Биометријски пасош!

Страна 3 of 16 Previous  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 16  Next

Погледај предходну тему Погледај следећу тему Go down

Биометријска документа

62% 62% 
[ 16 ]
19% 19% 
[ 5 ]
19% 19% 
[ 5 ]

Укупно гласова : 26

Re: Биометријски пасош!

Порука  ppp on 6th December 2009, 00:15

Већ сам ти рекао, ако желиш да се поклониш Новом свестком поретку тако што ћеш узети оно што ти он нуди, ти то уради и срљај у пропаст, али немој друге саветовати да и они срљају у пропаст заједно са тобом.

Требало би да се прво запиташ коме пишеш и како пишеш,пре него што напишеш,но ја ти праштам,а надам се и Бог.
Не знаш ни ко сам ни шта сам ни у какву ја пропаст срљам и да ли срљам.
Тако да помоли се Богу,као и сви ми да ти опрости,као и нама јер смо сви грешни и само причамо,а дела су на никаква.

А ја вам кажем уздајте се у Господа Исуса Христа а не у ове новотарце епископе који су продужена рука сатане...

За ово би требало да те буде срамота што си написао.
Казати са канонског епископа (свеједно,било кога) да је продужена рука сатане - диретко заслужује епитимију од Светог Причешћа на једно 3 године.

Назад на врх Go down

Порука  ppp on 6th December 2009, 00:16

TruthSeeker ::
Petar Duhovno Blago ::А што се тиче самог сина погибли.
То ће бити врло леп (да не кажем прелеп или над просечно леп) човек.
Врло отмен,углађен,шармантан,интелигентан и надпросечно паметан млад човек.
Жене ће просто лудети за њим,а сви људи ће га волети као што су несрећни Срби волели друга тита.

Па исто су тако луделе жене и за Обамом прошле године и причале да им је идол.

Жене америка и неких земаља,али не све.
Мислити да је Обама "кандидат" за антихриста је општа лудост и безумље.
Он не може бити ништа друго до обичан пијун коме диригују други.

Назад на врх Go down

Порука  TruthSeeker on 6th December 2009, 00:29

Petar Duhovno Blago ::
Превише се дрско опходиш и пишеш,но ја сам 100пута грешнији од тебе па ти праштам.
Ја сам рекао целу суштину и срж истине.
Оно што сам написао можете чути од свих правих духовника,како наших домаћих тако и оних са Свете Горе. Без фанатизма и искључивости и ревности која није по разуму.
Ја нигде нисам ником САВЕТОВАО да узму,свако треба да се саветује код СВОГ ДУХОВНИКА А НЕ ДА СЛУШЕ НЕКЕ САМОЗВАНЕ ИНТЕРНЕТ ГУРУЕ. Треба да слуша стручне и духовне људе,а не било кога од нас.Превише код тебе има искључивости и површног знања (што наравно не значи да ја имам било какво знање,напротив,ја ништа не знам само могу да учим од других и да пренесем) што наравно није нити срамота нити нешто толико страшно. У једној теми си написао да је свинско месо нечисто и како оно не сме да се једе и тако већ нешто - то је општа слика твоје духовности и православља,но нећемо о томе. (то наравно није критика или нешто слично ,већ констатација са моје стране).

Ја теби све опраштам, али немој браћу саветовати да узимају сатанска биометријска документа!
Написао сам да је свињско месо нечисто и дан данас стојим иза тога, и да си прочитао Библију и сам би се уверио у исто, јер нам је то рекао Бог отац преко његовог изабраника Мојсија:

"1 I reče Gospod Mojsiju i Aronu govoreći im:
2 Kažite sinovima Izrailjevim i recite: Ovo su životinje koje ćete jesti između svih životinja na zemlji:
3 Šta god ima papke i papci su mu razdvojeni i preživa između životinja, to jedite.
4 Ali onih što samo preživaju ili što samo imaju papke razdvojene, ne jedite, kao što je kamila, jer preživa ali nema papke razdvojene; da vam je nečista;
5 I pitomi zec, jer preživa ali nema papke razdvojene; nečist da vam je.
6 I zec divlji, jer preživa ali nema papke razdvojene; nečist da vam je.
7 I svinja, jer ima papke razdvojene ali ne preživa; nečista da vam je;
8 Mesa od njih ne jedite niti se strva njihovog dodevajte; jer vam je nečisto."

