АПОСТОЛСКИ ЦЕНТАР 888 ФОРУМ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА

+4
ppp
СнагаСамсонова
Sveto Pravoslavlje
О.Марко
8 posters

Страна 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА - Page 2 Empty Re: ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА

Порука  Sveto Pravoslavlje 27th November 2009, 21:35

"Ко ходи с мудрима постаје мудар, а ко се држи с безумницима постаје гори
Sveto Pravoslavlje
Sveto Pravoslavlje


Назад на врх Go down

ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА - Page 2 Empty Re: ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА

Порука  Sveto Pravoslavlje 27th November 2009, 21:36

Шта има праведност са безакоњем; или какву заједницу има светлост с тамом? А какву сагласност Христос са Велијаром? Или какав део има верни с неверником? И какво је слагање храма Божијег са идолима? Јер ви сте храм Бога Живога..." (2. Кор. 6,1417).
Sveto Pravoslavlje
Sveto Pravoslavlje


Назад на врх Go down

ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА - Page 2 Empty Re: ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА

Порука  Sveto Pravoslavlje 27th November 2009, 21:37

Не варајте се: зли разговори кваре добре обичаје"
Sveto Pravoslavlje
Sveto Pravoslavlje


Назад на врх Go down

ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА - Page 2 Empty Re: ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА

Порука  Sveto Pravoslavlje 27th November 2009, 21:39

А сад вам написах да се не мешате с неким који се брат зове ако је блудник, или користољубац, или идолопоклоник, или опадач, или пијаница, или отимач; с таквим заједно и да не једете... и избаците злога између вас самих" (1. Кор. 5,1113).
Sveto Pravoslavlje
Sveto Pravoslavlje


Назад на врх Go down

ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА - Page 2 Empty Re: ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА

Порука  Sveto Pravoslavlje 27th November 2009, 21:42

Притом, апостол Павле допушта површно општење са нехришћанским светом из околине, Јер бисте (иначе) морали изиђи из овога света" (1. Кор. 5,10) у противном. Очигледно је да овде треба повући оштру границу измећу нужних пословних односа са људима и добровољног присног општења. Стога треба пазити приликом позивања познаника, избора пријатеља за игру детета и приликом примања радника у кућу.

Оправдање за општење са безаконицима и атеистима не може да буде ни рођачка веза; ми знамо да Господ не говори о сродству по телу, већ по духу: "Јер ко врши вољу Божију онај је брат Мој и сестра Моја и мати Моја" (Мк. 3, 35). Стога се у породицу могу примити ради заједничког живљења старци, баке и деке, или сирочићи од блиских рођака само по благослову духовног оца. И дешава се да они понекад не дају благослов за то због опасности нарушавања побожног и мирног поретка породице, која прети од уласка у њу блиског по телу, али далеког по духу човека.

Јединствено оправдање нашег општења са блискима по телу људима који неће да знају Бога може да буде испуњавање заповести љубави и милосрђа, што је обавеза у односу на све, без изузетка. Међутим у овом случају не треба бити исувише присан са оваквим рођацима и општење с њима треба свести само на оно најнеопходније.

О опрезности у погледу овога у једном писму старац Амвросије Оптински пише ("Писма мирјанима"): "У дуже разговоре са (таквим) својим братом се не упуштајте. Желећи да му донесете душевну корист, пазите да себи не наудите. Знајте да ћете преко брата морати да чујете сатанске дубине, тј. погубна непријатељска противљења и сумње, које је сатана измишљао током осам хиљада година. Да ли ћете моћи да му се одупрете? И можемо ли то да саслушамо без сопствене штете?"

Дакле, опрезност у избору блиских познанстава и веза неопходна је како ради нас самих, тако још више ради наше деце
Sveto Pravoslavlje
Sveto Pravoslavlje


Назад на врх Go down

ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА - Page 2 Empty Re: ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА

Порука  ppp 27th November 2009, 21:42

О.Марко ::Двадесеттри године ја сам свештеник али заиста нисам знао за светитеља шумадиског или било ког другог а ни да се владике ословљавају тако. То што си написао да узмем као апсолутну истину могу али интересује ме једно Шта си ти урадио да се он врати под крило СПЦ? Те речи Петре нису ни теже ни лакше од оног "марш" ,а ти једног браниш а другог окривљујеш .Зашто? Он каже да је у СПЦ ти да није. Остави мученика на миру,бави се својим спаењем. Оваквим писањем нећеш помоћи ником него напротив. Моли се Богу!

