Ни мртвом Патријарху неда мира

Go down

Ни мртвом Патријарху неда мира Empty Ни мртвом Патријарху неда мира

Порука  Ekoli on 7th December 2009, 04:45

Ево о чему се ради:

Данас, 23. новембра / 6. децембра отишли смо у манастир Раковицу да целивамо гроб блаженопочившег Патријарха Павла и будемо на Богослужењу.

Око 8 часова на службу је дошао и владика Атанасије. Док је улазио у храм пришла му је једна искушеница (нећемо наводити име) по послушању и рекла да Свету Литургију има служити по типику СПЦ. И тада се догодила прва саблазан: владика Атанасије је искушеницу одгурнуо, ушао у храм и пришао целивајућој икони коју је склонио у страну рекавши да она не треба да стоји ту, јер ће му сметати приликом Великог входа.

Очекујући да ће владика Атанасије служити по новотарском беспоретку, свештенство, монаштво и верни народ се повлачи из старе цркве и прелази у нову где је служен Акатист Светом Нектарију Егинском.

На доручку је владика Атанасије поново једним својим поступком саблазнио присутне. Наиме, пошто је мати Јулија говорила тихо, он јој се обратио и рекао јој да је она мутава.

И ми сада питамо: зашто владика Атанасије, који се тако нападно гурао да се ухвати за ковчег блаженоупокојеног Патријарха Павла (нећемо о разлозима овог његовог поступка ништа рећи), зашто уноси немир и сеје неспокој у светињи у којој почива Патријарх Павле?

Нити се сматрасмо достојним за ово писање, нити за постављање овог питања, али мука нас је натерала.

Праштајте браћо!

Група ходочасника манастиру Раковици

Sramota! Smeta im i ovo malo pravoslavaca sto je ostalo! Eto vam vas vladika, ja ne znam sta bih mu uradila da je mene pokusao tako da gurne!

Назад на врх Go down

Ни мртвом Патријарху неда мира Empty Re: Ни мртвом Патријарху неда мира

Порука  Константин on 7th December 2009, 05:03

Ne zaboravi da postavis izvor podataka
Borba za veru

Назад на врх Go down

Порука  Sveto Pravoslavlje on 7th December 2009, 05:26

nije moguce da ne dolaze sablazni,ali tesko onome od koga sablazni dolaze,bolje da mu se objesi kamen vodenicni oko vrata,ovo je rekao Gospod za takve ljude......bolje da se nisu ni rodili.....ovo je zaista uzas........ :(

Назад на врх Go down

Порука  СнагаСамсонова on 7th December 2009, 17:51

На доручку је владика Атанасије поново једним својим поступком саблазнио присутне. Наиме, пошто је мати Јулија говорила тихо, он јој се обратио и рекао јој да је она мутава.

u ovo mi je stvarno tesko da poverujem....

Назад на врх Go down

Ни мртвом Патријарху неда мира Empty strasno!!!

Порука  mudrycz on 8th December 2009, 00:30

necu reci da je ovo laz ili istina!!ni dali vjerujem ili ne!!!
ali treba da se sazna jeli istina ovo ili velika laz!!
jer nas je Gospod i lubav i istina!!!
a istina je samo jedna!!
ali u svakom slucaju sam uznemiren!!
ili zbog velike lazi ili zbog sramotnog ponasanje vladike!!!!!!
volio bi da se zna sta je istina!!
neka se zna ko za koga radi i ciji i koji su to interesi!!!
sta administrator apostol888 misli o ovome?

Назад на врх Go down

Порука  ppp on 8th December 2009, 00:39

Ekoli ::Ево о чему се ради:

Данас, 23. новембра / 6. децембра отишли смо у манастир Раковицу да целивамо гроб блаженопочившег Патријарха Павла и будемо на Богослужењу.

