Православни Богословски Факултет

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Погледај предходну тему Погледај следећу тему Go down

порука

Порука  СнагаСамсонова on 28th March 2009, 11:16

исто,,,, (одвратно) :!:

Назад на врх Go down

Re: Православни Богословски Факултет

Порука  Србин_православац on 28th March 2009, 13:43

е,сад,због овога би требало сви форумаши од сад,кад год цитирају неког,да ставе податке,кад,где и ко је рекао нешто,обавезно.Поготово кад се ради о осетљивим стварима као што је ово.

Значи,и кад је нешто преузето са неког сајта,лепо написати и са ког је;кад је из књиге-која књига,аутор,која страна,и слично.Из новина-исто тако.И онда лепо нећемо долазити у забуне... :suspect:
Није преузето из новина, или из књиге, него је један дечко рекао на неком форуму или на јутјубу, да му је неки монах рекао не знам тачно јер сам читао и заборавио где је то(где тачно на Светој Гори), али немојмо још осуђивати Амфилохија, Иринеја и Атанасије, ја се мало разумем у Цркву, а негде сам и читао како причају за нашег Патријарха да је нешто урадио што није смео или тако нешто не знам тачно, али то је лаж!

Назад на врх Go down

Порука  Amelia on 28th March 2009, 15:28

:confused: [i 8) 8) 8)
Dosli smo svi novi na forum,nadam se u najboljim namjerama.
Ovo u vezi Bogoslovskog fakulteta je chuo sam neko mi je rekao,jao tamo je onaj pa cuo sam ili sam prochitao,reako mi neko.
Dajmo chinjenice,dokaze,podelimo misljenja.
Isto Jelenka,zashto stalno oglasavanje Ihtusa,protiv koga nemam nishta protiv.
Ali stavila si vishe puta na Links,pohvalila ali sada mozda cesh i odvratiti poneke.
:confused:

Назад на врх Go down

Порука  РабМаксим on 28th March 2009, 15:44

Извињавам се али на ког се Иринеја мисли?

Назад на врх Go down

Порука  Јеленка on 28th March 2009, 16:12

СнагаСамсонова ::исто,,,, (одвратно) :!:

Опрости што те сви тако цимамо сад око тог уписа... :(

Назад на врх Go down

Порука  Јеленка on 28th March 2009, 16:14

Amelia :::confused: [i 8) 8) 8)
Dosli smo svi novi na forum,nadam se u najboljim namjerama.
Ovo u vezi Bogoslovskog fakulteta je chuo sam neko mi je rekao,jao tamo je onaj pa cuo sam ili sam prochitao,reako mi neko.
Dajmo chinjenice,dokaze,podelimo misljenja.
Isto Jelenka,zashto stalno oglasavanje Ihtusa,protiv koga nemam nishta protiv.
Ali stavila si vishe puta na Links,pohvalila ali sada mozda cesh i odvratiti poneke.
:confused:

како одвратити?Добар је то форум.А од чега одвратити? :scratch:

Назад на врх Go down

Порука  РабМаксим on 28th March 2009, 20:07

па од овог форума ваљда

Назад на врх Go down

Порука  ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ on 28th March 2009, 20:22

Извињавам се али на ког се Иринеја мисли?

Владику Бачког

Назад на врх Go down

Порука  ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ on 28th March 2009, 20:39

За Анфилохија сам чуо од пријатеља који раде на Светој Гори,тако је њима рекао један монах имена не могу да се сетим то је мој извор. :)

Назад на врх Go down

Монах

Порука  Брат у Христу on 28th March 2009, 20:48

ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ::За Анфилохија сам чуо од пријатеља који раде на Светој Гори,тако је њима рекао један монах имена не могу да се сетим то је мој извор. :)

Само немој да буде монах Данило. Тај је ''зилот'' и он не само да пљује по Амфилохију, него и по Павлу и целој СПЦ

Назад на врх Go down

Порука  ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ on 28th March 2009, 20:53

Није тај Данило сигурно,мислим да је рекао монах Јефрем,али нисам сигуран.

Назад на врх Go down

Порука  Јеленка on 28th March 2009, 20:57

Брат у Христу ::
ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ::За Анфилохија сам чуо од пријатеља који раде на Светој Гори,тако је њима рекао један монах имена не могу да се сетим то је мој извор. :)

Само немој да буде монах Данило. Тај је ''зилот'' и он не само да пљује по Амфилохију, него и по Павлу и целој СПЦ

е људи,шта тачно значи ''зилот''??

