Скривени лого-и

Страна 3 of 14 Previous  1, 2, 3, 4 ... 8 ... 14  Next

Погледај предходну тему Погледај следећу тему Go down

Скривене поруке на ТВ-у

11% 11% 
[ 1 ]
11% 11% 
[ 1 ]
78% 78% 
[ 7 ]

Укупно гласова : 9

Re: Скривени лого-и

Порука  ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ on 30th April 2009, 22:10

За Дизни сам се тресао од смеха. ту су само две шестице, једно је обрнута шестица... па Дизнијеви цртаћи увек причају о победи добра над злим, иако не користе стриктно Хришћански свет за приказивање прича, из ових цртаћа ништа агресивно се не преноси деци. Ја нисам употнао особу која воли Дизнијеве цртаће, која је лоша(па све и да није Хришћанин), сад сам баш размислио.

Људи Дизни је био масон,цртани филмови су препуни масонских обележија,а и сама тематика тобож"победе над злом" зар није мало сумљива.

Ко кога овде брани,ми масоне :?:

Назад на врх Go down

Порука  Србин_православац on 30th April 2009, 22:19

Fickov ::Stefan zvani piramidica a Samsonite zvani trouglic lol!
Није Стефан звани грешник, и то велики! Филип звани Филип роб коцкалоне Laughing

Назад на врх Go down

Порука  Србин_православац on 30th April 2009, 22:22

Људи Дизни је био масон,цртани филмови су препуни масонских обележија,а и сама тематика тобож"победе над злом" зар није мало сумљива.

Ко кога овде брани,ми масоне :?:
Наруто Yu-Gi-Oh, јесу за Дизније могуће, Дизни држи јевреј колико знам, вероватно су и они препуни мас. обележија ....

Назад на врх Go down

Порука  Константин on 30th April 2009, 23:43

Ево овако.....имам око 30'так и близи са слишања метала око 15 година, што се тиче метал бендова конкретно ацдц ма шта реци него будалештина, као и челицна дјева и металика и остали....па не може нико али апсолутно нико мене да убеди да ти бендови не кокетирају са тамом, сетите се ролигстонца и битлса....ацдц има симпатичан назив песме , ауто пут за пакао, још на пар албума на којим се отврено виде рогови....и безброј других примера и песама, металика, чији сам фан био пуних 10 година, ал на крају нисам отишао на јна из разлога што на албуму гараге инц. имају на челима обрнут сатанистицки крст...мало ли је.... не заваравајмо се, ако ми православни дајемо снагу и ум Христу и сатансити се труде да то исто ураде, ал у другој варјанти.....
Од свих великих концерата сам био једин на моторхеду , и да будем искрен не желим никог од љих да гледам , истину за воњу , неких пута и сам пустим неку метал песму, али никаоо васп, хеловин, мејдене,слејер или веном који отворено кокетирају са сатаном
ево један класичан спот, мада има и горих, и ко сад мене да убеди да то није сатанизам, ко?

Назад на врх Go down

Порука  TruthSeeker on 1st May 2009, 04:57

Μαθθαιος ::Ох... За име Божије.
Прво води рачуна када употребљаваш Најсветије Име универзума...

Μαθθαιος ::Свастика. То је знак за добру срећу, ок? Није то ништа што су нацисти смислили, јер по машти и нису познати. То би било исто као кад би рекао да је Н проклети сатанин знак, јер је неко написао нацистичка партија. Потпуно идентична аналогија, ок?
Тај симбол је далеко старији од Хилтеровог времена и потиче још од старих Египћана и нема никакве везе са срећом...

Μαθθαιος ::Следеће. Израз "сагорети" је настао као нека врста сленга. У оригиналу, каже се "исписати" ЦД. илити "write a CD". Онда се неко вероватно досетио Нерона и ГОРЕЊА ЦЕЛОГ ГРАДА. Пре ће бити да то представља горење целог колосеума, него један или два или 10 крстова, који једва да би га осветлили, а камоли онако запалили. Дакле, не само што није против хришћанства, него може бити и у нашу корист.
Nero је чиста симболика Нерона који је малтретирао хришћане и не налази се случајно ту...

Μαθθαιος ::Свевидеће око, је заправо сатанизам(масонерија, штагод) украо од Хришћанства и у оригиналу је било свевидеће око Божије. Па нећемо сад ваљда за свако приказивање ока, које неко може да искористи за лого, да мислимо да је сатанизам!
Одакле ти ова информација? Господ Бог је све присутан, а свевидеће око је око нечастивог, и то што се налази у нашим црквама је утицај илумината, истражи на google ili youtube...

Μαθθαιος ::За Дизни сам се тресао од смеха. ту су само две шестице, једно је обрнута шестица... па Дизнијеви цртаћи увек причају о победи добра над злим, иако не користе стриктно Хришћански свет за приказивање прича, из ових цртаћа ништа агресивно се не преноси деци. Ја нисам употнао особу која воли Дизнијеве цртаће, која је лоша(па све и да није Хришћанин), сад сам баш размислио.

Ово за Disnia је најлакше проверити. Укуцај disney 666 и нећеш веровати шта ћеш све добити...

Μαθθαιος ::Масони су стари век или два.
1776 год. су званично формирани а много су старији од тога јер су се водили као тајна организација, а потичу још од времена изградње Соломоновог храма.

Μαθθαιος ::И за крај, информација за све који то не знају... Пентаграм(не обрнути додуше), је ХРИШЋАНСКИ знак, који су сатанисти преузели!
Ово је стварно врхунац незнања. Вероватно се та петокрака налазила на нашој застави зато што је по теби на тај начин свима говорила да смо хришћани!

