ПРАВОСЛАВЉЕ!

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

ПРАВОСЛАВЉЕ! - Page 3 Empty Re: ПРАВОСЛАВЉЕ!

Порука  TruthSeeker on 3rd June 2009, 01:49

Petar Duhovno Blago ::
TruthSeeker ::Јако добра књига...
Ово је из књиге Старац Клеопа - О страшном суду и вечном спасењу...

Да - свака част - :cheers:
Да ти искрено кажем Петре, јако ме радује када видим да још неко чита Старца Клеопу, Јована Лествичника, Никодима Агиорита и наравно Светог Владику Николаја Велимировића чија сам скоро сва дела прочитао, а он је уједно био и први кога сам читао пре скоро 10 година....
TruthSeeker
TruthSeeker

Назад на врх Go down

ПРАВОСЛАВЉЕ! - Page 3 Empty порука

Порука  СнагаСамсонова on 3rd June 2009, 15:43

све су то добре књиге....
СнагаСамсонова
СнагаСамсонова

Назад на врх Go down

Порука  Христов ратник on 31st July 2009, 11:32

Хтео сам да питам нешто...
Јел имате неки текст о томе како су настале црна, жута и црвена раса људи?
Прочитао сам негде да су африканци настали од Нојевог сина Хама...

А за но о чему сте расправљали имам неке податке...

Наиме, већина Православаца каже да ћемо се само ми спасти, јер коме Црква није мајка, Бог му не може бити Отац...

Ал Богу је све могуће...Колико је свакоме на свету дано, толико ће му се и тражити
Исто сам читао неку књигу у којој се описује изглед Страшног Суда према виђењу неког Светитеља (заборавио сам којег Laughing ), и ту пише да ће многи неправославни који нису могли доћи до познања Истине од родитеља (тако пише), а били су добри људи, бити спашени милошћу Божијом...

Јер свако може да разликује Добро и зло, иако не сазна Истину...
Христов ратник
Христов ратник

Назад на врх Go down

Порука  СнагаСамсонова on 31st July 2009, 11:49

погледај преподобног Григорија - Виђење страшног суда (или тако нешто, заборавио сам)
СнагаСамсонова
СнагаСамсонова

Назад на врх Go down

Порука  Брат у Христу on 31st July 2009, 13:40

Цвеле-93' ::Хтео сам да питам нешто...

http://www.cps.org.rs/Cks8/cks8.html
Брат у Христу
Брат у Христу

Назад на врх Go down

Порука  Христов ратник on 31st July 2009, 14:05

Брат у Христу ::

Хвала ти, брате...

Имам још једно питање (глупо)...

Кад је био Потоп, како су преживеле морске животиње, пошто немогуће да су била у барци без воде, а да су остала изван барке изгинула би (или не би).

У Библији пише:

"Тада изгибе сваки створ што гмиже на земљи, птице и стока, и звери и све што гмиже по земљи, и сви људи.Све што имаше душу живу у носу, све што беше на копну, помре.И истреби се свако тело живо на земљи, и људи и стока што год гмиже и птице небеске, све се истреби са земље." (Овде се нигде не помињу морске животиње)

А после тога иде реченица: "Само Ноје оста и што с њим беше у лађи."

Јел уме ово неко да објасни, глуп сам... Laughing
Христов ратник
Христов ратник

Назад на врх Go down

Порука  Брат у Христу on 31st July 2009, 15:21

Цвеле-93' ::
Брат у Христу ::

Хвала ти, брате...

Имам још једно питање (глупо)...

Кад је био Потоп, како су преживеле морске животиње, пошто немогуће да су била у барци без воде, а да су остала изван барке изгинула би (или не би).

У Библији пише:

"Тада изгибе сваки створ што гмиже на земљи, птице и стока, и звери и све што гмиже по земљи, и сви људи.Све што имаше душу живу у носу, све што беше на копну, помре.И истреби се свако тело живо на земљи, и људи и стока што год гмиже и птице небеске, све се истреби са земље." (Овде се нигде не помињу морске животиње)

А после тога иде реченица: "Само Ноје оста и што с њим беше у лађи."

