Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића

Страна 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића - Page 2 Empty Re: Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића

Порука  Синђелић1809 on 7th May 2009, 18:56

Влађимир ::Може ли ми ко укратко објаснити, тражио сам и сам али сам налетео само не неке "саставе" које ме је мрзело да читам...
Молио бих некога да ми укратко одговори јер себе сматрам чистим православцем али су ме ове теме мало поколебале да можда и ми грешимо у неким погледима...
Врло интересантна прва порука на форуму. Човек би помислио да си припадник неке опасне секте (можда чак суботарске!) који је дошао на овај форум да пропагира своју погубну јерес и лаже да је Православац, али пошто имаш ник Влађимир и пишеш ћирилицом, онда немамо разлога за бригу.

Влађимир ::Зашто суботари греше што светкују суботу када је суботу светковао и сам Исус и сви пре њега? У целом новом и старом завету се светкује субота а недељу су почели да светкују неки тамо људи због својих убеђења...
Када је Господ Васкрсао у недељу, онда је тај дан почео да се светкује као празнични јер се светкује Васкрсење Христово. Тај дан не служи да се ништа не ради као у Старом Завету, већ служи да се посвети Богу. Дакле, то нема везе са нерадном суботом из Старог Завета која је избачена јер је Стари Завет испуњен
Пошто суботари тврде да је за празновање недеље крив Св. Цар Контантин ево података о празновању недеље међу раним Хришћанима:
-----Антиохијски епископ Петар, страдао 311. г. за Христа пише: `Ми празнујемо недељу као дан радости, ради онога који је васкрсао у тај дан`. Подразумева се да хришћани овај дан нису славили зато што је то `дан сунца` нити евентуално било ког небеског тела или било чега другог, већ зато што је то био дан Васкрсења! Очувани записници са суђења у Картагини, а за време цара Диоклецијана, говоре о групи од 49 хришћана који јасно изјављују да су присуствовали са радошћу недељним богослужењима и да празнују недељу са радошћу, јер су хришћани. Сведочанства о недељи као дану који су празновали хришћани имамо и код Тертулијана, Оригена, Климента Александријског, Јустина мученика итд.-сви су живели пре цара Константина-----

Влађимир ::Зашто суботари греше што се држе друге божије заповести која гласи не прави себи идола, нити какве слике, нити лика резана, немој им се клањати нити им служити... Дакле они се не клањају иконама нити киповима нити предметима и немају славе , већ се само клањају и славе Господа Исуса Христа...
"Диван је Бог у Светима својим". Ми славимо Светитеље јер су они прославили Бога како доликује, јер су наши заступници и помоћници на Небесима пред Божијим Престолом
На иконама су изображени Светитељи, Света Тројица итд. и ми се не клањамо парчету дрвета већ Господу и Светитељима који суизображени на том дрвету
Клањање идолима је кад се човек клања некоме или нечему уместо Бога и то проглашава за бога. То код нас није случај јер ми не сматрамо Светитеље боговима нити их фаворизујемо у односу на Бога већ кроз наше прослављање Светитеља славимо и Господа који их је прославио јер "Диван је Бог у Светима својим"

Влађимир ::Зашто суботари греше што не једу свињетину кад у старом завету јасно пише да је свињетина забрањена... Ми православци једемо свињетину јер црква то до "дозвољава" али ми није јасно како црква може ишта да дозвољава тј. мења кад су сви закони и правила у библији...
Стари Завет је испуњен, сада смо у Новом Завету па тако поред тога што можемо јести свињетину, више се не обрезујемо и да цитирам о. Србу "немамо више један централни храм у Јерусалиму, не приносимо жртве Богу, не кољемо на олтару телади, јагњади, голубове, врапце, не дајемо десетак..."

Препоручујем свима да прочитају: ИСПОВЕСТ БИВШЕГ АДВЕНТИСТЕ http://www.svetosavlje.org/biblioteka/Apologetika/Adventist.htm
А надлежни на форуму нек позову свештеника, ако буде потребе, да боље одговоре Влађимиру

Назад на врх Go down

Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића - Page 2 Empty Re: Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића

Порука  Синђелић1809 on 7th May 2009, 19:12

Влађимир ::Jа не тумачим нпр. Јованово откровење па да кажем да ће Исус поново доћи за отприлике 17 или 1017 година
Погађање Другог Христовог доласка чине суботарски секташи. Имали су досад неколико успешних промашаја.