Назад на врх Go down

Порука  TruthSeeker on 1st May 2009, 05:36

Константин ::Ево овако.....имам око 30'так и близи са слишања метала око 15 година, што се тиче метал бендова конкретно ацдц ма шта реци него будалештина, као и челицна дјева и металика и остали....па не може нико али апсолутно нико мене да убеди да ти бендови не кокетирају са тамом, сетите се ролигстонца и битлса....ацдц има симпатичан назив песме , ауто пут за пакао, још на пар албума на којим се отврено виде рогови....и безброј других примера и песама, металика, чији сам фан био пуних 10 година, ал на крају нисам отишао на јна из разлога што на албуму гараге инц. имају на челима обрнут сатанистицки крст...мало ли је.... не заваравајмо се, ако ми православни дајемо снагу и ум Христу и сатансити се труде да то исто ураде, ал у другој варјанти.....
Од свих великих концерата сам био једин на моторхеду , и да будем искрен не желим никог од љих да гледам , истину за воњу , неких пута и сам пустим неку метал песму, али никаоо васп, хеловин, мејдене,слејер или веном који отворено кокетирају са сатаном
ево један класичан спот, мада има и горих, и ко сад мене да убеди да то није сатанизам, ко?

И ја сам пријатељу твојих година...Исто сам слушао метал иако сам увек веровао у Господа Бога, и уверавао сам себе како то нема везе. Заправо истина је другачија. Боље да ти не кажем од чега је скраћеница ас dc...Исто stairway to heaven reversed...
Иначе коме нешто није јасно у вези ове сатанске музике предлажем следеће:

Назад на врх Go down

Музика

Порука  Брат у Христу on 1st May 2009, 13:02

Боље да смо отворили једну нову тему посвећену музици. Већ 5-6 година слушам Psychedelic trance и овде постоје бројни стилови, па имамо амбијентални chill-out, full-on, progressive, dark psytrance, итд. За dark може да се слободно каже да је сатанистичка музика. Невероватно брза, агресивна музика, често са мотивима из хорор филмова и омотима албума, за које може да се каже да су застрашујући. Ево поставићу овде пар омота од албума, па се сами уверите.

Последњи изменио Брат у Христу дана 1st May 2009, 15:59. измењено укупно 1 пута

Назад на врх Go down

Порука  Константин on 1st May 2009, 13:26

Ma nije uopste, samo ti se cini.... lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
necu biti par dana na forumu, pancevo i pancevke spremajte se dolazim :cheers:

Назад на врх Go down

Порука  Ланг СС†СС on 2nd May 2009, 02:20

Константин ::Ево овако.....имам око 30'так и близи са слишања метала око 15 година, што се тиче метал бендова конкретно ацдц ма шта реци него будалештина, као и челицна дјева и металика и остали....па не може нико али апсолутно нико мене да убеди да ти бендови не кокетирају са тамом, сетите се ролигстонца и битлса....ацдц има симпатичан назив песме , ауто пут за пакао, још на пар албума на којим се отврено виде рогови....и безброј других примера и песама, металика, чији сам фан био пуних 10 година, ал на крају нисам отишао на јна из разлога што на албуму гараге инц. имају на челима обрнут сатанистицки крст...мало ли је.... не заваравајмо се, ако ми православни дајемо снагу и ум Христу и сатансити се труде да то исто ураде, ал у другој варјанти.....

знам да је ово ван теме и надам се да несмета,али морам ово да поставим кад већ спомињете рок :bounce:

http://www.youtube.com/watch?v=ahk4zVB2-c0&feature=channel

Назад на врх Go down

Порука  Μαθθαιος on 5th May 2009, 09:55

Знате шта људи... сад сам баш ишао тролејбусом поред главне поште, овде у БГ-у. Има ту један путоказ, кад се иде од владе, генералштаба итд. ка пошти и даље, ка карабурми... има један путоказ и на њему око! Озбиљно, стоји око и поред пише трг Николе Пашића.

Ја се нешто мислим, да нису масони изградили тај трг...

:lol: :lol: :lol:

Али озбиљно, има око :)

И погледајте знак адобе реадер-а(потражите на гуглу). То су три шестице!(по вашој логици)

Назад на врх Go down

Порука  TruthSeeker on 5th May 2009, 15:31

Μαθθαιος ::
Али озбиљно, има око :)
И погледајте знак адобе реадер-а(потражите на гуглу). То су три шестице!(по вашој логици)

На једно постављено питање, само је један истинит одговор. Логика увек води истини, па према томе оно што је логично мени, мора бити логично и теби, ако се руководимо истим извором информација. Ако имамо различите изворе информација онда ћемо имати и различите премисе, те стога оно што је логично мени неће бити логично теби, зато истражи информације, нека твој ум буде порота, помоли се Господу, па онда донеси закључке...

Назад на врх Go down

...

Порука  Брат у Христу on 5th May 2009, 17:15

Зато сам ја прешао на Foxit Reader, хехе. Мањи је и бржи од Adobe reader-a, слободно пређите на њега.
Погледајте иконицу за овај програм што сам скинуо као замену за Acdsee, зове се FastStone Image Viewer:

Назад на врх Go down

Порука  Μαθθαιος on 5th May 2009, 22:16

Па мени се "јавило" понешто. Ја сам то већ рекао. Ево, опет ћу.

Шта ако ти масони заправо само хоће да вам одвуку пажњу са унутрашњом борбом против сатане... да вас натерају да верујете да сатана споља долази, а да сте ви сигурни док год одолевате спољним претњама.

Ево још боље... да сте ви део, шеф или важан члан неке организације која се труди да влада светом, да ли бисте ви заиста остављали наоколо трагове као имбецил, допуштајући да их види и препозна и дете од 5 година? Како би се јадно завршио покушај владања светом...
Зашто, о зашто би се бактали да остављате своје знаке посвуда?????
То је као у глупим филмовима у којима се негативац поиграва са "добрим момком" пре смрти, ода му план и да му време да побегне и после га осујети. Нико, ико, ИКАД, ко жели да влада светом, вам неће одати макар и један део свог плана!
Ићи ћу толико далеко, да ћу рећи да је то све можда само подметачина коју ПРАВИ владари светом дају вама да се зезате са њом док они на неки други начин остварују план.

