Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића

Страна 6 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Go down

Re: Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића

Порука  Влађимир on 3rd September 2009, 20:50

Србин_православац ::
Влађимир ::Па исто тако ја тебе питам да ли је могуће да ти ниси разумео мој одговор... ?
А Максиме то ко ће бити уписан у књигу живота препусти Богу и немој хулити превише.
За суботу сам се ухватио зато што је Божија заповест која код нас изгледа не игра велику улогу.
Наставиш ли са јеретичким учењима, мораћу да те удаљим са форума...Ти си суботар јел? Реци тако а не православац сам а ухватио си се суботе а нпр о посту ни речи! Чак си и речи Владике Николаја погазио... Мислим конкретно на онај текст што је чини ми се Синђелић поставио..

Aјде удаљи ме.

Назад на врх Go down

Порука  Влађимир on 3rd September 2009, 21:01

А о посту немам ништа лоше рећи па зато нисам ништа ни писао. Што би могао сам да закључиш АДМИНЕ.
Писао сам о ономе што мислим да је погрешно. А то је које сам вере нећу понављати.

У ствари требао би... православац сам који мисли да и у правосављу има грешака које би се требале исправити и којем је много глупо што можда тамо неке секте у неким погледима раде исправно... Ето...

Удаљи ме слободно.

Назад на врх Go down

Порука  Христов ратник on 3rd September 2009, 22:38

Влађимир ::А о посту немам ништа лоше рећи па зато нисам ништа ни писао. Што би могао сам да закључиш АДМИНЕ.
Писао сам о ономе што мислим да је погрешно. А то је које сам вере нећу понављати.

У ствари требао би... православац сам који мисли да и у правосављу има грешака које би се требале исправити и којем је много глупо што можда тамо неке секте у неким погледима раде исправно... Ето...

Удаљи ме слободно.

Брате, због таквих људи као што си ти настају секте, Црква је непогрешива!

Додуше има мањих грешака нпр. у вези крштења, али ништа што ће умањити спасење, чак ни та фамозна субота.

Назад на врх Go down

порука

Порука  СнагаСамсонова on 3rd September 2009, 23:14

затежете ситуацију и улазите у оштрију дискусију... смирите се мало 8)

Назад на врх Go down

Порука  Синђелић1809 on 5th September 2009, 12:41

Идемо даље:
" Доказ " за празновање суботе адвентисти налазе у тврдњи да је и ап. Павле светковао суботу; позивајући се при том на многобројне цитате из којих се види да је ап. Павле суботом проповедао јеврејима у јеврејским синагогама Реч Божију.

Одговор: Ово је заиста тачно. Ап. Павле је ишао у јеврејске синагоге да проповеда зато што је тамо налазио јевреје на окупу, и ту имао велику групу слушаоца. Па заиста, кога би он то затекао у јеврејској синагоги када би дошао да проповеда у недељу? У осталом, већ сама чињеница што ап. Павле иде суботом у јеврејске синагоге да проповеда јеврејима о Господу сведочи да он тога дана није био са својим хришћанима на богослужењу. Њима је говорио недељом (Д. ап. 20.7).

Што се тиче адвентистичке тврдње да су апостоли и мироносице празновали суботу, и живели по Старозаветном закону, и то је истина - али само до Христовог Васкресења, и Његове победе над грехом, сатаном и смрћу! Јер до Христовог Васкресења није ни постојао разлог за празновање недеље - јер се Христос још не беше прославио (Иса. 52.6-7,13 ; Јн. 12.28,32); а кад се прославио (Васкресењем) испунио је Своје обећање дато апостолима и у педесети дан по Своме Васкресењу (у недељу) послао на њих Духа Светога (Јн. 7.39 ; Д. ап. 2.1).

Адвентисти на све ово одговарају да у целом Св. Писму не постоји ни једна заповест да треба празновати недељу уместо суботе, и то је сасвим тачно! Јер таква заповест није ни била потребна.

Као што смо већ видели - за суботу је таква заповест била потребна, јер Израиљци до појаве мане у пустињи нису знали ни кад је субота, ни шта је субота. Због тога је Мојсије морао све то да им објашњава, а Бог да их уверава тиме што суботом није давао ману (2Мој. 16.23-30).

