АПОСТОЛСКИ ЦЕНТАР 888 ФОРУМ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ПРАВОСЛАВЉЕ!

+15
ppp
Катарина
ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ
СнагаСамсонова
Синђелић1809
DjujicSRB
РабМаксим
Fickov
Јеленка
Брат у Христу
СуперСрбин
Vizantiona
Amelia
Ланг СС†СС
Србин_православац
19 posters

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

ПРАВОСЛАВЉЕ! - Page 2 Empty Re: ПРАВОСЛАВЉЕ!

Порука  РабМаксим 25th March 2009, 20:02

http://www.pravoslavna-srbija.com/Pravoslavlje/Bog%20i%20nauka/BOGinauka.htm

скоро све што вас може интертесовати о истинистости Бога по науци и о свим лажима које нам сервирају по школама као обавезно градиво
РабМаксим
РабМаксим


Назад на врх Go down

ПРАВОСЛАВЉЕ! - Page 2 Empty диносауруси

Порука  РабМаксим 25th March 2009, 20:04

http://www.pravoslavna-srbija.com/Pravoslavlje/Bog%20i%20nauka/Dinosaurusi/Dinosaurusi.htm

кога интересују диносауруси
РабМаксим
РабМаксим


Назад на врх Go down

ПРАВОСЛАВЉЕ! - Page 2 Empty Свети Крст

Порука  РабМаксим 25th March 2009, 20:05

http://www.pravoslavna-srbija.com/Pravoslavlje/Bog%20i%20nauka/Snaga%20Casnog%20Krsta/snagaKrsnogZnaka.htm

погледајте које моћно оружје ми поседујемо
РабМаксим
РабМаксим


Назад на врх Go down

ПРАВОСЛАВЉЕ! - Page 2 Empty Пошто је било расправа око ћирилице!

Порука  Србин_православац 25th March 2009, 23:42

Свети владика Николај Велимировић - СВЕТА ЋИРИЛИЦА
Свето је оно, што су свети људи створили. Ћирилицу су створили света браћа Кирил и Методије. Ћирилицом се служе данас само православни Словени: Руси, Срби и Бугари. Једно се добро мора признати руским комунистима, што су задржали ћирилицу. Некада су се сви словенски народи служили само ћирилицом. Али је римска црква, кроз дугу и крваву борбу, наметнула латиницу покатоличеним Словенима, да би их већма одвојили од православних. Оно што ни комунисти нису учинили у Русији, чине сада нека србска господа, пишу и издају листове и књиге латиницом. Па чак су у доба комуниста и неки свештеници штампали своје билтене латиницом. Ти Срби просто, не знају шта раде. Они не знају, да одбацити ћирилицу, значи одбацити половину Православља, одвојити се од ове србске писмености из прошлости, трампити боље за горе. То значи и увредити свете апостоле словенске Кирила и Методија, огорчити до крви србски народ и навући проклетство од Св. Саве. Не, ако Бога знате, господо србска, ако сте и учени, будите паметни.
Србин_православац
Србин_православац
Admin


Назад на врх Go down

ПРАВОСЛАВЉЕ! - Page 2 Empty Re: ПРАВОСЛАВЉЕ!

Порука  Јеленка 28th March 2009, 16:52

РабМаксим ::http://www.pravoslavna-srbija.com/Pravoslavlje/Bog%20i%20nauka/BOGinauka.htm

скоро све што вас може интертесовати о истинистости Бога по науци и о свим лажима које нам сервирају по школама као обавезно градиво

ал је ово добар линк!Хвала!
Јеленка
Јеленка


Назад на врх Go down

ПРАВОСЛАВЉЕ! - Page 2 Empty Re: ПРАВОСЛАВЉЕ!

Порука  Ланг СС†СС 29th March 2009, 12:42

Fickov ::
Admin ::
Lang ::Znam ko su i sta su masoni.Postavicu drugacije moje pitanje:da li ima masona u SPC?
Ovo pitam jer su masoni vrlo rasprostranjeni i samim tim mislim da ih ima u SPC (nedavno sam video masonski simbol "oko u trouglu" u pravoslavnoj crkvi,ali sam to video na tv-u).Nisam licno nikada video masonski simbol u nekoj crkvi.
Ја за то не знам, која Црква је у питању? Ја само знам да постоји и право свевидеће Око у Рају, а оно што они стављају (масони) то је Луциферово...Сачекаћемо Апостола да нам каже...