ово што следи је моје мишљење, додуше поткрепљено неким изворима православним, које ме мрзи сад да тражим и цитирам, нека стоји за сад да је моје мишљење...
Људи!! Не састоји се отпадништво од Бога у томе што ћете ви да користите неки програм који је "сатанистички", нити се чак састоји у самом жигу. Није мастило(или штагод) оно што вас од Бога одваја, већ је ваша одвојеност у срцу, одрицање од Бога, покушај да се опстане ван њега.
Одвојеност се састоји у намери да се отцепите. Као што су хришћани, покрштавајући народе, задржавали обичаје који нису били супротни хришћанском учењу и којима су дали хришћански значај чинили, не можемо ли тако сад? Ако ли шта чините, а чините у славу Бога, није важна форма дела, ни исход дела, већ ваше срце, јер Бог по срцу суди, а не по делима.

Хтедох још нешто рећи, али сад сам заборавио... ех, старост... :lol: сетићу се после ваљда...

Е да... провалио сам још нешто... ако погледате знак firefox-а. То јако подсећа на оуроборос. Ако две одвојене црте јесу оуроборос(ако их ви тако видите) онда мора да је и лисица која јури свој реп око лопте!
Има да нађем милион и један пример скривених логоа, ако треба, и има да се онесвестите. Нећете моћи да спавате, јер ћете на крају да видите скривене знаке на својој пиџами! :) Rolling Eyes

Назад на врх Go down

Порука  TruthSeeker on 5th May 2009, 23:50

Μαθθαιος ::Па мени се "јавило" понешто. Ја сам то већ рекао. Ево, опет ћу.

Шта ако ти масони заправо само хоће да вам одвуку пажњу са унутрашњом борбом против сатане... да вас натерају да верујете да сатана споља долази, а да сте ви сигурни док год одолевате спољним претњама.

Шта ако масони нису масони? То је питање у том рангу. Они су само слепе слуге нечастивог.
Унутрашња или невидљива борба и јесте оно што је кључно за сваког хрићанина...
Али као што ми хришћани имамо свој крст, тако и они који служе демонима имају обрнуту петокраку или три шестице..

Μαθθαιος ::Ево још боље... да сте ви део, шеф или важан члан неке организације која се труди да влада светом, да ли бисте ви заиста остављали наоколо трагове као имбецил, допуштајући да их види и препозна и дете од 5 година? Како би се јадно завршио покушај владања светом...
Зашто, о зашто би се бактали да остављате своје знаке посвуда?????
То је као у глупим филмовима у којима се негативац поиграва са "добрим момком" пре смрти, ода му план и да му време да побегне и после га осујети. Нико, ико, ИКАД, ко жели да влада светом, вам неће одати макар и један део свог плана!
Ићи ћу толико далеко, да ћу рећи да је то све можда само подметачина коју ПРАВИ владари светом дају вама да се зезате са њом док они на неки други начин остварују план.

Ти знаци су управо због тога да би им се такви који размишљају на такав начин подсмевали, како то нема везе са реалношћу. Ево поставићу ја теби једно питање на том нивоу: Зашто би они стављали свуда три шестице, када се зна да је то број звери? Зашто не би ставили нпр. 111 а прикрили лукаво три шестице? Можда је њихов прави број 111, а они само желе да ми мислимо да су то три шестице и тако нам се подсмевају...
Када бих своје знање базирао на ономе што они причају онда би моје знање било тотално безкорисно.
Међутим ми знамо да је њихов број три шестице, јер се ослањамо на Свето Писмо и Откровење Светог Јована Богослова...
Друго, како објашњаваш догађаје који су били у филму дан независности 2 год. пре 9.11?
Зашто би откривали план?
На ово питање нећу одговорити, него ћу допустити да сам закључиш...

Μαθθαιος ::ово што следи је моје мишљење, додуше поткрепљено неким изворима православним, које ме мрзи сад да тражим и цитирам, нека стоји за сад да је моје мишљење...
Људи!! Не састоји се отпадништво од Бога у томе што ћете ви да користите неки програм који је "сатанистички", нити се чак састоји у самом жигу. Није мастило(или штагод) оно што вас од Бога одваја, већ је ваша одвојеност у срцу, одрицање од Бога, покушај да се опстане ван њега.
Одвојеност се састоји у намери да се отцепите. Као што су хришћани, покрштавајући народе, задржавали обичаје који нису били супротни хришћанском учењу и којима су дали хришћански значај чинили, не можемо ли тако сад? Ако ли шта чините, а чините у славу Бога, није важна форма дела, ни исход дела, већ ваше срце, јер Бог по срцу суди, а не по делима.

Господ ће сваком дати по делима својим, а не по срцу. А ако ти је срце уз Бога ти ћеш чинити оно што је Богоугодно, дакле чинићеш добра дела!
Што се тиче самог чипа, ту тек никако не могу да се сложим са тобом. Ако си се упустио у разговор на ову тему, прва коректна и поштена ствар би била да си макар прочитао Откровење Светог Јована Богослова, макар 13-ту главу и ту би видео шта ће бити са онима који га приме.
Иначе, ти ако мислиш да ти је срце уз Бога, а примиш жиг звери из Откровења, онда ти са пуним правом могу рећи да стварно ништа не знаш о хришћанству и да ти срце није тамо где мислиш да јесте.

Назад на врх Go down

Порука  Μαθθαιος on 6th May 2009, 00:23

Ја кажем да масони(назовимо тако тај ентитет који се труди да нама влада) верују да чине најбоље, ако не за нас, па онда бар за себе. То да ли њима потајно влада сотона, што је већ прихватљивија и разумнија варијанта, ја не доводим у питање. Само не желим да се сами људи сатанизују и блате. Но, заборавимо то.

Три шестице су биле знак МНОГИХ ствари, од којих ни за једну сад није испуњено пророчанство да је звер. Чак су се многи знаци из откровења појављивали уз све то - па ништа још. Превише се придаје значај "666", то је један од знакова, али не и одлучујући можда. Много тога може бити 666.
А Дан независности и 9.11 имају... тачно какве сличности? Уништили су близнакиње(ако се уопште добро сећам), па? Био је раније покушај рушења близнакиња, исто терористички напад....

