Електронска биометријска документа и жиг звери

Страна 10 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Погледај предходну тему Погледај следећу тему Go down

Re: Електронска биометријска документа и жиг звери

Порука  ppp on 21st July 2009, 02:35

A ову беседу за данашњи дан 21.7.2009 из О. Пролога да ти мало брате просвети вид,да увидиш,да је учење ЦРКВЕ - АМИН! Тако и свима,за простог човека је доста.

БЕСЕДА / 21.7. - охридски пролог
о лажним учитељима
Биће и међу вама лажнијех учитеља,
који ће унијети јереси погибли, и одрицаће се
господара који их искупи (II Пет. 2, 1).
На рату је човек у овоме свету. Непрестана је борба и многобројни су непријатељи. Међу најопасније непријатеље спадају лажни учитељи. Само ако је ум човеков уперен уживога Бога, човек ће бити сачуван од ових опасних непријатеља. Лажни учитељи су или као слепци или као разбојници; први због слепила свога воде у пропаст и себе и друге, други због ненависти или зависти намерно заводе друге на крив пут, да им и душу и тело предаду огњу пакленоме. Сам је Господ прорекао: изићиће многи лажни пророци и превариће многе (Мат. 24, 11). Апостол само потврђује речи свога Господа. И лажни пророци и лажни учитељи сејаће семе погибли у народе. То су јереси погибли, којима ће се неки одрицати господара који искупи људе крвљу Својом пречистом. Многи лажни учитељи већ су се јавили, и многе јереси погибли као кукољ по свету посејане. Ако знате, браћо, оне јереси погибли, које свети оци на Саборима осудише, онда ћете умети распознавати главно семе отрова, које ђаво кроз своје служитеље посеја по њиви, по којој Спаситељ сејаше чисту пшеницу. Но и ако знате и ако не знате, уперите ум свој у Господа, оградите се знамењем крста, призовите у помоћ Свету Пречисту и угоднике Божје, а нарочито свога ангела хранитеља, па се не бојте.
При том увек питајте цркву, и она многоискусна и против свију лажи победоносна, рећи ће вам шта је истина. Јер ви сте од јуче, а црква је из давнина. Ваша памет мања је од памети цркве.
О Господе Исусе, Ти си једини пут, једина истина, једини живот. Не дај, Господе, да се поведемо за лажним учитељима и да од Тебе одступимо. Теби слава и хвала вавек. Амин.

Назад на врх Go down

Порука  TruthSeeker on 21st July 2009, 02:48

Петре, поента је што ти свето-отачке књиге читаш као да су Библија, и Света Безгрешна Реч Божија која се налази само у књизи над књигама - Библији, а ја им прилазим критички и све оно што се не слаже са Библијом одбацујем као нетачно. У томе је разлика између мене и тебе, и без увреде ако не кориситиш ум и разум лако си подложан манипулацији и лако можеш скренути са правога пута истине, подсетићу те, Библијски жиг, печат анитхриста итд, да не улазим сада у то како си то тумачио...
Драго ми је да се бориш против екуменизма, који ће ускоро опустошити нашу Православну Цркву и остаће јако мали број истинских православаца...
Без обзира на различите ставове, ти си мој православни брат у Христу, надам да смо се сада разумели...
Мир кроз Господа нашега Исуса Христа

Назад на врх Go down

Порука  ppp on 21st July 2009, 03:10

А када си пронашао у Свето- отачким књигама нешто што је не сагласном са Библијом. Јер када би нека рече од Светих Отаца била не сагласна са Библијом - они никада не би били Свети.
Васцело учење СВЕТИХ отаца је било Библијско - основа њихових речи - пророштва и свих чуда је била Библија и ништа друго.

Назад на врх Go down

Порука  TruthSeeker on 21st July 2009, 03:21

Знам, разумем те, преко 90% свето-отачких књига и јесте сагласно са Библијом, али можемо узети за пример Откровење Светог Јована Богослова где су неки оци тумачили дух антихриста као неморал, а жиг звери или како су га неки звали печат, као да је то грех итд...(могу и навести о којим књигама се ради ако је потребно...)
Чак и свештеник са којим сам скоро полемисао усвојио је овакво тумачење, а оно што је опасно је управо то што ако неко верује да је жиг звери грех, он ће без страха примити чип у руку, јер ће веровати да то нема везе са жигом звери, јер је по њему жиг звери грех, ето то се дешава када се само слепо верује, а не користи ум и разум...

