АПОСТОЛСКИ ЦЕНТАР 888 ФОРУМ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ПРАВОСЛАВЉЕ!

+15
ppp
Катарина
ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ
СнагаСамсонова
Синђелић1809
DjujicSRB
РабМаксим
Fickov
Јеленка
Брат у Христу
СуперСрбин
Vizantiona
Amelia
Ланг СС†СС
Србин_православац
19 posters

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

ПРАВОСЛАВЉЕ! Empty ПРАВОСЛАВЉЕ!

Порука  Србин_православац 11th March 2009, 21:56

Овде ћемо писати о Православљу и ако неко има неко питање нека пита овде слободно
Србин_православац
Србин_православац
Admin


Назад на врх Go down

ПРАВОСЛАВЉЕ! Empty Re: ПРАВОСЛАВЉЕ!

Порука  goshca 18th March 2009, 07:27

: 😕 😕 😕
Ko drzi ovaj sajt?

goshca
Гост


Назад на врх Go down

ПРАВОСЛАВЉЕ! Empty Re: ПРАВОСЛАВЉЕ!

Порука  Србин_православац 18th March 2009, 12:20

goshca ::: 😕 😕 😕
Ko drzi ovaj sajt?
Држе неки мафијаши, бију људе.....Шалим се ово је форум Апостолског Центра 888 https://www.youtube.com/user/Apostol888 прикључи се...
Србин_православац
Србин_православац
Admin


Назад на врх Go down

ПРАВОСЛАВЉЕ! Empty Re: ПРАВОСЛАВЉЕ!

Порука  Ланг СС†СС 18th March 2009, 13:34

Imam ja jedno pitanje. Kakva je pozicija masona (satanista) u SPC i koliki je njihov uticaj na pravoslavlje?
Ланг СС†СС
Ланг СС†СС


Назад на врх Go down

ПРАВОСЛАВЉЕ! Empty Re: ПРАВОСЛАВЉЕ!

Порука  Србин_православац 19th March 2009, 00:06

Lang ::Imam ja jedno pitanje. Kakva je pozicija masona (satanista) u SPC i koliki je njihov uticaj na pravoslavlje?
Брате јел знаш ти уопште ко су масони, они немају никакве везе са СПЦ-ом и Православљем, али они укратко желе да управљају целим светом и доста биђенијих људи је ту...
Србин_православац
Србин_православац
Admin


Назад на врх Go down

ПРАВОСЛАВЉЕ! Empty Re: ПРАВОСЛАВЉЕ!

Порука  Ланг СС†СС 19th March 2009, 01:57

Znam ko su i sta su masoni.Postavicu drugacije moje pitanje:da li ima masona u SPC?
Ovo pitam jer su masoni vrlo rasprostranjeni i samim tim mislim da ih ima u SPC (nedavno sam video masonski simbol "oko u trouglu" u pravoslavnoj crkvi,ali sam to video na tv-u).Nisam licno nikada video masonski simbol u nekoj crkvi.
Ланг СС†СС
Ланг СС†СС


Назад на врх Go down

ПРАВОСЛАВЉЕ! Empty Re: ПРАВОСЛАВЉЕ!

Порука  Amelia 19th March 2009, 03:05

Admin ::
goshca ::: 😕 😕 😕
Ko drzi ovaj sajt?
Држе неки мафијаши, бију људе.....Шалим се ово је форум Апостолског Центра 888 https://www.youtube.com/user/Apostol888 прикључи се...
:suspect: :study:
Amelia
Amelia


Назад на врх Go down

ПРАВОСЛАВЉЕ! Empty Re: ПРАВОСЛАВЉЕ!

Порука  Србин_православац 19th March 2009, 12:08

Lang ::Znam ko su i sta su masoni.Postavicu drugacije moje pitanje:da li ima masona u SPC?
Ovo pitam jer su masoni vrlo rasprostranjeni i samim tim mislim da ih ima u SPC (nedavno sam video masonski simbol "oko u trouglu" u pravoslavnoj crkvi,ali sam to video na tv-u).Nisam licno nikada video masonski simbol u nekoj crkvi.
Ја за то не знам, која Црква је у питању? Ја само знам да постоји и право свевидеће Око у Рају, а оно што они стављају (масони) то је Луциферово...Сачекаћемо Апостола да нам каже...
Србин_православац
Србин_православац
Admin


Назад на врх Go down

ПРАВОСЛАВЉЕ! Empty ПРАВОСЛАВЉЕ

Порука  Vizantiona 19th March 2009, 19:39

Драга браћо и сестре знате ли истину Вере Православне?