Допустите мени да одговорим..... Реч је о ГНУСОБИ! Масонских симбола има у нашим храмовима имам то на десктопу али у пдф формату, имам и слике и текстове! УЖАС!!!

Пробаћу да поставим то овде!
:pale:

A znao sam da ih nazalost ima u SPC.....sta je ta "gnusoba",jel mozes nesto vise da kazes o tome?
Ланг СС†СС
Ланг СС†СС


Назад на врх Go down

ПРАВОСЛАВЉЕ! - Page 2 Empty Re: ПРАВОСЛАВЉЕ!

Порука  Јеленка 29th March 2009, 12:59

опрости ми што се правим паметна.Мислим да се овде говори о тзв.'' ГНУСОБИ ОПУСТОШЕЊА'' о којој је говорио још пророк Данило.Мисли се уствари на то како ће ''онај'' улазити у храмове и скрнавити их.Могуће да ће тако учинити преко неких поглавара,који ће кварити вековни поредак богослужења.Сад ћу пробати да ти нађем текст Светог Јована Пастира Кронштатског који у свом виђењу пише и о томе између осталог.Па ћу поставити овде у наставку дискусије,ако Бог да.
Јеленка
Јеленка


Назад на врх Go down

ПРАВОСЛАВЉЕ! - Page 2 Empty Re: ПРАВОСЛАВЉЕ!

Порука  Јеленка 29th March 2009, 13:03

СЛАВА БОГУ,НАШЛА САМ ИЗ ПРВОГ ПОКУШАЈА! Laughing

http://www.2shared.com/file/5204411/d26f8fd7/Sveti_Jovan_Kronstatski_Vizija.html

на сваку ти духовну корист,брате! :flower:
Јеленка
Јеленка


Назад на врх Go down

ПРАВОСЛАВЉЕ! - Page 2 Empty Re: ПРАВОСЛАВЉЕ!

Порука  Ланг СС†СС 29th March 2009, 13:05

aha sad shvatam o cemu je rec :)
hvala ti, "pravi" se i dalje pametna,vrlo je korisno to Laughing
Ланг СС†СС
Ланг СС†СС


Назад на врх Go down

ПРАВОСЛАВЉЕ! - Page 2 Empty Re: ПРАВОСЛАВЉЕ!

Порука  DjujicSRB 9th April 2009, 00:47

Поштована браћо и сестре!!! Први пут вам се јавно обраћам и надам се да је ово моје питање на месту.Дали ми можете одговорити зашто су ПРАВОСЛАВНЕ ЦРКВЕ окренуте ка истоку?
DjujicSRB
DjujicSRB


Назад на врх Go down

ПРАВОСЛАВЉЕ! - Page 2 Empty цркве

Порука  ???????? 9th April 2009, 23:29

јер је Бог на истоку а ми узносимо славу Богу

????????
Гост


Назад на врх Go down

ПРАВОСЛАВЉЕ! - Page 2 Empty Re: ПРАВОСЛАВЉЕ!

Порука  Синђелић1809 11th April 2009, 11:48

Свети Игњатије је писао да је рај на истоку
Синђелић1809
Синђелић1809


Назад на врх Go down

ПРАВОСЛАВЉЕ! - Page 2 Empty порука

Порука  СнагаСамсонова 11th April 2009, 12:01

јер то писао у некој књизи???
СнагаСамсонова
СнагаСамсонова


Назад на врх Go down

ПРАВОСЛАВЉЕ! - Page 2 Empty Re: ПРАВОСЛАВЉЕ!

Порука  ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ 11th April 2009, 13:52

јер је Бог на истоку а ми узносимо славу Богу
Мислиш Престо Божији. Laughing
ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ
ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ


Назад на врх Go down

ПРАВОСЛАВЉЕ! - Page 2 Empty Re: ПРАВОСЛАВЉЕ!