Назад на врх Go down

Порука  ppp on 21st July 2009, 03:56

TruthSeeker ::Знам, разумем те, преко 90% свето-отачких књига и јесте сагласно са Библијом, али можемо узети за пример Откровење Светог Јована Богослова где су неки оци тумачили дух антихриста као неморал, а жиг звери или како су га неки звали печат, као да је то грех итд...(могу и навести о којим књигама се ради ако је потребно...)
Чак и свештеник са којим сам скоро полемисао усвојио је овакво тумачење, а оно што је опасно је управо то што ако неко верује да је жиг звери грех, он ће без страха примити чип у руку, јер ће веровати да то нема везе са жигом звери, јер је по њему жиг звери грех, ето то се дешава када се само слепо верује, а не користи ум и разум...

Не може преко 90посто бити сагласно - мора да буде сто посто - јер тај остатак светитеља који нису "сагласни" онда није СВЕТ.
Дух Антихриста јесте неморал,његов дух влада већ годинама,деценијама,вековима,то је дух,а не човек Антихрист - постоји велика разлика.

Нико никад од светих Отаца није рекао да ће жиг бити грех,јер јасно пише у Библији шта је (Откр. 13)
Замисли ако да нам је Антихрист не чело и свуда по телу утиснуо разне печате и да на њима пише - Блуд,Завист,Неморал.. итд, итд...
А Жиг је Жиг и то нема везе са овим поменутим. Антихрист нас може запечатити разним печатима,али Жиг је један.
Ни један од светих Отаца није одступио од Светог Писма,од Васељенских сабора или од Истине,а о томе да је сам Дух Свети се што су они писали,написао кроз њих,ни да не помињем.

Назад на врх Go down

Порука  TruthSeeker on 21st July 2009, 04:18

Petar Duhovno Blago ::
Не може преко 90посто бити сагласно - мора да буде сто посто - јер тај остатак светитеља који нису "сагласни" онда није СВЕТ.
Дух Антихриста јесте неморал,његов дух влада већ годинама,деценијама,вековима,то је дух,а не човек Антихрист - постоји велика разлика.

Нико никад од светих Отаца није рекао да ће жиг бити грех,јер јасно пише у Библији шта је (Откр. 13)
Замисли ако да нам је Антихрист не чело и свуда по телу утиснуо разне печате и да на њима пише - Блуд,Завист,Неморал.. итд, итд...
А Жиг је Жиг и то нема везе са овим поменутим. Антихрист нас може запечатити разним печатима,али Жиг је један.
Ни један од светих Отаца није одступио од Светог Писма,од Васељенских сабора или од Истине,а о томе да је сам Дух Свети се што су они писали,написао кроз њих,ни да не помињем.
Ево пријатељу ако има истине у теби сада ћеш спознати о чему сам ти све време говорио...
Не могу сада да тражим друге књиге али ми је зато ова при руци.
Да ли је свет Нил Атонски?
Ако јесте онда почуј шта он каже о печату антихриста:
"Злопамћење је печат Антихристов и срце злопамтивога запечаћено је овим печатом Антихристовим. И кад Антихрист (то јест дух Антихристов који делује у свету) стави на човека овај печат, онда од овога печата злопамћења обамире срце човека, то јест постаје као мртво, неспособно да тугује због греха, губи духовно осећање и страх Божји. Тако обамире човек, кад срце његово бива запечаћено мржњом. Ово проклето злопамћење чини човека толико безосећајним, да људи сами себе убијају на разне начине. Оно једнога учини отпадником од вере; другога — самољубивим; некога примора да иде на нож; некога учини издајником; некога — хулитељем; некога — туробним; никако не да мира срцу човекову. Несрећни људи не примећују да све то проистиче од злопамћења .. . од гордог осуђивања недостатака наших ближњих, непоштовања родитеља, старешина и власти државних и црквених . ..
И тако, кад Антихрист буде стављао свој печат на људе, срце њихово постаће као мртво."