Па не разумем како нисте чули. Зар владике не спадају у лик светих? (Свети Владико Благослови...) Док монаси спадају у лик преподобних?
Зар ја требам свештенике да учим теологији,а немам ни грам правог образовања.Драги оче,ако нисте никад чули,не значи да би ја био толико луд (колико сам грешан) да напишем такву глупост.
Знате једном је мој пријатељ за једног владику исто написао "светитељ те и те епархије",па сам га ја дрвљем и камењем из свог незнања и необразовања напао.Док нисам схватио да ја грешим и да немам појма ништа.


Ја ништа не могу урадити да се било ко врати у окриље СПЦ,јер они то не желе,могу се само молити,ништа ми друго не преостаје.Они себе сматрају за непогрешиве учитеље и не желе никог да слушају. Ту како кажете само молитва помаже. Молићу се и ја,не брините.
Помените и Ви мене у Вашим светим свештеничким молитвама.
ppp
ppp


Назад на врх Go down

ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА - Page 2 Empty Re: ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА

Порука  Sveto Pravoslavlje 27th November 2009, 21:54

ja imam jedno pitanje,ko je procitao nekoliko mojih prethodnih postova neka mi odgovori.......da li su se Apostoli samo salili kad su ove poslanice pisali,posto je ocito da se neki episkopi ne ponasaju u skladu sa njima,ili je mozda razlog to sto ih ,,nisu videli,, posto im je vid oslabio,mada to je tesko posto ove poslanice BODU OCI jer neke zauzimaju i citav list,ili je u pitanju nesto drugo......kako god braco ko moze neka mi odgovori......
Sveto Pravoslavlje
Sveto Pravoslavlje


Назад на врх Go down

ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА - Page 2 Empty Re: ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА

Порука  ppp 27th November 2009, 22:11

Sveto Pravoslavlje ::prvo da kazem da je brat Petar izuzetno pameten i posten mladic,zaista je odan Svetom Pravoslavlju,ali po meni brat Stefan i brat Marko su sto se tice ove teme u pravu.Moje licno misljenje je da bi ste svi trebali da podjete kod oca Joila jednog od najcuvenijih duhovnika,za koga su culi daleko izvan nasih prostora i naravno slobodno mu pomenite bilo kakvu novotariju,ili cak vladike koji uvode novotarije,ili prave incidente pa cete cuti njegov stav......NEMA TOG COVEKA KOJI MOZE DA SE PONASA TAKO STO CE MRSKATI VERNIKE BOZIJE,I SLUGE.....sta bi braco rekli kako se nas blazenopocivsi patrijarh Pavle ophodio prema svima,i prijateljima i neprijateljima,cak su ga i fizicki napadali pa mu nikad nije pucao film i nije cak ni povisio ton na svoje neprijatelje,e sad vladika Jovan za ovoooliko vremena koje sluzi u crkvi makar zna da je krotkost i smirenost obavezna vrlina,pa koliko je svestenika maltretirano i tuceno,i svasta drugo sami znate pa se nikad nisu drali ni na neprijatellje,ni prijaqtelje,a dodje sad vladika koji zbog tako banalne situacije njima nije nista drugo od milijardu srbskih rijeci mogao reci nego bas ih je dobro izmrsikao......ne zamjerite mi ako negde grijesim,pa me ispravite braco....hvala vam unaprijed... ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА - Page 2 875135


Брате високопреподбни отац Јоил је добар и велики духовник,али није непогрешив нити је он неко мерило исправности било чега.
Многи нападју на пример високопресвећеног Митрополита Амфилохија,а истовремено сматрају о.Јоила за "непогрешивог" и ауторативног Оца,док не знају да тај исти отац сматра +Амфилохија светитељем.
И ја сам некада из своје прелести лоше мислио о +Амфилохију док ме ова изјава о.Јоила није мало отрезнила и повела да размишљам правилно и да расуђујем онако како треба.

