Књиге и духовна литература

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Погледај предходну тему Погледај следећу тему Go down

Re: Књиге и духовна литература

Порука  ноник on 23rd March 2009, 00:15

4greatSrb ::
nonikbgd ::
jelenka ::истинито свдочанство човека који је видео Пакао и Рај,из Србије је човек,из Жичке епархије.Јако отрежњујуће.

2shared.com/file/5150600/7ee130e7/vizija.html

једва сам прочитала од силних суза.Хвала ти сестро од свег срца за ово.

Само да напоменем да сам чуо, да ова књига нема благослов цркве, тако да будите опрезни! Ја сам је иначе прочитао пре 3-4 године

добро, хвала на савету, ја погледах издавача као и сајт који стоји у књизи-библиотека Свети Наум.
Мислим да није важно кад је ко шта прочитао већ је најважније да се прочита и да допре до свести то што је прочитано.Тако да те молим да нам препоручиш неке добре књиге које си прочитао а које сматраш корисним. Свако добро свима.

Назад на врх Go down

Порука  Србин_православац on 23rd March 2009, 00:18

4greatSrb ::Старац Клеопа - Пут неба
http://smirenoumlje.blogspot.com/2008/11/starac-kleopa-put-neba.html

Изузетно корисна књига, нарочито ми се свиђа једна прича у коме се описује како ђаво обмањује човека. Прича се састоји у томе да је Бог удостојио једног подвижника, који је желео да сазна које је најјаче оружје сатане, да види један догађај. Наиме, сатана се појавио на своме престолу и окупио све своје поданике и питао их којим се техникама служе. Најбољи ће добити награду да 3 минута влада паклом. Три ђавола су изнела своје технике и нећу да вам кажем које су то технике :lol: , већ ћете сами причитати и спремите се да се изненадите. Прича се налази на 85. страни књиге.

Препоручујем вам сајт Смиреноумље са доста корисних књига
Сад прочитах, да одлажу покајање...

Назад на врх Go down

догматика православне цркве 2. и 3. том

Порука  ноник on 23rd March 2009, 00:27

2shared.com/uploadCompleteFlash.jsp?sId=Q1G4AVVRJhnM6LIi

други и тећи том (нешто ми комп сирома забаговао :( )

Назад на врх Go down

Порука  Fickov on 23rd March 2009, 00:45

jelenka ::

да ли је ово можда са цедеа манастира Месић?Ту сам постала верник,захваљујући икони Богородице која је у мени покренула буру осећања!Слава Богу!

Није Месић.... у питању је Хајдучица!
Fickov
Admin

Погледај профил корисника

Назад на врх Go down

Порука  Vizantiona on 23rd March 2009, 15:44

jelenka ::

да ли је ово можда са цедеа манастира Месић?Ту сам постала верник,захваљујући икони Богородице која је у мени покренула буру осећања!Слава Богу!

Ne,to su monahinje manastira HAJDUCICA ali i to je blizu Vrsca.Poseti ih ako budes imala prilike.Zbogom!!!

Назад на врх Go down

Порука  Јеленка on 23rd March 2009, 16:57

ово је кратак и јако поучан опис митарстава(мислим да је већина већ имала прилике да прочита али свеједно ћу поставити,можда неком затреба)

2shared.com/file/5155960/1439206e/o_mitarstvima.html

Назад на врх Go down

Порука  ноник on 24th March 2009, 00:55

jelenka ::књига монаха који је некад био рокер и хедониста,па се покајао и обратио правом и једином Богу:

2shared.com/file/5150510/65bcbfff/Bog_i_rokenrol.html

Хвала ти за ову дивну књигу. Последњих десет страна је ... верујем суштина...а он је ... волим кад ми недостају речи.

Назад на врх Go down

poruka

Порука  СнагаСамсонова on 24th March 2009, 01:01

јер знате где могу да се нађу ове књиге, због читања на компјутеру ме боле очи :)

Назад на врх Go down

Порука  ноник on 24th March 2009, 01:11

StrengthOfSamson ::јер знате где могу да се нађу ове књиге, због читања на компјутеру ме боле очи :)

па у патријаршији има леп избор, у књижарама СПЦ-а исто, мада можеш и да их одштампаш ако их не нађеш ;)
верујем да има и на богословком факултету...ако сазнам још неку локацију јављам ти.Е да и глас Цркве има добра издања, мислим да су они на теразијама 5 или 10 слагаћу те на 5-том или 10-том спрату - извини стварно нисам сигурна ако неко зна где су нек помогне :)

Назад на врх Go down

Порука  Јеленка on 24th March 2009, 18:31

Књига нашег Светог Владике Николаја-Земља недођија,о немачкој окупацији,са метафорама и уствари православном тематиком.Врло поучно и интересантно...

2shared.com/file/5165262/b1c2d473/_2___-_.html

Назад на врх Go down

Порука  Јеленка on 24th March 2009, 18:33

изузетан текст,једног од наших најбољих интелектуалаца.Владимир Димитријевић пише о страдањима српским кроз најновију историју,и претпоставља будућност,на основу прошлости.

2shared.com/file/5165288/cf9410e3/Svetosavlje_i_apokalipsa.html

Назад на врх Go down

Порука  Јеленка on 24th March 2009, 18:56

Укратко изложено мишљење једног мудрог светогорца и једног мудрог руса о новим чипованим личним картама.