Ево видиш, са овим се не слажем и сматрам да је тотално супротно ономе што каже Господ Исус Христос свом слуги Светом Јовану Богослову!

Као доказ да он под печатом сматра жиг, прилажем следеће:
"Тада, кад настану несреће о којима је напред било говора, Антихрист ће почети да ставља свој печат на људе, тобож ради тога да их спасе од невоље, јер само онима који имају печат, према Откровењу Јовановом (13, 17), продаваће се хлеб."

Хвала ти Господа што си нас удостојио мудрости и знања које се само у теби налази

Назад на врх Go down

Порука  ppp on 21st July 2009, 07:19

TruthSeeker ::

Ево пријатељу ако има истине у теби сада ћеш спознати о чему сам ти све време говорио...
Не могу сада да тражим друге књиге али ми је зато ова при руци.
Да ли је свет Нил Атонски?
Ако јесте онда почуј шта он каже о печату антихриста:
"Злопамћење је печат Антихристов и срце злопамтивога запечаћено је овим печатом Антихристовим. И кад Антихрист (то јест дух Антихристов који делује у свету) стави на човека овај печат, онда од овога печата злопамћења обамире срце човека, то јест постаје као мртво, неспособно да тугује због греха, губи духовно осећање и страх Божји. Тако обамире човек, кад срце његово бива запечаћено мржњом. Ово проклето злопамћење чини човека толико безосећајним, да људи сами себе убијају на разне начине. Оно једнога учини отпадником од вере; другога — самољубивим; некога примора да иде на нож; некога учини издајником; некога — хулитељем; некога — туробним; никако не да мира срцу човекову. Несрећни људи не примећују да све то проистиче од злопамћења .. . од гордог осуђивања недостатака наших ближњих, непоштовања родитеља, старешина и власти државних и црквених . ..
И тако, кад Антихрист буде стављао свој печат на људе, срце њихово постаће као мртво."

Ево видиш, са овим се не слажем и сматрам да је тотално супротно ономе што каже Господ Исус Христос свом слуги Светом Јовану Богослову!

Као доказ да он под печатом сматра жиг, прилажем следеће:
"Тада, кад настану несреће о којима је напред било говора, Антихрист ће почети да ставља свој печат на људе, тобож ради тога да их спасе од невоље, јер само онима који имају печат, према Откровењу Јовановом (13, 17), продаваће се хлеб."

Хвала ти Господа што си нас удостојио мудрости и знања које се само у теби налази

Па брате ти се не злажеш зато што га не схваташ уопште,и пази постављаш питање да ли свет Нила Атонски...пази,само...велики светитеље..пророк...

Светитељ јасно говори да ће нам антихристов дух (дух који влада овим временом)
Запечатити својим печатом (а то су греси и горе поменуте ствари),не мисли се на материјални жиг Човека Антихриста (ето користиш рационализам -не могу се логиком схватати духовне ствари)
И наше ће срце изумрети,потаће тврдо,као што данас видимо какви су људи у глобалном смислу,у гресима замрачени и зато ће лако примити ЖИГ када им га лукаво понуди ЧОВЕК Антихрист.
Свети Нил је све тачно рекао,али ти ниси разумео,јер си га читао рационално и логички.
Значи када Антихрист (његов дух - који је присутан у свету) будео овладао људима и када их духовно буде обележио својим печатима - онда ће они касније лако примити ЖИГ и приклонити се Антихристу без повратка. У предходном посту сам ти већ сликовито објаснио то,знајући унапред да ћеш овај цитат навести.

Назад на врх Go down

Порука  Јеленка on 21st July 2009, 10:35

[quote="TruthSeeker"][quote="Јеленка"]
А што се тиче М.Петровића - човек је секташ јер је Адвентиста - шта је ту чудно???
Могу они сви иноверни да хвале Бога колико хоће - али спасења НЕМА - служе сатани - хуле на Духа Светог!
И како човек без благодати Духа може неког подучавати вери - његово предавање може бити обично предавање - као на факултету - када предаје професор.