Толико о нечистој свињи, а ја само једем духовну храну.

Него реци ти мени искрено. Замисли ситуацију : теби мајка живи у (пример) Немачкој.
Жена је при самрти,умире - ти хитно мораш да идеш код ње,немаш пасош,мораш да вадиш нови биометријски,немаш другог избора. Да ли би ишао?
одговори само са "да" или "не" - кратко и јасно,без филозофирања.

Реци ти мени ово:
Замисли да у блиској будућности нећеш моћи да купујеш и продајш без чипа, ни хлеб, ни млеко, ни било шта. Да ли је по теби оправдано да мајка прими чип како би купила храну и прехранила породицу како не би умрла од глади?

Назад на врх Go down

Порука  TruthSeeker on 6th December 2009, 00:36

[quote="Petar Duhovno Blago"]

Требало би да се прво запиташ коме пишеш и како пишеш,пре него што напишеш,но ја ти праштам,а надам се и Бог.
Не знаш ни ко сам ни шта сам ни у какву ја пропаст срљам и да ли срљам.
Тако да помоли се Богу,као и сви ми да ти опрости,као и нама јер смо сви грешни и само причамо,а дела су на никаква.
И ја теби Перо све опраштам. Не треба то тако лично да доживљаваш. Критиковао сам твоје погрешно размишљање, а не тебе као личност, схвати то!

А ја вам кажем уздајте се у Господа Исуса Христа а не у ове новотарце епископе који су продужена рука сатане...
За ово би требало да те буде срамота што си написао.
Казати са канонског епископа (свеједно,било кога) да је продужена рука сатане - диретко заслужује епитимију од Светог Причешћа на једно 3 године.
Ти Перо бре ко прави католик! Смем ли рећи штогод о папи, а да се ти не увредиш?
Ко је глава Цркве: Господ Христос или новотарци?

Назад на врх Go down

Порука  TruthSeeker on 6th December 2009, 00:39

Жене америка и неких земаља,али не све.
Мислити да је Обама "кандидат" за антихриста је општа лудост и безумље.
Он не може бити ништа друго до обичан пијун коме диригују други.

Општа лудост и безумље је мислити да он не може бити антихрист.
Па шта је антихрист него најобичнији пијун сатане?

Назад на врх Go down

свиња

Порука  ivan on 6th December 2009, 00:44

Не би било упутно да се на хришћанске празнике поставља свиња за јело јер је заиста нечиста. Срби за вријеме Немањића нису свињу обитавали, кад дођоше Турци ето нама свиња за обед. Предпоставите зашто...

Назад на врх Go down

MUDRYCZ

Порука  mudrycz on 6th December 2009, 00:45

Превише се дрско опходиш и пишеш,но ја сам 100пута грешнији од тебе па ти праштам.
Ја сам рекао целу суштину и срж истине.
Оно што сам написао можете чути од свих правих духовника,како наших домаћих тако и оних са Свете Горе. Без фанатизма и искључивости и ревности која није по разуму.
Ја нигде нисам ником САВЕТОВАО да узму,свако треба да се саветује код СВОГ ДУХОВНИКА А НЕ ДА СЛУШЕ НЕКЕ САМОЗВАНЕ ИНТЕРНЕТ ГУРУЕ. Треба да слуша стручне и духовне људе,а не било кога од нас.Превише код тебе има искључивости и површног знања (што наравно не значи да ја имам било какво знање,напротив,ја ништа не знам само могу да учим од других и да пренесем) што наравно није нити срамота нити нешто толико страшно. У једној теми си написао да је свинско месо нечисто и како оно не сме да се једе и тако већ нешто - то је општа слика твоје духовности и православља,но нећемо о томе. (то наравно није критика или нешто слично ,већ констатација са моје стране).

Ја теби све опраштам, али немој браћу саветовати да узимају сатанска биометријска документа!
Написао сам да је свињско месо нечисто и дан данас стојим иза тога, и да си прочитао Библију и сам би се уверио у исто, јер нам је то рекао Бог отац преко његовог изабраника Мојсија:

2 Kažite sinovima Izrailjevim i recite: Ovo su životinje koje ćete jesti između svih životinja na zemlji:
3 Šta god ima papke i papci su mu razdvojeni i preživa između životinja, to jedite.
4 Ali onih što samo preživaju ili što samo imaju papke razdvojene, ne jedite, kao što je kamila, jer preživa ali nema papke razdvojene; da vam je nečista;

Него реци ти мени искрено. Замисли ситуацију : теби мајка живи у (пример) Немачкој.
Жена је при самрти,умире - ти хитно мораш да идеш код ње,немаш пасош,мораш да вадиш нови биометријски,немаш другог избора. Да ли би ишао?
одговори само са "да" или "не" - кратко и јасно,без филозофирања.