2shared.com/file/5165397/47f25604/Kritika_nlk.html

Назад на врх Go down

Порука  Јеленка on 28th March 2009, 11:53

Свима препоручујем књигу :''Прозорљиви монах-Старац Гаврило'' ауторке мати Макрине Мајсторовић.

Овог предивног старца смо сви имали прилике да видимо на снимку,који смо гледали Дигитални анђео 2.Књига је сјајна,и говори о многим стварима изузетно важним и за будућност Србије.Нећу више детаљисати...књигу можете поручити на број:064/166-94-30.Ако Бог да,јавиће вам се сама ауторка књиге,која је уз старца провела многе године живота служећи му.

Тражиће вам само адресу на коју да вам пошаље књигу.Свакако је питајте за цену књиге,мада не верујем да ће хтети да вам каже,као ни мени! :study:

Назад на врх Go down

Порука  Јеленка on 29th March 2009, 12:28

Збир текстова Владимира Димитријевића

2shared.com/file/5204218/af3e4bc1/dimitrijevic_vladimir_tekstovi.html

Назад на врх Go down

Порука  Јеленка on 29th March 2009, 12:31

Христос и Европа-краћи текст који износи суштину данашње европске ''културе''.За њих је Свети Владика Николај говорио да су као онај непокајани разбојник.Док је за србе дао најтачнију дефиницију,да смо као овај други,прво распет,па покајани разбојник...

ево линка- 2shared.com/file/5204228/84131802/Izmedju_Hrista_i_Evrope.html

Последњи изменио Јеленка дана 2nd April 2009, 23:23. измењено укупно 1 пута

Назад на врх Go down

Порука  Синђелић1809 on 2nd April 2009, 22:56

Помаже Бог браћо и сестре!

Ево да предложим неке од књига које су за мене биле душекорисне, а и занимљиве:

Од Светог вл. Николаја све што нађете посебно "Србском народу кроз тамнички прозор", "Косово и Видовдан", "Мисли о добру и злу"

"Монах Калист" - књига написана као роман о једном од највећих (србских) монаха 20. века, молитва после те књиге постаје слатка као медLaughing

"Слово о смрти" од Светог Игњатија Брјанчанинова, сјајна књига, одлично обрађено све што се тиче пута душе после смрти, сећања на смрт (преко потребног Хришћанима), рају и паклу... (имате у манастиру Раковица)

Последњи изменио Синђелић1809 дана 21st September 2010, 21:53. измењено укупно 1 пута

Назад на врх Go down

Порука  High_Hopes on 9th April 2009, 08:02

ЖИТИЈЕ И ЧУДА СВЕТОГ ВАСИЛИЈА ОСТРОШКОГ ЧУДОТВОРЦА /СЛАВА МУ И МИЛОСТ/

http://www.rastko.org.yu/rastko-cg/duhovnost/ava_justin-zitije_sv_vasilija_ostroskog.html#_Toc482786983

Назад на врх Go down

Старац Клеопа

Порука  Србин_православац on 26th April 2009, 14:20

Старац Клеопа о Паклу, веома корисно, страшно, на само 2 стране.

ПРЕПОРУЧИО БИХ СВИМА КОЈИ НИСУ ДА ПРОЧИТАЈУ ЈЕР ЈЕ КРАТКО А КОРИСНО!

2shared.com/file/5500782/a857c92/___.html

Назад на врх Go down

Порука  Константин on 26th April 2009, 21:20

Evo jedne veoma zanimljive prorocke knjige sta ocekuje Srbe u sledecih nekoliko godina, nije precizirano vreme, al se moze naslutiti da je rec o danasnjem vremenu...Radi se o veoma retkoj knjigi, ostampano samo 500 primeraka 2004 sa blagoslovom episkopa njegovog preosvestenstva vladike Damaskina....
Starac Gavrilo, Otac Tadej, Sv.Nikolaj Gurnajov,Sv Lavrentije Cerniguvski, prorocki govore o zadnjim danima, O propasti Beograda kao prestolnice, O ruskom i srpskom caru(potomak nemanjica dinastije)O ujedinjenu pravoslavnih u jedan blok protiv globalizacije i antihrista, i jos o mnogo drugih stvari.....
Verujem da ce vas sve zainteresovati ova knjiga, preporucujem Laughinghttp://www.esnips.com/doc/5e0d8934-bb1a-43da-b7bc-97af449df56f/%C5%A0TA-%C4%86E-SKORO-BITI/?widget=documentIcon

Назад на врх Go down

КЊИГЕ!

Порука  Србин_православац on 29th May 2009, 00:34

ИЗГЛЕДА ДА ЈЕ ОВО КЊИГА СТАРЦА ТАДЕЈА, ЈЕДВА САМ ЈЕ НАШАО И КАД САМ ЈЕ ПРЕЛИСТАВАО ИМА И СТАРАЦ ТАДЕЈ И СТАРАЦ ГАВРИЛО СКИНИТЕ ОБАВЕЗНО ОВО!
rapidshare.com Otac_Tadej_i_drugi_sveci_-_Sta_Ce_Skoro_Biti__retka_knjiga__.rar

Назад на врх Go down

порука

Порука  СнагаСамсонова on 29th May 2009, 08:56

имам ово... прочитао сам, добра је књига

имате и разне друге књиге на сајту смиреноумље.цом Laughing

Назад на врх Go down

Порука  Sponsored content

Sponsored content

Назад на врх Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next