Порука  Синђелић1809 11th April 2009, 16:27

СнагаСамсонова ::јер то писао у некој књизи???
Да, Слово о смрти које сам већ поменуо у једној теми:

Боговидац Мојсије, описујући у Књизи постања света, каже да је у оно време Господ поставио на Истоку Врт у Едему,[1] где је и сместио прво двоје људи, родоначелника човечијег племена. Одредиште раја, према Светом Писму, је на истоку. У том правцу налази се рај у односу на земљу. Преподобна Теодора је говорила како се она, по напуштању тела, заједно са Ангелима који су је пратили, упутила да доспе до небеских обитељи ка истоку.[12] Велики угодник Божији Симеон Дивногорац видео је рај на истоку;[13] на истоку га је видела преподобна Ефросинија Суздаљска у дивном виђењу своме.[14] На истоку се граде православни храмови; православни хришћани се на молитвама својим окрећу ка истоку; тела умрлих се сахрањују у правцу истока - према рају едемском. Онима који нису сасвим задовољни одредиштем раја на истоку, изреченим у Писму, одговорићемо речима преподобног Григорија Синаита: "Обичај је до сада да се о стварима у Писму које стварају недоумице говори просто и не љубопитљиво."[15] - Свети Игњатије
Синђелић1809
Синђелић1809


Назад на врх Go down

ПРАВОСЛАВЉЕ! - Page 2 Empty Re: ПРАВОСЛАВЉЕ!

Порука  Катарина 22nd May 2009, 15:13

јел има неко ккоментар за оно од јуче у духовно-рехабилитационом центру???? :?: :?:
Катарина
Катарина


Назад на врх Go down

ПРАВОСЛАВЉЕ! - Page 2 Empty Re: ПРАВОСЛАВЉЕ!

Порука  Ланг СС†СС 22nd May 2009, 16:33

katarina ::јел има неко ккоментар за оно од јуче у духовно-рехабилитационом центру???? :?: :?:


а шта се десило,нисам у току :|
Ланг СС†СС
Ланг СС†СС


Назад на врх Go down

ПРАВОСЛАВЉЕ! - Page 2 Empty Re: ПРАВОСЛАВЉЕ!

Порука  Јеленка 22nd May 2009, 16:44

Ланг СС†СС ::
katarina ::јел има неко ккоментар за оно од јуче у духовно-рехабилитационом центру???? :?: :?:


а шта се десило,нисам у току :|


http://www.ihtus.us/ihtus/viewtopic.php?p=23946

покушавају да облате манастир Црна Река,како ми се чини.Наиме,негде у неким србомтзачким медијима ''процурео'' је снимак како неки лик туче неког наркомана лопатом и сл. а то све у манастиру Црна Река.
Можда је у неким случајевима заиста батина једини лек,али не знам...Пре свега,Господ нам је дао пост и молитву.Али будући да је ово зависност због које су јадни овисници спремни и да убију,онда више нема правила...Мислим,на крају крајева да је цео снимак извађен из контекста и од тога направљен скандал,од којег се шира јавност,тобоже,гнуша.
Јеленка
Јеленка


Назад на врх Go down

ПРАВОСЛАВЉЕ! - Page 2 Empty Re: ПРАВОСЛАВЉЕ!

Порука  Катарина 22nd May 2009, 21:06

како неко из цркве може да подржи америку и да пусти у наше светиње на косову???.... и како могу онако да се понашају према људима....владика је дао благослов за то :!: ...и погледај у фолдеру 'свашта' снимак о шумадијском владици јовану.... :pale: аха....дал има даље?????''
Катарина
Катарина


Назад на врх Go down

ПРАВОСЛАВЉЕ! - Page 2 Empty Re: ПРАВОСЛАВЉЕ!

Порука  Јеленка 22nd May 2009, 21:10

katarina ::како неко из цркве може да подржи америку и да пусти у наше светиње на косову???.... и како могу онако да се понашају према људима....владика је дао благослов за то :!: ...и погледај у фолдеру 'свашта' снимак о шумадијском владици јовану.... :pale: аха....дал има даље?????''

аш часни владика Артемије није дао свој благослов да тај човек дође у Дечане.Али Сабор га није испоштовао нити монаси из Дечана!Страшно!!
Јеленка
Јеленка


Назад на врх Go down

ПРАВОСЛАВЉЕ! - Page 2 Empty Re: ПРАВОСЛАВЉЕ!