Реци ти мени ово:
Замисли да у блиској будућности нећеш моћи да купујеш и продајш без чипа, ни хлеб, ни млеко, ни било шта. Да ли је по теби оправдано да мајка прими чип како би купила храну и прехранила породицу како не би умрла од глади?

BRACO MOJA PRAVOSLAVNA !!!
I JEDAN I DRUGI BRAT BI TREBALI DA ODGOVORITE SA NE!!!
TU NEMA DILEME.
LIJEPO JE ZAPISANO
KO VOLI OCA SVOGA,I MAJKU SVOJU VISE NEGO MENE-NIJE MENE DOSTOJAN.
SAMO SE STRADANJEM I ISKUPLJNJEM VELIKIM TAKO STO CEMO ODBACITI CIP I PREKINUTI SAV OVOZEMALJSKI ZIVOT I SAV LUKSUZ KOJI NAM ZAOKUPLJUJE I ZAPRLJAVA DUSU NASU MOZEMO SE PONIZNO MOLITI I NADATI DA CE NAM GRESI BITI OPROSTENI!!!
SVAKO DOBRO BRACI ZELIM..

Назад на врх Go down

Порука  TruthSeeker on 6th December 2009, 00:47

Тако је пријатељу Иване, ја се извињавам, заборавио сам да наведем одакле је цитат из Библије да се сви можете уверити.
У питању је Трећа књига Мојсијева, глава 11.

Назад на врх Go down

Порука  TruthSeeker on 6th December 2009, 00:48

mudrycz ::
BRACO MOJA PRAVOSLAVNA !!!
I JEDAN I DRUGI BRAT BI TREBALI DA ODGOVORITE SA NE!!!
TU NEMA DILEME.
LIJEPO JE ZAPISANO
KO VOLI OCA SVOGA,I MAJKU SVOJU VISE NEGO MENE-NIJE MENE DOSTOJAN.
SAMO SE STRADANJEM I ISKUPLJNJEM VELIKIM TAKO STO CEMO ODBACITI CIP I PREKINUTI SAV OVOZEMALJSKI ZIVOT I SAV LUKSUZ KOJI NAM ZAOKUPLJUJE I ZAPRLJAVA DUSU NASU MOZEMO SE PONIZNO MOLITI I NADATI DA CE NAM GRESI BITI OPROSTENI!!!
SVAKO DOBRO BRACI ZELIM..

Тако је брате у Христу, то је једини и исправан пут!

Назад на врх Go down

Порука  Sveto Pravoslavlje on 6th December 2009, 00:52

sa Petrom se ne slazem u vezi biometrije jer iako umire bilo ko u familiji sad da je smak sveta nema toga sto moze naterati pravog pravoslavnog coveka da uzme nova dokumenta,jer mnogi duhovni oci govore ko uzme nova dokumenta taj se verio sa satanom,i jos kad cip dodje to je onda vencanje sa satanom.... :lol: a truthseeker sto se svinje tice rece li ono Bog Petru sto Gospod ocisti nije necisto,jer Gospod ocisti svu prirodu svojom krvlju,sta znaci kad rece Gospod sve novo tvorim,jer ako je tebi svinja necista onda sve ostale obicaje prije nego je Hristos dosao treba da vratimo,i kamenovanje i zrtve paljenice i sve........ni jedan,ja kazem sad ni jedan svetitelj nije rekao evo ovih 2000 godina da se svinja ne smije jesti,jer je necista......ali ukoliko si jevrej ili musliman svinja ti je necista.......

