АПОСТОЛСКИ ЦЕНТАР 888 ФОРУМ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА

Страна 3 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА - Page 3 Empty Re: ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА

Порука  ppp on 28th November 2009, 00:04

Узгред и Вас на литургији ђакони слове са "Владико" и ако сте свештеник.

ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА - Page 3 749467
ppp
ppp

Назад на врх Go down

Порука  Sveto Pravoslavlje on 28th November 2009, 00:06

kod kojeg Atanasija brate...... :shock: meni rekose za jednog Atanasija koji uvodi novotarije,ne znam mozda sam pogresio,ali po cemu su to Amfilohije,Artemije ili Milutin mudriji od oca Joila....shvatas li ti da ako odes u Svetu Goru,ili bilo gde po Balkanu kod nekog pravoslavnog mudrog starca da ce ti preporuciti opca Joila....molim te raspitaj se malo pa ces se iznenaditi koliko drugih duhovnika i episkopa,djakona,teologa,doktora nauka itd..dolazi kod oca Joila za savet....koliko je on samo jeretika vratio iz jeresi,jos i dok je u Ostrogu bio neces vjerovati.....
Sveto Pravoslavlje
Sveto Pravoslavlje

Назад на врх Go down

Порука  ppp on 28th November 2009, 00:10

Sveto Pravoslavlje ::kod kojeg Atanasija brate...... :shock: meni rekose za jednog Atanasija koji uvodi novotarije,ne znam mozda sam pogresio,ali po cemu su to Amfilohije,Artemije ili Milutin mudriji od oca Joila....shvatas li ti da ako odes u Svetu Goru,ili bilo gde po Balkanu kod nekog pravoslavnog mudrog starca da ce ti preporuciti opca Joila....molim te raspitaj se malo pa ces se iznenaditi koliko drugih duhovnika i episkopa,djakona,teologa,doktora nauka itd..dolazi kod oca Joila za savet....koliko je on samo jeretika vratio iz jeresi,jos i dok je u Ostrogu bio neces vjerovati.....

Знам бре брате ко је и какав је о.Јоил :) ;) .
Не брини се.
Ја не говорим да су Амфилохије,Артемије..Милутниј мудрији од Оца Јоила,само ти кажем да отац Јоил није теолог,нити богослов и нема никаквог знања из богословске науке.
Он јесте преподобан али није богослов,да ли ме разумеш?
И пази се да не превише "идолатизујеш" (ако постоји уопште тај израз) о.Јоила. И он уме да греши.
Сви ти који си набројао долазе код о.Јоила по духовни савет,али не и богословско-теолошки.
ppp
ppp

Назад на врх Go down

Порука  О.Марко on 28th November 2009, 00:15

Има разлике у оба случаја али треба подоста писати,ако бих скратио то не би било то. Да ли је владика Игњатије јеретик или не не би требало о томе,чак и да јесте није намерно. Код њих је више жеља за некаквим доказивањем једни уводе ово једни оно мада ту није ништа јеретичко и неисправно. Грешка је што се на тај начин руши једнобразност Цркве .Каже ми мој парохијанин о Божићу :када се то оче наша црква изделила? Питам како то а он ће: Гледам на РТС мотрополит служи на један начин, на тв војводине владика Иринеј на дрги начин на тв Бања Лука владика Јефрем на трећи и редом. Како сада њему објаснити да је сваки начин исправан он тврди да је у праву митрополит јер он ту Литургију годинама слуша и она је исправна а такође сви остали су за њега јеретици.

О.Марко

Назад на врх Go down

Порука  ppp on 28th November 2009, 00:27

О.Марко ::Има разлике у оба случаја али треба подоста писати,ако бих скратио то не би било то. Да ли је владика Игњатије јеретик или не не би требало о томе,чак и да јесте није намерно. Код њих је више жеља за некаквим доказивањем једни уводе ово једни оно мада ту није ништа јеретичко и неисправно. Грешка је што се на тај начин руши једнобразност Цркве .Каже ми мој парохијанин о Божићу :када се то оче наша црква изделила? Питам како то а он ће: Гледам на РТС мотрополит служи на један начин, на тв војводине владика Иринеј на дрги начин на тв Бања Лука владика Јефрем на трећи и редом. Како сада њему објаснити да је сваки начин исправан он тврди да је у праву митрополит јер он ту Литургију годинама слуша и она је исправна а такође сви остали су за њега јеретици.