Око 8 часова на службу је дошао и владика Атанасије. Док је улазио у храм пришла му је једна искушеница (нећемо наводити име) по послушању и рекла да Свету Литургију има служити по типику СПЦ. И тада се догодила прва саблазан: владика Атанасије је искушеницу одгурнуо, ушао у храм и пришао целивајућој икони коју је склонио у страну рекавши да она не треба да стоји ту, јер ће му сметати приликом Великог входа.

Очекујући да ће владика Атанасије служити по новотарском беспоретку, свештенство, монаштво и верни народ се повлачи из старе цркве и прелази у нову где је служен Акатист Светом Нектарију Егинском.

И ми сада питамо: зашто владика Атанасије, који се тако нападно гурао да се ухвати за ковчег блаженоупокојеног Патријарха Павла (нећемо о разлозима овог његовог поступка ништа рећи), зашто уноси немир и сеје неспокој у светињи у којој почива Патријарх Павле?

Нити се сматрасмо достојним за ово писање, нити за постављање овог питања, али мука нас је натерала.

Праштајте браћо!

Група ходочасника манастиру Раковици

Овде је прво тако срамотно написано владика Атанасије без презимена - пошто код нас у СПЦ јасно постоје два човека са именом Атанасије.
Владика Атанасије Ракита и владика Атанасије Јефтић (умировљени).
А када се пишу овакве ствари потребно је изнети јасне доказе и тврдње.
Јер веровати рекла-казала дешавањима је погубно и изгледа и личи на клевету,а клевете долазе од Ђавола (што у преводу значи клеветник).
А и група "ходочасника" треба да се лепо престави ко су и одакле су. Увек бивају нај храбрији анонимуси.

Назад на врх Go down

Ни мртвом Патријарху неда мира Empty mudrycz ...

Порука  mudrycz on 8th December 2009, 00:48

neka se napise na kojeg se vladiku misli!!!
i dali je ovo cuo od jedne osobe koja je tamo bila ili je pisac licno svojim ocima vidio!!!!
moj ti je savjet ..NE LAZI
napisi istinu i GOSPOD ce biti uz tebe!!

(evo toliko sam se iznervirao da sam i greskom ovorio novi topic,oblila me vrucina kada sam ovo procitao)

Назад на врх Go down

Порука  Ekoli on 8th December 2009, 03:13

[quote="Petar Duhovno Blago"]

Овде је прво тако срамотно написано владика Атанасије без презимена - пошто код нас у СПЦ јасно постоје два човека са именом Атанасије.
Владика Атанасије Ракита и владика Атанасије Јефтић (умировљени).
А када се пишу овакве ствари потребно је изнети јасне доказе и тврдње.
Јер веровати рекла-казала дешавањима је погубно и изгледа и личи на клевету,а клевете долазе од Ђавола (што у преводу значи клеветник).
А и група "ходочасника" треба да се лепо престави ко су и одакле су. Увек бивају нај храбрији анонимуси.

Moze li biti da si toliko nesposoban da nisi u stanju da sam proveris informacije.
Konstantin je lepo naveo odakle je teskt iskopiran, pa ako ti nesto nije jasno kontaktiraj google.
Za ostale clanove, u pitanju je episkop Atanasije Jeftic a ceo tekst je preuzet sa sajta Borba za veru.

U prilog stavljam adresu:

http://borbazaveru.info/content/view/1744/1/

Назад на врх Go down

Порука  ppp on 8th December 2009, 03:45

Са сајта борба за вечеру.ком (ха,ха шалим се)
Сајт борба за веру није толико лош,има јако добрих,корисних и занимљивих текстова,али и јако лоших,површних,нетачних и погубних текстова.
Треба бити врло опрезан,јер сви греше.

Назад на врх Go down

Порука  Стефан on 9th December 2009, 16:42

http://www.spc.rs/sr/episkop_atanasije_sluzio_u_manastiru_rakovici_0

Назад на врх Go down

Порука  Дете Божије on 10th December 2009, 18:55

Владика од милоште и љубави говори свима да су мутави.

Назад на врх Go down

Порука  Sponsored content

Sponsored content

Назад на врх Go down

Назад на врх