45. APOSTOLSKO PRAVILO

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

45. APOSTOLSKO PRAVILO - Page 2 Empty Re: 45. APOSTOLSKO PRAVILO

Порука  mladenkovic on 7th November 2009, 22:13

Petar Duhovno Blago ::
mladenkovic ::Брате мој Петре Духовно Благо, одговор на твоје питање КАКО КАНОНСКИ ИЗАБРАН ЕПИСКОП ПОСТАЈЕ ЈЕРЕТИК, и самим тим ГУБИ БЛАГОДАТ СВЕТОГ ДУХА, дао је свети Филарет, некада првојерарх Руске Заграничне Цркве, па пажљиво читај да ми не поставиш опет некад исто питање, слиједи:

„Онима који нападају Цркву Христову и уче да се она поделила на гране које се разликују по своме учењу и начину живота, и тврде да Црква не постоји на видљив начин, него ће настати од грана, раскола и иноверја, њиховим сједињењем у једно тело; онима који не разликују истинско свештенство и Свете Тајне Цркве од јеретичких, него уче да су крштење и евхаристија довољни за спасење; онима који имају општење са поменутим јеретицима, или им помажу, или штите њихову нову јерес екуменизма, умишљајући да је то братска љубав или начин за сједињења раздељених хришћана: АНАТЕМА“.

Мир ти брате мој

Ово нема везе са везом.
Многи ствари би требао знати о св.Филарету,тај исти Црква Загранична је данас члан екуменизма.
Мада то као што рекох нема везе са везом,нити је одговор на моје питање.
Један Епископ постаје јеретик тек када се Саборски одлучи.
Када један Сабор одузме једном Архијереју чин,тада свака благодат Духа Светог бива одузета од Архијереја. То је Црквено устројство и Црквено учење.
Ако ко сматра другачије тај је јеретик, јер тако размишљају "зилоти".
Архијереј не може сам себи дати благодат Духа Светог,нити је Сам себи одузети.
Ко општи са јеретиком и сам је јеретик,то је јасно.
То су све "зилотске" заблуде и њихва огромна и велика прелест,далеко су они и од Светих Отаца и од православља.Све имају само љубав немају.

Свако добро од Господа!

Имам осјећај да си на овом форуму да смућујеш чланове.Велика већина светих оци су тврдили да је онај ко се моли са јеретиком ЈЕРЕТИК.Пошто знамо да су римокатолици и све из њих пристекло јеретици, ЗНАЧИ, сви који су се молили са тим јеретицима су јеретици, сви који тврде да су нам римикатолици браћа у Христу, су ЈЕТРЕТИЦИ, сви који кажу да су нам англиканци, лутеранци, протестанти, баптисти и остали, браћа у христу и изједначавају их са вјером православном су ЈЕРЕТИЦИ.То је тако, болило те то или не Петре мој.

Назад на врх Go down

Порука  mladenkovic on 7th November 2009, 22:33

Петре пошто држиш до саборских одлука, онда обиђи ове епископе који непоштују саборске одлуке, не бендају их ни два посто.Новотарци су измјенили Божанске литургије, па је сабор СПЦ, у пар наврата, донијео одлуке да се то поништи и да се литургије врше како су се некад вршиле, међутим неки епископи и даље по свом.Све зависи од тога какав је сабор, ОВАЈ САБОР СПЦ, не би могао ни епископа који би постао сатаниста прогласити јеретиком, јер је добар дио сабора застранио, а добар дио нема храбрости да заузме став или је неодлучан.Друга ствар, стално тврдиш да ЗИЛОТИ немју љубав, не знам одакле ти то, потврди то АРГУМЕНТИМА, ту се уопште не слажем са тобом.У ствари у мало чему се слажем с тобом.