"О дану томе и часу нико не зна, ни Анђели небески, до Отац мој сам" Мт. 24, 36; ср. Мк. 13, 22.

Назад на врх Go down

Порука  Влађимир on 7th May 2009, 20:34

Синђелић1809 ::
Влађимир ::Jа не тумачим нпр. Јованово откровење па да кажем да ће Исус поново доћи за отприлике 17 или 1017 година
Погађање Другог Христовог доласка чине суботарски секташи. Имали су досад неколико успешних промашаја.

"О дану томе и часу нико не зна, ни Анђели небески, до Отац мој сам" Мт. 24, 36; ср. Мк. 13, 22.

Па ја сам и рекао да то не радим.

И нисам члан никакве секте неко ко год хоће да се посвети Христу читајући библију лако може доћи до ових питања. А и да сам суботар али се правим луд опет бих узео ник Влађимир и писао бих ћирилицом да ме неби провалили зар не?... али не брини зовем се Владимир.

Иначе пуно хвала Синђелићу што се удостојио да ми лепо одговори.

Е сада, ја разумем да се светкује недеља због васкрсења Христовог али Исусови ученици су васксење славили сваки дан и објављивали су радосне вестисваки дан а субота је остала субота. И следеће године Васкрс не пада на недељу а субота опет остаје субота. И кажеш да то нема никакве везе са нерадном суботом из старог завета што значи да је светковање недеље нешто ново и опет је Антиохијски епископ Петар светковао недељу јер је он осећао да тако треба јер му се бог није директно обратио као Мојсију или постоји неки најновији завет за који ја још нисам чуо ?

Ја разумем да наши свеци нису нама богови да их ни у ком случају не поредимо са богом, али друга заповест каже ни лика ни слике резане значи можда се не треба молити преко њих ? већ се директно молити Господу Исусу Христу. И даље мислим да треба славити бога а свеце хвалити.

Ако Исус није јео свињу нећу је јести ни ја.

Назад на врх Go down

Порука  Брат у Христу on 7th May 2009, 21:00

Влађимир ::
Синђелић1809 ::

Па ја сам и рекао да то не радим.

И нисам члан никакве секте неко ко год хоће да се посвети Христу читајући библију лако може доћи до ових питања. А и да сам суботар али се правим луд опет бих узео ник Влађимир и писао бих ћирилицом да ме неби провалили зар не?... али не брини зовем се Владимир.

Иначе пуно хвала Синђелићу што се удостојио да ми лепо одговори.

Е сада, ја разумем да се светкује недеља због васкрсења Христовог али Исусови ученици су васксење славили сваки дан и објављивали су радосне вестисваки дан а субота је остала субота. И следеће године Васкрс не пада на недељу а субота опет остаје субота. И кажеш да то нема никакве везе са нерадном суботом из старог завета што значи да је светковање недеље нешто ново и опет је Антиохијски епископ Петар светковао недељу јер је он осећао да тако треба јер му се бог није директно обратио као Мојсију или постоји неки најновији завет за који ја још нисам чуо ?

Ја разумем да наши свеци нису нама богови да их ни у ком случају не поредимо са богом, али друга заповест каже ни лика ни слике резане значи можда се не треба молити преко њих ? већ се директно молити Господу Исусу Христу. И даље мислим да треба славити бога а свеце хвалити.

Значи, испада да ти боље знаш од светих отаца? :?: :!:

Назад на врх Go down

Порука  Μαθθαιος on 7th May 2009, 21:28

Значи испада да свети оци знају боље од Господа Исуса Христа, Сина Божијег?
Слажем се ја са тобом, али ти не ваља тај начин размишљања.

Синђелић му је лепо одговорио, само бих додао...

Исус је свашта радио што ти нећеш моћи... није услов за улазак у Царство Небеско да поновиш Исусова дела, него да чиниш вољу Оца, на коју нам указује Син у јеванћељима. А ми свакако поштовати законе Старог завета не морамо, јер их је Господ Исус Христос испунио и дао нам Нови завет. Зло на уста не улази, не заборави то што је Господ Исус Христос рекао. Наћи ћу тачно који је то део, ако не можеш да се сетиш...