01. Знаш ли да постоји један једини Бог, у Светој Тројици, Бог Отац, Бог Син и Бог Дух Свети, и да је он Љубав?

02. Да је Бог из љубави створио сав свет, видљиви и невидљиви, и човека у њему, настанивши га у рају.

03. Да је човек прекршио заповест Божију и изгнан из раја.

04. Да је пре 2000 година Бог постао човек, Богочовек, Господ Исус Христос, из љубави према нама, да нас спасе.

05. Да је Господ Исус Христос својом смрћу искупио све наше грехе, а својим васкрсењем победио смрт.

06. Да нам је обзнанио да смрт тела није и крај живота, него да душа наставља да живи вечно, и после смрти.

07. Да у зависности од моралних особина, душа после смрти тела одлази у рај или у пакао, чекајући васкрсење тела, и сједињење с њим, када Господ Исус Христос поново дође.

08. Да је Господ Исус Христос основао Цркву кроз коју се спашавамо од греха, смрти и сатане. Постоји само Једна Света, Саборна и Апостолска Црква, Православна Црква, све остале верске заједнице су људске организације, нису Црква.

09. Да би се спасили (да не би отишли у пакао) морамо да се крстимо (без обзира колико година имамо).

10. Да ако после крштења паднемо у грех, морамо да се исповедимо пред свештеником и да се искрено покајемо.

11. Да је највећа и најважнија ствар коју човек може у животу да уради, да се причешћује Телом и Крвљу Господа Исуса Христа.

12. Да је Свето Причешће лек који лечи све наше болести, који сажиже сва наша сагрешења, убија смрт у нама, и уводи у нас бесмртност и живот вечни.

13. Да се причестити можемо само ако се достојно припремимо за Свето Причешће, постом и молитвом, и ако се искрено покајемо и исповедимо пред свештеником.

14. Ко се не причешћује, нема наду на спасење, а са вечношћу се није играти, јер између раја и пакла нема избора. Рај!

15. Да без обзира на живот који сада водимо, и који смо водили, без обзира колико греха носимо у себи, не смемо да губимо наду на спасење, јер се сви могу спасити. Баш сви!

16. Да нема тога греха који можемо да учинимо, а да Бог не може да га опрости, само ако се искрено покајемо.

17. Да ниједна мајка кроз целу историју људског рода није толико волела своје дете, колико Бог нас воли.

18. Да се макар и пред смрт треба покајати и причестити, јер Бог је свемилостив и опростиће нам, надајмо се.

19. Да пошто не знамо када ћемо умрети, не одлажемо покајање за касније, већ да се покајемо што пре!

20. Да Бог неће судити онима који нису погрешили, него онима који су погрешили, али се нису покајали!
Vizantiona
Vizantiona


Назад на врх Go down

ПРАВОСЛАВЉЕ! Empty Re: ПРАВОСЛАВЉЕ!

Порука  СуперСрбин 20th March 2009, 00:46

Имам питање поводом открића разних костију диносауруса. Да ли су , према нашој вери, они заиста постојали или је то нека обмана?!

СуперСрбин


Назад на врх Go down

ПРАВОСЛАВЉЕ! Empty Re: ПРАВОСЛАВЉЕ!

Порука  Ланг СС†СС 20th March 2009, 02:02

СуперСрбин ::Имам питање поводом открића разних костију диносауруса. Да ли су , према нашој вери, они заиста постојали или је то нека обмана?!

Naravno da su postojali,u Bibliji imas nekoliko opisa dinosaurusa.
Ланг СС†СС
Ланг СС†СС


Назад на врх Go down

ПРАВОСЛАВЉЕ! Empty Диносауруси

Порука  Брат у Христу 20th March 2009, 13:46

Lang ::
СуперСрбин ::Имам питање поводом открића разних костију диносауруса. Да ли су , према нашој вери, они заиста постојали или је то нека обмана?!