Бог не гледа дела, јер дела не спасавају, него вера. Сва наша праведност је попут прљавих рита... нас спасава вера у Господа Исуса Христа, а она долази из срца. Ако ти чиниш добра дела, и сакријеш их од све браће своје, а пред господом затражиш "што ти припада", боље да ништа и ниси радио.

Ја нисам покушао да омаловажим значај жига, само да укажем на суштину њега.

Узмимо пример овакав... један човек је био паганин целог живота(30ак година), и преобратио се у хришћанство. Има један карактеристичан начин на који његово племе, породица или штагод исказује поштовање. Није потребно(можда је боље рећи неопходно) да он учи како се метанише, ако он у срцу тим својим исказивањем поштовања, постиже исти ефекат. Форма се може кривити и мењати ради суштине(али и у складу са њом), иначе се поистовећују.
Откровење сам прочитао више пута, у то не сумњај и добро знам знаке, а не сећам се да сам прочитао ишта о чипу. Опет форсирате то да је чип жиг. Није немогуће, не кажем... али не кажем ни да јесте.

Назад на врх Go down

Порука  TruthSeeker on 6th May 2009, 01:08

Μαθθαιος ::Ја кажем да масони(назовимо тако тај ентитет који се труди да нама влада) верују да чине најбоље, ако не за нас, па онда бар за себе. То да ли њима потајно влада сотона, што је већ прихватљивија и разумнија варијанта, ја не доводим у питање. Само не желим да се сами људи сатанизују и блате. Но, заборавимо то.
Па сви они који чине супротно Божијим заповестима имају оправдање зашто то и чине. Они мисле да је тај неморал добар за њих. И сам ђаво то што ради, ради јер жели добро себи, али се увек поставља питање има ли добра ван Господа. Нема ту шта потајно, Алберт Пајк у својој књизи "Морал и догма" лепо и јасно каже коме се они клањају, немам ја шта да причам за њих, ја само цитирам оно што они кажу сами за себе.
Μαθθαιος ::Три шестице су биле знак МНОГИХ ствари, од којих ни за једну сад није испуњено пророчанство да је звер. Чак су се многи знаци из откровења појављивали уз све то - па ништа још. Превише се придаје значај "666", то је један од знакова, али не и одлучујући можда. Много тога може бити 666.
А Дан независности и 9.11 имају... тачно какве сличности? Уништили су близнакиње(ако се уопште добро сећам), па? Био је раније покушај рушења близнакиња, исто терористички напад....
Три шестице су знак звери, шта има да се испуни за њих? Оне су обележје звери и њених прозвода и фирми које држе људи који јој служе.
Што се тиче 911 то што је било у филму касније се десило у реалности, тачније 2 године касније, или је то по теби пука случајност. Када сам већ код случајности, сасвим је једноставно доказати да случајност непостоји, него је све узрочно последична веза.
Μαθθαιος ::Бог не гледа дела, јер дела не спасавају, него вера. Сва наша праведност је попут прљавих рита... нас спасава вера у Господа Исуса Христа, а она долази из срца. Ако ти чиниш добра дела, и сакријеш их од све браће своје, а пред господом затражиш "што ти припада", боље да ништа и ниси радио.
Из овога се јасно да закључити да ниси прочитао Нови Завет! Ако треба цитираћу Библију, јер ни ово такође није тачно.
"Неће сваки који ми говори: Господе! Господе! Ући у царство небеско; но који чини по вољи Оца мог који је на небесима.
Многи ће рећи мени у онај дан: Господе! Господе! Нисмо ли у име Твоје пророковали, и Твојим именом ђаволе изгонили, и Твојим именом чудеса многа творили?
И тада ћу им ја казати: Никад вас нисам знао; идите од мене који чините безакоње.
Сваки дакле који слуша ове моје речи и извршује их, казаћу да је као мудар човек који сазида кућу своју на камену:
И удари дажд, и дођоше воде, и дунуше ветрови, и нападоше на кућу ону, и не паде; јер беше утврђена на камену.
А сваки који слуша ове моје речи а не извршује их, он ће бити као човек луд који сазида кућу своју на песку:
И удари дажд, и дођоше воде, и дунуше ветрови, и ударише у кућу ону, и паде, и распаде се страшно." Матеј (глава 7, стих. 21-27)

"А кад дође Син човечији у слави својој и сви свети анђели с Њиме, онда ће сести на престолу славе своје.
И сабраће се пред Њим сви народи, и разлучиће их између себе као пастир што разлучује овце од јараца.
И поставиће овце с десне стране себи, а јарце с леве.
Тада ће рећи цар онима што Му стоје с десне стране: ходите благословени Оца мог; примите царство које вам је приправљено од постања света.
Jер огладнех, и дасте ми да једем; ожеднех, и напојисте ме; гост бејах, и примисте ме;
Го бејах, и оденусте ме; болестан бејах, и обиђосте ме; у тамници бејах, и дођосте к мени.
Тада ће Му одговорити праведници говорећи: Господе! Кад Те видесмо гладна, и нахранисмо? Или жедна, и напојисмо?
Кад ли Те видесмо госта, и примисмо? Или гола, и оденусмо?
Кад ли Те видесмо болесна или у тамници, и дођосмо к Теби?
И одговарајући цар рећи ће им: Заиста вам кажем: кад учинисте једном од ове моје најмање браће, мени учинисте.
Тада ће рећи и онима што Му стоје с леве стране: Идите од мене проклети у огањ вечни приправљен ђаволу и анђелима његовим.
Јер огладнех, и не дадосте ми да једем; ожеднех, и не напојисте ме;
Гост бејах, и не примисте ме; го бејах, и не оденусте ме; болестан и у тамници бејах, и не обиђосте ме.
Тада ће Му одговорити и они говорећи: Господе! Кад Те видесмо гладна или жедна, или госта или гола, или болесна или у тамници, и не послужисмо Те?
Тада ће им одговорити говорећи: Заиста вам кажем: кад не учинисте једном од ове моје мале браће, ни мени не учинисте.
И ови ће отићи у муку вечну, а праведници у живот вечни." Матеј (глава 25, стих. 31-46)
Μαθθαιος ::Ја нисам покушао да омаловажим значај жига, само да укажем на суштину њега.
Цитирам: "Људи!! Не састоји се отпадништво од Бога у томе што ћете ви да користите неки програм који је "сатанистички", нити се чак састоји у самом жигу. Није мастило(или штагод) оно што вас од Бога одваја, већ је ваша одвојеност у срцу, одрицање од Бога, покушај да се опстане ван њега."
Зна се шта је суштина и она је у слободи воље да ли хоћеш да служиш Богу или ђаволу.
Μαθθαιος ::Узмимо пример овакав... један човек је био паганин целог живота(30ак година), и преобратио се у хришћанство. Има један карактеристичан начин на који његово племе, породица или штагод исказује поштовање. Није потребно(можда је боље рећи неопходно) да он учи како се метанише, ако он у срцу тим својим исказивањем поштовања, постиже исти ефекат. Форма се може кривити и мењати ради суштине(али и у складу са њом), иначе се поистовећују.
Откровење сам прочитао више пута, у то не сумњај и добро знам знаке, а не сећам се да сам прочитао ишта о чипу. Опет форсирате то да је чип жиг. Није немогуће, не кажем... али не кажем ни да јесте.
Када ми будеш показао ствар којa се више уклапа од RFID Chipa у жиг звери, онда ћу рећи да RFID Chip није жиг звери. Дотле држимо се најлогичнијег!

