АПОСТОЛСКИ ЦЕНТАР 888 ФОРУМ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА

+4
ppp
СнагаСамсонова
Sveto Pravoslavlje
О.Марко
8 posters

Страна 7 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Go down

ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА - Page 7 Empty Re: ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА

Порука  Sveto Pravoslavlje 3rd December 2009, 03:15

to izmisljanje novih ,,pokreta,,je svakako da se narod zbuni,mislim ako i ima pojedinih vladika koje odstupaju to svakako nije razlog da se kompletna SPC proglasi za ne znam ni ja sta...ako je Gospod sa nama,ko ce protiv nas..tako preporucio bi svima da se drze SPC jer prolazila je ona kroz mnogo,mnogo mnoooogo gore situacije kroz istoriju pa je sacuvala ne samo svoje jedinstvo nego CITAV NAS ROD SRBSKI od odstupanja i prelaska u jeresi....i sto je najbolje tolika je milost Bozija prema nasem narodu da nam Gospod uvijek u najtezim vremenima podari jednog svetitelja koji je zaista dostojan trona Svetog Save.....jednog od njih smo upravo nedavno ispratili u carstvo nebesko....setite se malo braco.... ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА - Page 7 763217
Sveto Pravoslavlje
Sveto Pravoslavlje


Назад на врх Go down

ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА - Page 7 Empty Re: ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА

Порука  Њикалај 3rd December 2009, 03:17

Sveto Pravoslavlje ::to izmisljanje novih ,,pokreta,,je svakako da se narod zbuni,mislim ako i ima pojedinih vladika koje odstupaju to svakako nije razlog da se kompletna SPC proglasi za ne znam ni ja sta...ako je Gospod sa nama,ko ce protiv nas..tako preporucio bi svima da se drze SPC jer prolazila je ona kroz mnogo,mnogo mnoooogo gore situacije kroz istoriju pa je sacuvala ne samo svoje jedinstvo nego CITAV NAS ROD SRBSKI od odstupanja i prelaska u jeresi....i sto je najbolje tolika je milost Bozija prema nasem narodu da nam Gospod uvijek u najtezim vremenima podari jednog svetitelja koji je zaista dostojan trona Svetog Save.....jednog od njih smo upravo nedavno ispratili u carstvo nebesko....setite se malo braco.... ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА - Page 7 763217

него шта! Историја се понавља! Сад треба да се држимо заједно!
Њикалај
Њикалај


Назад на врх Go down

ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА - Page 7 Empty Re: ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА

Порука  Sveto Pravoslavlje 3rd December 2009, 03:37

jeli nam receno brate okrenimo se postu i molitvi i niko nam nista nece moci,brzo ce ovu nasu muku Bog pogledati samo da se urazumimo,seti se sta je vladika Nikolaj u ono naj najgnusnije vreme sam uradio za srpski narod.....on nas je spasao,citav zapad se divio njegovom mudroscu,uostalom predpostavljam da si gledao dok.film o nasem vladiki Nikolaju,I EVO JEDNE LEPE VESTI,OSIM STO SE U RUSIJI SVE VISE I VISE PRAVOSLAVLJE PREPORADJA I OBNAVLJAJU SE HRAMOVI I SVE SE VRACA U ONAJ RED KAO PRIJE NEGO STO SU NESRECNE KOMUNJARE SVE LEPO STO JE U RUSIJI BILO UNISTILI.....a i saznao sam da se i sada vec u srbiji i cg sve vise okrecu veri evo ovde u podgorici je sve vise zainteresovanih za pravoslavlje sve je vise predivne decice koja idu u hor i crkve i hramovi se polako sve vise i vise popunjavaju.....eto brate jos jedno cudo Bozije poslije svih muka ovih decenija od komunista,mafijasa,lopova,politicara crkva ponovo vaskrsava......hvala Bogu
Sveto Pravoslavlje
Sveto Pravoslavlje


Назад на врх Go down

ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА - Page 7 Empty Re: ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА

Порука  Sveto Pravoslavlje 3rd December 2009, 03:41

ako malo bolje pogledamo videcemo koliko je samo nas rod Srbski rod blagosloven......vise je nas Bog spasavao od muka i nevolja nego sam Izrael......eto neka neko kaze da lazem.....
Sveto Pravoslavlje
Sveto Pravoslavlje


