Пројекат Ешалон или велики брат уживо

Погледај предходну тему Погледај следећу тему Go down

Пројекат Ешалон или велики брат уживо

Порука  Константин on 21st April 2009, 13:50

Ешалон је аутоматски глобални систем за пресретање и прослеђивање, којим руководе обавештајне агенције пет земаља: Америке, Велике Британије, Канаде, Аустралије и Новог Зеланда.Америчка безбедносна агенција НСА води главну реч, а службе осталих земаља је вероно прате.Почетак рада на Ешалону датира још из 1947.године када су се за глобално шпијунирање заинтересовале неке америчке и британске тајне службе.Тада је у Лондону настао споразум које истраживачи називају Проклети Пакт. Такав назив није ни мало случајан, јер нема сумље да је Ешалон само један и то мањи део њиховог монструозног пројекта, а он је у односу на друге пројекте под окриљем Проклетог Пакта и најбезопаснији.
Америка и Британија којима су се прикључиле Канада, Аустралија и Нови Зеланд су тако 1947.године ускладиле своје обавештајне активности, такозваним УКУСА уговором а сам Ешалон је настао 1971.године.Претпоставља се да је данас у стању да сними преко пет милијарди разговора сваки дан и да их затим обради.Предмет интересовања Ешалона је буквално сваки вид комуникације: разговори обичним, мобилним и сателитским телефонима, интернет, Е-маил, факсови.Преко 90% саобраћаја који се одвија преко глобалне компјутерске мреже је под будним оком Ешалона и НСА.

Као и многи други шпијунски системи, Ешалон је развијен у доба хладног рата.Његове примарне мете су владе, организације и индустрија, а секундарне све остало што може да се шпијунира.Циљ им је да им ништа не промакне.Пет држава под командом УСА дели скупљене информације и свака чланица снабдева остале четири подацима о сопственим кључним речима, фразама, људима и локацијама.Веома важно питање је ко одређује предмет прислушкивања и ко има приступ тим информацијама.Извештај под називом Могућности пресретања 2000 тврди да Американци користе овај систем према свом нахођењу и да никоме не полажу рачуне

Систем Ешалон прикуплај податке на више начина.За пресретање сателитске комуникације, на Земљи је изграђена читава мрежа масивних радио-антенских станица које су лоциране у САД, Италији, Енглеској, Турској, Новом Зеланду, Канади и Аустралији.За праћење комуникација између градова користи се велики број сателита који прослеђују податке центрима за обраду на Земљи.Најважнији су близу Денвера (САД), у Великој Британији, Аустралији и Немачкој.Што се Интернета тиче, Ешалон рутински пресреће сваку информацију.Чак ни подводни каблови нису остали ван домашаја Ешалона.Још 1982. године пронађен је на дну океана уређај за прислушкивање, који је био везан за магистрални вод.Верује се да га је поставила америчка морнарица и питање је колико је још њих остало неоткривено.Када ниједан од метода не даје тражене резултате, организација приступа класичним системима шпијунаже.Њихови обучени агенти ручно постављају софистицирану прислушну опрему у близини изабране мете.После прикупљања сирових информација, систем врши селекцију помоћу речника тако што помоћу компјутера тражи неке кључне рећи или адресе.На тај начин се у великој мери смањује број информација које се касније обрађују и истовремено онемогућава неовлашћеним корисницима да се концентришу на било који појединачни случај у тој фази.
Све оно што бива "ухваћено" Ешалоном просеђује се одмах у централу Менвит Хил у Енглеској.Ту се обавља читање и класификовање пристпелог материјала, а оно што је најинтересантније одмах се шаље у Форт Мид, у Мериленду (САД), у седиште НСА.Оно што није прослеђено, то се снима и ствара се монструозна база података која ће бити употребљена кад се укаже потреба за тим.Саставни делови Ешалона су осим сателита и "земаљске станице" које се налазе у Шугар Гроу и Јакими (САД), Ваихопаи (Нови Зеланд, слика горе десно), Џералдтону (Аустралија) у Хонгконгу, Канади, ЈАпану, Јужној Кореји и у скоро свим земљама чланицама НАТО-а.Под надзором ових станица којих у Ешалону има око 2500 налази се све што постоји.Под специјалним режимом Ешалона су и сви сателити Интерсат, као и сви остали који служе преносу информацију.Ешалону интензивно помажу и шпијунски авиони типа Авакс.
Најстроже чувана тајна је како Ешалон шпијунира грађане, али зна се да су под његовом контролом.Например, Ешалон надгледа и човека који картицом подиже новац из аутомата (данашње картице са РФИД чипом увелико му то омогућавају, а шта тек му омогућавају нове чиповане личне карте које се спремају за Србију