Недеља се слави, као што је Синђелић рекао, јер је тад Господ васкрсао, а ми своју веру "градимо"(не баш најбољи избор речи, али разумећете) према васкрсењу које је централни догађај спасења. Да Господ није васкрсао, сва наша вера била би узалудна.

Што се тиче молитви преко светаца....
Ако имаш проблем, дилему или било шта какво, и треба ти помоћ Божија, нећеш ли питати свог брата да се моли за тебе? И ти ћеш се, наравно, молити - то нико не спори. А ако ти не треба молитва другога, онда ти не треба ни Црква, ни свете тајне... само речи у глави. Није баш тако.
Ми свеце молимо да се за нас моле, а славимо то што је Бог учинио преко њих, за наше спасење.
Надам се да сам припомогао, или барем да нисам одмогао.

Назад на врх Go down

Порука  Влађимир on 7th May 2009, 23:15

Μαθθαιος ::Значи испада да свети оци знају боље од Господа Исуса Христа, Сина Божијег?
Слажем се ја са тобом, али ти не ваља тај начин размишљања.

Синђелић му је лепо одговорио, само бих додао...

Исус је свашта радио што ти нећеш моћи... није услов за улазак у Царство Небеско да поновиш Исусова дела, него да чиниш вољу Оца, на коју нам указује Син у јеванћељима. А ми свакако поштовати законе Старог завета не морамо, јер их је Господ Исус Христос испунио и дао нам Нови завет. Зло на уста не улази, не заборави то што је Господ Исус Христос рекао. Наћи ћу тачно који је то део, ако не можеш да се сетиш...

Недеља се слави, као што је Синђелић рекао, јер је тад Господ васкрсао, а ми своју веру "градимо"(не баш најбољи избор речи, али разумећете) према васкрсењу које је централни догађај спасења. Да Господ није васкрсао, сва наша вера била би узалудна.

Што се тиче молитви преко светаца....
Ако имаш проблем, дилему или било шта какво, и треба ти помоћ Божија, нећеш ли питати свог брата да се моли за тебе? И ти ћеш се, наравно, молити - то нико не спори. А ако ти не треба молитва другога, онда ти не треба ни Црква, ни свете тајне... само речи у глави. Није баш тако.
Ми свеце молимо да се за нас моле, а славимо то што је Бог учинио преко њих, за наше спасење.
Надам се да сам припомогао, или барем да нисам одмогао.

Нисам мислио буквално што се тиче свиње, није то поента, поента је у томе да су правила која су била док је Исус био на земљи после његовог васрсења промењена ? Није ми јасно ко их је достајан мењати...

Улази зло и на уста него је Исус рекао да нам је џаба да пазимо шта уносимо у уста ако нам зло из уста излази! Тако да наравно треба пазити и шта се једе а поготово говори.

Кажеш није услов за улазак у Царство Небеско да поновиш Исусова дела, него да чиниш вољу Оца
Зар нису Исусова дела воља оца?

Занима ме који су дан Исусови ученици светковали ???

Назад на врх Go down

Порука  Влађимир on 8th May 2009, 09:47

Поновно читајући дела апостолска из новог завета схватио сам да су ми сами одговори на питања у самој библији.

Цитирам:

" А сутрадан, кад су они путовали и приближили се граду, попе се Петар на кров око шестога часа да се помоли богу. У то огладне и хтеде да једе; али док су му припремали јело паде у занос и виде отворено небо и некакав суд како силази као влеико платно, које се на своја четири краја спушта на земљу. У њему беху четвероножне животиње, и гмизавци земаљски, и птице небеске. И један глас му довикну: устани, Петре, закољи и поједи. петар пак рече нипошто, Господе, јер никад нисам јео оно што је погано и нечисто. И глас ће опет њему, по други пут: што је Бог учинио чистим не називај поганим. Ово се догодило трипут и одмах суд би узет на небо. "

Петар је размишљао шта може значити то што је видео и док је мислио да је Бог њему буквално говорио о храни, Бог му је говорио да треба да иде и код многобжаца и њих да научи! У овом случају је требао да пође Корнелију који је видео анђела Божијег. Што значи да су правила за храну остала иста као што је Петар богу одговарао јер је мислио да му Бог говори да једе храну коју је до тада забрањивао. Када је дошао код Корнелија десило се следеће:

"А Корнелије их је очекивао, сазвавши своју родбину и присне пријатеље. Када пак Петар уђе, Корелије му пође у сусрет, паде пред његове ноге и поклони се. Тада га Петар подиже говорећи: устани; и ја сам само човек."