Све је то доста комликовано,и разумем колико је тежак тај ваш свештенички крст.
Свака част Вама свештеницима. Мени ће свештеник бити свети човек ма колико он грехова имао.
То је најузвишенија служба на кугли земаљској,свештеник је сам сарадник Божији.
Ја сматрам,можда нисам у праву,не знам,да би требало у свим храмовима дуж СПЦ-а да се служи једна те иста литургија,без икаквих разлога.
Волео бих када би архијерески сабор,сада после устоличења новог Патриајрха,донесе неку одлуку и да јасно и гласно каже шта и како треба да буде,како да се служи,да ли да је сваком дозвољено да служи како је пре служио,или да мора да се тако и тако служи (мада такву је одлуку већ донео и свако је тумачи како му се "ћефне").Само због тог дела народа који се буни и смућује.
Сада треба да буде то много јасније и кристалније.
Надам се бар малом процвату на духоном плану у земљи Србији.
ppp
ppp

Назад на врх Go down

Порука  Sveto Pravoslavlje on 28th November 2009, 00:42

e ponovo gresis,koliko imas godina.......proslo je moj brate vreme pravih bogoslova,e nema vise bogoslova kao sto su sveti Jovan Zlatousti,ili sveti Jovan bogoslov,Grigorije bogoslov,ili Simeon Novi bogoslov...eee tada su bili u ta vremena bogoslovi a cudo da ni jedan danasnji bogoslov ne nadmasi ni jedno djelo njihovo,a to je zato sto sigurno nemaju Duha Svetoga sa sobom,jer ocigledno da su ga ovi sto sam ih nabrojao imali....zaboravljas brate da je zadnje vreme doslo,nije ovo vise vreme kad mozes da ides od bogoslova do bogoslova pa da slusas njihovo teolosko i bogoslovsko znanje,mozes ti brate to okaciti macku o rep,vidis li da je doslo vreme da te samo neki pravi duhovnik moze pouciti i dati ti odgovore,jer ti maris za svoju dusu,dzaba tebi danas hiljadu teologa ako nemas nekog duhovnog vodju da te pouci da dusu spasis,a ko ce te pouciti bolje sta ti je za dusu korisno,duhovnik koji se potpuno predao Bogu i Duh Sveti je izlio blagodat i mudrost na njega,ili teolog.....
Sveto Pravoslavlje
Sveto Pravoslavlje

Назад на врх Go down

Порука  ppp on 28th November 2009, 00:46

Sveto Pravoslavlje ::e ponovo gresis,koliko imas godina.......proslo je moj brate vreme pravih bogoslova,e nema vise bogoslova kao sto su sveti Jovan Zlatousti,ili sveti Jovan bogoslov,Grigorije bogoslov,ili Simeon Novi bogoslov...eee tada su bili u ta vremena bogoslovi a cudo da ni jedan danasnji bogoslov ne nadmasi ni jedno djelo njihovo,a to je zato sto sigurno nemaju Duha Svetoga sa sobom,jer ocigledno da su ga ovi sto sam ih nabrojao imali....zaboravljas brate da je zadnje vreme doslo,nije ovo vise vreme kad mozes da ides od bogoslova do bogoslova pa da slusas njihovo teolosko i bogoslovsko znanje,mozes ti brate to okaciti macku o rep,vidis li da je doslo vreme da te samo neki pravi duhovnik moze pouciti i dati ti odgovore,jer ti maris za svoju dusu,dzaba tebi danas hiljadu teologa ako nemas nekog duhovnog vodju da te pouci da dusu spasis,a ko ce te pouciti bolje sta ti je za dusu korisno,duhovnik koji se potpuno predao Bogu i Duh Sveti je izlio blagodat i mudrost na njega,ili teolog.....

Брате мешаш бабе и жабе.. но небитно.
ppp
ppp

Назад на врх Go down

Порука  ppp on 28th November 2009, 00:48

..Зато и прва моја мисао данас,овог свечаног момента када из руку Ваше Светости примих овај жезал као символ архијерејске службе Богу и Цркви Божијој,нека се уздигне до престола Његовога и прва моја реч нека буде: Господе,слава Ти!
Господе,помози! Господе благослови! Слава Ти! - јер слава само Теби припада,само Твоме величанству,Твојој мудрости,Твојој правди; но изнад свега Твојој бесконачној доброти,Оче наш! Због ње се уздамо и у Твоју помоћ без које ни почети ништа добро не знамо и не можемо; и у Твој благослов,без кога сав наш труд и рад неће бити ништа друго до ,,до зидање на песку,које ће се срушити чим падне прва киша,надоћу реке и дуну ветрови " (Мт 7,27)
...Знао сам и пре како је узвишена тајна свештенства и како треба да буде узвишен свештеник да би био достојан. Њоме се он уздиже на висину сарадника Божијег ,,на Божијој њиви,Божијој грађевини" (1. Кор 3,9). Кроз њу верни добијају благодатне дарове задобијене Господом Исусом Христом и предане Цркви Његовој,БЕЗ КОЈИХ НЕМА СПАСЕЊА. Некртшен човек не можи ући у Царство Небеско (Јн 3,5),нити може имати вечног живота ко се НЕ ПРИЧЕШЋУЈЕ (Јн 6,54),нити ико може бити разрешен од греха без тајне исповести (Мт 18,18)а то све,по речима светог Јована Златоуста,бива рукама свештеничким,онда заиста,како даље вели исти свети отац,оно ,,што свештеник чини доле то Бог горе утврђује и одлуку слугу својих потврђује Господар"...