Назад на врх Go down

Порука  Μαθθαιος on 6th May 2009, 02:36

Пајку се приписује нешто што никада није рекао, већ је Таксил то измислио и приписао му, а и често се ваде из контекста делови текстова тих људи.
На пример Вајт, за кога тврде да је масон 33 степена, што он никад није рекао, нити има иједан запис о томе, се заиста и бавио сатанизмом, али је тек касније ступио у масонерију.

Такође сам читао и да масонерија дозвољава практиковање било које религије, док год се не коси са циљевима масонерије. Не да је иједан текст на интернету проверљив, али звучи најсмисленије.

Испуњава се проорчанство тако што догађаји одговарају онима у Откровењу се одиграју. Један од знакова је "666", али многе ствари одговарају том броју, нажалост сад не могу да нађем сајт на коме су разне смејурије понуђене као "666", да видиш шта је све могуће...

Да, пука је случајност. Мотив уништавања је врло присутан, и није чудно што су близнакиње настрадале кад су оне нека врста симбола Њујорка. У филму их, ако се добро сећам, уништава огромни ласерски зрак. Мора да сам га пропустио негде... А ако мислиш на само уништење... па много тога је било представљено на филму и много тога се поклопило са стварношћу... и шта то доказује? Коинциденцију.

Докажи ми, молим те, да случајност не постоји? Не кажем да те не подржавам у ставу, само ме занима тај доказ...

Нема потребе да ти мени ишта цитираш.
Што је узгред и не баш добар начин аргументовања. Дај ми да ствари извлачим из контекста и гледам засебно и може Нови Завет на свашта да испадне....

Да ти дам нешто што више.... и ШТА сад? Наћи ћемо нешто што делимично одговара пророчанству и онда "мрзети" то, док не дође нека боља мета? Занимљива логика.

Свакако немам много снаге да настављам ову расправу, ко жели да верује у све ово, нека му, нек' се усрећи... ја сам дао сасвим довољан број аргумената.

Назад на врх Go down

Порука  TruthSeeker on 6th May 2009, 14:20

Μαθθαιος ::Пајку се приписује нешто што никада није рекао, већ је Таксил то измислио и приписао му, а и често се ваде из контекста делови текстова тих људи.
На пример Вајт, за кога тврде да је масон 33 степена, што он никад није рекао, нити има иједан запис о томе, се заиста и бавио сатанизмом, али је тек касније ступио у масонерију.
Такође сам читао и да масонерија дозвољава практиковање било које религије, док год се не коси са циљевима масонерије. Не да је иједан текст на интернету проверљив, али звучи најсмисленије.
Ово чиним само за оне који воле истину, а противници су софизма. Поготово неко као ти ко није ни прочитао књигу коју ћу да цитирам а зна да то није речено, (сваки рационалан човек би питао како може да зна шта је речено а шта није, ако је није ни прочитао)је чист доказ аргумената који ти дефинишеш као аргументе.
У књизи Морали и догма Алберта Пајка, масона 33. степена, се каже:
"Да луцифер није бог, зашто би га онда Адонаи и његови свештеници нападали?"
Адонаи је хебрејска реч за Бога, а из овог цитата можемо закључити да Пајк сматра да је луцифер бог!!!
У наставку књиге се још каже:
"А луцифер, бог светла и бог Добра, бори се за човечанство против Адонаја, бога Мрака и Зла."
Треба ли бољи доказ о томе да је за масоне луцифер бог?

Μαθθαιος ::Испуњава се проорчанство тако што догађаји одговарају онима у Откровењу се одиграју. Један од знакова је "666", али многе ствари одговарају том броју, нажалост сад не могу да нађем сајт на коме су разне смејурије понуђене као "666", да видиш шта је све могуће...
И да пронађеш тај сајт, то није доказ да оно што су представили момци пре мене није истина.
Μαθθαιος ::Да, пука је случајност. Мотив уништавања је врло присутан, и није чудно што су близнакиње настрадале кад су оне нека врста симбола Њујорка. У филму их, ако се добро сећам, уништава огромни ласерски зрак. Мора да сам га пропустио негде... А ако мислиш на само уништење... па много тога је било представљено на филму и много тога се поклопило са стварношћу... и шта то доказује? Коинциденцију.