Назад на врх Go down

порука

Порука  СнагаСамсонова on 28th March 2009, 21:00

ревнитељ

Назад на врх Go down

Зилот

Порука  Брат у Христу on 28th March 2009, 21:06

Јеленка ::
Брат у Христу ::

е људи,шта тачно значи ''зилот''??

Зилот ти је велики подвижник, који живи по Божијим заповестима. Међутим, појавили су се неки лажни ''зилоти'', који су се одвојили од СПЦ, јер тврде да је СПЦ јеретичка црква јер се састаје са јеретицима и јер је члан ССЦ. И у силној жељи да раде исправно и како треба, они су упали у прелест и постали секта. Вођа им је Акакије и живе на Фрушкој Гори, на приватном поседу. Сви су се крстили по други пут, јер мисле да им прво крштење не важи, јер нису крштени потапањем, него обливањем. И тиме су само учинили себи горе.

Назад на врх Go down

Порука  ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ on 28th March 2009, 21:15

За ССЦ су управу,Преподобни Ава Јустин Ћелиски је осудијо ССЦ,Спц је деведесетих година хтела да изађе из ССЦ,али опет на интервенцију Амфилохија Иринеја и сличних њему нисмо иступили тако да испада да Црквом не управља Свети Архијересјски Синод,већ појединци.Тако је то у Србији.... :cry:

Назад на врх Go down

Порука  Јеленка on 28th March 2009, 21:18

е,хвала ти.

Сад сам се подсетила да је отац Стефан из манастира Велика Ремета на беседи причао у вези тог крштења.Дотакао се теме,које крштење важи.И онако,отресито и разборито дао пример.Ако једино крштење потапањем важи,онда толики наши преци нису крштени,то испада?И онда је објаснио да су свештеници некад ишли у кућу и тамо крстили децу јер су села много била удаљена од нпр. локалне црквице.И у кући једва зими буде нешто мало воде за пиће,бокал или два.И свештеник га мало покропи водицом и дете крштено.Али,каже,ту уопште није поента у води,него у молитви и Дару Светога Духа,слободној вољи човековој.

Наравно да је то прави одговор.Хвала ти још једном.

Назад на врх Go down

Порука  Јеленка on 28th March 2009, 21:29

РабМаксим ::па од овог форума ваљда

што не би могао неко бити на оба форума?Ако су оба православна,а ова оба то јесу.Лепо је речено да стварамо ланац истомишљеника.И тамо сам исто окачила темицу да се људи овде придруже,и уствари,на Ихтусу сам и сазнала да има и овај форум.

Назад на врх Go down

...

Порука  Брат у Христу on 28th March 2009, 21:42

Што се тиче ССЦ: то је грешка наших црквених поглавара, а не овог јадног нашег народа, који нема везе са тим. Они који се залажу за екуменизам, одговараће пред Господом. Неће Господ оставити свој народ на цедилу и није Свети Дух напустио СЦП, као што тврде ''зилоти''. Управо због народа. Надам се да је тако.

А што се тиче крштења, опет ''зилоти'' тврде да не важи крштење обливањем, али они су се ту преварили. У канону не пише тако. Онде где нема довољно воде, може се крстити обливањем, али чак и песком (нпр. у пустињама). Битно је то да се крштење обави у име Оца, Сина и Светога Духа, тј. три пута да се погружи, односно попрска онај који се крсти. Ако се то не уради три пута, онда крштење не важи. А онај који је то урадио погрешно, треба да се казни. Али, свакако да је најбоље крштење погружавањем. Свештеници су се данас толико олењили, да га више и не практикују, што наравно није грешка народа, већ свештеника и за своју лењост он сам сноси одговорност пред Богом.

Назад на врх Go down

Ако неко може нека ми одговори!

Порука  Србин_православац on 28th March 2009, 22:55

Брат у Христу ::Што се тиче ССЦ: то је грешка наших црквених поглавара, а не овог јадног нашег народа, који нема везе са тим. Они који се залажу за екуменизам, одговараће пред Господом. Неће Господ оставити свој народ на цедилу и није Свети Дух напустио СЦП, као што тврде ''зилоти''. Управо због народа. Надам се да је тако.
Јесмо ми у том ССЦ то значи Светски Савез Цркава, јел? Ја се баш не разумем јесу у том савезу и Православна и Католичка, или само Православне Цркве? Какав утицај имају ССц на СПЦ, јер морају неких правила да се придржавају СпЦ пошто је у савезу или како?