Што се тиче мене,ја јесам младић,али колико сам паметан то не знам,нисам много,сасвим сам нормалан,трудим се да будем одан православљу колико могу.

свако добро од Господа!
ppp
ppp


Назад на врх Go down

ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА - Page 2 Empty Re: ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА

Порука  Sveto Pravoslavlje 27th November 2009, 22:31

odma gresis na pocetku brate mada je to jer si pravedan,jer priznajes svoje greske,oca Joila niko ne smatra ,,nepogresivim,,ali buduci da je on prozorljiv to znaju i vladike sa Svete Gore,najbolje je poci kod njega da cujes njegovo misljenje,mada jedna od ,,mana,, je to sto kod njega imas osecaj kao da si u sf filmu,mislim covek samo sa molitvom bukvalno cuda radi,mozda si cuo koliko je ljudi molitvom iscijelio,cak je jednoj djevojci koja je bila slijepa od rodjenja molitvom odmah vid vratio.....onda da ti ne napominjem kako mu se kandila sama pripale od molitve i mnoga druga cudesa,podji brate ako Bog da pa ces vidjeti,a to samo dokazuje koliko je duhovno uzdignut i koliku mu je mudrost Bog podario,tako da je korisno poci kod njega da te pouci,a to da nisi mnogo pametan,procitaj sta kazu proroci i svetitelji od Mojsija do Vladike Nikolaja Velimirovica...........NAJVECA JE MUDROST STRAH BOZIJI,koji imaju strah Boziji to su najmudriji ljudi na svetu......a po meni i ti kao i drugi na ovom forumu imate strah Boziji....prema tome......
Sveto Pravoslavlje
Sveto Pravoslavlje


Назад на врх Go down

ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА - Page 2 Empty Re: ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА

Порука  О.Марко 27th November 2009, 22:35

Истина ,на отпустима када служи владика чита се "Владико свети благослови" али рећи да је он светитељ једне епархије мало је много! Чак Ава Јустин каже да се и свештенику који чинодејствује може рећи "оче свети" јер је обучен у светињу,свршава светињу и служи светињи. Ипак да се ми држимо Светитеља који наслише Царство Небеско. И коленопреклоно вас молим прекидајте ову свађу! Какви сте иначе ако се овако понашате у време поста. У памет се људи!

О.Марко


Назад на врх Go down

ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА - Page 2 Empty Re: ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА

Порука  ppp 27th November 2009, 22:47

Жарко ::ПЕТЕ ДУХОВНО БЛАГО ТИ СИ СОТОНА!!!
СРАМ ТЕ БИЛО БРИШИ ОВЕ СЛИКЕ БЕДНИЧЕ ТИ ДА КАЉАШ УСПОМЕНУ НА СВЕТОГ ПАВЛА,ДАЈ СЛИКЕ ОНИХ КОЈИ ТЕ ПЛАЋАЈУ ДА ИХ БРАНИШ ИМАЈУ МНОГО ВИШЕ НЕГО БЛАЖЕНОУПОКОЈЕНИ ПАТРИЈАРХ. СРАМ ОТА ИНАТИШ СЕ СА УПОКОЈЕНИМ ЧОВЕКОМ А БРНИШ СТО ПУТА ГОРЕ, ЕЈ БЕДНИЧЕ


Зато вам кажем: Сваки гријех и хула опростиће се људима; а хула на Духа Светога неће се опростити људима. И ако рече ко ријеч против Сина Човјечијега, опростиће му се; а који рече против Духа Светога, неће му се опростити ни у овоме вијеку ни у будућем.
по Матеју 31-32


А ја вам кажем да ће сваки који се гневи на брата свог низашта, бити крив суду; а ако ли ко рече брату свом: Рака! Биће крив скупштини; а ко рече: Будало! Биће крив паклу огњеном.