Јел уме ово неко да објасни, глуп сам... Laughing

Ово питање и мене мучи. Читао сам доста на ту тему са креационистичког погледа, али јединственог објашњења нема.

Ми верујемо да су и диносауруси живели пре потопа. У књизи постања се помиње да је највећи створ кога је Бог створио Левијатан, чији опис одговара највећим диносаурусима хербиворима. Највећи диносаурус је Amphicoelias fragillimus, дужине 50-60 м. Неки други су били тешки преко 150 т. Скоро све светске културе помињу змајеве, але, итд. и опис ових немани одговара изгледу диносауруса.

ПРАВОСЛАВЉЕ! - Page 3 800px-Longest_dinosaurs1

ПРАВОСЛАВЉЕ! - Page 3 800px-Largesttheropods.svg

Питање је: зашто Бог није сачувао диносаурусе? Могућ одговор је да су били исувише велики да би стали у Барку или једноставно нису могли да опстану у новим условима. Можда је Бог хтео да истреби већину великих животиња и остави само оне мање да живе после потопа. Познато је да су животиње пре потопа, као и људи били много крупнији и живели дуже, због идеалне климе, непостојања загађивача, радијације, заштитног воденог омотача који је штитио планету, као и дупло већег ваздушног притиска. Инцест није био забрањен као данас.

Са друге стране, ако је сачувао огромне животиње, као што је кит, зашто није сачувао и огромне водене диносаурусе? Највећи водени диносаурус је био Liopleurodon, уз то карнивор.

Потоп се догодио тако што се излила киша, која до тада није падала и отворили су се подземни извори. Могуће је да су се водене животиње снашле у таквој околини, па им барка није ни била потребна. Али, питање је да ли је та вода која се излила била слатка или слана? Нису могле постојати обе врсте воде. Вода је могла да буде или слана или слатка или између. Како су онда могле да преживе и слатководне и морске животиње?

Питања је хиљаду, а одговор нико не зна, све што можемо је то да претпостављамо и износимо теорије. За оног који верује свим срцем, сва ова питања без одговора не представљају препреку.

Можда ми не можемо да објаснимо, али не могу ни еволуционисти ;)
Брат у Христу
Брат у Христу

Назад на врх Go down

Порука  Христов ратник on 31st July 2009, 16:14

Богу је све могуће...
Христов ратник
Христов ратник

Назад на врх Go down

Порука  Константин on 31st July 2009, 16:24

Не видим шта ту разог за забуну

Тада изгибе свако тијело што се мицаше на земљи, птице и стока, и звијери и све што гамиже по земљи, и сви људи.
Све што имаше душу живу у носу, све што бијаше на суху, помрије.
И истријеби се свако тијело живо на земљи, и људи и стока и што год гамиже и птице небеске, све, велим, истријеби се са земље; само Ноје оста и што с њим бјеше у ковчегу.(Мој.7, 21-23)
Јасно је наглашено , да се чаша Божијег гњева није однослила на подводни свјет.О божијим промислима и разлозима не треба расправљати тражити да знамо што нам није дато да знамо, и што нам неће бити корисно за спасење...Можа је Бог уништио диносаурусе из простог разлога што у старом завету су људи били велики идолопоклоници, па можда због њихове величине да их људи не би сматрали за божанства.Кажем можда, не тврдим.
О сланој и слаткој води
Константин
Константин

Назад на врх Go down

Порука  Христов ратник on 31st July 2009, 16:33

Константин ::Не видим шта ту разог за забуну

Тада изгибе свако тијело што се мицаше на земљи, птице и стока, и звијери и све што гамиже по земљи, и сви људи.
Све што имаше душу живу у носу, све што бијаше на суху, помрије.
И истријеби се свако тијело живо на земљи, и људи и стока и што год гамиже и птице небеске, све, велим, истријеби се са земље; само Ноје оста и што с њим бјеше у ковчегу.(Мој.7, 21-23)
Јасно је наглашено , да се чаша Божијег гњева није однослила на подводни свјет.О божијим промислима и разлозима не треба расправљати тражити да знамо што нам није дато да знамо, и што нам неће бити корисно за спасење...Можа је Бог уништио диносаурусе из простог разлога што у старом завету су људи били велики идолопоклоници, па можда због њихове величине да их људи не би сматрали за божанства.Кажем можда, не тврдим.
О сланој и слаткој води