По неким сазнањима, приступ информацијама имају само високи званичници Беле Куће, али они могу да их прослеђују даље по њиховом сопственом нахођењу

Назад на врх Go down

Re: Пројекат Ешалон или велики брат уживо

Порука  Константин on 21st April 2009, 13:52

зар вас ове кугле и крајолик не посећају барем мало на оне кугле из флма досије х :lol: :lol: :lol: :lol:

Назад на врх Go down

порука

Порука  СнагаСамсонова on 21st April 2009, 14:10

па и личи :) а шта би са ванземљацима :)

Назад на врх Go down

порука

Порука  СнагаСамсонова on 22nd April 2009, 21:11

Не знам где сам чуо или прочитао да је обичан Енглез у просеку снимљен око сто пута дневно, толико о Великом Брату...... :)

Јер би могао да поставиш овде још информација и о разним другим пројектима

Назад на врх Go down

Пројекат HAARP

Порука  Брат у Христу on 22nd April 2009, 21:55

На овом линку прочитајте о пројекту HAARP. Само пазите, ово је интернет радио са народњацима, тако да ако вас нервира, искључите.
http://www.radiopoljubac.net/index.php?option=com_content&view=article&id=452&Itemid=144

Назад на врх Go down

порука

Порука  СнагаСамсонова on 22nd April 2009, 22:04

хахахахаха

хвала на упозорењу хахахаха

Назад на врх Go down

Порука  Србин_православац on 23rd April 2009, 00:55

СнагаСамсонова ::Не знам где сам чуо или прочитао да је обичан Енглез у просеку снимљен око сто пута дневно, толико о Великом Брату...... :)
Ово си чуо из Елекронског Логора, када је онај дечко из покрета "За живот без жига" рекао да је просечан Британац снимљен око 300 пута (3х више него што си мислио) и да имају око 4,5.000.000 камера, нажалост.

Постављајте овакве ствари, можете и масонске ствари, постављаћу и ја неке ствари, свако може!

Назад на врх Go down

Порука  Константин on 23rd April 2009, 03:10

Брат у Христу ::На овом линку прочитајте о пројекту HAARP. Само пазите, ово је интернет радио са народњацима, тако да ако вас нервира, искључите.
http://www.radiopoljubac.net/index.php?option=com_content&view=article&id=452&Itemid=144

Тај пројекат је опасана ствар и сасвим сам убеђен да преко њега могу да контролићу мисли и осећања код људи..то ће им умногоме олакшати чиповање помочу тог система, само треба пустити одговарајуће позитивне вибрације да људи без размишљања почну да примају оно што не би требало....таман сам мислио да отворими ту посебну тему, ал моѕе и овако...на овој да надоградјујемо са разним подацима...Поздрав свима, нек вас Господ над војскама чува..... и дај убаците неке лепше смајлиће :lol: ови су као видео игрице из 80'их

иначе да се само зна куда идемо http://www.univerzijada.tv/tekst.php?id=73 полагано су кренули да постављају......

Назад на врх Go down

порука

Порука  СнагаСамсонова on 23rd April 2009, 14:42

на овом линку сам прочитао неке ствари за које сам већ чуо да се скривају, али има и неких ствари које су ме збуниле, нпр. гиганти....