Порука  ppp 2nd June 2009, 23:23

Ланг СС†СС ::Imam jedno pitanje i bio bi vrlo zahvalan ako bi mi neko dao strucan odgovor:da li ljudi koji su druge vere (nisu pravoslavni),koji su dobri,pobozni,cine dobra dela......da li oni posle svoje telesne smrti odlaze u raj ili u pakao jer nisu pravoslavne vere?

1. Закон природе или закон савести. По овом закону Бог је корио Каина када је убио свог брата Авеља. Чујеш шта каже Писмо: Толико би велики корен савести јер паде у очај и повика овако : Грех је мој велики,и не може ми се опростити.
Пао је у очајање јер је убио свог брата Авеља,пастира; јер Бог прими ономе жртбу,а овај би завидљив,те изађе у поље и уби га.
Закон савести говорио му је : Шта си учинио?
Убио си свога брата! " Чуо је Бога :
- Каине где ти је брат?
А уместо да каже: ,, Господе сагреших " , рече :
- Шта,зар сам ја чувар свога брата? И рече му Бог :
- Глас крви твога брата вапије са земље ка Мени.
Пошто си учинио ово казнићу те свим казнама,и ако би тебе ко убио сеамдесет пута седам казнићу га.
- И поживи Каин преко хиљаду,година,као што је написано,и нико га не уби,јер су се плашили казне коју Бог изрече. На којих се седам казни над Каином мисли пошто уби брата свога Авеља?
Прва казна би очај,потом,дрхтање,па плач,јер плакао је јецајући на земљ,потом,страх,јер бежао је са једне стране на другу страну земље,јер се плашио да га Бог не види; потом,проклество земље да не даје свој род и остало,као што пише Св. Писмо у Постању,глава 4.
Сваки човек са ове земље када чини зло,савест га мучи,и говори му: ,, Зашто си зло чинио ? То је први закон који Бог даде човеку,назван закон савести или закон природе.

2. Други закон - који вечно стоји пред нама,као што нам показује Свети Григорије Ниски,и који нам се јавља са неба и показује нам Бога јесте закон створења.
Ко створи небо,земљу и све што постоји? Месец,траве,цвеће,рибе,мора,реке,камење,стабла,планине,све животиње на тлу,у води и ваздуху?
Ко све ово направи браћо ?
Ко направи време васионе које тако прецизно ради,да га нико не може подржавати? Нико други,осим Доброг Бога! Центар усмерења целог света је Творац,Бог,Који постави поредак свему.
Овај закон творевине је оно шта каже пророк Давид:
,, Небеса казују славу Божију и дела руку Његових гласи своди небески. "
Како? Кроз њихов сферични положај на великом растојању: кроз звездани систем,којим се путује милијарде година брзином светлости,њиховим померањем,са таквом прецизношћу да то зачуђује мисли највећих астронома света.
Сетимо се Исака Њутна,великог енглеског физичара,који био 30 година атеиста,а када је открио ,, Закон универзалне гравитације" и видео да свака планета привлачи к себи другу мању,и не допушта јој да се удаљи,нити да се уништи,нити да путује без икаквог закона међу осталим небеским телима,оставио је на крају иструменте на сто и рекао:
Велики си, Господе,и чудесна су дела Твоја,и ниједна реч није довољна да похвали чуда Твоја.
Видиш? Он је кроз откриће ове спољне науке,дошао страху Господњем,упознајући највећа чуда из света планета. Шта су рекли Кеплер,Исак Њутн и остали,које ми време не дозвољава да споменем,преобративши се када угледаше творевину Бога?
Да није препуштена сама себи,да има један центар кординације и прецизност која задивљује сваку памет,спознавши ово - преобратише се.
Од природних тајни још се није ни једна открила потпуно,а има их на милијарде. Јер премудрост Бога нема граница,и неће ни имати у векове векова,јер превелика је премудрост Творца.
Значи други закон који имамо је закон творевине,или креације. Јер преко природног созрецања у духу,ми се уздижемо од твари ка њиховом Творцу.
Ако видиш барку,мораш се сетити да ина има свог мајстора који ју је направио; ако видиш неку лепу одећу,мораш знати да је њен кројач добар.ако видиш палату,или неко лепо здање,знаћеш да је то урадио добар архитекта.
Ако видиш тачан сат,знаћеш да је сајџија био добар. Или било шта друго да видиш,не можеш рећи да настало само.
Значи,све ово нам указује да постоји један Творац,а када знамо да постоји,треба да слушамо Њеха да нас не би казнио по правди.