по Матеју, глава 5, 22


Последњи изменио Petar Duhovno Blago дана 27th November 2009, 22:54. измењено укупно 1 пута
ppp
ppp


Назад на врх Go down

ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА - Page 2 Empty Re: ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА

Порука  ppp 27th November 2009, 22:52

Sveto Pravoslavlje ::odma gresis na pocetku brate mada je to jer si pravedan,jer priznajes svoje greske,oca Joila niko ne smatra ,,nepogresivim,,ali buduci da je on prozorljiv to znaju i vladike sa Svete Gore,najbolje je poci kod njega da cujes njegovo misljenje,mada jedna od ,,mana,, je to sto kod njega imas osecaj kao da si u sf filmu,mislim covek samo sa molitvom bukvalno cuda radi,mozda si cuo koliko je ljudi molitvom iscijelio,cak je jednoj djevojci koja je bila slijepa od rodjenja molitvom odmah vid vratio.....onda da ti ne napominjem kako mu se kandila sama pripale od molitve i mnoga druga cudesa,podji brate ako Bog da pa ces vidjeti,a to samo dokazuje koliko je duhovno uzdignut i koliku mu je mudrost Bog podario,tako da je korisno poci kod njega da te pouci,a to da nisi mnogo pametan,procitaj sta kazu proroci i svetitelji od Mojsija do Vladike Nikolaja Velimirovica...........NAJVECA JE MUDROST STRAH BOZIJI,koji imaju strah Boziji to su najmudriji ljudi na svetu......a po meni i ti kao i drugi na ovom forumu imate strah Boziji....prema tome......

То све стоји брате,о.Јоил је заиста велика духовна величина и има велики дар од Бога да помаже људима. Ја га поштујем и сматрам заиста великим и преподобним.
Имам жељу стварно отићи код Њега,али у скорије време бићу онемогућен,јер је мој животни пут другачији и нећу бити у могућости таквој.
Само сам ти желео рећи да,ако ме занимају (мене или било кога другог) неке теолошке и богословске ствари,ја нећу сигурно отићи код о.Јоила да га питам,већ код неког богослова.
Док би код оца Јоила отишао по духовни савет,просећи од Њега коју молитву.
ppp
ppp


Назад на врх Go down

ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА - Page 2 Empty Re: ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА

Порука  Sveto Pravoslavlje 27th November 2009, 22:55

da ali tu nastaje problem,nabroj mi koliko je ostalo pravih bogoslova,i sta mislis dali se njihov broj povecava ili smanjuje....
Sveto Pravoslavlje
Sveto Pravoslavlje


Назад на врх Go down

ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА - Page 2 Empty Re: ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА

Порука  ppp 27th November 2009, 23:00

О.Марко ::Истина ,на отпустима када служи владика чита се "Владико свети благослови" али рећи да је он светитељ једне епархије мало је много! Чак Ава Јустин каже да се и свештенику који чинодејствује може рећи "оче свети" јер је обучен у светињу,свршава светињу и служи светињи. Ипак да се ми држимо Светитеља који наслише Царство Небеско. И коленопреклоно вас молим прекидајте ову свађу! Какви сте иначе ако се овако понашате у време поста. У памет се људи!

Да,па наравно ја не сматрам светитељем (по Благодати Божијој и врлини ),већ као што већ рекох само по чину. Један епископ је по свом епископском достојанству - светитељ.
Као што је један монах преподобан. Питајте неког,правог и образованог богослова,па и вашех епископа,да ли је грешка називати епископа "светитељем те и те епархије".

Што се тиче свађе,не видим свађу,бар код себе,не свађам се,далеко било,нити имам било шта против неког.
Ја сам ужасан и грешан стално,за друге не знам.
ppp
ppp


Назад на врх Go down

ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА - Page 2 Empty Re: ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА

Порука  ppp 27th November 2009, 23:02

Sveto Pravoslavlje ::da ali tu nastaje problem,nabroj mi koliko je ostalo pravih bogoslova,i sta mislis dali se njihov broj povecava ili smanjuje....