Назад на врх Go down

Порука  Јеленка on 23rd April 2009, 22:11

СнагаСамсонова ::Не знам где сам чуо или прочитао да је обичан Енглез у просеку снимљен око сто пута дневно, толико о Великом Брату...... :)

Скоро сваки енглез који изађе на улицу просечно буде снимљен 300 пута на дан.То пише у књизи ''Не бојте се,ја победих свет''.Књигу издаје Светигора,приредио је наш изванредан интелектуалац Владимир Димитријевић. Поглавља су јако занимљива и поучна,то су следећа-ПРАВОСЛАВЉЕ ПРЕД ИЗАЗОВИМА НОВОГ СВЕТСКОГ ПОРЕТКА,ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА И АНТИХРИШЋАНСКИ ГЛОБАЛИЗАМ,ПОД БУДНИМ ОКОМ ''ВЕЛИКОГ БРАТА(у овом делу се спомиње тај податак),ЕЛЕКТРОНСКЕ ИДЕНТИФИКАЦИОНЕ КАРТИЦЕ И ''ЖИГ АНТИХРИСТА'',ОСНОВНИ ДОКУМЕНТИ ГРЧКЕ ЦРКВЕ О ПИТАЊУ УВОЂЕЊА ЕЛЕКТРОНСКИХ КАРТИЦА,ПРОБЛЕМ ЕЛЕКТРОНСКИХ КАРТИЦА,РЕАКЦИЈЕ ЦРКВЕ НА ГЛОБАЛИСТИЧКИ ТОТАЛИТАРИЗАМ...значи,ову књигу апсолутно препоручујем свима који желе овом темом да се баве.Купила сам је у оближњој књижари,што значи да негде по Београду у већим књижарама сто посто има.Коштала је 604,00 динкића.

:flower:

Назад на врх Go down

Порука  Константин on 23rd April 2009, 23:27

Јеленка ::
Скоро сваки енглез који изађе на улицу просечно буде снимљен 300 пута на дан.То пише у књизи ''Не бојте се,ја победих свет''.Књигу издаје Светигора,приредио је наш изванредан интелектуалац Владимир Димитријевић. Поглавља су јако занимљива и поучна,то су следећа-ПРАВОСЛАВЉЕ ПРЕД ИЗАЗОВИМА НОВОГ СВЕТСКОГ ПОРЕТКА,ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА И АНТИХРИШЋАНСКИ ГЛОБАЛИЗАМ,ПОД БУДНИМ ОКОМ ''ВЕЛИКОГ БРАТА(у овом делу се спомиње тај податак),ЕЛЕКТРОНСКЕ ИДЕНТИФИКАЦИОНЕ КАРТИЦЕ И ''ЖИГ АНТИХРИСТА'',ОСНОВНИ ДОКУМЕНТИ ГРЧКЕ ЦРКВЕ О ПИТАЊУ УВОЂЕЊА ЕЛЕКТРОНСКИХ КАРТИЦА,ПРОБЛЕМ ЕЛЕКТРОНСКИХ КАРТИЦА,РЕАКЦИЈЕ ЦРКВЕ НА ГЛОБАЛИСТИЧКИ ТОТАЛИТАРИЗАМ...значи,ову књигу апсолутно препоручујем свима који желе овом темом да се баве.Купила сам је у оближњој књижари,што значи да негде по Београду у већим књижарама сто посто има.Коштала је 604,00 динкића.

:flower:

600 динкића, ауууууууууууу, па бре кад би ја имао 600 динкића, главна фаца :lol: :lol: :lol:
Дај ти то лепо у пдф да ми то на прочитамо на комићу, или нам ти барем препричај битније ствари.....
Не знам зашто, ал вечерас не могу да поставим на апостоловом каналу на јутјубу никакав коментар, зато ћу овде поставити један добар клип са јутјуба о бомбардирању ума

Назад на врх Go down

порука

Порука  СнагаСамсонова on 24th April 2009, 10:13

што је најбитније, деца гледају све то....

Назад на врх Go down

Порука  Borisav on 25th April 2009, 23:57

nije mi jasno neki ljudi ulaze u sektu radi materijalnih dobara a sta dobijaju oni glavni ljudi sto vode te sekte cuo sam da je vecina njih medju materijalno naj bogatijim na svjetu vecinom...

Назад на врх Go down

Порука  Sponsored content

Sponsored content

Назад на врх Go down

Погледај предходну тему Погледај следећу тему Назад на врх