Патријарх Павле

Прва архијерејска беседа,изговорена у Саборној цркви
у Београду,22. октобра 1957 године

ПОМОЗИ БОЖЕ ЈАДНИМ СРБИМА - Page 3 71_01
ppp
ppp

Назад на врх Go down

Порука  Sveto Pravoslavlje on 28th November 2009, 00:56

moj brate covek nekad pomisli da si jeretik zbog takvih postova,niti su duhovnici babe niti su teolozi zabe,svi su oni sluge Bozije ali razlika je sto duhovnik tebi moze dusu spasiti svojim savetom,a teolog isto sluzi Bogu ali on ti ne moze dati podjednako mudar savet kao duhovnici...mislim na danasnje teologe,a reci mi jeli otac Tadej bio teolog,a svi su isli kod njega,jeli starac Gavrilo bio teolog,a svi dolazise kod njega,starac Pajsije i mnogi drugi.....a svi su oni jednaki pred Gospodom,pred Bogom smo svi jednaki nema ni babe ni zabe eto toliko......
Sveto Pravoslavlje
Sveto Pravoslavlje

Назад на врх Go down

Порука  ppp on 28th November 2009, 01:01

moj brate covek nekad pomisli da si jeretik zbog takvih postova,niti su duhovnici babe niti su teolozi zabe

"Једном смо упитали старца Пајсија (Светогорца):

- Ви нам, оче, непрестано говорите да позитивно мислимо. Желели бисмо да нас посаветујете како да се суочимо са следећим проблемом. Често нам долазе људи и кажу да неки свештеници узимају много новца за вршење Светих Тајни, кажу да пуше и седе у кафанама, па чак кажу и то да су неки свештеници уплетени у неморалне радње, уопштено, жестоко их оптужују и износе доказе да би то оправдали. Шта да одговоримо људима који оптужују свештенство?

Старац је почео да нам прича:

- Из искуства знам да су људи подељени у две категорије. Трећа категорија не постоји; људи припадају или једној или другој. Први подсећају на муву. Главна особина муве је да њу привлачи нечистоћа. Када се, на пример, мува нађе у башти пуној цвећа прекрасног мириса, она га неће ни приметити и зауставиће се на некој нечистоћи коју нађе на земљи. Почеће да кружи унаоколо и осетиће се сасвим лагодно у смраду. Ако би мува могла да говори, а ви затражили да вам у башти покаже ружу, одговорила би: “Ја уопште не знам како ружа изгледа. Знам само где да нађем ђубре, тоалете и блато.” Постоје људи који подсећају на муву. Људи који припадају овој категорији навикли су да мисле негативно и у животу увек траже лоше стране, ниподаштавајући и одбијајући присуство добра.”

Друга категорија су они што подсећају на пчелу, чија је главна особина да увек трага за нечим слатким и пријатним да би на њега слетела. Када би се пчела нашла у соби препуној нечистоће, са комадићем бомбоне у углу, она би занемарила сву ону нечистоћу и слетела на бомбону. Када бисте од пчеле затражили да вам покаже где се налази баштенско ђубре, одговорила би: “Не знам. Могу ти рећи само где да нађеш цвеће, сласт, мед и шећер.” Она зна само за добре ствари у животу, док су јој оне рђаве непознате. То је друга категорија људи која има позитивне мисли и види само добру страну ствари. Они се увек труде да прикрију зло како би заштитили ближње; напротив, људи прве категорије се труде да изложе зло и да га изнесу на површину.

Када неко дође код мене и почне да оптужује друге људе, доведе ме у тешку ситуацију и ја му наведем овај пример. Тада му кажем да одлучи којој категорији жели да припада, како би могао да нађе људе исте врсте и да се са њима дружи.”

Имајмо добре помисли!
ppp
ppp

Назад на врх Go down

Порука  Sveto Pravoslavlje on 28th November 2009, 01:08

u pravu si onda,nema veze neka nas pokatolice,sta ima veze,neka nam uvedu novotarije,i neka nasi episkopi slobodno sluze sa papom i muftijom a mi da nebi spadali u ovu prvu grupu ljudi mi cemo misliti pozitivno.....
Sveto Pravoslavlje
Sveto Pravoslavlje

Назад на врх Go down

Порука  ppp on 28th November 2009, 01:11

Sveto Pravoslavlje ::moj brate covek nekad pomisli da si jeretik zbog takvih postova,niti su duhovnici babe niti su teolozi zabe,svi su oni sluge Bozije ali razlika je sto duhovnik tebi moze dusu spasiti svojim savetom,a teolog isto sluzi Bogu ali on ti ne moze dati podjednako mudar savet kao duhovnici...mislim na danasnje teologe,a reci mi jeli otac Tadej bio teolog,a svi su isli kod njega,jeli starac Gavrilo bio teolog,a svi dolazise kod njega,starac Pajsije i mnogi drugi.....a svi su oni jednaki pred Gospodom,pred Bogom smo svi jednaki nema ni babe ni zabe eto toliko......

