Назад на врх Go down

Порука  ppp on 2nd November 2009, 02:28

Е брате ,брате причаш ми ту о неком папи и "кардиналу" Лаврентију - а не видиш да држиш на аватару папску "икону" - типичну јеретичку слику која вређа природу св.Архангела Михајла.
ооо Боже..ко је данас почео да искривља криве дрине у Цркви,а основне ствари не зна.

Назад на врх Go down

Порука  VOANERGES on 2nd November 2009, 23:21

Petar Duhovno Blago ::"To je već postalo kao papizam...episkop je nepogrešiv, a to je gordost i hula, a to je težak grijeh!!!"

Не причај глупости за џабе брате,не говори о нечему што благе везе немаш,сви данас као покушавају да буду спасиоци православља и теолози,а појма немају и не виде прелест. Једини Спаситељ је Христос.
Боље прочитај шта сам написао и шта је благодат коју добија епископ и како она функционише,научи неке основне ствари,не брукај се за џабе.

А уосталом којој Цркви ти припадаш - јел си Флоринац,Матејевац - шта си,ко си - ако већ негираш благодат СПЦ ?

Hajde brate u Hristu, objasni mi kakve su to gluposti zbog kojih se ja brukam ovde? Napiši ovde javno da svi čujemo ISTINU!!!
I...pripadam ""jednoj Svetoj i Sabornoj Apostolskoj Crkvi"", za razliku od tebe koji ne "znaš" kome pripadaš!!!

Назад на врх Go down

Порука  Христов ратник on 2nd November 2009, 23:24

VOANERGES :: I...pripadam ""jednoj Svetoj i Sabornoj Apostolskoj Crkvi"",

Хвала Богу Laughing
Него, промени слику.
Изгледа ми као католичка...

Назад на врх Go down

Порука  Србин_православац on 2nd November 2009, 23:39

VOANERGES ::
Petar Duhovno Blago ::"To je već postalo kao papizam...episkop je nepogrešiv, a to je gordost i hula, a to je težak grijeh!!!"

Hajde brate u Hristu, objasni mi kakve su to gluposti zbog kojih se ja brukam ovde? Napiši ovde javno da svi čujemo ISTINU!!!
I...pripadam ""jednoj Svetoj i Sabornoj Apostolskoj Crkvi"", za razliku od tebe koji ne "znaš" kome pripadaš!!!
Лупаш глупости, јасно се зна да у СПЦ није исто Владика што и римски папа (мислим да нема догмат непогрешивости). Па и ја и Петар припадамо "једној Светој Саборној и Апостолској Цркви", што се чита на Литургији и то исповедамо. Е сад, ја заиста не знам о каквој "одсусности" благодати у СПЦ причаш?! И драги брате, мало се држи више бројанице и молитве, није прикладно да један православни верник толико знакова узвичника ставља...а остави се ти осуђивања Владика, јер чак и да греше, ја и ти немамо толико знање, ово је знање за неке основне ствари, волео бих да видим један разговор између вас и неког Владике, чак и да је то што причате, не би могли ни да причате са Владиком, немојте бити смешни људи, о чему ви причате...Мало више молитве и љубави, а не осуђивања..

Назад на врх Go down

Порука  Sponsored content

Sponsored content

Назад на врх Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Назад на врх