Naravno da su postojali,u Bibliji imas nekoliko opisa dinosaurusa.

Диносауруси су постојали, наравно, и живели су пре потопа заједно са људима. То потврђују и археолошка ископавања, где су нађене заједно кости диносауруса и кости људи, али су еволуционисти то вешто прикривали, јер би то побило њихов концепт еволуције. У Светом Писму се помиње највеће живо биће које је Бог створио и то је Левијатан. Левијатан је заправо Диплодокус или можда Бронтосаурус, све једно... Даље - у разним културама постоје легенде о змајевима и аждајама, који се описују да изгледају попут диносауруса. То свакако није случајност.

Опширније о томе можеш прочитати овде:
http://www.cps.org.rs/Dino/dinosaur.htm
Брат у Христу
Брат у Христу


Назад на врх Go down

ПРАВОСЛАВЉЕ! Empty Re: ПРАВОСЛАВЉЕ!

Порука  СуперСрбин 20th March 2009, 16:43

Захваљујем свима.

СуперСрбин


Назад на врх Go down

ПРАВОСЛАВЉЕ! Empty Re: ПРАВОСЛАВЉЕ!

Порука  Србин_православац 21st March 2009, 02:00

СуперСрбин ::Захваљујем свима.
Слободно питајте и ви остали...
Србин_православац
Србин_православац
Admin


Назад на врх Go down

ПРАВОСЛАВЉЕ! Empty Re: ПРАВОСЛАВЉЕ!

Порука  Ланг СС†СС 23rd March 2009, 03:43

Imam jedno pitanje i bio bi vrlo zahvalan ako bi mi neko dao strucan odgovor:da li ljudi koji su druge vere (nisu pravoslavni),koji su dobri,pobozni,cine dobra dela......da li oni posle svoje telesne smrti odlaze u raj ili u pakao jer nisu pravoslavne vere?
Ланг СС†СС
Ланг СС†СС


Назад на врх Go down

ПРАВОСЛАВЉЕ! Empty Re: ПРАВОСЛАВЉЕ!

Порука  Србин_православац 23rd March 2009, 04:47

Lang ::Imam jedno pitanje i bio bi vrlo zahvalan ako bi mi neko dao strucan odgovor:da li ljudi koji su druge vere (nisu pravoslavni),koji su dobri,pobozni,cine dobra dela......da li oni posle svoje telesne smrti odlaze u raj ili u pakao jer nisu pravoslavne vere?
Неки су ми рекли да, неки не, али Православци (прави) највише иду, а ја не бих да грешим душу да лупам, нико не може дати 100% сигуран одговор, али ако су радили поштено можда ће бити спаса за њих...
Србин_православац
Србин_православац
Admin


Назад на врх Go down

ПРАВОСЛАВЉЕ! Empty Re: ПРАВОСЛАВЉЕ!

Порука  Ланг СС†СС 23rd March 2009, 11:56

zahvaljujem na odgovoru Laughing
Ланг СС†СС
Ланг СС†СС


Назад на врх Go down

ПРАВОСЛАВЉЕ! Empty Re: ПРАВОСЛАВЉЕ!

Порука  Јеленка 23rd March 2009, 16:38

Admin ::
Lang ::Imam jedno pitanje i bio bi vrlo zahvalan ako bi mi neko dao strucan odgovor:da li ljudi koji su druge vere (nisu pravoslavni),koji su dobri,pobozni,cine dobra dela......da li oni posle svoje telesne smrti odlaze u raj ili u pakao jer nisu pravoslavne vere?
Неки су ми рекли да, неки не, али Православци (прави) највише иду, а ја не бих да грешим душу да лупам, нико не може дати 100% сигуран одговор, али ако су радили поштено можда ће бити спаса за њих...


мислим да сам прочитала у митарствима преподобне Теодоре цариградске,како митарства пролазе само православни људи.А ови други ''аутоматски'' иду у пакао,јер су сагрешили против самог Духа Светога,пребивајући у јереси,тј.у убеђењу које не исповеда Бога као Симбол Вере,са Васељенског Сабора Светих Отаца.