Назад на врх Go down

Порука  TruthSeeker on 6th December 2009, 00:56

Sveto Pravoslavlje ::sa Petrom se ne slazem u vezi biometrije jer iako umire bilo ko u familiji sad da je smak sveta nema toga sto moze naterati pravog pravoslavnog coveka da uzme nova dokumenta,jer mnogi duhovni oci govore ko uzme nova dokumenta taj se verio sa satanom,i jos kad cip dodje to je onda vencanje sa satanom.... :lol: a truthseeker sto se svinje tice rece li ono Bog Petru sto Gospod ocisti nije necisto,jer Gospod ocisti svu prirodu svojom krvlju,sta znaci kad rece Gospod sve novo tvorim,jer ako je tebi svinja necista onda sve ostale obicaje prije nego je Hristos dosao treba da vratimo,i kamenovanje i zrtve paljenice i sve........ni jedan,ja kazem sad ni jedan svetitelj nije rekao evo ovih 2000 godina da se svinja ne smije jesti,jer je necista......ali ukoliko si jevrej ili musliman svinja ti je necista.......

Јесте драги брате у Христу, али шта су јели наши светитељи, као нпр. Отац Тадеј, Старац Гаврило итд?
Искључиво духовну храну, дакле воће и поврће и то само једанпут до двапут недељно!

Назад на врх Go down

Порука  ivan on 6th December 2009, 00:59

пОТРУДИМО СЕ ДА ЗА ВРИЈЕМЕ БОЖИЋА ИЛИ ВАСКРСА НЕ ЈЕДЕМО СВИЊЕТИНУ, НЕЋЕМО ВАЉДА ЗБОГ СВИЊЕ ДА ГУБИМО ДУШУ...

Назад на врх Go down

Порука  ppp on 6th December 2009, 01:07

Ето показао си своје познање Православља и Хришћанства уопште!
Рећи да је свиња нечиста животиња је права хула на целокупно хришћанство уопште!
Како на хришћанство тако и на Господа Исуса Христа!
Ово што си написао не ВАЖИ ЗА ХРИШЋАНЕ И ПРАВОСЛАВЦЕ!
Наша вера се темељи на СВЕТОМ ПРЕДАЊУ И СВЕТОМ ПИСМУ!
То јест православље се темељи на ЈЕВАНЂЕЉУ У КОМЕ ЈЕ СТРИКТНО ЗАБРАЊЕНО НАЗИВАТИ БИЛО ШТА ШТО ЈЕ ГОСПОД СТВОРИО НЕЧИСТИМ! ТО ЈЕ ПРАВА МУСЛИМАНСКО-ЈЕВРЕЈСКА-СУБОТАРСКА ГЛУПОСТ! У коју могу веровати само они који немају везе са ПРАВОСЛАВЉЕМ И ЦРКВОМ!Свака тврдња о чистој и нечситој храни је хула на Духа Светога јер је Господ испунио Закон и дао нам Себе као савршени закон!

Ево једног текста против јеретичког мишљења о "чистој" и "нечистој" храни:
http://www.pravoverje.com/Otpadnistvo/protiv_protestanata/cista_necista_hrana.htm
Текст је заправо са "зилотског" расколничиког сајта - али је сасвим православан и тачан!

Не могу да верујем да постоје православци које деле храну на чисту и нечисту!
То је права хула и јерес!

Назад на врх Go down

Порука  ppp on 6th December 2009, 01:10

Sveto Pravoslavlje ::sa Petrom se ne slazem u vezi biometrije jer iako umire bilo ko u familiji sad da je smak sveta nema toga sto moze naterati pravog pravoslavnog coveka da uzme nova dokumenta,jer mnogi duhovni oci govore ko uzme nova dokumenta taj se verio sa satanom,i jos kad cip dodje to je onda vencanje sa satanom.... :lol: a truthseeker sto se svinje tice rece li ono Bog Petru sto Gospod ocisti nije necisto,jer Gospod ocisti svu prirodu svojom krvlju,sta znaci kad rece Gospod sve novo tvorim,jer ako je tebi svinja necista onda sve ostale obicaje prije nego je Hristos dosao treba da vratimo,i kamenovanje i zrtve paljenice i sve........ni jedan,ja kazem sad ni jedan svetitelj nije rekao evo ovih 2000 godina da se svinja ne smije jesti,jer je necista......ali ukoliko si jevrej ili musliman svinja ti je necista.......

Јесте драги брате у Христу, али шта су јели наши светитељи, као нпр. Отац Тадеј, Старац Гаврило итд?
Искључиво духовну храну, дакле воће и поврће и то само једанпут до двапут недељно!