Слажем се са овим.Апсолутно не бих признавала ауторитет у вери неком секташу колико год да је паметан и слаткоречив о Богу.Не поред живих отаца Симеона,Јоила,Николаја,Стефана из В.Ремете,мог духовника и још многих других којих има довољно хвала Богу.Не треба ми Мирољуб Петровић да мисионари...
Ја сам ти Јеленка одавно рекао мој став:
Гледам шта ко говори, а не ко шта говори...
Може бити човек ко је завршио теологију и говорити како је екуменизам права ствар и образлагати како је то добро за све, а са друге стране прости Богобојажљив човек који говори да требамо задржати нашу праву и истинску православну веру каква је била до данас.
Може бити православац и позивати на убијање и неморал, а може бити адвентиста као што је
Мирољуб и говорити о љубави, Господу и поштовању његових заповести...

Ок,надам се да ово не треба да значи да ми сад сви треба да постанемо адвентисти зато што неки тамо Мирољуб Петровић проповеда љубав,а неки епископи су нам огрезли у јереси екуменизма.Што су огрезли-себи су огрезли.А што се тиче твог ''неслагања' са Светим Оцима,ту већ не знам шта да ти кажем.То је твој личан духовни живот,тако бираш да га живиш.Али моје лично мишљење је да ти је боље да уопште не читаш светоотачку литературу,па да се пред Господом оправдаш простотом душе у вери као што су били први Апостоли (читај неки од њих и рибари).Боље тако ,него да читаш и критикујеш.Јер светоотачка реч је по важности одмах иза Библије,и не можеш без ње тумачити Библију по сопственом рационалном нахођењу.Зато што су Свети Оци свеци сви до једног,значи обестрашћени.Колико ће они боље тумачити Свету Реч Светог Писма од нас који смо телесни и страсни?Немериво боље.

И ово за Светог Нила Атонског.Па овде јасно пише шта је печат а шта жиг.Он прича које су духовне сфере одрицања од Бога у ова времена..Надам се да си наставио да читаш ту књижицу јер после тога пише баш и о жигу као нечему материјалном и видљивом на телима запечаћених. ,,На печату ће бити написано: ,,Ја сам твој''.- ,,Да,ти си мој''.-Добровољно долазим,а не присилно'''-,,И ја те добровољно примам,а не присилно''.Ове четири речи биће урезане у средини тога проклетог печата.''
Ево брате дакле,као што видиш,Мироточиви Нил јесте направио разлику између духовног печата злопамћења и осуде који сви ми носимо помало јер живимо у овом времену и између реалног жига звери.Дакле,мораш наћи нешто боље ако хоћеш већ да разобличаваш такве ауторитете(ако је тако нешто могуће).Мир ти и Благослов од Христа Господа.

Назад на врх Go down

Порука  TruthSeeker on 21st July 2009, 15:19

Па брате ти се не злажеш зато што га не схваташ уопште,и пази постављаш питање да ли свет Нила Атонски...пази,само...велики светитеље..пророк...

Светитељ јасно говори да ће нам антихристов дух (дух који влада овим временом)
Запечатити својим печатом (а то су греси и горе поменуте ствари),не мисли се на материјални жиг Човека Антихриста (ето користиш рационализам -не могу се логиком схватати духовне ствари)
И наше ће срце изумрети,потаће тврдо,као што данас видимо какви су људи у глобалном смислу,у гресима замрачени и зато ће лако примити ЖИГ када им га лукаво понуди ЧОВЕК Антихрист.
Свети Нил је све тачно рекао,али ти ниси разумео,јер си га читао рационално и логички.
Значи када Антихрист (његов дух - који је присутан у свету) будео овладао људима и када их духовно буде обележио својим печатима - онда ће они касније лако примити ЖИГ и приклонити се Антихристу без повратка. У предходном посту сам ти већ сликовито објаснио то,знајући унапред да ћеш овај цитат навести.