Назад на врх Go down

ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА - Page 7 Empty Re: ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА

Порука  ppp 3rd December 2009, 07:11

Мислим да је неко поменуо father Zakaria ,тај човек није православац већ монофизит.
ppp
ppp


Назад на врх Go down

ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА - Page 7 Empty Re: ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА

Порука  Sveto Pravoslavlje 3rd December 2009, 14:27

haha ti si lus,covek ne moze biti monofizit kada i on uci da Hristos ima dvije volje i prirode.....uostalom sto svi komentarisete a niko nece da gleda klipove.....
Sveto Pravoslavlje
Sveto Pravoslavlje


Назад на врх Go down

ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА - Page 7 Empty Re: ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА

Порука  ppp 4th December 2009, 01:11

Sveto Pravoslavlje ::haha ti si lus,covek ne moze biti monofizit kada i on uci da Hristos ima dvije volje i prirode.....uostalom sto svi komentarisete a niko nece da gleda klipove.....


Брате када о нечему причаш онда би требао бар мало да будеш поткован у знању,а и пристојан.

"Frontpage Interview’s guest today is Coptic priest Fr. Zakaria Botros, who al Qaeda has called "one of the most wanted infidels in the world," issuing a 60 million dollar bounty on his head. Popular Arabic magazines also call him "Islam's public enemy #1". He hosts a television program, “Truth Talk,” on Life TV. His two sites are Islam-Christianity.net and FatherZakaria.net. He was recently awarded the Daniel of the Year award..."
http://www.jihadwatch.org/2009/06/exclusive-father-zakaria-botros-interview-with-frontpage-mag.html

Отац Захарије је коптски свештеник,а копти не припадају православној Цркви.
ppp
ppp


Назад на врх Go down

ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА - Page 7 Empty Re: ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА

Порука  Sveto Pravoslavlje 4th December 2009, 01:22

objasni onda meni ti sta znaci monofizit,a da si isao u njegov sajt i gledao klipova o njemu video bi da se njegovo ucenje ni malo ne razlikuje od pravoslavnog......
Sveto Pravoslavlje
Sveto Pravoslavlje


Назад на врх Go down

ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА - Page 7 Empty Re: ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА

Порука  Sveto Pravoslavlje 4th December 2009, 02:39

ja sam ljudi prorok..... :lol: predvidjam da ce Petar opet da me kritikuje.......
Sveto Pravoslavlje
Sveto Pravoslavlje


Назад на врх Go down

ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА - Page 7 Empty Re: ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА

Порука  ppp 4th December 2009, 02:39

Sveto Pravoslavlje ::objasni onda meni ti sta znaci monofizit,a da si isao u njegov sajt i gledao klipova o njemu video bi da se njegovo ucenje ni malo ne razlikuje od pravoslavnog......

Постоје и копти који и признају 2 природе Господа Исуса Христа,то не спорим.
Али сви они припадају дохаликидонској Цркви и нису православци и ако тако себе називају. Они су много комликовани и има их разних,тако да не улазим и не знам много о њима.
Све у свему битно је то да нису Православни Хришћани већ дохалкидонци,сад да ли признају 2 природе Христове или 1,то је мени сасвим свеједно,они не припадају Православној Цркви исто као и римокатолици.
ppp
ppp


Назад на врх Go down

ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА - Page 7 Empty Re: ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА

Порука  Sveto Pravoslavlje 4th December 2009, 03:01

da ali on sam za sebe uvek,uvek i uvek kaze da je samo ORTODOX PRIEST FROM EGYPT,meni je bitno da on ima istu veru i ucenje kao pravoslavni,i na kraju krajeva veca ce njemu nagrada od Gospoda biti sto on celi zivot propoveda Hrista i cak mu je rodjeni brat ubijen na najgnusniji nacin a on i dalje strada i spasava duse medju muslimanima,a sta ja i ti i vecina danasnjih pravoslavaca radimo,samo se hvalimo mi smo pravoslavci mi imamo pravu istinu a vi ostali nista,svi cete u pakao.....ponovo gresis brate mnogo je cestitih i pravednih ljudi koji i danas propovedaju Hristovo jevandjelje i stradaju ali idu u carstvo nebesko.....iako nisu pravoslavni....
Sveto Pravoslavlje
Sveto Pravoslavlje