Брате,не мораш ме учити шта је духовник и колико је он потребан човеку.
Почињеш да пишеш мале бесмислице,мада не замерам ти,сви ми пишемо оно што сматрамо да треба,сваком нам је дата слободна воља и нико баш нам је не може одузети.
Поменути блаженопочивши светитељи нису били теолози - већ духовници који су поучавали духовном животу народ свој. Нико од поменутих се није петљао у теологију нити је давао било какве теолошке савете. Док је на пример свети Патријарх Павле био и духовник и богослов,тако и Авва Јустин и свети Николај Жички и многи,многи други. То је мешање баба и жаба код тебе.
А што сте тиче тога да смо једнаки пред Господом,то веома грешиш.
ppp
ppp

Назад на врх Go down

Порука  ppp on 28th November 2009, 01:12

Sveto Pravoslavlje ::u pravu si onda,nema veze neka nas pokatolice,sta ima veze,neka nam uvedu novotarije,i neka nasi episkopi slobodno sluze sa papom i muftijom a mi da nebi spadali u ovu prvu grupu ljudi mi cemo misliti pozitivno.....

брате мој,не сањари..молим те.
ppp
ppp

Назад на врх Go down

Порука  Sveto Pravoslavlje on 28th November 2009, 01:22

ja ne sanjarim,ovaj post o starcu Pajsiju nosi pouku,da mislimo pozitivno da nebi bili kao ona prva grupa ljudi,pisem besmislice reci mi koje brate pa da ih razmotrimo,a za kraj ovakvu zabludu sto si napisao da nismo svi mi isti pred Gospodom hocu da mi obazezno napises zbog cega tako mislis i ako je moguce da se i drugi clanovi ukljuce u ovu temu jer sad vec pocinjes da pricas kao jeretik.....
Sveto Pravoslavlje
Sveto Pravoslavlje

Назад на врх Go down

Порука  ppp on 28th November 2009, 01:36

Sveto Pravoslavlje ::ja ne sanjarim,ovaj post o starcu Pajsiju nosi pouku,da mislimo pozitivno da nebi bili kao ona prva grupa ljudi,pisem besmislice reci mi koje brate pa da ih razmotrimo,a za kraj ovakvu zabludu sto si napisao da nismo svi mi isti pred Gospodom hocu da mi obazezno napises zbog cega tako mislis i ako je moguce da se i drugi clanovi ukljuce u ovu temu jer sad vec pocinjes da pricas kao jeretik.....

Брате,оптужбе да је неко јеретик су врло тешке оптужбе,ајде да си ме оптужио да пишем јереси,али да пишем као јеретик,то је већ нешто друго.

Да се осврнем на ово да смо сви исти пред Господом - то је крајње дискутабилно и широко питање.
Ми јесмо сви пред Богом ИСТО ПРИЗВАНИ,али нисмо сви једнаки нити ће мо бити.
Код Господа постоји јасна Хијерајхија. Кренимо од анђела,преко небеске до земаљске Цркве.
Ономе који зна више,више ће се и тражити,ономе који зна мање - мање ће се и тражити.
Свештеник ће више одговарати пред Господом него обичан мирјанин.Тако и мирјанин који је добио од Бога више - више ће му се тражити.
Када Христос други пут дође у свој својој слави и сили,сви људи ће васкрснути у преображеним духовним телима и свима ће телеса сијати по заслуженој слави и сили.
Што човек буде грешнији то ће му тело бити тамније и слава мања,самим тим ће бити мање уздигнут од земље.Тада ће тек сви светитељи и апостоли Божији добити своју заслужену плату и засијаће у правој и истинској слави и величанству коју ће задобити од Бога.
Неки мање,неки више.Бог је милостив,али и праведан.
Ако смо сви ми једнаки,реци ми јел смо ја или ти једнаки са пресветом Богородицом?

Последњи изменио Petar Duhovno Blago дана 28th November 2009, 01:40. измењено укупно 1 пута
ppp
ppp

Назад на врх Go down

Порука  ppp on 28th November 2009, 01:39

Мислим да ово није лош текст :