Назад на врх Go down

Порука  ppp on 8th November 2009, 04:25

mladenkovic ::
mladenkovic ::Брате мој Петре Духовно Благо, одговор на твоје питање КАКО КАНОНСКИ ИЗАБРАН ЕПИСКОП ПОСТАЈЕ ЈЕРЕТИК, и самим тим ГУБИ БЛАГОДАТ СВЕТОГ ДУХА, дао је свети Филарет, некада првојерарх Руске Заграничне Цркве, па пажљиво читај да ми не поставиш опет некад исто питање, слиједи:

„Онима који нападају Цркву Христову и уче да се она поделила на гране које се разликују по своме учењу и начину живота, и тврде да Црква не постоји на видљив начин, него ће настати од грана, раскола и иноверја, њиховим сједињењем у једно тело; онима који не разликују истинско свештенство и Свете Тајне Цркве од јеретичких, него уче да су крштење и евхаристија довољни за спасење; онима који имају општење са поменутим јеретицима, или им помажу, или штите њихову нову јерес екуменизма, умишљајући да је то братска љубав или начин за сједињења раздељених хришћана: АНАТЕМА“.

Мир ти брате мој

Ово нема везе са везом.
Многи ствари би требао знати о св.Филарету,тај исти Црква Загранична је данас члан екуменизма.
Мада то као што рекох нема везе са везом,нити је одговор на моје питање.
Један Епископ постаје јеретик тек када се Саборски одлучи.
Када један Сабор одузме једном Архијереју чин,тада свака благодат Духа Светог бива одузета од Архијереја. То је Црквено устројство и Црквено учење.
Ако ко сматра другачије тај је јеретик, јер тако размишљају "зилоти".
Архијереј не може сам себи дати благодат Духа Светог,нити је Сам себи одузети.
Ко општи са јеретиком и сам је јеретик,то је јасно.
То су све "зилотске" заблуде и њихва огромна и велика прелест,далеко су они и од Светих Отаца и од православља.Све имају само љубав немају.

Свако добро од Господа!

Имам осјећај да си на овом форуму да смућујеш чланове.Велика већина светих оци су тврдили да је онај ко се моли са јеретиком ЈЕРЕТИК.Пошто знамо да су римокатолици и све из њих пристекло јеретици, ЗНАЧИ, сви који су се молили са тим јеретицима су јеретици, сви који тврде да су нам римикатолици браћа у Христу, су ЈЕТРЕТИЦИ, сви који кажу да су нам англиканци, лутеранци, протестанти, баптисти и остали, браћа у христу и изједначавају их са вјером православном су ЈЕРЕТИЦИ.То је тако, болило те то или не Петре мој.

Имај осећај какав год хоћеш,твоја ствар.

Да би следио свете оце и разумео и тумачио шта су они писали и говорили потребно је много веће знање од онога које ти поседујеш,није православље игра о којој се може тако олако писати,како се коме ћефне,није довољно прочитати неколико књига,потребна је целокупна жртва,цео живот мора бити окупиран православљем да би се о таквим стварима могло размишљати и паметовати.
Опет причаш о неким стварима које не знаш.
Бити јеретик је сасвим нешто друго,ако ја се и молим са римокатолицима и чиним разне преступе - ја не постајем јеретик све док ме САБОР НЕ ПРОГЛАСИ И АНАТЕМИШЕ! Јел ти је то јасно?
Наша Црква је пуна јеретика,колико верника су јеретици,сви смо скоро у прелести некој - нема човека који није у прелести.Сваки други верник је у некој верској заблуди,па свака баба је скоро у некој сујеверној заблуди,па то не значи да смо ми сви јеретици.
Не уплићи се у опасне ствари и не говори и не размишљај о нечему што не знаш,врло је опасно,знам и сам.
Требао би знати да су многи СВЕТИ ОЦИ били у неким заблудама -да им се учења подударају.
Имамо светог Григорија Ниског који је имао учење о Апокастази (да ће се на крају сви спасити, и демони) -то његово учење је јерес,а свети Григорије Ниски је и дан данас један од наших највећих светих Отаца.
То што се митрополит Николај молио са јеретицима,то јесте заиста велики проблем,остави Цркви да га решава,а када видиш да Црква јавно ступа у УНИЈУ И ЗАЈЕДНИЧКО ПРИЧЕШЋИВАЊЕ СА ЈЕРЕТИЦИМА - тад одступај иу ње.