Ако се Петру није требало клањати у кога је свету дух ушао, коме се сам Исус приказао и који је пошао за Исусом значи да се никоме не треба клањати до самом Богу! А камоли неким другим свецима тј. иконама.

"А Павле са својим друштвом отплови из Пафа и дође у Пергу памфилијску; ту се Јован одвоји од њих и врати у Јерусалим. Они пак продужише из Перге и дођоше у Антохију писидијску, да уђоше у синагогу у суботњи дан и седоше. "

После Павловог говора у тој синагоги:

"А кад су они излазили, људи су их молили да им се ове речи проповедају и идуће суботе. Када се пак скуп у синагоги разишао, многи Јудеји и прселити који су Бога поштовали пођоше за Павлом и Варнавом. Ови су им говорили и наговарали их да остану у благодати Божијој. А следеће суботе окупи се скоро сав град да чује реч Божију."

ДАКЛЕ НАКОН ИСУСОВОГ ВАСКРСА СЕ СВЕТКОВАЛА СУБОТА!

ТАКО ДА НЕ ВИДИМ КОЈИ СВЕТИ ОТАЦ ЗНА БОЉЕ ОД САМИХ АПОСТОЛА ИСУСОВИХ

Назад на врх Go down

Порука  Синђелић1809 on 8th May 2009, 13:08

У синагоги си проповедали суботом јер кад ће јудаистима да проповедају него суботом. Дакле нису СВЕТКОВАЛИ суботу, већ су у СИНАГОГИ ПРОПОВЕДАЛИ У СУБОТУ.
Након Христовог Васкрсења светкује се недеља, а нерадна субота је избачена јер је Стари Завет испуњен (тојест ЗА ЊИМ ВИШЕ НЕМА ПОТРЕБЕ ЈЕР ЈЕ ГОСПОД ПОСТАО ЧОВЕК И СВОЈИМ ЖИВОТОМ НА ЗЕМЉИ ПОКАЗАО КАКО И ШТА ЧИНИТИ ДА БИ ЗАДОБИЛИ СПАСЕЊЕ) па се тако више не кољу пилићи, не обрезује, не каменује за непоштовање Закона итд.

Ниједан Светитељ за живота није тражио нити дозвољавао да му се људи клањају јер су били смирени, па тако ни Св. Петар није то дозволио Корнелију. Светитељи су за време свог живота сматрали себе последњима и најгорима међу људима, јер Господ каже који себе узвисују понизиће се.
Читај Житије Светих Отаца па ћеш видети

Свети Отац можда не зна боље од Апостола али зна боље од тебе да тумачи оно што су чинили Апостоли и сам Господ Исус Христос

Свети Оци су богови по благодати Светог Духа. Они су оруђе Божије. Својим животом (а многи и мученичком смрћу за Христа) су показали, доказали и посведочили Јеванђеље. Дакле то што ти хоћеш да докажеш АПОСТОЛИ НИКАД НИСУ ТВРДИЛИ већ ти ТУМАЧИШ ДА СУ ОНИ ТАКО ТВРДИЛИ. Намећеш своје тумачење као ауторитативно, а не тумачење Светитеља. У томе је твој проблем, а по томе су познате протестантске секте - да свако може да тумачи Библију како му се ћефне (зато има неколико десетина хиљада протестантских секти широм света). Библија се не разумева простим разумом јер онда би сви светски генији били Хришћани, већ животом по Христу, очишћењем себе и пре свега крштењем у Православној Цркви и тиме добијањем печата Духа Светог.

Последњи пут изменио Синђелић1809 дана 21st September 2010, 23:36. изменио укупно 2 пута.