http://www.istocnik.com/articles/72/bogosl2.html
ppp
ppp

Назад на врх Go down

Порука  Sveto Pravoslavlje on 28th November 2009, 01:55

moj brate ovo je bruka....kao prvo to sto si opisao nema veze ni sa cim ne uvredi se ali tako je to....zasto da ja tebi nebi iznosio milijardu cinjenica reci cu najjednostavnije.....prvo preko Hrista smo svi deca Bozija i SAM HRISTOS NAZIVA APOSTOLE BRACOM,da smo svi isti pred Gospodom jasno ces ako procitas dela svetih otaca videti,shvatiti,zakljuciti kako god....Onome koji zna vise svi mi mozemo da znamo vise,znaci svaki covek koji ode da zivi podviznickim zivotom moze postati svetitelj,kazao si po zasluzenoj slavi i sili,znaci ovo ti je ocigledno da je ovo stvar naseg izbora a ne nejednakosti pred Bogom,Hristos nije stradao za tebe vise a za mene manje,ili za Konstantina manje a za mene vise,nego za sve jednako,kad zemaljski otac koji je gresan svoju djecu ne odvaja nego ih jednako voli kako ce onda NAS OTAC NEBESKI KOJI JE SAVRSEN NAS ODVAJATI,nekoga voleti vise,a nekoga manje.....onda zar nasa vera ne uci da smo svi jednaki...PATRIJARH PRVI MEDJU JEDNAKIMA,PATRIJARH CARIGRADSKI PRVI MEDJU JEDNAKIMA,ZNACI GOSPOD NAS JEDNAKO VOLI I JEDINA RAZLIKA MEDJU Nama je uzrok naseg izbora,tj sto vise podviga na sebe prihvatis veca je slava i tvoje blazenstvo..........
Sveto Pravoslavlje
Sveto Pravoslavlje

Назад на врх Go down

Порука  Sveto Pravoslavlje on 28th November 2009, 02:08

a brate ovaj link pa sta ti on govori,Bog ne gleda ko je ko,to ti znaci da Bog ne odvaja Borisa Tadica ili tebe u Bozijim ocima ste isti kao i svaki covek,hoce li Bog kad dodje strasni sud reci Borise ti si bio predsednik a Petar obican gradjanin ti ces u carstvo nebesko,onda ovo o Jevrejima je ocito ako si makar zavirio u Bibliju video bi da su jevreji mislili da su izabran narod a ostali da su nizi od njih pa im je Bog lepo pokazao kako nisu oni veci i bolji narod jer PRED BOGOM I U BOZJIM OCIMA SU SVI JEDNAKI,jedina razlika medju nama u Bozjim ocima su nasa djela,znaci sto vise dobrih djela ucinis,i vise muke pretrpis veca ti je plata na nebesima.....i jeli jevandjelje dato svim narodima ili pojedinima posto nisu svi jednaki....
Sveto Pravoslavlje
Sveto Pravoslavlje

Назад на врх Go down

Порука  ppp on 28th November 2009, 02:17

Sveto Pravoslavlje ::moj brate ovo je bruka....kao prvo to sto si opisao nema veze ni sa cim ne uvredi se ali tako je to....zasto da ja tebi nebi iznosio milijardu cinjenica reci cu najjednostavnije.....prvo preko Hrista smo svi deca Bozija i SAM HRISTOS NAZIVA APOSTOLE BRACOM,da smo svi isti pred Gospodom jasno ces ako procitas dela svetih otaca videti,shvatiti,zakljuciti kako god....Onome koji zna vise svi mi mozemo da znamo vise,znaci svaki covek koji ode da zivi podviznickim zivotom moze postati svetitelj,kazao si po zasluzenoj slavi i sili,znaci ovo ti je ocigledno da je ovo stvar naseg izbora a ne nejednakosti pred bogom,Hristos nije stradao za tebe vise a za mene manje,ili za Konstantina manje a za mene vise,nego za sve jednako,kad zemaljski otac koji je gresan svoju djecu ne odvaja nego ih jednako voli kako ce onda NAS OTAC NEBESKI KOJI JE SAVRSEN NAS ODVAJATI,nekoga voleti vise,a nekoga manje.....onda zar nasa vera ne uci da smo svi jednaki...PATRIJARH PRVI MEDJU JEDNAKIMA,PATRIJARH CARIGRADSKI PRVI MEDJU JEDNAKIMA,ZNACI GOSPOD NAS JEDNAKO VOLI I JEDINA RAZLIKA MEDJU Nama je uzrok naseg izbora,tj sto vise podviga na sebe prihvatis veca je slava i tvoje blazenstvo..........

Ти причаш о једној ствари,ја о другој....
Лепо си написао,само мало збрда-здола ,али све у свему тачно.
Ми смо сви једнако ПРИЗВАНИ ПРЕД ГОСПОДОМ. Све од наше воље и одговарању на тај позив зависи..

Сви смо пред Богом једнако призвани и све нас Бог једнако позива да будемо деца Његова.
То постижемо једино преко Христа,преко Христа постајемо деца Бога Оца - Духом Светим.
Причешћујући се Телом и Крвљу Господњом постајемо Делови Христа Сина Божијег и Бог Отац нас тад "дијагностикује" као децу своју.
Значи свима нам је приступ једнако омогућен,свима нам Господ ЈЕДНАКО И БЕЗМАЛО ДАЈЕ ПРИСТУП ДА ПОСТАНЕМО ЊЕГОВА ДЕЦА И СВИ СМО СЛОБОДНИ ДА ВОЉОМ СВОЈОМ ТО ПРИХВАТИМО.
На нама је само да ли ће мо одговорити на тај позив.Христос је умро на Крсту за све нас подједнако.
Све нас искупио и призвао Цркви својој подједнако.
Ми учешћем у тој Цркви сами себи градимо "славу" и "част" и светост - јер смо сви једнако позвани да будемо свети како је Отац наш Свет.
Сви смо позвани да будемо богови по благодати и сви једнако позвани да се одазовемо на призив.
Постоји само разлика у испуњавању тог призива,свако достигне различити степен и по томе нисмо једнаки.
Свако одговара пред Богом на одређен начин - јер да смо на тај начин сви једнаки и исти - сви би једнако и истом мером одговарали.
ppp
ppp