Назад на врх Go down

Порука  ppp on 8th November 2009, 04:34

mladenkovic ::Петре пошто држиш до саборских одлука, онда обиђи ове епископе који непоштују саборске одлуке, не бендају их ни два посто.Новотарци су измјенили Божанске литургије, па је сабор СПЦ, у пар наврата, донијео одлуке да се то поништи и да се литургије врше како су се некад вршиле, међутим неки епископи и даље по свом.Све зависи од тога какав је сабор, ОВАЈ САБОР СПЦ, не би могао ни епископа који би постао сатаниста прогласити јеретиком, јер је добар дио сабора застранио, а добар дио нема храбрости да заузме став или је неодлучан.Друга ствар, стално тврдиш да ЗИЛОТИ немју љубав, не знам одакле ти то, потврди то АРГУМЕНТИМА, ту се уопште не слажем са тобом.У ствари у мало чему се слажем с тобом.

Мешаш се и у литургију?
Имаш ли ти икакво образовање да би се у то петљао,ја га немам ,не петљам се више у то - када сам сватио да немам благе везе и да за то је потребно време и време,зноја и зноја да би се о томе полемисало и расправљало које је литургија права а ко ја није.
И једна и друга литургија је БЛАГОДАТНА!
И на једној и на другој се дарови претварају у СВЕТО ПРИЧЕШЋЕ!
Ти знаш да је добар део сабора застранио,знаш ко је неодлучан а ко не???
О Боже шта нећу све да чујем!
Познајеш ли неког из клира,јер си у Црквеним Круговима,дружиш се и познајеш епископе,па знаш какви су?
Преко интернета се права слика не добија - интернетом ђаво воли да прелешћује слабе душе,ретко ко уме да управља интернетом,већином је обрнуто.

Нису ми потребни никакви аргументи да би потврдио да зилотима фали љубав - то се види у живом животу,свако ко је бар мало духовно здрав он ће видети,то се види на километар,ко има очи да види и уши да чује,он и види и чује.
"Зилоти" на велику жалост пате од веома погубне духовне болести.
Читај шта је преподобни старац Пајсије писао о њима,какви су то људи,пуни мржње коју свесно или несвесно испољавају.

Назад на врх Go down

Порука  mladenkovic on 9th November 2009, 01:44

Петре кажеш да су и једна и друга Божанствена литургија благодатне, иако се разликују знатно.Сутра кад неко почне од епископа да литургију врши на трећи начин, а неки други епископ на четврти начин, по теби све су оне благодатне док сабор не одлучи другачије.КАКВЕ ТИ БЕСМИСЛИЦЕ ГОВОРИШ.Знаш ваљда шта значи ТИПИК, то је правило, начин како се нешто ради, строго утврђен, од стране Сабора.По твојој логици и РИМОКАТОЛИЧКА МИСА је благодтна, зашто не би била кад није толико битан начин на који се литургија обавља.Лијепо си рекао да су обје литургије благодатне, чак и ако су знатно различите литургије.Закључујем још једном, по теби Петре и МИСА може бити благодатна.Слушај нешто 95 % сам увјерен да си у души ЕКУМЕНИСТА-НОВОТАРАЦ, али још нисам сигуран.Вријеме ће показати.

Назад на врх Go down

Порука  mladenkovic on 9th November 2009, 14:59

Србин_православац ::Очигледно присуство Благодати Светога Духа у нашој Цркви данас

Вером видимо невидљиво као видљиво. Вером видимо тело и крв Христову у путиру. Али нисмо у могућности да сумњајућем покажемо шта видимо. Он ће видети тек вино и хлеб. Због тога, да би таквима показао себе, да би и они били верујући, Господ чини чудеса. И то је баш као када је апостолу Томи показао ране и рекао: „Пружи прст свој амо и види руке моје; и пружи руку своју и метни у ребра моја, и не буди невјеран него веран" /Јован 21. 27.1

Мироточиве мошти су се увек у Цркви сматрале знаком благодати Светога Духа. И последњих месеци на Превлаци откривене су мошти 70 монаха отрованих арсеном половином XIV века. Само неке од њих мироточе. А храм Свете Тројице, где су мошти положене, испуњава се красним мирисом. Мироточење ових моштију је веома обилно. Али није непрестано. И мирис и мироточење се јављају при службама, особито при светој Литургији. О осталим чудима, везаним за ове мошти, нећемо писати. Оне се не крију, него свако може бити удеоничар ових чуда.

