АПОСТОЛСКИ ЦЕНТАР 888 ФОРУМ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ПРЕСЕЛИО СЕ СРПСКИ ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ

+6
ppp
Србин_православац
Стефан Игрутин
Њикалај
Константин
Стефан
10 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

ПРЕСЕЛИО СЕ СРПСКИ ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ - Page 2 Empty Re: ПРЕСЕЛИО СЕ СРПСКИ ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ

Порука  Константин 26th November 2009, 00:19

Sveto Pravoslavlje ::braco jeste li culi,ovde u Crnoj Gori samo to ne izbije gradjanski rat.....oce aljbanoze polako da otimaju drzavu ,,samozvanu,,..... Rolling Eyes
i uzece dio Srpske Crne Gore, kao i latinska marva jedan dio.Od vajkada merkaju Boku kotorsku, al dobro svako stradanje valja pretpeti da bi vaskrsli, samo valja to preziveti :lol:
Константин
Константин


Назад на врх Go down

ПРЕСЕЛИО СЕ СРПСКИ ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ - Page 2 Empty Re: ПРЕСЕЛИО СЕ СРПСКИ ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ

Порука  Србин_православац 26th November 2009, 00:21

Sveto Pravoslavlje ::Ja se slazem potpuno sa Stefanom,Petre brate sad nisi u pravu jer isto kao Jovan sto radi identicno ti je radio Miras Dedeic pa ga evo sad raspop,ono je sramota sta govori i pogotovo kad im prijeti da bez episkopa nemogu ici u carstvo bozije,tako su i katolici prijetili sa papom pa do cega je doslo.
Петар вам је лепо рекао. Сваки клирик СПЦ има благодат, а самим тим и владика, Петар вам је лепо рекао да напишете владика Јован, а не Јован.

А што се тиче овог "ношења" благодати, само бих напоменуо да ти Стефане не дајеш благодат, спусти мало лопту што се тиче осуђивања владика, има право да се каже нешто и прокоментарише, али не сме да се пљује по СПЦ и да се прича да је безблагодатна, то ће бити санкционисано на форуму.

Свако добро!
Србин_православац
Србин_православац
Admin


Назад на врх Go down

ПРЕСЕЛИО СЕ СРПСКИ ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ - Page 2 Empty Re: ПРЕСЕЛИО СЕ СРПСКИ ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ

Порука  ppp 26th November 2009, 00:34

Sveto Pravoslavlje ::Ja se slazem potpuno sa Stefanom,Petre brate sad nisi u pravu jer isto kao Jovan sto radi identicno ti je radio Miras Dedeic pa ga evo sad raspop,ono je sramota sta govori i pogotovo kad im prijeti da bez episkopa nemogu ici u carstvo bozije,tako su i katolici prijetili sa papom pa do cega je doslo.


Да си мало упознат са оно о чему говориш не би тако писао и размишљао.
То је сасвим тачно да без Епископа се не може у Царство Божије.
Замолио бих те бар за почетак да научиш основе православне вере.
Није срамота незнати,али треба пазити шта се прича/пише.


Последњи изменио Petar Duhovno Blago дана 26th November 2009, 00:36. измењено укупно 1 пута
ppp
ppp


Назад на врх Go down

ПРЕСЕЛИО СЕ СРПСКИ ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ - Page 2 Empty Re: ПРЕСЕЛИО СЕ СРПСКИ ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ

Порука  Стефан 26th November 2009, 00:36

Tо што је за тебе владика за мене није,и никада такве нећу звати владикама и теби да буде јасно! Патријарх јесте исправљао појце али дај ми тог појца којем је он рекао "Марш" Срамота је да то причаш и поредиш. Толико о бабама и жабама . Какав је преступ врачаре Гаврила брига ме, он је врачара и друго не, а и Василије је саучесник јер му Гаврило урадио фреску преко пола зида.За све што кажем имам аргументе,да је безвзно причање ја не би био овако огорчен на њих,још увек се уздржавам али када би изнео што сам видро и доживео у Патријаршији шта би тек онда било,мене нападај и клевећи слободно,тиме показујеш немоћ јер нема шта да кажеш у одбрану.да ли је лични грех или догматски прекршај брига ме ,реци ти мени откуда ти сатанистички обреди у Православном манастиру.Нека сам ја јевреј,муслиман ,будиста то је небитно и потпуно сам неважан за овај свет .Они који су битнији нека воде рачуна о себи.Све у свему боље некада ћутати,чињенице су чињенице и ја сам само за то да се појаве и ствари назову правим именом. А народне грехе си поменуо ти а не ја!!! Црква није без благодати али поједини чланови јесу Благодат се може задобити,умножити и отерати.