Назад на врх Go down

Порука  Sveto Pravoslavlje on 28th November 2009, 02:26

e sad smo se vec razumeli :P ali zapamti Gospod nas sve podjednako voli,da nije tako kako bi onda sudio kad je tebi vise naklonjen nego meni,znaci upravo zbog toga sto nas podjednako voli,postuje i uvazava jedini nacin da nas razlikuje je nasa dela,misli postupci i sve to.....preporucio bi ti da procitas knjigu enohovu,premudrosti solomonove iz njih mozes da naucis mnogo,jezdrina 2 i 3 to su sjajne knjige....
Sveto Pravoslavlje
Sveto Pravoslavlje

Назад на врх Go down

Порука  Sveto Pravoslavlje on 28th November 2009, 14:39

На генералној скупштини конференције европских "цркава" Еп. захумско-херцеговачки Григорије изабран је у главни одбор ове конференције као представник Српске Православне Цркве.

На линку испод је комплетан дневник радио-телевизије Републике Српске. Премотајте на 21. минут (21:00) и погледајте извјештај са ове конференције до краја. У њему наш "познати" Shocked теолог(ица) г-ђа или г-ђица Јулија Видовић "објашњава" зашто је важно да СПЦ буде у оваквој једној јеретичкој организацији. Лично мислим да вернима износе лажна оправдања за своје грехове пред Господом и смућују их. Нека им је Бог на помоћи због овога што раде.

Линк са РТРС: www.rtrs.tv/av/player.php?id=2298&x=1
Sveto Pravoslavlje
Sveto Pravoslavlje

Назад на врх Go down

Порука  Sveto Pravoslavlje on 28th November 2009, 14:42

Скоро одмах након посете архиеп. Илариона у Риму је био прослављен надбискуп Сигмунд Фелински, који је познат као један од најжешћих бораца против Православне Вере. Он је, може се рећи, специјалиста за обраћање православне деце у римокатоличку веру.Познати петербуршки друштвени делатник говорио о личности надбискупа Сигмунда Фелинског и његовој погубној улози у историји Русије

У недељу 1. октобра, папа римски Бенедикт је прибројао лику римокатоличких светих надбискупа Сигмунда Фелинског. Та канонизација православним људима може да буде примљена само са сажаљењем и недоумицом, јер је на последњем сусрету председника Одељења за спољашње црквене односе Московске патријаршије, архиепископа Илариона са римским папом много говорило о враћању традиционалном хришћанству, о томе, да традиционални хришћани морају да се уједине против либерализма и безбожности, који су преплавили Европу.

Али чим је архиеп. Иларион напустио Рим, папа римски је заузео традиционалну римокатоличку пропаганду. Скоро одмах након посете архиеп. Илариона у Риму је био прослављен надбискуп Сигмунд Фелински, који је познат као један од најжешћих бораца против Православне Вере. Он је, може се рећи, специјалиста за обраћање православне деце у римокатоличку веру. Са тим циљем он је отварао дечија сиротишта за децу у Русији, у Аустроугарској, и православним енклавама. Управо кроз децу он се занимао прозелитизмом ка Русији.

Надбискуп Сигмунд се родио у породици пољских револуционара. Његова мајка је била послана у Сибир за своју револуционарну делатност. Он се од детињства васпитавао у себи мржњу према Православљу и Руској империји. Када је 1862. године, по препоруци Александра Другог постао надбискуп варшавски, одмах је показао своју унутрашњу грабљиву природу, тренутно је прекинуо све пријатељске односе са Царем, стао на страну папе и постао један од главних провокатора пољског устанка у 1863. години. Римкатоличка Француска га је користила његову мржњу према Русији у својим интригама. Наполеон Трећи је у њему увидео свог савезника. Император Александар Други је био принуђен да лиши надбискупа Сигмунда варшавске катедре због учешћа у пољском устанку и његове повезаности са Француском. Цар му је предложио да оде ван граница, јер он не може управљати варшавском катедром на добро Руске империје и пољског народа, али је тадашњи папа Пије Девети посебно издао енциклику, која није разрешавала надбискупу Сигмунду да самовољно остави катедру. Као резултат, поданик Руске империје Сигмунд Фелински био је дужан да послуша папу и пренебрегне законима Руске империје, нарушивши послушност Цару.