Мироточење пет векова старих моштију свакако је знак да су људи, чије су то мошти, посведочени од Светога Духа. Али ово посведочавање се даје нама, и то данас. Да ли је то истовремено и својеврсно посведочавање и нас, у ова за Цркву, тешка времена? Да ли се и ми мироточивим моштима као знаку присуства благодати Светога Духа, прибројавамо овим мученицима - сведоцима Христовим /грч. Мартирија/? Укратко, да ли смо у Светоме Духу још Црква заједно са старим мученицима?

Одговор се налази у очигледној повезаности мириса и мироточења моштију са службама, а нарочито са светом Литургијом. Наиме, мошти мирис шире и мироточе особитим интензитетом кад се служи Литургија. То превазилази значење да мошти мироточе због особености њих самих /ако је то у Цркви уопште могуће/ него је јасно да оне мироточе дејством Светога Духа на светој Литургији, уводећи у свету Литургију особеност и богопотврђеност људи чије су мошти. Овим се потврђује на свима видљив начин присуство саборне благодати Светога Духа при литургији коју служи отац Иларион, на којој се спомиње митрополит цетињски Амфилохије, који помиње патријарха српског Павла.

У нашој цркви се дешавају и многа друга чуда. Посебну пажњу народа изазивају благодатна исцељења. Она се дешавају махом у нашим манастирима, који су у канонској власти наших епископа. Дешавају се молитвама монаха, као и заступништвом Светитеља и Богородице. Али нико нека не каже - То је учинила Богородица, то нема везе са манастиром или Црквом. Манастири су света места -светиње. Таквима их чини Свети Дух молитвама епископа и подвижништвом монаха. Исцељења која се у њима дешавају потврђују присуство благодати у њима, и у молитвама епископа, и у Цркви. Такође, заступништво Богородице и Светитеља, доказују исто. Нема Богородице, нема Светитеља изван Цркве. Ако они молитвама наших јеромонаха и других заступају убоге пред Господом и ови добију исцељење, то је знак да је наша Црква благодатна.

Исто је и са чудотворним иконама, моштима ... Нема иконе, нема моштију, изван благодатне Цркве.

И све је то дато народу у Цркви, да верује сведочењу, које потврђује Свети Дух.

Помаже Бог.Колико ја знам мошти светих мироточе и без служења Божанске Литургије, има светитеља чије су мошти које мироточе случајно пронађене, тј. Божијом промисли су се откриле нетрулежне и мироточиве мошти, и не мислим да је то уско везано са служењем литургије, тј. нису откривене заслугом некога ко служи литургију.Нисам сигуран да је мироточење обавезно везано за литургију тј. за онога ко је врши и да је то знак да ли је онај ко служи ту литургију Богу угодан или не, али вјерујем да могу интезивније мироточити ако неко Богу угодан врши службу.Мошти мироточе, првенствено, због величине светитеља, тј. због његовог раније Богоугодног и плодоносног живота или жртве и страдања за Господа Исуса Христа.Иако остављам могућност да си можда у праву, јер не мислим да било које мошти наставиле мироточити кад би биле у неком јеретичком храму.

Назад на врх Go down

Порука  ppp on 9th November 2009, 15:50

mladenkovic ::Петре кажеш да су и једна и друга Божанствена литургија благодатне, иако се разликују знатно.Сутра кад неко почне од епископа да литургију врши на трећи начин, а неки други епископ на четврти начин, по теби све су оне благодатне док сабор не одлучи другачије.КАКВЕ ТИ БЕСМИСЛИЦЕ ГОВОРИШ.Знаш ваљда шта значи ТИПИК, то је правило, начин како се нешто ради, строго утврђен, од стране Сабора.По твојој логици и РИМОКАТОЛИЧКА МИСА је благодтна, зашто не би била кад није толико битан начин на који се литургија обавља.Лијепо си рекао да су обје литургије благодатне, чак и ако су знатно различите литургије.Закључујем још једном, по теби Петре и МИСА може бити благодатна.Слушај нешто 95 % сам увјерен да си у души ЕКУМЕНИСТА-НОВОТАРАЦ, али још нисам сигуран.Вријеме ће показати.