Исто тако слушала сам оца Јоила како је рекао,да су се једном двоје људи узели.Србин и италијанка.И како су обоје били јако заљубљени и много су се волиели.Али једина препрека је била та,што је она била ''окорела'' католкиња,а србин ''окорели'' православац.И много су се кошкали око тога,чија је вера права.Свако је био убеђен да је своја вера она права.И тако се жена почела много молити Богу да јој открије која је вера права,док јој Бог није открио Православље.Ово само показује да сви ти добри људи могу да се обрате Богу,јер Бог апсолутно никоме неће ускратити спасење,ко то спасење искрено жели свим срцем.


а опет ради одговора на питање,прочитај Саборну посланицу светог апостола Јакова,конкретно мислим на 2.главу.Овде свети апостол упозорава да и нама који смо у правој вери,ништа не вреди то,ако немамо дела.Да нас неће вера сама по себи оправдати,него дела,на која она покреће.

И на крају крајева,најбоље ти је да питаш неког старијег искусног свештеника у кога имаш поверења.Свако добро од Господа,праштај и благослови ПРАВОСЛАВЉЕ! 763217
Јеленка
Јеленка


Назад на врх Go down

ПРАВОСЛАВЉЕ! Empty Re: ПРАВОСЛАВЉЕ!

Порука  Ланг СС†СС 23rd March 2009, 20:02

hvala na objasnjenju sestro ;)
Ланг СС†СС
Ланг СС†СС


Назад на врх Go down

ПРАВОСЛАВЉЕ! Empty Re: ПРАВОСЛАВЉЕ!

Порука  Србин_православац 24th March 2009, 02:25

Добро то јесте, али шта нпр. сестро са људима из Гане или тако нешто који су веома сиромашни умиру од глади, нису много грешни, не бих да се мешам јер ја не знам то, али мислим да ће Бог неким људима по срцу иако нису живели у Православљу, мислим и лупам, то само Бог зна!
Србин_православац
Србин_православац
Admin


Назад на врх Go down

ПРАВОСЛАВЉЕ! Empty Re: ПРАВОСЛАВЉЕ!

Порука  Јеленка 24th March 2009, 08:38

Admin ::Добро то јесте, али шта нпр. сестро са људима из Гане или тако нешто који су веома сиромашни умиру од глади, нису много грешни, не бих да се мешам јер ја не знам то, али мислим да ће Бог неким људима по срцу иако нису живели у Православљу, мислим и лупам, то само Бог зна!



мислим да је управо ово прави одговор.Нико то ,наравно не може знати,и можда је чак и велика гордост бавити се Судовима Божијим.Ми само не треба да сумњамо да је то савршено што је тако.И да гледамо себе и своје спасење.Као што сам навела,осим праве вере наших праотаца(коју ни не држимо право,и онако како треба) немамо ничим више да се похвалимо.Да се владамо добро и да чинимо добра дела-то нам је дужност :!: и после тога можемо само да кажемо да смо били непотребне слуге,јер је то најсуштија истина.Док,с друге стране,они су трпели глад и умор и сиромаштво.И још многе друге ствари које би ми,назвавши се хришћанима чак,радо избегли како год да се може.Само ретки би издржали....


Можда је боље да закључамо једну овакву тему,све док нам се не придружи неки свештеник или упућеније лице.Поздрав!!
Јеленка
Јеленка


Назад на врх Go down

ПРАВОСЛАВЉЕ! Empty Re: ПРАВОСЛАВЉЕ!

Порука  Fickov 24th March 2009, 16:21

Admin ::
Lang ::Znam ko su i sta su masoni.Postavicu drugacije moje pitanje:da li ima masona u SPC?
Ovo pitam jer su masoni vrlo rasprostranjeni i samim tim mislim da ih ima u SPC (nedavno sam video masonski simbol "oko u trouglu" u pravoslavnoj crkvi,ali sam to video na tv-u).Nisam licno nikada video masonski simbol u nekoj crkvi.
Ја за то не знам, која Црква је у питању? Ја само знам да постоји и право свевидеће Око у Рају, а оно што они стављају (масони) то је Луциферово...Сачекаћемо Апостола да нам каже...


