АПОСТОЛСКИ ЦЕНТАР 888 ФОРУМ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

јерес

3 posters

Go down

јерес Empty јерес

Порука  РабМаксим 12th June 2009, 16:07


шта мислите да ли је добро урађено
РабМаксим
РабМаксим


Назад на врх Go down

јерес Empty Re: јерес

Порука  Μαθθαιος 13th June 2009, 13:05

Само једна замерка брате... ФилИокве је.

Оно настаје још у шестом веку, у Шпанији, за оне који можда не знају. У почетку се папа(тадашњи... Иноћентије ако се добро сећам) противио, чак је и закуцао православни симбол вере на врата, али се десило да је доста после њега то интергисано у цркву и, пар векова касније, долази до раскола...
Μαθθαιος
Μαθθαιος


Назад на врх Go down

јерес Empty Re: јерес

Порука  Синђелић1809 13th June 2009, 17:38

"Године 1054.г. јединствена Црква Христова на Земљи престала је да постоји" - знам на шта мислиш али ово је потпуно погрешно. Црква Христова је и јуче и данас и сутра јединствена, она никад није подељена. Отпалост од Цркве није исто што и подела Цркве. Могао си тако, и кад су први јеретици отпали, да кажеш да је "јединствена Црква престала да постоји". Овом реченицом си одрекао догмат Символа Вере да верујеш у Саборну (Васељенску) Цркву тојест Цркву која није подељена

А структура Свете Тројице може само симболично да се представи и то треба нагласити јер људи не могу да имају представу како изгледа Света Тројица (јер оно што си поставио није Св. Тројица већ нешто приближно њој). Постоје и разни други симболични прикази попу детелине са три листа нпр. Мислим, али нисам 100% сигуран, да Свети Оци забрањују замишљање како тачно изгледа Света Тројица и зато треба нагласити да је то симболичан приказ

Свиђа ми се идеја само консултуј неког свештеника пре постављања ;)
Синђелић1809
Синђелић1809


Назад на врх Go down

јерес Empty Re: јерес

Порука  РабМаксим 13th June 2009, 23:06

Са оним јединствена црква престала је да постоји сам мислио да ја тада настала прва лажна црква, прво псеудо хришћанство и до тада највећа замка која одвлачи људе од спасења. Јер је све до тада у пуности важило оно да се свако ко верује у Христа може спасити , а после тога само они који су живели на истоку, јер је веома тешко за оне који се роде као католици да се врате у православље. До тада је цео свет био праведан , а после тога само један његов део. то сам мислио
РабМаксим
РабМаксим


Назад на врх Go down

јерес Empty Re: јерес

Порука  Синђелић1809 14th June 2009, 15:10

РабМаксим ::Са оним јединствена црква престала је да постоји сам мислио да ја тада настала прва лажна црква, прво псеудо хришћанство и до тада највећа замка која одвлачи људе од спасења. Јер је све до тада у пуности важило оно да се свако ко верује у Христа може спасити , а после тога само они који су живели на истоку, јер је веома тешко за оне који се роде као католици да се врате у православље. До тада је цео свет био праведан , а после тога само један његов део. то сам мислио
Знам на шта мислиш и то је донекле тачно, али оно што си написао је потпуно нетачно тојест лоше објашњено. Од 5. века се користи термин Православан за оне који су остали у правој Вери. Отпадање римокатолика ни по чему посебно није специфично јер нпр. за време Св. Максима Исповедника скоро цела Црква на кугли земаљској је била у јереси тако да тврдња "цео свет који верује у Христа је и у правој Вери" није била могућа још од првих векова Хришћанства
Синђелић1809
Синђелић1809


Назад на врх Go down

јерес Empty Re: јерес

Порука  РабМаксим 14th June 2009, 22:09

како да преформулишем ту реченицу?
РабМаксим
РабМаксим


Назад на врх Go down

јерес Empty Re: јерес

Порука  Синђелић1809 20th June 2009, 16:32

РабМаксим ::како да преформулишем ту реченицу?
Тек сам сад прочитао твоје питање. Напишеш само да је 1054. године Римска патријаршија пала у јерес одвојивши се од Цркве Христове тојест осталих Патријаршија које су тад постојале. Тако нешто ;)
Синђелић1809
Синђелић1809


Назад на врх Go down

јерес Empty Re: јерес

Порука  Sponsored content


Sponsored content


Назад на врх Go down

Назад на врх


 
Permissions in this forum:
Не можете одговорити на теме у овом форуму