Брате немој се више срамотити са својим писањем молим те.
ТИПИК И ПРАВИЛО ЗА ЛИТУРГИЈЕ НЕ ПОСТОЈИ - ЗНАШ ЛИ КОЛИКО ЛИТУРГИЈА ПОСТОЈИ и КОЛИКО СУ ЛИТУРГИЈЕ РАЗЛИЧИТЕ ОД МЕСТА ДО МЕСТА.
постоји преко 300 различитих текстова само Златоустове литургије,а о осталим да не причам.
НЕМОЈ СЕ БЛАМИРАТИ И ГОВОРИТИ ДА ПОСТОЈИ ТИПИК ЗА ЛИТУРГИЈУ,не мешај се у неке ствари када немаш појма,већ сам ти рекао - то је посао за теологе,ни ја ни ти то нисмо.
Какву црну мису спомињеш - о чему ти причаш?
СВАКА ЛИТУРГИЈА КОЈА СЕ СЛУЖИ У СПЦ ЈЕ БЛАГОДАТНА И НА СВАКОЈ СЕ ХЛЕБ ПРЕТВАРА У ПРЕСВЕТО ТЕЛО ХРИСТОВО И ВИНО У ПРЕЧИСТУ КРВ ХРИСТОВУ-ТО ЈЕ АМИН!
Буди уверен да сам ја шта год хоћеш,мене то уопште не занима нити имам нешто од тога.

за почетак прочитај понешто и научи :

https://www.facebook.com/home.php?ref=home#/note.php?note_id=178369780855

свако добро!

Назад на врх Go down

Порука  mladenkovic on 9th November 2009, 17:13

mladenkovic ::Петре кажеш да су и једна и друга Божанствена литургија благодатне, иако се разликују знатно.Сутра кад неко почне од епископа да литургију врши на трећи начин, а неки други епископ на четврти начин, по теби све су оне благодатне док сабор не одлучи другачије.КАКВЕ ТИ БЕСМИСЛИЦЕ ГОВОРИШ.Знаш ваљда шта значи ТИПИК, то је правило, начин како се нешто ради, строго утврђен, од стране Сабора.По твојој логици и РИМОКАТОЛИЧКА МИСА је благодтна, зашто не би била кад није толико битан начин на који се литургија обавља.Лијепо си рекао да су обје литургије благодатне, чак и ако су знатно различите литургије.Закључујем још једном, по теби Петре и МИСА може бити благодатна.Слушај нешто 95 % сам увјерен да си у души ЕКУМЕНИСТА-НОВОТАРАЦ, али још нисам сигуран.Вријеме ће показати.

ТИПИК И ПРАВИЛО ЗА ЛИТУРГИЈЕ НЕ ПОСТОЈИ - ЗНАШ ЛИ КОЛИКО ЛИТУРГИЈА ПОСТОЈИ и КОЛИКО СУ ЛИТУРГИЈЕ РАЗЛИЧИТЕ ОД МЕСТА ДО МЕСТА.
постоји преко 300 различитих текстова само Златоустове литургије,а о осталим да не причам.
НЕМОЈ СЕ БЛАМИРАТИ И ГОВОРИТИ ДА ПОСТОЈИ ТИПИК ЗА ЛИТУРГИЈУ,не мешај се у неке ствари када немаш појма,већ сам ти рекао - то је посао за теологе,ни ја ни ти то нисмо.
СВАКА ЛИТУРГИЈА КОЈА СЕ СЛУЖИ У СПЦ ЈЕ БЛАГОДАТНА И НА СВАКОЈ СЕ ХЛЕБ ПРЕТВАРА У ПРЕСВЕТО ТЕЛО ХРИСТОВО И ВИНО У ПРЕЧИСТУ КРВ ХРИСТОВУ-ТО ЈЕ АМИН!
Буди уверен да сам ја шта год хоћеш,мене то уопште не занима нити имам нешто од тога.

свако добро!

Ти си Петре ЕКУМЕНИСТА и НОВОТАРАЦ, то је јасно као дан, причаш нема типика, има нешто што се зове УСТАЉЕНО, вјековно итд, кад је нешто устаљено за то се може рећи да је ТИПИК или правило.
Ево теби један ЛИНК па свој ум мало просвјетли.

http://www.istocnik.com/articles/69/jefrem-l.html

Избјегавати ћу да коментаришем твоје небулозе, али кад оцјеним да је потребно коментарисати нешто твоје, када видим да некога доводиш у заблуду , урадит ћу то.Мир ти екуменисто.