Допустите мени да одговорим..... Реч је о ГНУСОБИ! Масонских симбола има у нашим храмовима имам то на десктопу али у пдф формату, имам и слике и текстове! УЖАС!!!

Пробаћу да поставим то овде!
:pale:
Fickov
Fickov
Admin


Назад на врх Go down

ПРАВОСЛАВЉЕ! Empty Re: ПРАВОСЛАВЉЕ!

Порука  Fickov 24th March 2009, 16:25

jelenka ::
Admin ::
Lang ::Imam jedno pitanje i bio bi vrlo zahvalan ako bi mi neko dao strucan odgovor:da li ljudi koji su druge vere (nisu pravoslavni),koji su dobri,pobozni,cine dobra dela......da li oni posle svoje telesne smrti odlaze u raj ili u pakao jer nisu pravoslavne vere?
Неки су ми рекли да, неки не, али Православци (прави) највише иду, а ја не бих да грешим душу да лупам, нико не може дати 100% сигуран одговор, али ако су радили поштено можда ће бити спаса за њих...


мислим да сам прочитала у митарствима преподобне Теодоре цариградске,како митарства пролазе само православни људи.А ови други ''аутоматски'' иду у пакао,јер су сагрешили против самог Духа Светога,пребивајући у јереси,тј.у убеђењу које не исповеда Бога као Симбол Вере,са Васељенског Сабора Светих Отаца.

Исто тако слушала сам оца Јоила како је рекао,да су се једном двоје људи узели.Србин и италијанка.И како су обоје били јако заљубљени и много су се волиели.Али једина препрека је била та,што је она била ''окорела'' католкиња,а србин ''окорели'' православац.И много су се кошкали око тога,чија је вера права.Свако је био убеђен да је своја вера она права.И тако се жена почела много молити Богу да јој открије која је вера права,док јој Бог није открио Православље.Ово само показује да сви ти добри људи могу да се обрате Богу,јер Бог апсолутно никоме неће ускратити спасење,ко то спасење искрено жели свим срцем.


а опет ради одговора на питање,прочитај Саборну посланицу светог апостола Јакова,конкретно мислим на 2.главу.Овде свети апостол упозорава да и нама који смо у правој вери,ништа не вреди то,ако немамо дела.Да нас неће вера сама по себи оправдати,него дела,на која она покреће.

И на крају крајева,најбоље ти је да питаш неког старијег искусног свештеника у кога имаш поверења.Свако добро од Господа,праштај и благослови ПРАВОСЛАВЉЕ! 763217


Не може отац Јоил да зна дал ће онај или овај да иде у Пакао. Лепо вам пише у Јеванђељу: "Свакоме ће се судити по делима његовим"......сад вероватно разумете..
Fickov
Fickov
Admin


Назад на врх Go down

ПРАВОСЛАВЉЕ! Empty Re: ПРАВОСЛАВЉЕ!

Порука  Јеленка 24th March 2009, 16:30

Не може отац Јоил да зна дал ће онај или овај да иде у Пакао. Лепо вам пише у Јеванђељу: "Свакоме ће се судити по делима његовим"......сад вероватно разумете..[/quote]


мислим да смо коначно и дошли до одговора.Извињавам се на својој глупости и брбљивости Embarassed
Јеленка
Јеленка


Назад на врх Go down

ПРАВОСЛАВЉЕ! Empty Re: ПРАВОСЛАВЉЕ!

Порука  Србин_православац 24th March 2009, 18:06

Нећемо џабе расправљати да ли је неко у праву и ко, само да кажем да нам Господ зна срца и помисли пре нас и слабости наше, јер се ми пред људима можемо понашати као светци и тако другима деловати али једно је како изгледамо пред људима, а друго је како је СРЦЕ а то само Бог зна и он ће нам по томе и удити....
Србин_православац
Србин_православац
Admin


Назад на врх Go down

ПРАВОСЛАВЉЕ! Empty Re: ПРАВОСЛАВЉЕ!

Порука  Sponsored content


Sponsored content


Назад на врх Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Назад на врх

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете одговорити на теме у овом форуму