Докажи ми, молим те, да случајност не постоји? Не кажем да те не подржавам у ставу, само ме занима тај доказ...
Као што се дало и претпоставити још увек си на нивоу у коме сматраш да постоји случајност, што је још један доказ како не знаш да размишљаш. Ако било који догађај тумачимо као последицу, а одмах се не види узрок, то не значи да узрок непостоји! А узрочно последичну везу доказао је Тома Аквински преко Прапокретача свих ствари, а било би тотално сувишно да наводим овде логичке доказе из књиге која ми је при руци, коју ти топло препоручујем да простудираш.

Μαθθαιος ::Нема потребе да ти мени ишта цитираш.
Што је узгред и не баш добар начин аргументовања. Дај ми да ствари извлачим из контекста и гледам засебно и може Нови Завет на свашта да испадне....
Све се може тумачити на милијарду начина, ако ти је ум на нивоу софисте. Ако заиста желиш истину и верујеш у Бога што је неколико нивоа изнад, онда када истина победи сујету, онда ћеш препознати доказе. Дотле веруј у шта желиш да верујеш, јер сам све ово куцао због оних који буду читали овај дијалог, јер ће они препознати истину, лажне или погрешно дефинисане аргументе од правих.

Μαθθαιος ::Да ти дам нешто што више.... и ШТА сад? Наћи ћемо нешто што делимично одговара пророчанству и онда "мрзети" то, док не дође нека боља мета? Занимљива логика.
Свакако немам много снаге да настављам ову расправу, ко жели да верује у све ово, нека му, нек' се усрећи... ја сам дао сасвим довољан број аргумената.
Како то мислиш делимично одговара? У потпуности се уклапа са свим ставкама да је RFID Chip, жиг звери. А ја сам ти рекао да ми пронађеш још једну ствар, не која се уклапа више, довољно је да се уклапа као RFID Chip, и одмах ћемо се сви сложити да је та ствар жиг звери! А може и другачије: Докажи да RFID Chip није жиг звери.
А и потпуно је разумљиво да немаш много снаге да настављаш дијалог, јер си схватио да аргументи које ти називаш аргументима нису аргументи, него обично контрирање свих логичких закључака које сам већ доказао истинитим.

Назад на врх Go down

Порука  Μαθθαιος on 6th May 2009, 14:52

Ја ти кажем да он то није ни написао, али да му се то приписује. Могли бисмо расправљати о веродостојности извора, али то је на интернету немогуће, а и са нашим знањима о томе - неприкладно.

Ја нисам ништа доказивао, само указивао на бесмисленост толиког придавања значају броју 666, када свакаква смејурија може да буде 666(као и она права ствар додуше)...

Бојим се да се вараш. Не сматрам ја да постоји случајност, као што сам и рекао....
Цитирам те: Ако било који догађај тумачимо као последицу, а одмах се не види узрок, то не значи да узрок непостоји!

Али не значи ни да постоји. Неке ствари су једноставно неповезане, у оном смислу који ми то видимо. Као што рекох, у филму је то симбол града, а пошто град трпи уништење, приказано је и уништење њих, што је подударање са 9-11, али само у смислу уништења, не и неког вишег плана. Потпуно је неоснована сумња за присутност истог у овом случају.

Па ти се позиваш на Тому?? Па боље да си се позвао на Тому Николића у философији. Томини докази су буквално комични. Уосталом, он меша доказивање са својом вером, као што драги нам Римокатолици умеју...

Сујету? Је ли сујетан онај који мисли да цео свет(или бар пола, с обзиром на то ко је све оптужен да има жиг звери) ради против њега и да се све око њега, на тај начин, врти... или онај који верује да зло од њега самог може доћи, али не придаје себи значаја.

Ако ти кажеш да је потпуно, нека ти буде, није ово тема за ту расправу, нити имам сад живаца да кроз све то поново пролазим...

Назад на врх Go down

Порука  TruthSeeker on 6th May 2009, 15:31

Μαθθαιος ::Ја ти кажем да он то није ни написао, али да му се то приписује. Могли бисмо расправљати о веродостојности извора, али то је на интернету немогуће, а и са нашим знањима о томе - неприкладно.
На основу чега тврдиш да он то није написао? Где су ти аргументи? Ја сам моје навео...
Μαθθαιος ::Ја нисам ништа доказивао, само указивао на бесмисленост толиког придавања значају броју 666, када свакаква смејурија може да буде 666(као и она права ствар додуше)...
То ако може да буде свака смејурија криво тумачена три шестице, то не значи да се исте не налазе на другим стварима.
Μαθθαιος ::Бојим се да се вараш. Не сматрам ја да постоји случајност, као што сам и рекао....
Цитирам те: Ако било који догађај тумачимо као последицу, а одмах се не види узрок, то не значи да узрок непостоји!
Али не значи ни да постоји. Неке ствари су једноставно неповезане, у оном смислу који ми то видимо. Као што рекох, у филму је то симбол града, а пошто град трпи уништење, приказано је и уништење њих, што је подударање са 9-11, али само у смислу уништења, не и неког вишег плана. Потпуно је неоснована сумња за присутност истог у овом случају.
Цитирам: "Да, пука је случајност. Мотив уништавања је врло присутан, и није чудно што су близнакиње настрадале кад су оне нека врста симбола Њујорка. У филму их, ако се добро сећам, уништава огромни ласерски зрак. Мора да сам га пропустио негде... А ако мислиш на само уништење... па много тога је било представљено на филму и много тога се поклопило са стварношћу... и шта то доказује? Коинциденцију.Докажи ми, молим те, да случајност не постоји? Не кажем да те не подржавам у ставу, само ме занима тај доказ..."
Ово је доказ да верујеш у случајност, када ниси у стању да препознаш узрок одређене последице.
911 је формиран рат против тероризма, ако то до сада ниси запазио и вечни изговор за сваки рат, јер од тог дана свако може бити терориста.