Последњи изменио Стефан дана 26th November 2009, 00:44. измењено укупно 1 пута
Стефан
Стефан


Назад на врх Go down

ПРЕСЕЛИО СЕ СРПСКИ ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ - Page 2 Empty poruka

Порука  СнагаСамсонова 26th November 2009, 00:38

prikocite malo
СнагаСамсонова
СнагаСамсонова


Назад на врх Go down

ПРЕСЕЛИО СЕ СРПСКИ ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ - Page 2 Empty Re: ПРЕСЕЛИО СЕ СРПСКИ ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ

Порука  ppp 26th November 2009, 00:45

Стефан ::Tо што је за тебе владика за мене није,и никада такве нећу звати владикама и теби да буде јасно! Патријарх јесте исправљао појце али дај ми тог појца којем је он рекао "Марш" Срамота је да то причаш и поредиш. Толико о бабама и жабама . Какав је преступ врачаре Гаврила брига ме, он је врачара и друго не, а и Василије је саучесник јер му Гаврило урадио фреску преко пола зида.За све што кажем имам аргументе,да је безвзно причање ја не би био овако огорчен на њих,још увек се уздржавам али када би изнео што сам видро и доживео у Патријаршији шта би тек онда било,мене нападај и клевећи слободно,тиме показујеш немоћ јер нема шта да кажеш у одбрану.да ли је лични грех или догматски прекршај брига ме ,реци ти мени откуда ти сатанистички обреди у Православном манастиру.Нека сам ја јевреј,муслиман ,будиста то је небитно и потпуно сам неважан за овај свет .Они који су битнији нека воде рачуна о себи.Све у свему боље некада ћутати,чињенице су чињенице и ја сам само за то да се појаве и ствари назову правим именом.

Много се дрско опходиш и пишеш! Ако наше канонске владике не сматраш владикама онда прекини да пишеш овде! Ово је форум православних верника,а не секташа или квази-зилота иди тамо па пиши своје баљезгарије и клевете. Овде пишу само они који не хуле на СПЦ!
Немаш ти никакве аргументе већ само полу празне клевете,јер си задојен мржњом и лажном ревношћу као и сваки лажни зилот. Права слика и прилика је онај Данило квази светогорац. Погледајте њега и послушајте како прича,поглејте му израз очију и видеће те јасно о чему се ту ради.
Он је права слика и прилика вас лажних ревнитеља који ревнујете по демонском разуму,стварно сте прекршили сваку меру.
ppp
ppp


Назад на врх Go down

ПРЕСЕЛИО СЕ СРПСКИ ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ - Page 2 Empty Re: ПРЕСЕЛИО СЕ СРПСКИ ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ

Порука  ppp 26th November 2009, 00:51

Патријарх јесте исправљао појце али дај ми тог појца којем је он рекао "Марш" Срамота је да то причаш и поредиш.

Патријарх је умео и та како да се дере и виче на појце, и то врло строго да чини. Да ли је користио изразе "Марш" ја то стварно не знам,не верујем да је то користио,а и да јесте,не видим никакав проблем.

Владика Јован и Патријарх Павле су различити људи,различитог темперамента и карактера.
Не могу сви да буду светитељи.Сваком пукне филм и може да се изнервира,сви смо живи људи,па и владике.
То смета само фарисејима.
ppp
ppp


Назад на врх Go down

ПРЕСЕЛИО СЕ СРПСКИ ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ - Page 2 Empty Re: ПРЕСЕЛИО СЕ СРПСКИ ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ

Порука  Sveto Pravoslavlje 26th November 2009, 00:54

Petre ajde nam reci zasto mislis da je vladika Jovan bio u pravu kad je mrskao pojce,i prokomentarisi mi malo onaj incident u Duskovcima pa da to razmotrimo........
Sveto Pravoslavlje
Sveto Pravoslavlje


Назад на врх Go down

ПРЕСЕЛИО СЕ СРПСКИ ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ - Page 2 Empty Re: ПРЕСЕЛИО СЕ СРПСКИ ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ

Порука  Стефан 26th November 2009, 01:01

Јеси у праву,стварно треба ићи одавде,где год се појави овакав форум појави се и такав "ревнитељ" који личи на инквизицију. Ко је какав време ће показати ,видим да само нападаш ти без аргумената за разлику од мене.Бавиш се клеветама,тога који има тај поглед нисам никада видео и немам пома да ли је демонски,али твој поступак је демонски .Напао си ме што сам рекао ОДЕ СВЕТА ДУША СВЕТОГ ПАТРИЈАРХА У НАСЕЉА СВЕТИХ.То ти засметало,Срамота за тебе. Видим да си "најпаметнији и нападаш сваког али ти кажем поново пази да од ДУХОВНОГ БЛАГА НЕ ПОСТАНЕ ДУХОВНО БЛАТО!!!
Стефан
Стефан


Назад на врх Go down

ПРЕСЕЛИО СЕ СРПСКИ ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ - Page 2 Empty Re: ПРЕСЕЛИО СЕ СРПСКИ ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ

Порука  ppp 26th November 2009, 01:02

[quote]Какав је преступ врачаре Гаврила брига ме, он је врачара и друго не, а и Василије је саучесник јер му Гаврило урадио фреску преко пола зида.За све што кажем имам аргументе,да је безвзно причање ја не би био овако огорчен на њих,још увек се уздржавам али када би изнео што сам видро и доживео у Патријаршији шта би тек онда било,мене нападај и клевећи слободно,тиме показујеш немоћ јер нема шта да кажеш у одбрану.да ли је лични грех или догматски прекршај брига ме ,реци ти мени откуда ти сатанистички обреди у Православном манастиру.Нека сам ја јевреј,муслиман ,будиста то је небитно и потпуно сам неважан за овај свет .Они који су битнији нека воде рачуна о себи.Све у свему боље некада ћутати,чињенице су чињенице и ја сам само за то да се појаве и ствари назову правим именом. А народне грехе си поменуо ти а не ја!!! Црква није без благодати али поједини чланови јесу Благодат се може задобити,умножити и отерати.[code]

Ако си се већ ухватио као пијан плота за Привину Главу. (Типичан синдром "људи пчеле и људи муве" који је описао преп. Старац Пајсије) онда би требао правилно прићи том проблему.
Архимандрит Гаврило из Привине Главе нема никакве везе са владиком Василијем.
Владика је покушавао да га рашчини неколико пута,али му је овај стално слао неке сумњиве типове који су претили владици. Та ствар ће се сигурно решити ускоро.Бог Цркву не оставља,већ намерно допушта таква искушења због безбожности народа и целокупне ситуације.

Црква није без благодати али поједини чланови јесу Благодат се може задобити,умножити и отерати

Ово што пишеш се коси са целокупном православном догматиком,са православним учењем и устројством. Толико од твом знању о ономе о чему пишеш.

Ако сматраш да је Црква (СПЦ) благадатна онда се врати у Њу и покај се - она ће ти примити са пуно љубави оберучке прихватајући те.
ppp
ppp


Назад на врх Go down

ПРЕСЕЛИО СЕ СРПСКИ ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ - Page 2 Empty Re: ПРЕСЕЛИО СЕ СРПСКИ ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ

Порука  Константин 26th November 2009, 01:02

Petar Duhovno Blago ::



То је сасвим тачно да без Епископа се не може у Царство Божије.

Nije tacno.Odakle takva nebuloza???
Sta je sa starozavetnim prrocima i pravednicima kako su se oni uselili u carstvo Nebesko bez episkopa, he-ehe?
I zaista mi je vise muka o toj nepogresivosti episkopa, i oni su samo ljudi.
I samo me zanima o kom Gavrilu pisete?
I alo Admini lokovanje teme ,za sta vam sluze ti cinovi kad ne znate da ih koristite????Na sta vam lici ovaj forum, totalna neozbiljnost, koliko spamovanja tema.
A vi otvorite drugu temu pa se prepucavajte .
Константин
Константин


Назад на врх Go down

ПРЕСЕЛИО СЕ СРПСКИ ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ - Page 2 Empty poruka

Порука  СнагаСамсонова 26th November 2009, 01:06

slazem se, otvorite drugu temu.....
СнагаСамсонова
СнагаСамсонова


Назад на врх Go down

ПРЕСЕЛИО СЕ СРПСКИ ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ - Page 2 Empty Re: ПРЕСЕЛИО СЕ СРПСКИ ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ

Порука  Sveto Pravoslavlje 26th November 2009, 01:08

taj izgovor svi smo mi zivi ljudi pa nam pukne film,sta ti to konkretno znaci.......Gospod Isus Hristos nam nije rekao neka vam puca film,i mrskajte se medju sobom,nego nas uci u svakom momentu da imamo ljubav medju sobom.Sta mislis sta je Sin Boziji mogao da uradi dok su ga pljuvali,rugali mu se i na onakav nacin ga razapeli,mogao je rijecju sve da ih zgromi,ali se molio za njih,a taj vladika dozvoljava sebi da mrska vernike,iako ga niko ni prstom nije takao...jeli to u redu..
Sveto Pravoslavlje
Sveto Pravoslavlje