Назад на врх Go down

Порука  Синђелић1809 on 8th May 2009, 13:10

Ако си Лутеран, твоју религију је основао Мартин Лутер, бивши монах католичке цркве, 1517. године.

-Ако си припадник Енглеске цркве (Англиканске), твоју религију је основао Краљ Хенри 8., 1534.г. јер му папа није дозволио да се разведе и поново ожени.

-Ако си Презбитеријанац, твоју религију основао је Џон Нокс у Шкотској, 1560.г.

-Ако си Конгреационалиста, твоја религија потиче од Браун Роберта из Холандије, од 1582.г.

-Ако си Протестант Епископилијанац, твоја религија је огранак Англиканске цркве, коју је основао Самјуел Сенбури у Америчким колонијама у 17.веку.

-Ако си Баптист, дугујеш захвалност Смит Џону, који ју је основао у Амстердаму 1606.г.

-Ако си припадник Холандске реформаторске цркве, знаш да је Мајкл Џонс основао твоју религију у Њујорку 1628.г.

-Ако си Методиста, твоју религију су основали Џон и Чарлс Весли у Енглеској 1774.г.

-Ако си Мормон (Latter day Saints – црква светаца последњих дана), Џозеф Смит је започео твоју религију у Палмири, држава Њујорк, 1829.г.

-Ако упражњаваш религију уз Армију спаса, твоја секта је основана од стране Вилијама Бота у Лондону 1865.г.

-Ако си Хришћански Сајентист (научник), можеш рећи да је твоја религија настала 1879. и да ју је створила Мери Бејкер Еди.

-Ако припадаш некој од религиозних организација познатих као ''Назаренска црква, Пентакостална црква, Адвентистичка црква, Црква светости, Јеховини сведоци'', твоја религија је једна од стотине нових секти основаних од стране човека у протеклих стотинак година.

-Ако си римокатолик, твоја црква је делила исто богато апостолско и доктринарно наслеђе са Православном Црквом, за првих хиљаду година своје историје, јер су током првог миленијума били једна и јединствена Црква. Нажалост, 1054.г., римски папа је решио да се одвоји од преостале четири Апостолске Патријаршије (Цариградска, Александријска, Антиохијска и Јерусалимска), мењајући основну доктрину (догму) Цркве и сматрајући себе непогрешивим. Стога је твоја црква стара хиљаду година.

-Ако си Православни Хришћанин, твоју религију је основао Исус Христос, Син Божији, 33. године. Она се није мењала од тада. Наша Црква је сада скоро 2000 година стара и стога се баш Православље,Црква Светих Апостола и Светих Отаца, сматра истинитом једном Светом и Апостолском Црквом.

Назад на врх Go down

Порука  Влађимир on 9th May 2009, 12:05

Војводо ајде се одлучи у који ме секту стављаш па да завршимо са тим.

A Петар што није хтео да једе четвероножне животиње,гмизавце земаљске и птице небеске ? Јер каже да до сада није јео ништа погано што значи да не би јео и убудуће или опет ја тумачим превише ?

Поента свега је да је након Христовог Васкрса свети дух прешао на апостоле. И да нико сем њих не зна боље како наставити служити господу! Е сад читајући шта су радили видиш да су учили само суботом и да није тај седми дан који је бог поставио другом заповешћу да њему посветимо померен за недељу тј. не пише нигде. Заповест остаје иста довека! не видим како се може заповест променити?

Да ли су апостоли имали иконе можда Мојсијеве или Аврамове ?

Пошто желим служити господу тако како су и апотоли служили или грешим што то желим...

Назад на врх Go down

Порука  Брат у Христу on 9th May 2009, 13:39

Влађимир ::Војводо ајде се одлучи у који ме секту стављаш па да завршимо са тим.

A Петар што није хтео да једе четвероножне животиње,гмизавце земаљске и птице небеске ? Јер каже да до сада није јео ништа погано што значи да не би јео и убудуће или опет ја тумачим превише ?

Поента свега је да је након Христовог Васкрса свети дух прешао на апостоле. И да нико сем њих не зна боље како наставити служити господу! Е сад читајући шта су радили видиш да су учили само суботом и да није тај седми дан који је бог поставио другом заповешћу да њему посветимо померен за недељу тј. не пише нигде. Заповест остаје иста довека! не видим како се може заповест променити?