Опет ниси разумео, нисам постављао питање да ли је он свет зато јер сам сумњао да је он свет, него баш зато што је он био свет а написао је ово што је нетачно, што значи да је био свет, али да није био ПРОРОК што је битна разлика! Бити светац НЕ ЗНАЧИ бити пророк!
Ми имамо много светаца, а колико је од њих било пророка?
Ако погледамо у цео текст од Нила Атонског видећемо да се нигде не налази реч жиг, него уместо тога пише печат, што сам већ и доказао, а ако видиш да се помиње реч жиг ти онда ископирај цео текст и обележи реч жиг црним словима. Друго је то што ти ниси разумео оно што сам рекао, а оно што је он рекао уклапаш у данашњу верзију да би доказао себи да је он рекао оно што није рекао.
Шта нам то он овде говори од онога што је битно за нашу душу, а да се то не налази у Откровењу Светог Јована Богослова?
Друго, погледајмо Библију и видећемо шта је Света Реч надахнута Духом Светим који је Истина и која нас то још књига поред ње може духовно нахранати као она?

Назад на врх Go down

Порука  TruthSeeker on 21st July 2009, 15:20

Јеленка ::
Ок,надам се да ово не треба да значи да ми сад сви треба да постанемо адвентисти зато што неки тамо Мирољуб Петровић проповеда љубав,а неки епископи су нам огрезли у јереси екуменизма.Што су огрезли-себи су огрезли.А што се тиче твог ''неслагања' са Светим Оцима,ту већ не знам шта да ти кажем.То је твој личан духовни живот,тако бираш да га живиш.Али моје лично мишљење је да ти је боље да уопште не читаш светоотачку литературу,па да се пред Господом оправдаш простотом душе у вери као што су били први Апостоли (читај неки од њих и рибари).Боље тако ,него да читаш и критикујеш.Јер светоотачка реч је по важности одмах иза Библије,и не можеш без ње тумачити Библију по сопственом рационалном нахођењу.Зато што су Свети Оци свеци сви до једног,значи обестрашћени.Колико ће они боље тумачити Свету Реч Светог Писма од нас који смо телесни и страсни?Немериво боље.

И ово за Светог Нила Атонског.Па овде јасно пише шта је печат а шта жиг.Он прича које су духовне сфере одрицања од Бога у ова времена..Надам се да си наставио да читаш ту књижицу јер после тога пише баш и о жигу као нечему материјалном и видљивом на телима запечаћених. ,,На печату ће бити написано: ,,Ја сам твој''.- ,,Да,ти си мој''.-Добровољно долазим,а не присилно'''-,,И ја те добровољно примам,а не присилно''.Ове четири речи биће урезане у средини тога проклетог печата.''
Ево брате дакле,као што видиш,Мироточиви Нил јесте направио разлику између духовног печата злопамћења и осуде који сви ми носимо помало јер живимо у овом времену и између реалног жига звери.Дакле,мораш наћи нешто боље ако хоћеш већ да разобличаваш такве ауторитете(ако је тако нешто могуће).Мир ти и Благослов од Христа Господа.
Наравно да то не треба да значи да треба да постанеш адвентиста, него то треба да значи да он не чини никакво зло.
Што се тиче свето-отачке литературе по хијерархијској важности она је иза Библије и не може се ни поредити са њом, то би било исто као поредити небо и земљу.
Ни ти ниси разумела, нисам постављао питање да ли је он свет зато јер сам сумњао да је он свет, него баш зато што је он био свет а написао је ово што је нетачно, што значи да је био свет, али да није био ПРОРОК што је битна разлика! Бити светац НЕ ЗНАЧИ бити пророк! Ми имамо много светаца, а колико је од њих било пророка?
Поновићу се а то је да:
"Ако погледамо у цео текст од Нила Атонског видећемо да се нигде не налази реч жиг, него уместо тога пише печат, што сам већ и доказао, а ако видиш да се помиње реч жиг ти онда ископирај цео текст и обележи реч жиг црним словима."