Видећи симпатије садашњег папе према Пију IX ми, православни хришћани, знајући за однос последњег према Русији и Православљу, треба да се замислимо шта Бенедикт XVI подразумева под повратком традиционалном хришћанству. Ако је архиеп. Иларион говорећи о традиционалном хришћанству, имао у виду, без сумње, нашу Православну веру, онда папа, наравно, има у виду повратак најснажнијим облицима опструкције Православне Вере, што се догодило у 19 веку, за време Пија XVI.

Руски ТВ канали, говорећи о канонизацији Сигмунда Фелинског, ставили су га у исти ред са таквим Православним Светитељима као што су Јован Кронштатски и Блажена Ксенија! То је снажно сведочанство колико је наше савремено друштво слепо и млако у односу према скривеној и јавној експанзији римокатолицизма на Русију. У већини нико не види опасност коју представља нова експанзија римокатолицизма на Русију. А међутим, још је 80-их година о тој претњи говорио Свјатејши патријарх Пимен, који је прозревајући да ће бољшевизам у Русији пасти, упозоравао да је Руска Православна Црква веома ослабљена, и да ће користећи се њеном слабошћу, римокатолици поново покушати да захвате и поробе нашу Цркву. Морамо да бдимо и да памтимо речи Патријарха Пимена да се са „**католицима можемо сусретати само да би заједно попили чај“. Бенедикт XVI је својим изазовним прослављањем борца против Православља и Русије, Сигмунда Фелинског показао да се римокатолицизам није променио. Зато ми, православни хришћани не треба да падамо у екстазу што ће римокатолици да постану православни; у стварности они ни не мисле да постану православни, они супротно, прослављају оне, који су се борили са Православном вером, они канонизују специјалисте за одвлачење православне омладине у крило римокатолицизма.

Ми, православни хришћани, треба да следимо предањски традиционални пут, исписан од стране Светог благоверног кнеза Александра Невског и његовог духовног оца, митрополита кијевског Кирила. Сећамо се, усиљени напори папске дипломатије да у папизам обрати Светог кнеза, заштитника Отаџбине, народног хероја Русије, Александра Невског, пропао је. Историја је до нас донела одговор благоверног кнеза делегатима папе Инокентија IV: „Чујте посланици папини и преокајани прелесници! Од Адама до потопа, и од потопа до поделе језика, и од поделе језика до Авраама, и од Авраама до проласка Израиљевог кроз Црвено море, и од почетка царства Соломоновог до Августа цара, и од почетка Августа ди Рођења Христовог, и до Страдања и Васкрсења Његовог, и од Васкрсења Његово и одласка на небеса у до царства Великог Константина и до Првог Сабора и до Седмог Сабора: све ово сматрамо за добро, а од вас учења не примамо!“

Ово завештање Светог благоверног кнеза Александра Невског ми морамо увек да памтимо.

Пренето са Двери
Sveto Pravoslavlje
Sveto Pravoslavlje

Назад на врх Go down

Порука  Sveto Pravoslavlje on 28th November 2009, 14:52

Другу вјеру осим оне коју су предали 318 Светих Отаца не познајем. Ко мисли другачије него сто она учи, сам је себе анатемисао." (Св. Варсануфије)

45. Правило Св. Апостола- Епископ, или презвитер, или ђакон, који се са јеретицима само и молио буде, нека се одлучи; ако им пак допусти, као клирицима, да што раде, нека се свргне.

33. Правило Лаодикијског Сабора - С јеретицима или расколницима не сме се заједно молити.

38. Правило Лаодикијског Сабора- Не сме се празновати заједно са незнабошцима, нити општити у њиховом безбожју.

6. Правило Лаодикијског Сабора- Не може се допуштати јеретицима, који остају упорни у јереси да улазе у Дом Божји.

VII Васељенски Сабор, 1. правилo:
"Са сладошћу примамо божанска правила и свецело и непоколебиво држимо одредбе ових правила изложених од свехвалних Апостола, светих труба Духа, и од свих шест Васељенских Сабора, и од оних који су се помесно сакупљали ради издавања таквих заповести, и најзад, од светих Отаца наших. Јер сви они, једним и истим Духом просвећени, узаконише оно што је корисно. И кога они предају анатеми, и ми анатемишемо, и кога (предају) свргнућу, и ми га свргавамо, и кога одлучењу, и ми га одлучујемо”.

''Не сме се никаквим начином бити потчињен епископима који одступише или који одступају од православља.'' - 3. Канон 3.Васељенског Сабора.