Μαθθαιος ::Па ти се позиваш на Тому?? Па боље да си се позвао на Тому Николића у философији. Томини докази су буквално комични. Уосталом, он меша доказивање са својом вером, као што драги нам Римокатолици умеју...
То што је Тома Аквински био римокатолик, то не значи да треба олако да одбацим аргументе које је изнео. Друго, не припадам ни једној политичкој странци и за разлику од тебе не верујем ни једном политичару, уздам се само у Господа Бога, и то је мој једини Председник и Краљ коме служим.
Μαθθαιος ::Сујету? Је ли сујетан онај који мисли да цео свет(или бар пола, с обзиром на то ко је све оптужен да има жиг звери) ради против њега и да се све око њега, на тај начин, врти... или онај који верује да зло од њега самог може доћи, али не придаје себи значаја.
Ако ти кажеш да је потпуно, нека ти буде, није ово тема за ту расправу, нити имам сад живаца да кроз све то поново пролазим...
Ако до сада ниси схватио, једина права битка је између добра и зла. А ми, правослвни хришћани, смо на страни добра и наш једини непријатељ је сатана и његови пали анђели. Пола света нема жиг, и примио га је само један део људи, што не значи да га неће примити још. А ти ако хоћеш први га прими, али не желим само да остали хришћани упадну у замку као ти:" Важно је носити Христа у срцу, шта има везе ако добијеш RFID Chip у руку или на чело". Размисли мало ко профитира из такве философије. Па управо ти који и промовишу RFID Chip!

Последњи изменио TruthSeeker дана 6th May 2009, 17:02. измењено укупно 1 пута

Назад на врх Go down

да се укључим...

Порука  Брат у Христу on 6th May 2009, 16:14

Приметио сам да Матија има неки чудан начин веровања. Брате, то ми више личи на филозофију него на религију! До свих тих закључака си дошао сам, сам све схваташ на свој начин.
Како можеш да тврдиш да број 666 нема неки значај? Тачно је да га користе сатанисти и тачно је да се појављује свуда, али шта је ту чудно? Лепо је речено да је тај број ЖИГ ЗВЕРИ и пророчанство које се тиче тог броја се односи само на ЖИГ и ни на шта друго. Ако ти мислиш да можеш примити тај број, а не одрећи се Христа, онда ти живиш у неком паралелном универзуму. Упоредићу ову ситуацију са Дрветом спознања добра и зла. Бог је забранио Адаму и Еви да једу плодове са овог дрвета, али га они нису послушали и протерани су из Раја. А ти, ако мислиш да примање жига нема неког посебног значаја, онда га слободно прими! И поред тога што је речено шта ће се десити ако га примиш. Не смеш Свето Писмо и Откровење да тумачиш на свој начин. То се зове гордост и прелест. Имаш тумачења светих Отаца, па читај.
Приметио сам још нешто - не придајеш светим оцима неки већи значај. Ако се добро сећам, пре си рекао како не верујеш да су свети оци сада у Царству Небеском, већ да су у неком стању ''сна'', а да ће у рај тек када дође коначан суд Божији. Рекао си да се не треба молити свецима, већ само Господу. Свецима се молимо зато да би се они молили Господу за нас. Из тог разлога што су њихове молитве неупоредиво јаче и силније од наших. Нпр. Светитељу Оче Саво, моли Бога за нас!
Пази у шта верујеш и како верујеш...

Назад на врх Go down

Порука  Μαθθαιος on 6th May 2009, 20:48

Ух ух ух... тешке речи пале и тешке оптужбе...

не могу се сетити тачно који је извор, али знам да је у питању био неки лик Таксил, Лео таксил чини ми се... Таксил свакако. Он је приписао свашта и свашта вадио из контекста и комбиновао. Нажалост немам сад приступ том извору, али саветујем да истражиш, ако те занима.

За шестице се слажем и понављам: Имају шестице свој значај, само немојте да га преувеличавате. Није 666 једини знак, јер да јесте, свкакаве глупости би биле жиг звери. Само сам то хтео рећи.

Случајност везе је у оној мери у којој ти то приписујеш... 9-11 је свакако једна намештаљка, ја се само противим неоснованом мишљењу како је у филму дат наговештај о томе. Ко то није разумео до сад, не вреди да му ишта причам.

Ја аргументе Томе не одбацујем због његове религијске припадности, већ грешака у закључивању, а ти ми немој стављати у уста оно што нисам рекао. Ја политичарима не верујем, и не знам где си то могао закључити... могу само помислити да моју поруку ниси ни прочитао ваљано...

Опет ми стављаш у уста нешто што нисам рекао. Ја сам само рекао да је суштина важнија од форме, али је никад нисам занемарио. И зашто ти мислиш уопште да ја овде о чипу причам? Расправљам о фирмама и програмима...

А ти брате у Христу... Твоје речи боле.
До свих тих закључака си дошао сам, сам све схваташ на свој начин.
Управо си описао јеретика. За све ме оптужи и вероватно си у праву, ал у јерес зашао нисам!
Ја своје размишљање и веру вучем из свих мојих извора о хришћанству: беседе, дела светих отаца(од којих многе изузетно ценим!), веронаука и свештенство и наравно Библија.

Друго, та два се не могу поредити јер постоје људи који не знају шта је то жиг звери, или чак хришћанство, а Адам и Ева су добро знали шта је дрво и да им је забрањено.
Али ја чак нисам ни рекао да примање жига нема значај! Зашто ми упорно приписујете да сам рекао нешто што нисам. Само сам изложио своје схватање у чему се састоји суштина жига.
Ако ти неко лупи жиг на спавању, шта ће онда бити са тобом? Живо ме занима шта мислите. На страну то што Господ то, вероватно, не би дозволио...

Учења светих отаца, и њих саме, изузетно поштујем и ценим, само тврдим и стојим при томе да они нису основ Хришћанства, већ је то свето писмо. Далеко од тога да их не ценим...

То за сан ја рекао нисам, не служи те сећање... Нити сам рекао то за светитеље. Опет ми приписа кривоверје

Хвала на упозорењу, ја пазим у шта верујем... :)

Назад на врх Go down

да се и ја мало укључим

Порука  Србин_православац on 6th May 2009, 20:50

Матија, по теби су ствари на светској сцени случајне. Јел верујеш стварно да Америка ратује у Ирану због нечег десетог а не због нафте, то је тако смешно....