Назад на врх Go down

ПРЕСЕЛИО СЕ СРПСКИ ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ - Page 2 Empty Re: ПРЕСЕЛИО СЕ СРПСКИ ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ

Порука  ppp 26th November 2009, 01:10

Константин ::
Petar Duhovno Blago ::



То је сасвим тачно да без Епископа се не може у Царство Божије.

Nije tacno.Odakle takva nebuloza???
Sta je sa starozavetnim prrocima i pravednicima kako su se oni uselili u carstvo Nebesko bez episkopa, he-ehe?
I zaista mi je vise muka o toj nepogresivosti episkopa, i oni su samo ljudi.
I samo me zanima o kom Gavrilu pisete?
I alo Admini lokovanje teme ,za sta vam sluze ti cinovi kad ne znate da ih koristite????Na sta vam lici ovaj forum, totalna neozbiljnost, koliko spamovanja tema.
A vi otvorite drugu temu pa se prepucavajte .


Брате Константине подхитно на катехизацију. ;)
ppp
ppp


Назад на врх Go down

ПРЕСЕЛИО СЕ СРПСКИ ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ - Page 2 Empty Re: ПРЕСЕЛИО СЕ СРПСКИ ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ

Порука  Sveto Pravoslavlje 26th November 2009, 01:22

i jos nesto,po bratu Petru svi velikomucenici pocevsi od Svetog Djordja do Ognjene Marije su u paklu jer ni oni nisu imali episkopa nego su se samo ispovedili veru u Hrista i zbog toga muceni i ubijeni.....Boze sacuvaj....
Sveto Pravoslavlje
Sveto Pravoslavlje


Назад на врх Go down

ПРЕСЕЛИО СЕ СРПСКИ ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ - Page 2 Empty Re: ПРЕСЕЛИО СЕ СРПСКИ ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ

Порука  Хајдук 26th November 2009, 01:30

Аууууу људи ал сте се ви овде испрозивали а тема посвећена нашем Светом Патријарху, слава му и милост. =(
Хајдук
Хајдук


Назад на врх Go down

ПРЕСЕЛИО СЕ СРПСКИ ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ - Page 2 Empty Re: ПРЕСЕЛИО СЕ СРПСКИ ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ

Порука  ppp 26th November 2009, 01:30

Sveto Pravoslavlje ::i jos nesto,po bratu Petru svi velikomucenici pocevsi od Svetog Djordja do Ognjene Marije su u paklu jer ni oni nisu imali episkopa nego su se samo ispovedili veru u Hrista i zbog toga muceni i ubijeni.....Boze sacuvaj....

И те како су имали свог епископа.
ppp
ppp


Назад на врх Go down

ПРЕСЕЛИО СЕ СРПСКИ ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ - Page 2 Empty Re: ПРЕСЕЛИО СЕ СРПСКИ ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ

Порука  Sveto Pravoslavlje 26th November 2009, 01:36

brate jesi li mi prvo rekao,zasto je uopste doslo do incidenta u Duskovcima i zasto je Vladika Jovan mrskao pojce,da vidimo jeli to opravdano ili ne....
Sveto Pravoslavlje
Sveto Pravoslavlje


Назад на врх Go down

ПРЕСЕЛИО СЕ СРПСКИ ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ - Page 2 Empty Re: ПРЕСЕЛИО СЕ СРПСКИ ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ

Порука  ppp 26th November 2009, 01:42

Sveto Pravoslavlje ::brate jesi li mi prvo rekao,zasto je uopste doslo do incidenta u Duskovcima i zasto je Vladika Jovan mrskao pojce,da vidimo jeli to opravdano ili ne....