"Другу вјеру осим оне коју су предали 318 Светих Отаца не познајем. Ко мисли другачије него сто она учи, сам је себе анатемисао." (Св. Варсануфије
Sveto Pravoslavlje
Sveto Pravoslavlje

Назад на врх Go down

Порука  Њикалај on 28th November 2009, 15:26

Sveto Pravoslavlje ::moj brate ovo je bruka....kao prvo to sto si opisao nema veze ni sa cim ne uvredi se ali tako je to....zasto da ja tebi nebi iznosio milijardu cinjenica reci cu najjednostavnije.....prvo preko Hrista smo svi deca Bozija i SAM HRISTOS NAZIVA APOSTOLE BRACOM,da smo svi isti pred Gospodom jasno ces ako procitas dela svetih otaca videti,shvatiti,zakljuciti kako god....Onome koji zna vise svi mi mozemo da znamo vise,znaci svaki covek koji ode da zivi podviznickim zivotom moze postati svetitelj,kazao si po zasluzenoj slavi i sili,znaci ovo ti je ocigledno da je ovo stvar naseg izbora a ne nejednakosti pred bogom,Hristos nije stradao za tebe vise a za mene manje,ili za Konstantina manje a za mene vise,nego za sve jednako,kad zemaljski otac koji je gresan svoju djecu ne odvaja nego ih jednako voli kako ce onda NAS OTAC NEBESKI KOJI JE SAVRSEN NAS ODVAJATI,nekoga voleti vise,a nekoga manje.....onda zar nasa vera ne uci da smo svi jednaki...PATRIJARH PRVI MEDJU JEDNAKIMA,PATRIJARH CARIGRADSKI PRVI MEDJU JEDNAKIMA,ZNACI GOSPOD NAS JEDNAKO VOLI I JEDINA RAZLIKA MEDJU Nama je uzrok naseg izbora,tj sto vise podviga na sebe prihvatis veca je slava i tvoje blazenstvo..........

Mислим да би јеванђељска прича о заблуднелом сину који се враћа своме оцу овде помогла. Тим пре, с обзиром да ју је Господ испричао.

Ми, људи, готово увек волимо условно јер смо тако научени. То учење нам креће од родитеља који нас тако условљавају па се такво неговање љубави допуњује кроз даљи живот. Ми нисмо ни свесни колико нас Господ воли јер смо ограничени духом и осећањима. Ова прича итекако о томе говори, али ко сам ја ту да расуђујем.
Хијерархија сигурно постоји, али не и онаква каквом је ми овде доживљавамо. Свака визија страшног суда је такође индивидуална и лична, ако се присетимо оне се разликују од човека до човека (ни у чему битном али има нијанси), па и ако почнемо да говоримо о Царству Божјем, сетимо се са чиме га је Господ све упоређивао.
Свештенство, црква као институција је такву слику знатно кориговала у прошлости јер би се људи итекако губили, као што и ми овде сада расправљамо о томе ко је већи, а ко мањи пред Господом, као да било ко од нас може то стварно да зна. Јако тешким речима се допуњујете и расправљате о темама које су јако комплексне, а притом и јако једноставне. Покажимо колико смо спремни да прихватимо ближњег свог и да га волимо као сами себе. Можда се и ту крије једна визија Царства Божијег?! Сви свети људи су на крају били помирени сам светом - не у смислу да су радили оно што свет ради већ престали да га изобличавају и осуђују. Можда нам је свима ово и спас. Да престанемо да осуђујемо и да се помиримо, а да притом знамо ко смо и шта радимо. Ту могу да се позовем и на ону песму ,,Ако" која нам показује како је невероватно тешко бити умерен.
Зато људови, више делајмо мање причајмо. Ионако мудрост долази са годинама. ,О)
Њикалај
Њикалај

Назад на врх Go down

Порука  Sveto Pravoslavlje on 28th November 2009, 16:13

МИТРОПОЛИТ АМФИЛОХИЈЕ СЛУЖИО У МАНАСТИРУ ДАЈБАБЕ

ЦЕТИЊЕ, 27. октобар 2008.г. - Његово Високопреосвештенство Архиепископ Цетињски Митрополит Црногорско-приморски Господин Амфилохије служио је данас са свештенством Свету Службу Божију у Манастиру Дајбабе код Подгорице.

Подсјећајући на овоземаљско житије Свете Параскеве, у народу познатије као Света Петка, Владика је говорио и о њеном небеском животу. «Она је својим Светим моштима освештала многе народе, почевши од православног бугарског народа. Њене мошти су стигле и до Цариграда, новога Рима, а одатле су те Свете мошти у тешким и тегобним временима страдања нашег српског народа доспјеле и до нашег престоног Београда», рекао је он.

«И тамо гдје су оне почивале дуже времена, код цркве Ружице на Калемегдану, данас су се сабрале хиљаде и хиљаде православних вјерника да цјеливају мјесто гдје су њене Свете мошти почивале и да на том мјесту и они приме од Господа дарове Духа Светога», подсјетио је Владика Амфилохије.

Током Свете Службе Митрополит је миропомазао новокрштене слуге Божје Емилију, Ђованија и Марију, да би Ђовани и Марија који су рођени Италијани, након примања вјере отаца Цркве Божије примили и вијенце вјенчања славом и чашћу Божанске истине.
Sveto Pravoslavlje
Sveto Pravoslavlje

Назад на врх Go down

Порука  Sponsored content

Sponsored content

Назад на врх Go down

Страна 3 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Назад на врх