АПОСТОЛСКИ ЦЕНТАР 888 ФОРУМ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Иконе

5 posters

Go down

Иконе Empty Иконе

Порука  Ланг СС†СС 26th April 2009, 22:19

http://www.ikone.co.rs/delovi/index_ikone.jpg

http://pravoslavlje.spc.rs/slike/985/slikarski-kanoni-u-estetici-vizantijske-ikone-2.jpg

Извињавам се али незнам како да поставим слике

Иначе хтео бих да ми неко објасни шта значе кругови око глава светитеља на православним иконама.Мене ти кругови подсећају на сунце,пошто су најчешће зуте боје,а знамо ко се клањао сунцу и шта оно симболише и какве везе има са сатанизмом,масонеријом....
Ланг СС†СС
Ланг СС†СС


Назад на врх Go down

Иконе Empty Re: Иконе

Порука  Србин_православац 27th April 2009, 01:36

Иначе хтео бих да ми неко објасни шта значе кругови око глава светитеља на православним иконама.Мене ти кругови подсећају на сунце,пошто су најчешће зуте боје,а знамо ко се клањао сунцу и шта оно симболише и какве везе има са сатанизмом,масонеријом....
То око главе Светаца назива се ОРЕОЛ. Каква црна масонерија далеко било, ово су православне иконе, него сатана је лажни светлоносац, а Христос је ПРАВИ, претпостављам да ореол представља њихову светлину - СВЕТЦИ, зато што су свети, капираш о чему ти причам?
Србин_православац
Србин_православац
Admin


Назад на врх Go down

Иконе Empty Re: Иконе

Порука  Ланг СС†СС 27th April 2009, 01:40

Обичан грешник ::
Иначе хтео бих да ми неко објасни шта значе кругови око глава светитеља на православним иконама.Мене ти кругови подсећају на сунце,пошто су најчешће зуте боје,а знамо ко се клањао сунцу и шта оно симболише и какве везе има са сатанизмом,масонеријом....
То око главе Светаца назива се ОРЕОЛ. Каква црна масонерија далеко било, ово су православне иконе, него сатана је лажни светлоносац, а Христос је ПРАВИ, претпостављам да ореол представља њихову светлину - СВЕТЦИ, зато што су свети, капираш о чему ти причам?

Наравно да капирам,иначе то сам и мислио само нисам био сигуран а на нету нисам ништа нашао о томе.Хвала ти брате :cheers:
Ланг СС†СС
Ланг СС†СС


Назад на врх Go down

Иконе Empty Re: Иконе

Порука  Србин_православац 27th April 2009, 01:41

Нема на чему, то је то нема шта друго да симболизује :) Радујмо се!
Србин_православац
Србин_православац
Admin


Назад на врх Go down

Иконе Empty Re: Иконе

Порука  TruthSeeker 29th May 2009, 15:08

Обичан грешник ::Нема на чему, то је то нема шта друго да симболизује :) Радујмо се!

Дај Господе Боже да си у праву! Погледај последњи пост, у теми Скривени лого-и
TruthSeeker
TruthSeeker


Назад на врх Go down

Иконе Empty Re: Иконе

Порука  Константин 10th August 2009, 12:53

Evo odlican ruski sajt za pravoslavne ikone, postoje ikone za skoro svakog svetitelja..sa leve strane se nalazi kalendar i jednostavno kliknete na datum koji zelite,i bice vam prikazano zitije svetitelja, tropar i ikona koji se toga dana slavi...sad ko voli da dovnoaduje ikone -nek izvoli
Константин
Константин


Назад на врх Go down

Иконе Empty Re: Иконе

Порука  Константин 10th August 2009, 12:54

za veci prikaz ikone, potrebno je kliknuti na umanjenu verziju.
Константин
Константин


Назад на врх Go down

Иконе Empty Re: Иконе

Порука  Константин 10th August 2009, 13:29

[url][/url]http://icons.spb.ru/icon_html/index.html
Константин
Константин


Назад на врх Go down

Иконе Empty Re: Иконе

Порука  galac68 12th March 2011, 01:44

Ланг СС†СС ::
Обичан грешник ::
Иначе хтео бих да ми неко објасни шта значе кругови око глава светитеља на православним иконама.Мене ти кругови подсећају на сунце,пошто су најчешће зуте боје,а знамо ко се клањао сунцу и шта оно симболише и какве везе има са сатанизмом,масонеријом....
То око главе Светаца назива се ОРЕОЛ. Каква црна масонерија далеко било, ово су православне иконе, него сатана је лажни светлоносац, а Христос је ПРАВИ, претпостављам да ореол представља њихову светлину - СВЕТЦИ, зато што су свети, капираш о чему ти причам?

Наравно да капирам,иначе то сам и мислио само нисам био сигуран а на нету нисам ништа нашао о томе.Хвала ти брате :cheers:

Прочитајте о сусрету Светога Серафима Саровског и Мотовила.
Обратите пажњу када му Серафим објашњава присуство Светога Духа,Мотовило погледа у Св. Серафима и види око његове главе светлост од које му само види уста и очи.
То што се не може описати то је Дух Свети и на иконама се представља као ореол око главе светитеља. То је светлост о којој сте сигурно чули,она просијава и напаја,то је она светлост која је свет обасјавала пре него што је Господ Бог створио небеска видела,Сунце,Месец,Звезде.
На спасење да вам буде

galac68


Назад на врх Go down

Иконе Empty Re: Иконе

Порука  Sponsored content


Sponsored content


Назад на врх Go down

Назад на врх

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете одговорити на теме у овом форуму