У праву си...ја сам погрешно протумачио реч "земља".Мислио сам да се под тим рачуна цела планета (са водом)
Христов ратник
Христов ратник

Назад на врх Go down

Порука  Христов ратник on 31st July 2009, 16:49

Хтео би после средње школе да упишем теологију, јел може неко да ме посаветује/каже нешто више о томе?
Христов ратник
Христов ратник

Назад на врх Go down

Порука  СнагаСамсонова on 31st July 2009, 18:43

то хоћу и ја, али доста људи ми каже да не идем тамо јер су доста изменили учење (да се тако изразим), ја ћу ићи код оца Николаја за који дан да поразговарам (сасветујем ти да посетиш или оца Николаја или оца Симеона или неког другог јачег духовника) па ћу да видим шта ћу и како ћу јер што се мене тиче ја бих у монахе, ал моји хоће да ме убију кад кренем да причам с њима на ту тему Laughing
СнагаСамсонова
СнагаСамсонова

Назад на врх Go down

Порука  Христов ратник on 31st July 2009, 18:51

СнагаСамсонова ::то хоћу и ја, али доста људи ми каже да не идем тамо јер су доста изменили учење (да се тако изразим), ја ћу ићи код оца Николаја за који дан да поразговарам (сасветујем ти да посетиш или оца Николаја или оца Симеона или неког другог јачег духовника) па ћу да видим шта ћу и како ћу јер што се мене тиче ја бих у монахе, ал моји хоће да ме убију кад кренем да причам с њима на ту тему Laughing

И ја би то волео...ал без благослова родитеља - ништа...Тако да би волео да се оженим, а кад остарим да се замонашим...ко Стефан Немања Laughing
Христов ратник
Христов ратник

Назад на врх Go down

Порука  СнагаСамсонова on 31st July 2009, 18:58

Цвеле-93' ::
СнагаСамсонова ::то хоћу и ја, али доста људи ми каже да не идем тамо јер су доста изменили учење (да се тако изразим), ја ћу ићи код оца Николаја за који дан да поразговарам (сасветујем ти да посетиш или оца Николаја или оца Симеона или неког другог јачег духовника) па ћу да видим шта ћу и како ћу јер што се мене тиче ја бих у монахе, ал моји хоће да ме убију кад кренем да причам с њима на ту тему Laughing

И ја би то волео...ал без благослова родитеља - ништа...Тако да би волео да се оженим, а кад остарим да се замонашим...ко Стефан Немања Laughing

како мора са благословом родитеља, а Свети Сава???? :)
СнагаСамсонова
СнагаСамсонова

Назад на врх Go down

Порука  Христов ратник on 31st July 2009, 19:17

Монах Калист је причао да ништа не треба радити без благослова...па сад.......нисам паметан...
Христов ратник
Христов ратник

Назад на врх Go down

Порука  Христов ратник on 2nd August 2009, 14:05

Јел може неко да ми наброји шта све спада у блуд?
Христов ратник
Христов ратник

Назад на врх Go down

Порука  Константин on 2nd August 2009, 14:18

Цвеле-93' ::Јел може неко да ми наброји шта све спада у блуд?
Блудне или стидне мисли
Онанија,(мастурбација)
Прељуба
Вођење љубави са особом са којом ниси у брачној заједнци, секс пре брака...итд то је све блуд, а противприродан блуд је содомија - тешка болест
Константин
Константин

Назад на врх Go down

ПРАВОСЛАВЉЕ! - Page 3 Empty родословље христово

Порука  ?????? on 7th August 2009, 17:20

Помаже Бог браћо и сестре православне вере.
Имам недоумицу око Христовог родословља по Матеји и Луки.

Матеј глава 1

1. Племе Исуса Христа, сина Давида Аврамовог сина.