Назад на врх Go down

Порука  РабМаксим on 28th March 2009, 23:07

Филм Рат за душе говори о ССЦ и о томе какав утицај има на Спц. ту је све речено. само незнам да ли тај филм има благослов и од кога?

Назад на врх Go down

Порука  Јеленка on 29th March 2009, 09:42

РабМаксим ::Филм Рат за душе говори о ССЦ и о томе какав утицај има на Спц. ту је све речено. само незнам да ли тај филм има благослов и од кога?

Не знам за Благослов,али то је радила продукцијска кућа ''Острво'',они су проверени ;) радили су такође Електронски логор,ако си имао прилике да гледаш и тај филм.И још многе друге са православном тематиком.Ако си гледао Електронски логор,сигурно си у њему приметио Владику Банатског Г-дина Никанора,који је стварно прави владика,мислим,устао је отворено и рекао било шта на ту тему.Није ћутао него је исказао лепо своје мишљење.Поента је,не могу ваљда тек тако да се ''фрљају'' са снимцима Владике без благослова... :confused:

Још једна добра продукцијска кућа је ''Двери''поклоничке агенције,мислим да су из Крагујевца.Они то раде,као у неком путописном фазону.Па тако имају снимке,Свете Земље,Дивијева,преводе разних православних руских видеа продукције ''Крест''...итд.То препоручујем(иако ме нико ништа није питао :bounce: lol! )

Назад на врх Go down

Порука  Nikifor on 30th June 2009, 00:32

Јеленка ::ја нисам чула ни од кога лично,али нигде по форумима да прочитам нешто лепо.Али поуздано је да је готово неизоставна литература за полагање испита на теолошком факултету од митрополита Зизјуласа,а у филму који се зове ''Рат за душе'' који иначе говори о екуменизму као свејереси,Јасно се види како тај човек иде и љуби се са католичким поглаваром.И састају се и слично.Мене лично плаши цела ситуација,као да полако а сигурно идемо у чисту пропаст,или смо већ ту негде али не знамо.

Кад сам причала са једним свештеником о тако тим темама,такође и о не-прихватању нових биометријских личних исправа,отац ми је казао да се добро пазим.Рекао је да у цркви јесте скоро катастрофално.Али да је ван ње још десет пута горе.Али није ни ситуација заиста толико лоша.Ко заиста срцем прими православље,и хоће да учествује у светим Литургијама,које су служене на прави начин,као вековима до сад,даће Бог средства,да оде верник и у другу епархију ако треба :!:

поздрав свима који стоје иза вековног службеног поретка!

Нема шта више да нас буни,долази време као некада да ће од обичних Богоугодних црквењака бити добрих и Богоугодних свештеника.

Назад на врх Go down

Порука  Синђелић1809 on 1st July 2009, 18:28

Ваше Преосвештенство и Свети Оци Синодски, докле ћемо нашу Свету Православну Светосавску Цркву ропски понижавати нашим стравично несветопредањским односом према Екуменизму и такозваном Екуменском савету цркава? Стид спопада сваког искреног и на Светим Оцима васпитаног православца када чита да су православни учесници V Свеправославне конференције у Женеви (816. јуна 1968.Г.), у вези са учестовањем православних у раду "Светског савета цркава" донели одлуку: "да се изрази опште сазнање Православне цркве да иста представља органски део Светског савета цркава" (Гласник СПЦркве, бр.8, август 1968, страна 168).

Ова одлука је, по својој неправославности, апокалиптички језива. Зар је Православна Црква, - то пречисто Богочовечанско тело и организам Богочовека Христа -, морала бити тако чудовишно понижавана да њени представници, богослови, и чак јерарси, међу којима и српски, траже "органско" учешће и укључење у Екуменски савет цркава, који на тај начин постаје неки нови црквени "организам", нова Црква над црквама, чији су Православне и неправославне цркве само "делови" ("органски" међусобно везани!?). - авај, невиђеног издајства! - о. Јустин Ћелијски

Назад на врх Go down

Испит из Упоредног Богословља

Порука  Coccinella on 4th January 2012, 04:23

Pomaze Bog svima.
Da li ima nekog na ovom forumu da studira na PBF-u u Beogradu i da je skoro polagao ispit iz Uporednog Bogoslovlja?Interesuje me kako profesor pita i kakva su pitanja?

Hvala

Назад на врх Go down

Порука  Sponsored content

Sponsored content

Назад на врх Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Погледај предходну тему Погледај следећу тему Назад на врх