Пошто желим служити господу тако како су и апотоли служили или грешим што то желим...

Најбоље би било да потражиш помоћ неког искусног духовника. :!:

Назад на врх Go down

Порука  Влађимир on 10th May 2009, 12:26

Брат у Христу ::
Влађимир ::Војводо ајде се одлучи у који ме секту стављаш па да завршимо са тим.

Најбоље би било да потражиш помоћ неког искусног духовника. :!:

Можда и не треба. Ту је Синђелић.

Назад на врх Go down

Порука  Синђелић1809 on 10th May 2009, 14:12

Влађимир ::Можда и не треба. Ту је Синђелић.
Ако себе сматраш чланом Једне, Свете, Саборне и Апостолске Цркве онда нема потребе сам да тумачиш Св. Писмо већ, за све недоумице које имаш, можеш прочитати тумачења Светих Отаца (који су исто били испуњени благодаћу Светог Духа, као и Апостоли и који су у своје време били пастири стаду, као што су Апостоли били у апостолска времена)

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/Svetopismo/Jovan/Jovan.htm
http://www.svetosavlje.org/biblioteka/Svetopismo/Filipljanima/Filipljanima.htm
http://www.svetosavlje.org/biblioteka/Svetopismo/Kolosanima/Kolosanima.htm
http://www.svetosavlje.org/biblioteka/Svetopismo/SolunjanimaPrva/SolunjanimaPrva.htm
http://www.svetosavlje.org/biblioteka/Svetopismo/SolunjanimaDruga/SolunjanimaDruga.htm
http://www.svetosavlje.org/biblioteka/Svetopismo/Galatima/Galatima.htm
http://www.svetosavlje.org/biblioteka/Svetopismo/Efescima/sadrzaj.htm
http://www.svetosavlje.org/biblioteka/Svetopismo/Druga_Korincanima_Sveti_Justin/sadrzaj.htm
http://www.svetosavlje.org/biblioteka/Svetopismo/Tumacenje_prve_poslanice_Korincanima/sadrzaj.htm
http://www.svetosavlje.org/biblioteka/Svetopismo/PoslanicaRimljanima/sadrzaj.htm

И остало:
http://www.svetosavlje.org/biblioteka/index.htm

Назад на врх Go down

Порука  Влађимир on 16th May 2009, 13:03

Нисам писао пар дана јер сам поновно читао дела апостолска... Наравно као што је и Исус Христос учио суботом тако су и апостоли. "Значи божијем народу преостаје суботни мир" али изгледа да ми знамо боље.
Библију углавном ни не треба тумачити превише већ само део Јовановогог откривења, а и што се тога тиче ми смо се превише ухватили за део где се жиг помиње а претходних 15 делова нико ни не помиње.
Значи на моја питања из претходног поста нико не одговара...
али сад већ имам ново питање: Јасно је да се мојсијеви закони не рачунају доласком Христа али да ли се више не рачунају и 10 Божијих заповести ?

Назад на врх Go down

Порука  Јеленка on 16th May 2009, 13:28

Влађимир ::Нисам писао пар дана јер сам поновно читао дела апостолска... Наравно као што је и Исус Христос учио суботом тако су и апостоли. "Значи божијем народу преостаје суботни мир" али изгледа да ми знамо боље.
Библију углавном ни не треба тумачити превише већ само део Јовановогог откривења, а и што се тога тиче ми смо се превише ухватили за део где се жиг помиње а претходних 15 делова нико ни не помиње.
али сад већ имам ново питање: Јасно је да се мојсијеви закони не рачунају доласком Христа али да ли се више не рачунају и 10 Божијих заповести ?

Ти,брате треба да се упутиш у манастир Ћириловац и право код оца Јоила.Јер он може да ти да одговоре.

Назад на врх Go down

Порука  Јеленка on 16th May 2009, 13:29

наравно да важе 10 Божијих заповести!

Назад на врх Go down

Порука  Влађимир on 16th May 2009, 13:52

Јеленка ::
Влађимир ::Нисам писао пар дана јер сам поновно читао дела апостолска... Наравно као што је и Исус Христос учио суботом тако су и апостоли. "Значи божијем народу преостаје суботни мир" али изгледа да ми знамо боље.