Духовну храну???
Зар храна може бити духовна када је искључиво телесна!
Духовна храна може бити само Свето Причешће - Тело и Крв Христова!

Друго је подвиг,пост и уздражање од сматрања свинског меса нечистим!
Патријарх Павле никад није јео месо,али га је јео само на Васкрс - да би показао људима да ништа није нечисто и прљаво већ је све од Бога дато људима.

Назад на врх Go down

Порука  TruthSeeker on 6th December 2009, 01:13

Рећи да је свиња нечиста животиња је права хула на целокупно хришћанство уопште!
То јест православље се темељи на ЈЕВАНЂЕЉУ У КОМЕ ЈЕ СТРИКТНО ЗАБРАЊЕНО НАЗИВАТИ БИЛО ШТА ШТО ЈЕ ГОСПОД СТВОРИО НЕЧИСТИМ! ТО ЈЕ ПРАВА МУСЛИМАНСКО-ЈЕВРЕЈСКА-СУБОТАРСКА ГЛУПОСТ! У коју могу веровати само они који немају везе са ПРАВОСЛАВЉЕМ И ЦРКВОМ!Свака тврдња о чистој и нечситој храни је хула на Духа Светога јер је Господ испунио Закон и дао нам Себе као савршени закон!
http://www.pravoverje.com/Otpadnistvo/protiv_protestanata/cista_necista_hrana.htm
Текст је заправо са "зилотског" расколничиког сајта - али је сасвим православан и тачан!
Полако Перо са својим исхитреним закључцима!
Дакле православац који не једе свињетину није православац?

Назад на врх Go down

Порука  ivan on 6th December 2009, 01:14

УКУЦАЈТЕ НА ЈУТУБУ ИГУМАН ДАНИЛО ЈОКИЋ... ЈЕДНА ЊЕГОВА ПРОПОВИЈЕД ПОМИЊЕ И СВИЊСКУ ХРАНУ, КАО НЕЧИСТУ...

Назад на врх Go down

Порука  ppp on 6th December 2009, 01:17

Реци ти мени ово:

Крајње је непристојно одговарати на јасно и једноставно питање питањем!
Ја не говорим о блиској или даљој будућности,већ о овом текућем садашњем времену.
Причам о "садашњости" ,не причам о чиповима,већ о ДОКУМЕНТИМА!
Зато желим јасан,кратак одговор! Са "да" или "не"?
Мој одговор на твоје питање је не,јер тада сви који се буду одрекли антихриста,биће одвојени од света и неће нити куповати нити продавати,већ ће са хранити на дручији начин.

Назад на врх Go down

Порука  ppp on 6th December 2009, 01:19

Полако Перо са својим исхитреним закључцима!
Дакле православац који не једе свињетину није православац?

Не,већ православац који СМАТРА СВИЊЕТИНУ ЗА ПОГУБНУ И "НЕЧИСТУ" није православац.

Назад на врх Go down

Порука  TruthSeeker on 6th December 2009, 01:22

Духовну храну???

Патријарх Павле никад није јео месо,али га је јео само на Васкрс - да би показао људима да ништа није нечисто и прљаво већ је све од Бога дато људима.

Ти ако си толико запео да кољеш свиње због своје страсти према месу, ти их кољи и једи, али онда
макар признај да робујеш стомакоугађању!
Свети Јован Крститељ за кога је Господ Исус Христос рекао да је највећи међу онима рођених од жене,
а он је јео биље и мед дивљи!

Назад на врх Go down

Порука  TruthSeeker on 6th December 2009, 01:25

Не,већ православац који СМАТРА СВИЊЕТИНУ ЗА ПОГУБНУ И "НЕЧИСТУ" није православац.
Ја не робујем стомакоугађању за разлику од тебе, јер да знаш та је то душепогубно и сам би кориговао своју страст према месу.