6. А Јесеј роди Давида цара. А Давид цар роди Соломуна с Уријиницом.

7. А Соломун роди Ровоама. А Ровоам роди Авију. А Авија роди Асу.

8. А Аса роди Јосафата. А Јосафат роди Јорама. А Јорам роди Озију.

9. А Озија роди Јоатама. А Јоатам роди Ахаза. А Ахаз роди Езекију.

10. А Езекија роди Манасију, а Манасија роди Амона. А Амон роди Јосију.

11. А Јосија роди Јехонију и браћу његову, у сеоби вавилонској.

12. А по сеоби вавилонској, Јехонија роди Салатиила. А Салатиило роди Зоровавела.

13. А Зоровавел роди Авиуда. А Авиуд роди Елијакима. А Елијаким роди Азора.

14. А Азор роди Садока. А Садок роди Ахима. А Ахим роди Елиуда.

15. А Елиуд роди Елеазара, а Елеазар роди Матана. А Матан роди Јакова.

16. А Јаков роди Јосифа, мужа Марије, која роди Исуса прозваног Христа.

Лука, глава 3

23. И тај Исус имаше око тридесет година кад поче; и беше, као што се мишљаше, син Јосифа сина Илијиног,

24. Сина Мататовог, сина Левијевог, сина Мелхијиног, сина Јенејевог, сина Јосифовог,

25. Сина Мататијиног, сина Амосовог, сина Наумовог, сина Еслијиног, сина Нангејевог,

26. Сина Маатовог, сина Мататијиног, сина Семејиног, сина Јосифовог, сина Јудиног,

27. Сина Јоаниног, сина Рисиног, сина Зоровавељевог, сина Салатииловог, сина Ниријиног,

28. Сина Мелхијиног, сина Адијиног, сина Косамовог, сина Ировог,

29. Сина Јосијиног, сина Елијезеровог, сина Јоримовог, сина Мататовог, сина Левијевог,

30. Сина Симеуновог, сина Јудиног, сина Јосифовог, сина Јонановог, сина Елијакимовог,

31. Сина Мелејиног, сина Маинановог, сина Мататиног, сина Натановог, сина Давидовог,

Прво што сам одмах запазио, а то је да у Матеју Јосифов отац се зове ЈАКОВ, а потиче од Давидоваг сина СОЛОМОНА, те код Луке је пак другачије; Јосифов отац се зове ИЛИЈА, а потиче од Давидовог сина НАТАНА.

Да ли неко може ово да објасни.
унапред захвалан.

??????
Гост

Назад на врх Go down

Порука  РабМаксим on 11th August 2009, 04:13

[quote] И тај Исус имаше око тридесет година кад поче; и беше, као што се мишљаше, син Јосифа сина Илијиног,[/quоте]

Ако ниси приметио не разликује се само име које си подвукао него цео родослов.
РабМаксим
РабМаксим

Назад на врх Go down

Порука  симеон on 12th August 2009, 20:02

[quote="РабМаксим"]
И тај Исус имаше око тридесет година кад поче; и беше, као што се мишљаше, син Јосифа сина Илијиног,[/quоте]

Ако ниси приметио не разликује се само име које си подвукао него цео родослов.

Ниси ме разумео шта сам питао.
Јасно је да Јосиф није отац Исуса то си и ти цитирао, него

у Матеју отац Јосифов се зове Јаков, а по Луци отац се зове Илија.

то ми није јасно.
симеон
симеон

Назад на врх Go down

Порука  РабМаксим on 13th August 2009, 22:50

Није нагласак на томе да Исус није Јосифоб син, то се зна. Ти си обележеио једно име, али цео родослов се разликује.
РабМаксим
РабМаксим

Назад на врх Go down

Порука  симеон on 14th August 2009, 21:22

РабМаксим ::Није нагласак на томе да Исус није Јосифоб син, то се зна. Ти си обележеио једно име, али цео родослов се разликује.

ајде да упростим.
зашто се разликује?
симеон
симеон

Назад на врх Go down

Порука  Sponsored content

Sponsored content

Назад на врх Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Назад на врх