Ти,брате треба да се упутиш у манастир Ћириловац и право код оца Јоила.Јер он може да ти да одговоре.

Е веруј ми да би то јако волео пошто ми треба неко ко ће да ми да потпуне одговоре а и гледао сам оца Јоила на неким клиповима и јако ми се свиђа како збори. Ако да Бог отићи ћу.

Назад на врх Go down

Порука  Влађимир on 16th May 2009, 21:40

Јеленка ::наравно да важе 10 Божијих заповести!

Онда је седми и свети дан субота као и пре.

Назад на врх Go down

Порука  TruthSeeker on 16th May 2009, 22:39

Влађимир ::Може ли ми ко укратко објаснити, тражио сам и сам али сам налетео само не неке "саставе" које ме је мрзело да читам...
Зашто суботари греше што светкују суботу када је суботу светковао и сам Исус и сви пре њега? У целом новом и старом завету се светкује субота а недељу су почели да светкују неки тамо људи због својих убеђења... даље...
Зашто суботари греше што се држе друге божије заповести која гласи не прави себи идола, нити какве слике, нити лика резана, немој им се клањати нити им служити... Дакле они се не клањају иконама нити киповима нити предметима и немају славе , већ се само клањају и славе Господа Исуса Христа...
Зашто суботари греше што не једу свињетину кад у старом завету јасно пише да је свињетина забрањена... Ми православци једемо свињетину јер црква то до "дозвољава" али ми није јасно како црква може ишта да дозвољава тј. мења кад су сви закони и правила у библији...

Молио бих некога да ми укратко одговори јер себе сматрам чистим православцем али су ме ове теме мало поколебале да можда и ми грешимо у неким погледима...

Прво помаже Господ Бог. Поздрав Владимире и сва твоја питања су на месту и ја сам их сам себи доста пута постављао. Само бих те замолио да Господа Исуса називаш Господом Исусом Христом и да пишеш великим словом Најсветије име Господа Бога.
1. И ми православни се можемо молити Господу Богу без икона и било где, што је доказ да се не клањамо иконама него само Господу Богу, али ниједан светитељ није раван нашем Творцу.
2. Субота јесте седми дан у недељи, а недеља је први и ово је замењено тако да је недеља постала седми а субота шести дан, а зна се у чијем интересу.
3. Прасе или свиња је нечиста животиња, што се можемо уверити у Старом завету преко списа које је дао Господ Бог преко свог слуге Мојсија и она није била нечиста животиња само тада него заувек, јер не може нечисто пре, постати чисто после.

Назад на врх Go down

Порука  Влађимир on 18th May 2009, 09:55

TruthSeeker ::

Прво помаже Господ Бог. Поздрав Владимире и сва твоја питања су на месту и ја сам их сам себи доста пута постављао. Само бих те замолио да Господа Исуса називаш Господом Исусом Христом и да пишеш великим словом Најсветије име Господа Бога.
1. И ми православни се можемо молити Господу Богу без икона и било где, што је доказ да се не клањамо иконама него само Господу Богу, али ниједан светитељ није раван нашем Творцу.
2. Субота јесте седми дан у недељи, а недеља је први и ово је замењено тако да је недеља постала седми а субота шести дан, а зна се у чијем интересу.
3. Прасе или свиња је нечиста животиња, што се можемо уверити у Старом завету преко списа које је дао Господ Бог преко свог слуге Мојсија и она није била нечиста животиња само тада него заувек, јер не може нечисто пре, постати чисто после.

Извињавам се ако сам грешио у правопису.
1. Ја лично мислим да постоји могућност да се друга бижија заповест односи и на иконе и зато ћу се молити само Богу и Господу Исусу Христу. Понављам да нико незна служити Господу боље од апостола Исусових а они се нису молили преко Мојсија или Аврама или њихових предмета или слика већ директно Богу и Господу Исусу Христу.
2. Како може да буде замењено и у чијем интересу ? Ја не разумем.
3. Тако је.