Назад на врх Go down

ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА - Page 7 Empty Re: ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА

Порука  Sveto Pravoslavlje 4th December 2009, 03:07

i sta mislis ko je pravedniji,onaj koji ide medju vukove i propoveda jevandjelje non stop je u progonu,i zahvaljujuci svojoj zrtvi milione muslimana spasava i pripada dohakildoncima,ili pravoslavac koji sedi uziva ni ne usudjuje se da radi isto sto i ovaj predhodnik,a jos i osudjuje ovog prvog kako je on nepravoslavan njemu je sve dzabe on ce u pakao itd......koji je pravedniji od ove dvojice......
Sveto Pravoslavlje
Sveto Pravoslavlje


Назад на врх Go down

ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА - Page 7 Empty Re: ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА

Порука  ppp 4th December 2009, 07:12

Sveto Pravoslavlje ::i sta mislis ko je pravedniji,onaj koji ide medju vukove i propoveda jevandjelje non stop je u progonu,i zahvaljujuci svojoj zrtvi milione muslimana spasava i pripada dohakildoncima,ili pravoslavac koji sedi uziva ni ne usudjuje se da radi isto sto i ovaj predhodnik,a jos i osudjuje ovog prvog kako je on nepravoslavan njemu je sve dzabe on ce u pakao itd......koji je pravedniji od ove dvojice......

Копти : http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%9A%D0%BE%D0%BF%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B0_%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B0_%D1%86%D1%80%D0%BA%D0%B2%D0%B0

То што ти говориш,то јест пишеш нема никакве везе са православљем и учењем Цркве и Отаца.
Тотално је погрешно поимање предања и Цркве.
Да би се човек спасио мора да буде члан Православне Цркве и да заједничари са Господом.
Да би неко постао син Божији мора да буде удеоник у Светим Тајнама Цркве.
Не спашава нас само подвиг,већ првенствено милост Божија и учествовање у Светим Тајнама.
Џаба било коме ако пређе из ислама у Копте,монофизите,простестанте,римокатолике или остале лажи цркве - боље да је остао у исламу.
Свето Причешће је нешто што имају САМО ПРАВОСЛАВНИ ХРИШЋАНИ и без тога нема спасења по речима ГОСПОДА ИСУСА ХРИСТА :

"Ја сам хљеб живи који сиђе са неба; ако ко једе од овога хљеба живјеће вавијек; и хљеб који ћу Ја дати Тијело је Моје, које ћу дати за живот свијета... Заиста, заиста вам кажем: ако не једете Тијела Сина Човјечјега и не пијете Крви Његове, немате живота у себи. Који једе Моје Тијело и пије Моју Крв у Мени пребива и Ја у њему. Као што ме посла живи Отац, и ја живим Оца ради; и који једе Мене, он ће живјети Мене ради... који једе хљеб овај живјеће вавијек (Јн. 6,51,53,56-58).

Значи ,Господ нам јасно говори да нема живота вечнога без једења и пијења Тела и Крви Његове.

А што се тиче спасења иноверних :
http://borbazaveru.info/content/view/908/30/
ppp
ppp


Назад на врх Go down

ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА - Page 7 Empty Re: ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА

Порука  Њикалај 4th December 2009, 10:32

ju бре, Петре што си ти неки чудан човек... ,О)
Њикалај
Њикалај


Назад на врх Go down

ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА - Page 7 Empty Re: ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА

Порука  Sveto Pravoslavlje 4th December 2009, 11:22

Поводом најављених упада у цркву на Броћанцу и других старијих и новијих покушаја отимања и угрожавања цркава и имовине Митрополије Црногорско-приморске и Епархије Будимљанско-никшићке, и уобичајених оправдања тог безакоња и насиља од стране представника новокомпоноване вјерске заједнице тзв. ЦПЦ (основане у полицијској станици 2000-те године), осјећамо за своју обавезу да по ко зна који пут скренемо пажњу како државним органима тако и широј јавности на сљедеће:

а) Утемељење свога постојања и стално правдање присталица ове етнофилетистичке групације одбраном црногорске нације и црногорске државности, јасно свједочи да она нема религиозни карактер него по преимућству политичко-идеолошки. Истинска Црква Христова, од свога настанка до данас, нити изгласава државе нити ствара нације. Она је призвана да ''крштава све народе у име Оца и Сина и Светога Духа'', и да од свих земаљских народа ствара један Божји народ, ''царско свештенство, свети род''. Такво поимање Цркве потврђују и наши преци посвећујући цркве, као ону у Броћанцу, војводи не црногорске или неке друге националне војске него војводи небеске анђелске војске Архангелу Михаилу, цркву у Бајицама Св. Јовану Крститељу (Јеврејину), цркву на Ружици Св. Василију Острошком (Србину из Херцеговине), бројне цркве Св. Николи (Грку из Мале Азије) итд. Да су они којим случајем посвећивали цркве и писали календар по националном кључу као што то чине црногорски ''аутокефалци'', била би и остала Црна Гора без храмова, а календар Цркве не само без Светог Саве (оснивача Црногорске Митрополије, записаног у Календару Црнојевића 1494. године, кога су они већ избацили из њега), него без свих светаца и црквених празника. Зар Пресвета Богородица није Јеврејка, зар Христос по свом тјелесном људском рођењу – није такође Јеврејин? Које ли је нације и државе био Пророк Илија, чији празник покреће на мржњу и отимачину неке од наших Црногораца? То само показује до каквих апсурда води црногорствујушче, или било које друго њима слично, паганско обоготваравање тла и нације, државности и националности!

б) Као и све друге истинске Цркве у свијету, тако и Православна Црква српска у Црној Гори и шире, никада није ишла таквим паганским путем. Кад би то чинила, она зна, да би престала да буде Црква Христова, васељенска и саборна, свједок универзалног Христовог Еванђеља и Божје истине о свијету и човјеку. За њу су, као и за сваку другу Православну Цркву – цркве – Цркве Божје и светитеља коме су посвећене, и крштеног народа који се у њима сабирао и сабира, који их је градио и гради, који се крштава не у државу и нацију но у име Свете Тројице. Отуда, обмањују и себе и друге они који заснивају своја наводна права на православне храмове у Црној Гори на тобожњем непоштовању црногорске државности и народности од стране Црногорске Митрополије. Црну Гору поштујемо, свачија национална осјећања уважавамо; за Цркву и у храму, као и у календару Цркве, нема разлике између Грка и Јеврејина, Србина и Црногорца, Кинеза и Африканца. Сви су они, по ријечи Апостола народа Павла ''једно у Исусу Христу'', и призвани да буду једно и заједно, како у времену тако и у вјечности. Зато, намјесто да обмањују себе и друге и да уносе мржњу и крвосмутништво међу браћом, први пут на такав начин у Црној Гори, позивамо нашу црквено незнавену и заблудјелу браћу, да се врате Цркви Божјој, присутној на овим просторима не само у свом осмовјековном континуитету (од 1220.г.), него од древних апостолских времена, до Св. Јована Владимира, Св. Василија Острошког, Св. Петра Цетињског па све до наших дана. Црква Божја се не гради на мржњи и подјелама него на љубави и братској слози и слободи; не зида се на отимању цркава, него на своме уграђивању у њих, и просвећивању у њима свјетлошћу Христа Бога, која обасјава сваког човјека који долази у овај свијет, као и сваки земаљски народ.
Sveto Pravoslavlje
Sveto Pravoslavlje


Назад на врх Go down

ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА - Page 7 Empty Re: ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА

Порука  ppp 5th December 2009, 00:48

Њикалај ::ju бре, Петре што си ти неки чудан човек... ,О)


Па вероватно због силне грешности моје... ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА - Page 7 749467
ppp
ppp


Назад на врх Go down

ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА - Page 7 Empty Re: ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА

Порука  Њикалај 5th December 2009, 01:54

ех сада па нећемо тако... пре би било симпатичан ,О)
Њикалај
Њикалај


Назад на врх Go down

ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА - Page 7 Empty Re: ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА

Порука  ppp 5th December 2009, 04:06

Њикалај ::ех сада па нећемо тако... пре би било симпатичан ,О)


ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА - Page 7 561702
ppp
ppp


Назад на врх Go down

ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА - Page 7 Empty Re: ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА

Порука  Sponsored content


Sponsored content


Назад на врх Go down

Страна 7 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Назад на врх

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете одговорити на теме у овом форуму