Назад на врх Go down

Порука  ppp on 21st July 2009, 21:19

Не могу ти објаснити када си рационалиста,не разумеш неке ствари,неколико сам пута поновио,али џаба,превише мислиш да си у праву,и сестра Јеленка је савршено рекла то што је рекла.
Свети Нил је био пророк - јер је његово дело пророчко и немој причати брате ствари које не разумеш -јел се у Цркви свети Нил помиње као пророк - "пророчанства Светог Нила Мироточивог".
И опет ниси разумео шта је свети човек написао у тексту тако да џаба,објаснио сам већ једном,или ти си ипак већи од њега?,ти разумеш свето писмо - то јест откровење - у које сам се уверио да не разумеш (то ретко ко од Богослова и монаха разуме) по оном твом смешном примеру да се помиње биометрија (Име њезино или број имена њезиног...) тако да - знаш оно - човека јеретика после другог савета се клони (не мислим да си јеретик - али постоје неки елементи у теби -да лако можеш постати,мада не мора да значи - а поготово ће ти се десити ако ти "критички" посматраш и расуђујеш шта су свети Оци написали и да ли је оно што су они написали сагласно са Библијом - а рационално и светско-разумски гледаш и ниси као и сви ми на том нивоу да можеш критички гледати на било шта од древних отачких учења). Човек који сам тумачи Библију лако оде у прелест и тешко њему после - то вам свима саветујем - никако самостално да тумачите Свето Писмо већ следите Цркву како је она то протумачила - одбаците демонску гордост.

Назад на врх Go down

Порука  TruthSeeker on 21st July 2009, 23:45

Ниси одговорио на питање везано за жиг и печат и ни на једно питање које сам поставио...
Свако ко не понавља као папагај оно што је прочитао од светих отаца за тебе има елементе да буде јеретик, како је само то опасно!
За тебе не постоји ни теоретска могућност да је оно што говорим истина, јер слепо верујеш аутору књиге коју читаш и то је за тебе истина, без и једног постављеног питања, јер превише уско и ограничено посматраш ствари. Међутим све ово што сам писао, писао сам због других који ово буду читали нека они буду порота.
Ти пријатељу не мислиш својом главом, него други обликују твоје ставове,јер ти очегледно као што и сам кажеш не користиш ум и тако си савршено подесан за манипулацију.

Назад на врх Go down

Порука  ppp on 22nd July 2009, 04:21

TruthSeeker ::Ниси одговорио на питање везано за жиг и печат и ни на једно питање које сам поставио...
Свако ко не понавља као папагај оно што је прочитао од светих отаца за тебе има елементе да буде јеретик, како је само то опасно!
За тебе не постоји ни теоретска могућност да је оно што говорим истина, јер слепо верујеш аутору књиге коју читаш и то је за тебе истина, без и једног постављеног питања, јер превише уско и ограничено посматраш ствари. Међутим све ово што сам писао, писао сам због других који ово буду читали нека они буду порота.
Ти пријатељу не мислиш својом главом, него други обликују твоје ставове,јер ти очегледно као што и сам кажеш не користиш ум и тако си савршено подесан за манипулацију.

То што се не помиње Жиг већ печат не значи оно што мислиш,наравно да не постоји теоретска могућност када се нека твоја мишљења која овде читам тотално разликују од Црквених и ти твој положај стављаш испред много већих људи од тебе,а то је гордост,тако што не разумеш оно што је написао свети Нил - мислиш да си достојан осуде и постављања питања да то није тачно - а његовадела поштује васцела Правосалвна Црква и сагласна је са њима - сви их користе .
А за твоја осуђивања како се ја односим са ауторима књиге (ауторима??? - типично светско размишљање - зато и разумем твој рационалистички и "разумни" начин размишљања - јер ти аутори нису обични људи,али ти то не можеш разумети колико видим - од почетка па до сада)
А то да ли сам ја подесан за манипулацију - не желим да коментаришем -јер такво дрско нахођење - у непознавању моје личности је срамно - а то да не користим ум не бих могао ни да ово пишем - али ти не схваташ шта сам ја рекао за ум и за срце - и нећу више никакву преписку наставити - јер видим да не схваташ ни ниске,мале духовне ствари које ти ја који сам од духонвости далеко пишем - како ћеш онда разумети свете Оце,а камоли Св. Нила или чак нешто теже -а св. Писму нећу ни да помишљам. Само знај ако приметим да наставиш са неким писањем које нису сагласна са Црквеним учењима,потрудићу се да будеш уклоњен са Форума.
Свако добро!