Назад на врх Go down

Порука  Синђелић1809 on 18th May 2009, 12:47

1. Ја лично мислим да постоји могућност да се друга бижија заповест односи и на иконе и зато ћу се молити само Богу и Господу Исусу Христу. Понављам да нико незна служити Господу боље од апостола Исусових а они се нису молили преко Мојсија или Аврама или њихових предмета или слика већ директно Богу и Господу Исусу Христу.
Дакле, ти сматраш да боље тумачиш Бога и Апостоле него што су то Светитељи радили за 2000 година постојања Цркве Христове

То је прелест из које исходи јерес

Назад на врх Go down

Порука  TruthSeeker on 18th May 2009, 14:35

TruthSeeker ::

Извињавам се ако сам грешио у правопису.
2. Како може да буде замењено и у чијем интересу ? Ја не разумем.
3. Тако је.

1. Свако има слободу воље да служи Господу, али онда ћеш имати проблем да идеш у наше цркве!
Одгледај видео материјале чуда у правосављу и мироточење православних икона, па ћеш можда променити мишљење.

2. Сети се да је раније хришћанска вера била јединствена, а данас имаш поред православаца и католике и протестанте. Па коме би то највише сметала јединствена вера у нашег Господа Исуса Христа, ако не ђаволу и његовим слугама?

Назад на врх Go down

Порука  Јеленка on 18th May 2009, 15:05

ај све ово истолеришем некако.Али ово за свињу је стваааааарно глупо.Нечиста животиња???Јел смо онда нечисти сви који је једемо?Ако ћемо правилније,онда ајде да прогласимо све четвороножне животиње за нечисте!И да,успут да осуђујемо оне који једу,а чине добра дела(ал шта им вреде добра дела кад једу свињетину!)

И да,ја бих радије да сам и даље муслиманка и турска ропкиња,него да је српски устанак против предводио један свињар(нема везе што је био православан и родољуб).

Мислим да је то претерано,и да превиђате суштину.Господ не само да није јео свињетину,него није јео много што шта по пар дана.И четрдесет дана ништа није јео и пио.Али Господ од нас није тражио такав подвиг.Тражио је само љубав и покајање од нас.

И сви ми који једемо свињетину а сматрамо себе православним,такође и постимо 4 Велика Поста,да се пред Причест доообро од ње ''очистимо'' кад је већ толико нечиста. :!:

Назад на врх Go down

Порука  TruthSeeker on 18th May 2009, 16:20

Јеленка ::ај све ово истолеришем некако.Али ово за свињу је стваааааарно глупо.Нечиста животиња???Јел смо онда нечисти сви који је једемо?Ако ћемо правилније,онда ајде да прогласимо све четвороножне животиње за нечисте!И да,успут да осуђујемо оне који једу,а чине добра дела(ал шта им вреде добра дела кад једу свињетину!)

И да,ја бих радије да сам и даље муслиманка и турска ропкиња,него да је српски устанак против предводио један свињар(нема везе што је био православан и родољуб).

Мислим да је то претерано,и да превиђате суштину.Господ не само да није јео свињетину,него није јео много што шта по пар дана.И четрдесет дана ништа није јео и пио.Али Господ од нас није тражио такав подвиг.Тражио је само љубав и покајање од нас.

И сви ми који једемо свињетину а сматрамо себе православним,такође и постимо 4 Велика Поста,да се пред Причест доообро од ње ''очистимо'' кад је већ толико нечиста. :!:

Некад ми заиста није јасно како неко може да тврди да нешто није тачно из Библије, а да је није ни прочитао, што се да закључити из горе наведеног става.
Прво Јеленка било би добро да узмеш и прочиташ Библију за почетак, јер то нису моје речи и нисам то ја измислио. Ако је потребно могу навести и где се то тачно налази. Господ је лепо у Старом Завету нагласио шта се може јести а шта не!
А то ако ћеш то да сматраш глупошћу то је твоја слобода воље, али не заборави да смо одговорни пред Господом за своја дела. И замолио бих те да пре него што се даље упустиш у дискусију прочиташ Стари Завет и провериш да ли је то моја измишљотина или реч Свемоћног Господа Бога.

Назад на врх Go down

Порука  Sponsored content

Sponsored content

Назад на врх Go down

Страна 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Назад на врх