Ја их знам доста,сад да ли се број повећава или смањује,не знам стварно.То Бог зна.
ppp
ppp


Назад на врх Go down

ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА - Page 2 Empty Re: ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА

Порука  О.Марко 27th November 2009, 23:04

Отац Јоил јесте велики духовник и исповедник вере Православне али немојте тако о њему,такво писање није на корист ни њему ни вама ,та чуда нису од њега и није он отворио очи тој девојци. Када сам ишао да се поклоним Светој и чудотворној икони Светог Василија Острошког било је мноштво људи,једни кажу Свети Василије помогао ово,други Икона помогла оно и тако а о.Александар (власник иконе) ћути и слуша па када се људи стишаше он онако пун Благодати,умилно а и са прекором рече:" Немојте људи грешити душу нисте зато дошли није Свети Василије учинио ништа и икона не чини ништа него Господ кроз њу делује на молитве Светог Василија." Тако није о.Јоил чудотворац него Господ кроз њега делује јер је заиста он Сасуд Духа Светог.

О.Марко


Назад на врх Go down

ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА - Page 2 Empty Re: ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА

Порука  ppp 27th November 2009, 23:08

О.Марко ::Отац Јоил јесте велики духовник и исповедник вере Православне али немојте тако о њему,такво писање није на корист ни њему ни вама ,та чуда нису од њега и није он отворио очи тој девојци. Када сам ишао да се поклоним Светој и чудотворној икони Светог Василија Острошког било је мноштво људи,једни кажу Свети Василије помогао ово,други Икона помогла оно и тако а о.Александар (власник иконе) ћути и слуша па када се људи стишаше он онако пун Благодати,умилно а и са прекором рече:" Немојте људи грешити душу нисте зато дошли није Свети Василије учинио ништа и икона не чини ништа него Господ кроз њу делује на молитве Светог Василија." Тако није о.Јоил чудотворац него Господ кроз њега делује јер је заиста он Сасуд Духа Светог.


ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА - Page 2 596189
ppp
ppp


Назад на врх Go down

ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА - Page 2 Empty Re: ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА

Порука  О.Марко 27th November 2009, 23:19

Боже мили! Поред богословије и дугигодишње свештеничке службе мени Петар држи веронауку,жаиста сам бедник! Мили мој Петре Ако се Небеска хијерархија копира на земљу тако јесте владика = светитељ а да ли је наш циљ да небо спустимо на земљу или да се ми пењемо на Небо? Када су расправљали о новотаријама владика Игњатије рече :"док служим литургију ја сам Христос" а нато ће један од "ревнитеља" : "ако си ти Христос ја ћу узети мачету исећи те на комаде и разделити народу"Ђакони су по чину анђели па нико никада ни једног ђакона не назва анђелом.

О.Марко


Назад на врх Go down

ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА - Page 2 Empty Re: ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА

Порука  Sveto Pravoslavlje 27th November 2009, 23:24

pa ja sam i to mislio,jer covek kroz kojeg Gospod deluje jedino moze biti posten iprav,tako da trazenje savjet od njega moze samo biti korisno,jer Gospod ne djeluje preko laza i prevaranata.....O.Marko ja delim identicno misljene sa tobom,ali mi je namjera samo da bratu Petru kazem da mu je korisniji savet od coveka preko koga SAM GOSPOD deluje jer on ce ga samo pravilno pouciti..........bolje nego svi danasnji teolozi itd.......
Sveto Pravoslavlje
Sveto Pravoslavlje


Назад на врх Go down

ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА - Page 2 Empty Re: ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА

Порука  О.Марко 27th November 2009, 23:34

То си апсолутно у праву,он не говори по књигама него по Духу и срцу!

О.Марко


Назад на врх Go down

ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА - Page 2 Empty Re: ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА

Порука  Sveto Pravoslavlje 27th November 2009, 23:39

to ti pricam brate,KOJI PRICA PO DUHU ISTINU PRICA,JER DUH SVETI JE ISTINA I PREMUDROST ,tako da duh ne laze i svakako samo moze da nas nauci onim sto je korisno za dusu......
Sveto Pravoslavlje
Sveto Pravoslavlje


Назад на врх Go down

ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА - Page 2 Empty Re: ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА

Порука  ppp 27th November 2009, 23:43

О.Марко ::Боже мили! Поред богословије и дугигодишње свештеничке службе мени Петар држи веронауку,жаиста сам бедник! Мили мој Петре Ако се Небеска хијерархија копира на земљу тако јесте владика = светитељ а да ли је наш циљ да небо спустимо на земљу или да се ми пењемо на Небо? Када су расправљали о новотаријама владика Игњатије рече :"док служим литургију ја сам Христос" а нато ће један од "ревнитеља" : "ако си ти Христос ја ћу узети мачету исећи те на комаде и разделити народу"Ђакони су по чину анђели па нико никада ни једног ђакона не назва анђелом.