3. Трећи закон је писани Закон - дат од Бога,Мојсију на Синају,тј. десет заповести и вео Стари Завет,по коме ће бити суђено изабраном народу Јеврејима.

4. Четврти и последњи закон је Закон Дара,Закон савршености,Закон љубави Исуса Христа,тј. Свето Јеванђеље. По овом божанском закону судиће се хришћанима,крштенима у име Пресвете Тројице.
Први природни закон по коме ће се судити свим народима до краја земље. Други закон,закон творевинемје исти као и први. По првом и другом закону судиће е свим народима овога света,осим по Старом Завету,судиће се Јеврејима. А по закону Дара или Јевањђеља биће суђено свим хришћанима,јер наш закон је савршенији од осталих закона. Али ако згазимо овај закон,већи грех ћемо имати,и више јада имаћемо од оних који нису познавали Јеванђеље. Тако нам Господ остави окавог судију.
Да се не заваравамо,браћо.и да умослимо да Господ не зна шта чини свако од нас. Нећеш моћи да кажеш да немаш греха јер ниси знао,јер си био Кинез или Турчин или атеиста.
Незнабожац си,али савест си имао и по томе има да ти се суди. Видео си творевину. А никада ниси себи поставио питање: ко направи небо,сунце,земљу и све остало,да би потом размишљао и бојао се Бога,Који створи све? Амин.
Старац Клеопа
ПРАВОСЛАВЉЕ! - Page 2 KleopaПРАВОСЛАВЉЕ! - Page 2 7288
ppp
ppp


Назад на врх Go down

ПРАВОСЛАВЉЕ! - Page 2 Empty Re: ПРАВОСЛАВЉЕ!

Порука  TruthSeeker 3rd June 2009, 00:13

Јако добра књига...
Ово је из књиге Старац Клеопа - О страшном суду и вечном спасењу...
TruthSeeker
TruthSeeker


Назад на врх Go down

ПРАВОСЛАВЉЕ! - Page 2 Empty Re: ПРАВОСЛАВЉЕ!

Порука  РабМаксим 3rd June 2009, 00:23

Ово је одговор на питање о иноверцима... Неки Светитељ (опростите сто не могу да се сетим који, ако неко зна нека каже) је рекао да ми не треба да се размишљамо о спасењу иновераца, сам Господ зна како ће им судити.
РабМаксим
РабМаксим


Назад на врх Go down

ПРАВОСЛАВЉЕ! - Page 2 Empty Re: ПРАВОСЛАВЉЕ!

Порука  ppp 3rd June 2009, 01:17

РабМаксим ::Ово је одговор на питање о иноверцима... Неки Светитељ (опростите сто не могу да се сетим који, ако неко зна нека каже) је рекао да ми не треба да се размишљамо о спасењу иновераца, сам Господ зна како ће им судити.


Да тачно,на нама је да исповедамо веру праву другима,да учинимо колико толико да је људи упознају,а о ко ће се како спасити то није на нама,на нама је да се бринемо за сопствено спасење.
ppp
ppp


Назад на врх Go down

ПРАВОСЛАВЉЕ! - Page 2 Empty Re: ПРАВОСЛАВЉЕ!

Порука  ppp 3rd June 2009, 01:18

TruthSeeker ::Јако добра књига...
Ово је из књиге Старац Клеопа - О страшном суду и вечном спасењу...

Да - свака част - :cheers:
ppp
ppp


Назад на врх Go down

ПРАВОСЛАВЉЕ! - Page 2 Empty Re: ПРАВОСЛАВЉЕ!

Порука  Sponsored content


Sponsored content


Назад на врх Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Назад на врх

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете одговорити на теме у овом форуму