Са недељом ствар стоји сасвим другачије. Недеља је дан Христовог Васкресења и Његовог прослављења и победе над грехом, сатаном и смрћу. Васкресење је радост, и радост ту долази сама по себи - без икакве заповести. Зар ико наређује ослобођеном робу да се радује што је слободан? Зар људи нису били робови греха, сатане и смрти све до Христовог Васкресења? Зар је после тога неко морао још и да им заповеди да се радују? Заповест о празновању недеље је утолико више излишна, што је недеља и дан силаска Светог Духа на апостоле који их је тада сигурно испунио великом радошћу (Д. ап. 2.1).

Не варајмо се браћо, ап. Павле каже: " ако Христос не уста, узалуд проповедање наше, а узалуд и вера ваша " (1Кор. 15.14). Да, без Ускрса све је узалуд! Јер, да Христос није васкрсо заиста нам ништа друго не би ни преостало него да празнујемо, не само суботу, већ да испуњавамо и сав Старозаветни закон.

На крају напоменимо да Св. Писмо говори о недељи као празничном (радосном) дану.
" Камен који одбацише зидари, постаде глава од угла. То би од Господа и дивно је у нашим очима. Ево дана који створи Господ, радујмо се и веселимо се у њ! " (Псл. 118. 22-24). - Зоран Јовановић

Назад на врх Go down

Порука  ppp on 5th September 2009, 18:43

Брате Влађимире то што си написао у последњој поруци је сама хула на Светог Духа,а добро знамо да је то најгори грех од свих.

Назад на врх Go down

Порука  Србин_православац on 6th September 2009, 02:02

Влађимир ::А о посту немам ништа лоше рећи па зато нисам ништа ни писао. Што би могао сам да закључиш АДМИНЕ.

Удаљи ме слободно.
Па једну догму ако измениш отпада се у јерес....како секта може да буде исправна? Једино је исправна православна вера, секте нек мисле да исправно раде, али видеће да ли раде кад буду дошле пред Господа!

Назад на врх Go down

Порука  Синђелић1809 on 8th September 2009, 14:06

У Православљу не може бити грешака јер Цркви је глава Исус Христос, а вођена је Духом Светим. Ако би неки Светитељ и погрешио у нечему, десет и педесет других Светитеља би се нашло да га исправе у томе, јер Дух Свети као Дух Истине који се уселио у њих, им открива шта и како треба чинити.

За све што радимо морамо имати утемељење, најпре, у Светом Писму и Светом Предању, а затим и у саветовању са духовним оцем и православнима (у које имамо колико-толико поверење) око нас

Назад на врх Go down

Порука  РабМаксим on 8th September 2009, 23:20

Шта бре хулим? Свети Оци су испуњени Духом Светим и то истим Светим Духом којим су и Апостоли били испуњени током писања новога завета. Оно што сам хтео да кажем је да ако не верујеш у ово то значи да ниси православни хришћанин, а спасења ван православне вере хришћанске нема нити ће га бити.

Назад на врх Go down

Порука  Влађимир on 9th September 2009, 00:33

Е момци... Драго ми је што смо се упознали, добри сте људи ...
Ви сте покушали мене разуверити, ја вас, нико није успео, али нема везе...
Најважније је свим срцем веровати Богу и Сину Божијем (желети вечни живот).
Нема те суботе која ће нас опоганити ако смо заиста добри, верни а самим тим чинимо добра дела себи и ближњима.
Свако добро од Господа!

Назад на врх Go down

Порука  Синђелић1809 on 13th September 2009, 16:58

Влађимир ::Најважније је свим срцем веровати Богу и Сину Божијем (желети вечни живот).
Најважније је стећи благодат Светог Духа, а то је у Цркви, врлинским животом. Надам се да си на то мислио

Твоја везаност за суботу сама по себи, мислим да није штетна, али тај духовни приступ који имаш према Хришћанству (бар на овом форуму) је погрешан јер је усмерен ка "спољашњој исправности", а мање ка духовном животу. Не кажем да треба занемарити исправност (таман посла), али мора се знати шта је на првом месту и од чега треба поћи, а шта из тога следи. Братски ти предлажем да се мало више посветиш унутрашњем животу Цркве, свом духовном уздизању које би било прожето нашом богатом светоотачком ризницом у којој ћеш наћи многе одговоре на питања из Св. Писма које те муче или стварају недоумице.

Један Свети Отац је рекао да је Свето Писмо као сунце, а светоотачке књиге као тамне наочаре које нам омогућавају да сунце без проблема видимо

Свако добро!