Да,већ сам вам рекао,не желим ја вама који сте свештеник да "држим веронауку". Нисте ви бедник,далеко било,то могу само ја бити.
Но,небитно је то. Рекох вам,ако сматрате да грешим,упитајте неког правог богослова.
Ја сам се око овог питања баш и "констутловао" са једним будућим магистром теологије,иначе светогорцем. Тако да ништа не говорим од себе,јер ништа не знам,само од других могу научити нешто и пренети.
А што се тиче овога што је рекао владика Игњатије то је сасвим тачно.Владика је на литургији икона Христова и ту се наравно слажемо.
Да,нико никад не назва ђакона анђелом,али многи епископе називају преосвећенима,светима или светитељима.Тако и живог патријарха по његовом достојанству и части (који је такође ништа више него један епископ) називамо СВЈАТЕЈШИ. Тако када тражимо од владике благослов кажемо : "СВЕТИ владико благослови". Тако да мислим да је то сасвим довољан "аргумент".
ppp
ppp


Назад на врх Go down

ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА - Page 2 Empty Re: ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА

Порука  ppp 27th November 2009, 23:47

Sveto Pravoslavlje ::pa ja sam i to mislio,jer covek kroz kojeg Gospod deluje jedino moze biti posten iprav,tako da trazenje savjet od njega moze samo biti korisno,jer Gospod ne djeluje preko laza i prevaranata.....O.Marko ja delim identicno misljene sa tobom,ali mi je namjera samo da bratu Petru kazem da mu je korisniji savet od coveka preko koga SAM GOSPOD deluje jer on ce ga samo pravilno pouciti..........bolje nego svi danasnji teolozi itd.......

То је тачно. Прави теолози су они који су стекли Духа Светог.
Али шта сам хтео рећи. Ја сигурно ако ме занимају нека богословска питања,типа : литургије,догматике и осталих тврдих "ствари". Сигурно нећу отићи по савет код о.Јоила,већ код правих богослова и теолога који се тиме баве. На пример код владике : Артемија,Атанасија,Амфилохија.. Милутина...
ppp
ppp


Назад на врх Go down

ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА - Page 2 Empty Re: ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА

Порука  О.Марко 27th November 2009, 23:52

Ниси у праву. На отпустима и код тражења благослова каже се : Владико свети благослови,а само патријарху се обраћа са :Свети владико благослови. Пази разлика је између Ја сам Хеистос на Литургији и Ја сам икона Христова на Литургији.

О.Марко


Назад на врх Go down

ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА - Page 2 Empty Re: ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА

Порука  ppp 27th November 2009, 23:58

О.Марко ::Ниси у праву. На отпустима и код тражења благослова каже се : Владико свети благослови,а само патријарху се обраћа са :Свети владико благослови. Пази разлика је између Ја сам Хеистос на Литургији и Ја сам икона Христова на Литургији.

Па,има ли неке разлике између : "свети владико" и "владико свети" ?
Мада не говорим само о литургијским отпустима,већ и када овако "приватно" затражимо благослов од владике.

Што се тиче тога,о тој разлици,"ја сам Христос" или "ја сам икона Христова" - то је тврда теолошка тема и мислим да нисам стручан да о томе разматрам. Не слажем се у свему са владиком Игњатијем,али сматрам да га многи сатанизују не разумејући оно што он прича.Поготово неуки људи (морам да употребим тај израз) који немају појма ништа о теологији а суде владици проглашавајући га јеретиком.
А добро сви знамо како се јеретик постаје.
ppp
ppp


Назад на врх Go down

ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА - Page 2 Empty Re: ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА

Порука  Sponsored content


Sponsored content


Назад на врх Go down

Страна 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Назад на врх

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете одговорити на теме у овом форуму