Назад на врх Go down

Порука  Sveto Pravoslavlje on 6th December 2009, 01:27

veliki je blagoslov sto i dalje ima tako odanih hriscana kao Petar i Truthseeker,ali sa bratom truthseeker se slazem sa svim stvarima osim u vezi hrane....drugi je slucaj svakako ukoliko se ti odlucis da budes monah ili svestenik tj crkveno lice dobrovoljno uzima sa tim cinovima i druge odgovornosti,tako da ne smemo uporedjivati mirjanina sa monahom,svestenikom,ili nedaj boze sa takvim duhovnim velicinama kao otac Tadej ili otac Gavrilo,jer ukoliko zelis da postanes monah utoliko moras i da prihvatas podvige kao sto je post tj ne jedenje bilo kakvog mesa,ali zapamti mirjani su mnogo slabiji ljudi duhovno,tako da nikad ne treba reci o.Tadej nije jeo meso pa ni mi ne smijemo,o.Tadej nikada nije zabranjivao da se jede svinjetina,cak ni u zapovestima crkve nigdje ne pise da se ne jede svinjetina,osim naravno dok traje post sto se podraazumeva kao i za Bozic i Vaskrs,uostalom moze bilo ko pitati bilo kog duhovnika smiju li mirjani jesti svinjetinu,reci ce da,ali monasi svestena lica svakako da nesmiju.......

Назад на врх Go down

Порука  ppp on 6th December 2009, 01:28

Ти Перо бре ко прави католик! Смем ли рећи штогод о папи, а да се ти не увредиш?

Смеш,пиши шта год хоћеш,за себе пишеш.
Рећи за епископа своје Цркве да је "продужена рука сатане" самог себе стављаш у пропаст јер се причешћујеш из исте чаше са њим,као и сви ми.
Глава Цркве је Господ Христос и то нико не спори,нити било ко од наших епископа то спори.
Глава Цркве је Христос,а епископ је такође глава Цркве, јер возглављује своју епархију (јер је свака епархија једна Црква). Без Епископа није могуће ни да постоји Црква нити да се служи Света Литургија.
Нити нам је спасење могуће ако су нам епископи јеретици и сатанисти а ми општима заједно са њима.
Ако нам је епископ јеретик и ми смо јеретици - то је јасно.

Назад на врх Go down

Порука  Sveto Pravoslavlje on 6th December 2009, 01:31

svinja svakako nije necista,ali ukoliko jedes i svinju ili cips ili piletinu ili hljeb ili bilo koju drugu hranu preko mere ti robujes stomakougadjanju.tu se svinjetina ne razlikuje od druge hrane........

Назад на врх Go down

Порука  TruthSeeker on 6th December 2009, 01:34

Смеш,пиши шта год хоћеш,за себе пишеш.
Рећи за епископа своје Цркве да је "продужена рука сатане" самог себе стављаш у пропаст јер се причешћујеш из исте чаше са њим,као и сви ми.
Глава Цркве је Господ Христос и то нико не спори,нити било ко од наших епископа то спори.
Глава Цркве је Христос,а епископ је такође глава Цркве, јер возглављује своју епархију (јер је свака епархија једна Црква). Без Епископа није могуће ни да постоји Црква нити да се служи Света Литургија.
Нити нам је спасење могуће ако су нам епископи јеретици и сатанисти а ми општима заједно са њима.
Ако нам је епископ јеретик и ми смо јеретици - то је јасно.
Ја се залажем за праву Христову Светосавску цркву и причешћујем се у манастирима, за разлику од тебе који не можеш да препознаш сатанину обману кроз екуменизам и новотарце.

Назад на врх Go down

Порука  ppp on 6th December 2009, 01:34

Духовну храну???

Ти ако си толико запео да кољеш свиње због своје страсти према месу, ти их кољи и једи, али онда
макар признај да робујеш стомакоугађању!
Свети Јован Крститељ за кога је Господ Исус Христос рекао да је највећи међу онима рођених од жене,
а он је јео биље и мед дивљи!

Брате драги узми се у разум молим те и не наноси себи штету.
То је могуће све зато што је овде писана реч и људи се погрешно разумеју.
Када грешиш признај да грешиш и да пишеш јереси!
То што си написао (да је свиња "нечиста") је јерес и сама хула на Јеванђеље и Нови Заве. Када погершиш признај,а немој поред очигледних ствари да скрећеш тему на моје страсти према месу!
Да ,ја робујем и стомакоугађању и свим нечистим и прљавим гресима,заиста сам нечист и прљав и грешан.То стоји - јер је то ЧИСТА истина,не спорим је. Пун сам страсти ,а врлина немам!

Назад на врх Go down

Порука  Sponsored content

Sponsored content

Назад на врх Go down

Страна 3 of 16 Previous  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 16  Next

Погледај предходну тему Погледај следећу тему Назад на врх