Назад на врх Go down

Порука  ppp on 22nd July 2009, 04:28

И да исправност свега онога што су написали СВЕТИ ОЦИ - Тумачи ЦРКВА - ОНА одлучује да ли исправно или није,да ли је тачно или није,да ли 90посто или 100 посто тачно - а не неки Петар,Јанко,МАрко или Trueseeker или било који други лаик. Тако да све што си написао од почетка ти пада у воду!

Назад на врх Go down

Порука  Јеленка on 22nd July 2009, 09:36

под бр 1.брат Петар је написао да треба више користити СРЦЕ а не РАЗУМ у познавању вере и напредовању у истој.Није рекао да треба сви да будемо малоумни и затуцани и да верујемо свему што чујемо.Ок,све треба проверити.И кад узмеш да провераваш Светоотачку литературу,чудо једно ако нађеш да су негде погрешили.А ако би имао макар мало искрености према себи и нама,знао би да је то због тога што ти фали смирења.
Господ гледа срца и осећања човекова а не разум.Кад је неко покајање у питању Господ неће погледати на оног ко каже кајем се јер знам да је грех то што сам учинио,до тог закључка сам дошао размишљањем.Господ ће гледати оног ко дође,клекне и почне да плаче ко мала беба и каже: ,,Господе,ни сам не знам шта сам ти све сагрешио али молим те све ми опрости!''У Светом Писму читамо о двојици грешника који су се кајали за грехе своје и исповедали их пред Богом.То су Саул и Давид.Нису обојица добили опроштај од Бога.Говорио је Саул: ,,Сагрешио сам што сам преступио заповест Господњу...''(1.Сам. 15,24).Говорио је и Давид: ''Сагреших Господу...''(2.Сам.12,13).Давид је добио опроштај и спасење а Саул се није удостојио опроштаја и погинуо је у гневу Господњем.Саул је само речима и разумом исповедао грехе своје,а није показао искрено покајање и поправљање,а Давид,по исповедању греха је сваку ноћ квасио своју постељу сузама,изнемогао од поста,изнурио тело и смирио се пред Господом.
Ево ово је само примерчић у вези тога какав је фактор разум у вери...Мислим да Васкрсење Христово није нешто што може разумом да се схвати већ простодушном вером,да је то стварно било тако.

А што се тиче оне књижице Свети Нила Атонског.Ок,погледала сам,јеси управу си ,нигде не пише конкретно жиг.Али Свети Нил ипак прави разлику између духовног печата за који каже да је злопамћење.И између реалног телесног,оног који ће бити стављан на руке и чела.Али,ок,нигде не пише жиг.

Назад на врх Go down

Порука  TruthSeeker on 22nd July 2009, 13:59

Само знај ако приметим да наставиш са неким писањем које нису сагласна са Црквеним учењима,потрудићу се да будеш уклоњен са Форума.

О безумни човече! Када ћеш научити?
Мислиш ли да и истину можеш да избришеш?
Много сам се уплашио, лепо сам још и раније рекао, јадна је наша православна вера када је представљају такви као ти, пуни мржње према другима, зато што им отварају очи они који познају истину, па бих прошао као и сви прави пророци који су страдали због истине, била би ми част...
Ех да смо у средњем веку и да сам рекао да имам доказе да је земља округла, ти би рекао да не постоји ни теоретска могућност да је то тачно, и прогласио би ме за јеретика захваљујући свом "широком и великом" уму, гледајући да ме смакнеш како истина не би изашла на видело!

Назад на врх Go down

Порука  TruthSeeker on 22nd July 2009, 14:00

Petar Duhovno Blago ::И да исправност свега онога што су написали СВЕТИ ОЦИ - Тумачи ЦРКВА - ОНА одлучује да ли исправно или није,да ли је тачно или није,да ли 90посто или 100 посто тачно - а не неки Петар,Јанко,МАрко или Trueseeker или било који други лаик. Тако да све што си написао од почетка ти пада у воду!
Знаш ли мало историју?
А ко представља цркву ако не грешни људи?
Ко се то плаши постављеног питања? Истина или лаж?
Истина је истина, и што год више питања постављаш она постаје све јача и само доказује да је оно у шта се верује истина а не нека илузија.
Али зато лаж, ничега се више не плаши него поствљених питања. Само ти веруј оно што сам ти рекла и не постављај превише питања, рекла би лаж. А истина би рекла, питај шта год хоћеш, јер сам истина и ни једног се питања не плашим!
Престани да се уздаш у грешног човека, него се уздај у Великог Господа Творца Неба и Земље и свега видљивог и невидљивог!