Назад на врх Go down

Порука  ppp on 9th November 2009, 23:49

mladenkovic ::

свако добро!

Ти си Петре ЕКУМЕНИСТА и НОВОТАРАЦ, то је јасно као дан, причаш нема типика, има нешто што се зове УСТАЉЕНО, вјековно итд, кад је нешто устаљено за то се може рећи да је ТИПИК или правило.
Ево теби један ЛИНК па свој ум мало просвјетли.

http://www.istocnik.com/articles/69/jefrem-l.html

Избјегавати ћу да коментаришем твоје небулозе, али кад оцјеним да је потребно коментарисати нешто твоје, када видим да некога доводиш у заблуду , урадит ћу то.Мир ти екуменисто.

Уз моје име ће за коју годину ако Бог да да стоји придев који се завршава на АРАЦ ,али неће бити "новотарац" или "екумениста".
:)

Ја сам владику Јефрема читао одавно не брини се,слажем се са њим у већини ствари.
Молим те престани да лупаш глупости,типик и устаљеност су једно,литургија и њена благодатност је нешто друго.
Моли се Богу да те што пре просветли,мани се бркања у неке ствари које не знаш,не хули на Бога својим незнањем несвесним.

Назад на врх Go down

45. APOSTOLSKO PRAVILO - Page 2 Empty 45. АПОСТОЛСКО ПРАВИЛО

Порука  Стефан on 10th November 2009, 21:01

Кадд ме жена пита ђе сам био,рећићу јој да сам со сијао куку њози ако неверује! (Горски венац)

Заиса је тешко и само Бога и Светитеља достојно дело слепоме отварати очи.Нека веерује ко шта хоће. Лажов је лажов,јеретик је јеретик, отпаддник је отпадник и забадава је било кога оправдавати. Чињеница је да ако би се Господ појавио у телу на земљи као ми да хода и да учи би поново прогнан,многи би црквени великодостојници повикали:" Иди од нас немој да нам сметаш ,пусти нас да будемо богови" То је резиме свог њиховог антипраавославног деловања. На крају ја рекох и спасох себе а ви како хоћете братијо по телу .

Назад на врх Go down

Порука  mladenkovic on 11th November 2009, 17:39

Стефан ::Кадд ме жена пита ђе сам био,рећићу јој да сам со сијао куку њози ако неверује! (Горски венац)

Заиса је тешко и само Бога и Светитеља достојно дело слепоме отварати очи.Нека веерује ко шта хоће. Лажов је лажов,јеретик је јеретик, отпаддник је отпадник и забадава је било кога оправдавати. Чињеница је да ако би се Господ појавио у телу на земљи као ми да хода и да учи би поново прогнан,многи би црквени великодостојници повикали:" Иди од нас немој да нам сметаш ,пусти нас да будемо богови" То је резиме свог њиховог антипраавославног деловања. На крају ја рекох и спасох себе а ви како хоћете братијо по телу .

Мој стефане, појединцима су отворене очи али које гледају у супротном правцу, свјесни су свега али радије служе лажи него истини.

Назад на врх Go down

Порука  Њикалај on 12th November 2009, 02:11

ух... шта све прочитах... полако људи, обојица (Младенковић и Петар) у неку руку имате право, тако да је тешко бити судија (што наравно и није мој посао), али ипак волео бих да питам Петра да ли он стварно мисли да се не догађају никакве нарочите промене у вршењу богослужења, на које су нас неки од светих отаца јасно упозорили!? Било би заиста јако фино да је све тако, само у процесу сазревања, а не мешања ,,неких у неке ствари", тако да не говориш право када кажеш да се ништа не дешава, а сви видимо да нечега има, а колико сам упознат, мало јесам, типици са богослужење постоје, заједно са правилима.
У сваком случају, браћо ко верује спашће се, не заборавимо на оно што нам је по другој највећој заповести Љуби ближњега свога као самога себе...
Свако добро! ,О)

Назад на врх Go down

Порука  Sponsored content

Sponsored content

Назад на врх Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Назад на врх