Назад на врх Go down

Порука  ppp on 16th September 2009, 20:56

Данас сам гледао неко предавање Мирољуба Петровића и запрепастио се.
Колика демонизност и лукавство. Покрети телом и све остало.

Треба разликовати духове.

А најважнија ставка је то да човек нон-стоп промовише будуће земаљско царство антихриста,ја не знам како су људи толико духовно слепи да не могу да увиде то.

Још нам говори како треба да живимо по Мојсијевом закону.
Ужас. Нека нас Бог сачува,свуда је таквих плаћеника антихристових.

Назад на врх Go down

Порука  Калашњиков on 2nd December 2010, 23:32

Влађимир ::Може ли ми ко укратко објаснити, тражио сам и сам али сам налетео само не неке "саставе" које ме је мрзело да читам...
Зашто суботари греше што светкују суботу када је суботу светковао и сам Исус и сви пре њега? У целом новом и старом завету се светкује субота а недељу су почели да светкују неки тамо људи због својих убеђења... даље...
Зашто суботари греше што се држе друге божије заповести која гласи не прави себи идола, нити какве слике, нити лика резана, немој им се клањати нити им служити... Дакле они се не клањају иконама нити киповима нити предметима и немају славе , већ се само клањају и славе Господа Исуса Христа...
Зашто суботари греше што не једу свињетину кад у старом завету јасно пише да је свињетина забрањена... Ми православци једемо свињетину јер црква то до "дозвољава" али ми није јасно како црква може ишта да дозвољава тј. мења кад су сви закони и правила у библији...

Молио бих некога да ми укратко одговори јер себе сматрам чистим православцем али су ме ове теме мало поколебале да можда и ми грешимо у неким погледима...

Помоз Бог! Ево, брате, након сто година, нашао се ја да одговорим. Далеко од тога да ја нешто знам, али ево мојег мишљења, па куд пукло. Прво, свака Недјеља је света, јер на тај дан Господ побједи смрт, дакле сваке Недјеље спомињемо Васкрс, као што сваке сриједе (треба да) постимо, јер на тај дан издаше Господа и петак, јер на тај дан разапеше Господа. Суботу, колико знам светкују јевреји. Разликујемо јевреје који се држе само Старог Завјета и сионисте, који имају талмуд, шулхан арух и шта све не.
Даље, поштовање Живога Господа кроз поклањање иконама Његових светих не значи идолопоклонство, што је и сам Господ посвједочио тако што је дао да многе иконе точе свето Миро. Дакле, ни ријечи о прелести. Јер, не клањамо се ми иконама као материјалним предметима, него ономе што оне представљају.
И колико знам, свињетина није забрањена, него је забрњено користити крв животиња. А, да, јевреји и мухамеданци не једу свињетину. Њихов проблем. Ево, ја ћу баш за Божић да се наједем свињетине и провеселим уз добро вино, трудећи се да не претјерам, а до тада мало на води, мало више на уљу и супер. Биће свиња слађа.

Назад на врх Go down

Порука  Калашњиков on 2nd December 2010, 23:43

Помоз Бог! Само да додам да сам испао глупљи него што јесам, јер сам након постављања одговора схватио да има још девет страница расправљања. Тако да, немојте да ми замјерите на мојој глупости.
Ето шта направи секташ међу браћом православнима, да не повјерујеш, испаде да ће спомињање самог имена да нас позавади овдје...
Е, неће, даће Бог! : :0\'+: :

Назад на врх Go down

Порука  Маринковић on 28th January 2011, 15:51

Помаже Бог, драга браћо!
Колико сам ја чуо Мирољуба Петровића су адвентисти врбовали док је био на ратишту и усадили му јеретичка учења. Међутим, нешто касније он је напустио ову заједницу и чини ми се ни сам не зна где припада. Од чисто јеретичких изјава како је целивање и поштовање светих икона и мошти идолопоклонство и потиче из паганизма, дошао је до изјава како се зли запад, сатанисти, масони... окомили на нас због "наше вере", притом изјавивши како је православље оаза усред пустиње. Стичем утисак да Мирољуб постоје све више и више свестан заблуда у које је веровао раније и уз Божију помоћ, можемо и ми помоћи својим молитвама, овај човек пронађе прави пут и истински послужи Богу у ширењу истине.

Назад на врх Go down

Порука  Sponsored content

Sponsored content

Назад на врх Go down

Страна 6 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Назад на врх