Назад на врх Go down

Порука  TruthSeeker on 22nd July 2009, 14:15

Јеленка ::под бр 1.брат Петар је написао да треба више користити СРЦЕ а не РАЗУМ у познавању вере и напредовању у истој.Није рекао да треба сви да будемо малоумни и затуцани и да верујемо свему што чујемо.Ок,све треба проверити.И кад узмеш да провераваш Светоотачку литературу,чудо једно ако нађеш да су негде погрешили.А ако би имао макар мало искрености према себи и нама,знао би да је то због тога што ти фали смирења.
Господ гледа срца и осећања човекова а не разум.Кад је неко покајање у питању Господ неће погледати на оног ко каже кајем се јер знам да је грех то што сам учинио,до тог закључка сам дошао размишљањем.Господ ће гледати оног ко дође,клекне и почне да плаче ко мала беба и каже: ,,Господе,ни сам не знам шта сам ти све сагрешио али молим те све ми опрости!''У Светом Писму читамо о двојици грешника који су се кајали за грехе своје и исповедали их пред Богом.То су Саул и Давид.Нису обојица добили опроштај од Бога.Говорио је Саул: ,,Сагрешио сам што сам преступио заповест Господњу...''(1.Сам. 15,24).Говорио је и Давид: ''Сагреших Господу...''(2.Сам.12,13).Давид је добио опроштај и спасење а Саул се није удостојио опроштаја и погинуо је у гневу Господњем.Саул је само речима и разумом исповедао грехе своје,а није показао искрено покајање и поправљање,а Давид,по исповедању греха је сваку ноћ квасио своју постељу сузама,изнемогао од поста,изнурио тело и смирио се пред Господом.
Ево ово је само примерчић у вези тога какав је фактор разум у вери...Мислим да Васкрсење Христово није нешто што може разумом да се схвати већ простодушном вером,да је то стварно било тако.

А што се тиче оне књижице Свети Нила Атонског.Ок,погледала сам,јеси управу си ,нигде не пише конкретно жиг.Али Свети Нил ипак прави разлику између духовног печата за који каже да је злопамћење.И између реалног телесног,оног који ће бити стављан на руке и чела.Али,ок,нигде не пише жиг.
Што се тиче постављања питања рекао сам:
"Ко се то плаши постављеног питања? Истина или лаж?
Истина је истина, и што год више питања постављаш она постаје све јача и само доказује да је оно у шта се верује истина а не нека илузија.
Али зато лаж, ничега се више не плаши него поствљених питања. Само ти веруј оно што сам ти рекла и не постављај превише питања, рекла би лаж. А истина би рекла, питај шта год хоћеш, јер сам истина и ни једног се питања не плашим!"
Драго ми је да си почела да читаш Стари завет, јер тако ћеш спознати целу истину! Слава Богу на томе! Сетимо се шта је рекао Господ Исус Христос:
"17. Не мислите да сам ја дошао да покварим закон или пророке: нисам дошао да покварим, него да испуним.
18. Јер вам заиста кажем: докле небо и земља стоји, неће нестати ни најмање словце или једна титла из закона док се све не изврши." (Матеј глава 5, 17 - 18)
Што се тиче Светог Нила Атонског драго ми је да у теби има истине, јер не само да се не спомиње нигде жиг него само печат!
Слава Господу Исусу Христу у векове векова и да се наша имена нађу у Јагњетовој књизи живих!

Назад на врх Go down

Порука  Србин_православац on 22nd July 2009, 14:28

Тема се закључава, нажалост, зато што ово води свему само не љубави због које би требало да смо овде....Можда буде поново откључана проценићу....

Назад на врх Go down

Порука  Sponsored content

Sponsored content

Назад на врх Go down

Страна 10 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Погледај предходну тему Погледај следећу тему Назад на врх