Написао сам ти већ у П.П. да за све то направиш нову тему.
ppp
ppp


Назад на врх Go down

ПРЕСЕЛИО СЕ СРПСКИ ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ - Page 2 Empty Re: ПРЕСЕЛИО СЕ СРПСКИ ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ

Порука  Sveto Pravoslavlje 26th November 2009, 01:44

A recimo da Ognjena Marija nije,vec su joj roditelji bili neznabozci,kao i ogroman broj ostalih svetaca,uostalom Gospod nam ni jednom,ponavljam ni jednom nije rekao da nase spasenje zavisi od bilo kog coveka osim nas,znaci samo to zavisi od tebe samog,i milosti Gospoda......jer ako Gospoda razgnjevis nece tebi ni jedan episkop pomoci,to pitaj oca Joila...
Sveto Pravoslavlje
Sveto Pravoslavlje


Назад на врх Go down

ПРЕСЕЛИО СЕ СРПСКИ ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ - Page 2 Empty Re: ПРЕСЕЛИО СЕ СРПСКИ ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ

Порука  ppp 26th November 2009, 01:51

Sveto Pravoslavlje ::A recimo da Ognjena Marija nije,vec su joj roditelji bili neznabozci,kao i ogroman broj ostalih svetaca,uostalom Gospod nam ni jednom,ponavljam ni jednom nije rekao da nase spasenje zavisi od bilo kog coveka osim nas,znaci samo to zavisi od tebe samog,i milosti Gospoda......jer ako Gospoda razgnjevis nece tebi ni jedan episkop pomoci,to pitaj oca Joila...

Већ сам ти написао,ако хоћеш о свему томе да разговараш,отвори нову тему.
ppp
ppp


Назад на врх Go down

ПРЕСЕЛИО СЕ СРПСКИ ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ - Page 2 Empty Re: ПРЕСЕЛИО СЕ СРПСКИ ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ

Порука  Србин_православац 28th November 2009, 19:38

Petar Duhovno Blago ::
Константин ::
Petar Duhovno Blago ::



То је сасвим тачно да без Епископа се не може у Царство Божије.

Nije tacno.Odakle takva nebuloza???
Sta je sa starozavetnim prrocima i pravednicima kako su se oni uselili u carstvo Nebesko bez episkopa, he-ehe?
I zaista mi je vise muka o toj nepogresivosti episkopa, i oni su samo ljudi.
I samo me zanima o kom Gavrilu pisete?
I alo Admini lokovanje teme ,za sta vam sluze ti cinovi kad ne znate da ih koristite????Na sta vam lici ovaj forum, totalna neozbiljnost, koliko spamovanja tema.A vi otvorite drugu temu pa se prepucavajte .


Брате Константине подхитно на катехизацију. ;)
Константине, брат Петар ти је дао одговор. Поставићу књигу "ВЕРА СВЕТИХ" у пдф-у, за скидање, ту имаш основе православне вере.

Смири се мало што се тиче закључавања тема, не брини се кад дође време за то, биће закључана. Мало избаци те изразе, типа локовање, спамовање, јер ти није матерњи енглески, него српски.
Србин_православац
Србин_православац
Admin


Назад на врх Go down

ПРЕСЕЛИО СЕ СРПСКИ ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ - Page 2 Empty Re: ПРЕСЕЛИО СЕ СРПСКИ ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ

Порука  Константин 28th November 2009, 20:42

To je najmanji problem oko izrazavanja, bitno je da smo se razumeli.Postavi Knjigu, al ipak znaj da je i nju pisao covek, koji uvek moze da se prelesti....coveka ne spasava Episkop, vec iskljucivo negeov zivot. :cheers: :cheers:
Константин
Константин


Назад на врх Go down

ПРЕСЕЛИО СЕ СРПСКИ ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ - Page 2 Empty Re: ПРЕСЕЛИО СЕ СРПСКИ ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ

Порука  Србин_православац 29th November 2009, 03:06

Константин ::To je najmanji problem oko izrazavanja, bitno je da smo se razumeli.Postavi Knjigu, al ipak znaj da je i nju pisao covek, koji uvek moze da se prelesti....coveka ne spasava Episkop, vec iskljucivo negeov zivot. :cheers: :cheers:
"Веру светих" је написао свети владика Николај, ако мислиш да је он у прелести био онда Rolling Eyes

Ниси разумео лепо, наравно да како буде радио тако ће му и бити, побркао си бабе и жабе. Па што је Господ поставио Цркву? Ко су епископи до наследници апостола? Ко служи литургију? Како ћеш се причестити ако ниси у цркви?

"Вера светих": http://www.rastko.rs/svecovek/duhovnost/vlnikolaj/vnikolaj-katihizis.html , док не нађем у пдф верзији....
Србин_православац
Србин_православац
Admin


Назад на врх Go down

ПРЕСЕЛИО СЕ СРПСКИ ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ - Page 2 Empty Re: ПРЕСЕЛИО СЕ СРПСКИ ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ

Порука  Sponsored content


Sponsored content


Назад на врх Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Назад на врх

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете одговорити на теме у овом форуму