Једном си рекао "Нећу ја гледати Светог Саву и он је грешан човек", нормално да је грешан човек и да је имао грехе, али ја мислим да када је причао није погрешио никада, исто тако и за Владику Николаја, то ти је исто као један вид греха, не "покоравање" Светим људима, који су просветљени Светим Духом, јер ми не исказујемо њима "покоравање", него се покоравамо Божјем делу а самим тим и Богу, то и је слично са ближњи к'о да кажеш, ма шта имам ја ту, нећу да их волим, јер су грешни, само ћу Бога волети јер је Безгрешан, а сви знамо да је то грех!

Рекао си негде да си читао сатанистичку Библију, ја не знам одкуд теби та идеја али свако има слободу. Прво где си је нашао? Друго,не може она теби ништа да нашкоди, али кад је читаш призиваш пале демоне, јер теби неке ствари не значе а они знају сваку реч, то ти је као да читаш молитву, теби неке речи нису јасне дајем пример, али они сваку реч знају и зато беже. Можда су те они и збунили ту да се не "покораваш" Божјим законима.

Још једно је стварно страшно, а то је да си рекао да Свети Оци спавају док не дође Други долазак Господњи, сваки човек иде у Рај или пакао, безобзира кад умро, пре или кад дође Син Божји, само што ће тад свима бити суђено, по теби онда Свети Василије Острошки, један од највећих чудотвораца (наравно Божјом вољом), Боже сачувај није у Рају, а Светитељу је не трулежно тело и знамо сви шта је са моштима. Ово је индиректно вређање Бога, могуће да ниси ти то хтео, али ја ти као брат са стране гледам и указујем ти да се покајеш, и волео би исто мени неко да укаже где грешим, нећу се љутити, чак шта више захвалићу му се!

Назад на врх Go down

Порука  Μαθθαιος on 6th May 2009, 21:29

Нећу ја гледати Светог Саву и он је грешан човек
Рекао сам да нећу убијати, све и да ми он каже, јер више држим до заповести Божије, но до речи светог Саве. Молим вас браћо да ми не стављате у уста оно што рекао нисам!

Значи по тој логици, ако неко чита молитву, не размишљајући о њој, он призива анђеле? Чак и ако је не разуме? Па је л њих призивају речи или шта?
А за мене се не брини, ја сам предострожности предузео да ме демони не обузму, свакако сам се молио Богу да не застраним, и не мислим да јесам...

БРАТЕ... нисам. то. рекао. Нисам никада рекао то и у то не верујем! Приписујете ми оно што никад нисам рекао, не чините то!
И за светог Саву и за то спавање. Сад сам погледао све своје поруке, за сваки случај, и нисам то нашао....

Назад на врх Go down

Порука  TruthSeeker on 6th May 2009, 22:14

Μαθθαιος ::Ух ух ух... тешке речи пале и тешке оптужбе...

не могу се сетити тачно који је извор, али знам да је у питању био неки лик Таксил, Лео таксил чини ми се... Таксил свакако. Он је приписао свашта и свашта вадио из контекста и комбиновао. Нажалост немам сад приступ том извору, али саветујем да истражиш, ако те занима.
Жао ми је што немаш приступ том извору, али и да имаш то није никакав доказ да Алберт Пајк није написао оно што је написао у својој књизи Морал и догма.
Μαθθαιος ::За шестице се слажем и понављам: Имају шестице свој значај, само немојте да га преувеличавате. Није 666 једини знак, јер да јесте, свкакаве глупости би биле жиг звери. Само сам то хтео рећи.
Нико није ништа преувеличао него си ти то протумачио као преувеличавање, све што су људи до сада изнели имало је јаку основу.
Μαθθαιος ::Случајност везе је у оној мери у којој ти то приписујеш... 9-11 је свакако једна намештаљка, ја се само противим неоснованом мишљењу како је у филму дат наговештај о томе. Ко то није разумео до сад, не вреди да му ишта причам.
У филму јесте дат наговештај за догађаје који су уследили касније, а није ни једини филм. Има занкова 911 и у Терминатору и у још доста филмова Холивудске продукције, истражи сам о томе.
Μαθθαιος ::Ја аргументе Томе не одбацујем због његове религијске припадности, већ грешака у закључивању, а ти ми немој стављати у уста оно што нисам рекао. Ја политичарима не верујем, и не знам где си то могао закључити... могу само помислити да моју поруку ниси ни прочитао ваљано...
Ако аргументи нису добри или си нашао грешке у закључивању, молим приложи шта није добро. Није довољно рећи то је смешно и комично а не дати ни један аргумент. Оно што говорим стојим иза тога и имам валидну аргументацију, очекујем и од тебе исто. Ти си први споменуо радикале, иако не видим ни један разлог за спомињање нити једног политичара.

Обичан грешник ::Рекао си негде да си читао сатанистичку Библију, ја не знам одкуд теби та идеја али свако има слободу. Прво где си је нашао? Друго,не може она теби ништа да нашкоди, али кад је читаш призиваш пале демоне, јер теби неке ствари не значе а они знају сваку реч, то ти је као да читаш молитву, теби неке речи нису јасне дајем пример, али они сваку реч знају и зато беже. Можда су те они и збунили ту да се не "покораваш" Божјим законима.
То је стварно страшно. Чим си читао тако нешто значи да ти неке ствари нису јасне из Библије. Искрено јесам био сумњичав, али сада ми је свака сумња отклоњена. Предлажем хитно исповедање, јер то што сматраш својим мишљењем дефинитивно је оно што су ти демони лукаво протурили док си им читао молитву читајући сатанистичку Библију. Нека те Господ Исус Христос сачува од демона.

Назад на врх Go down

Порука  Sponsored content

Sponsored content

Назад на врх Go down

Страна 3 of 14 Previous  1, 2, 3, 4 ... 8 ... 14  Next

Погледај предходну тему Погледај следећу тему Назад на врх