АПОСТОЛСКИ ЦЕНТАР 888 ФОРУМ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

И нове здравствене књижице су неприхватљиве

+3
Јеленка
Њикалај
Sveto Pravoslavlje
7 posters

Страна 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

И нове здравствене књижице су неприхватљиве - Page 4 Empty Re: И нове здравствене књижице су неприхватљиве

Порука  Sergian 20th March 2010, 22:03

Sveto Pravoslavlje ::e da,da ti objasnim,cuda na mostima svetitelja u rimu koji su bili pravi hriscani do 1054....i dan danas se desavaju,naravno samo medju blagocestivim narodom,tj ljudima cistog srca koji su imali tu nesrecu da se rode na teritoriji gde vlada jeres katolicizma.....ali sta se desava u crkvi katolickoj,jedina cuda sto gledam,pise cudo katolickoj crkvi:fratar obescastio casnu sestru....ili koliko pedofila ima tamo,evo nedavno jedan je imao seks sa cak 7 svojih mladjih ucenika,koji to nisu smeli vec 20 godina da prijave nego su trpeli.....to su jedina ,,cuda,, u katolicizmu od 1054 godine.....znaci od 1054 godine,niti imaju sveca,niti ista,bez i dalje te svetitelje pre 1054 godine nad cijim mostima se jos uvek cuda desavaju,jer im Bog jasno daje na znanje da su u zabludi,tj da su jedini pravi hriscani i sveci bili pre 1054 godine,posle toga sve lazovi i prevaranti....nego italijane bas briga za to,njima je vazniji fudbal od toga......zar nemaju mozga pa da vide cisto upozorenje,svi svetitelji do 1054 godine su cudotvorci i iscelitelji,a od 1054 kad odose u jeres nemaju nista.....zar to nije ocigledno,pa da se zapitaju,ej ovde nesto ne valja,kako od 1054 nikoga i nista nemamo,nikakog svetitelja,a pravoslavni i dalje hiljade svetitelja i proroka,cudotvoraca,mirotocivih netruleznih mostiju na hiljade,evo zadnji je Nikolaj Velimirovic....pa zar to nije cudno????
Наравно, то је све тачно. Код римокатолика се дешавају чуда на моштима СВЕТИХ, да би се они покајали..и ту се слажем са тобом.
Међутим, у СПЦ нема ниједног ко је оставио Мошти а да је умро након 1924.године, а код нас таквих има пуно.

Иначе, и у СПЦ има педофилије, педерастије, итд.
Питај ону јадну децу која настрадаше од Пахомија, како се осећају... И нове здравствене књижице су неприхватљиве - Page 4 749467

Sergian


Назад на врх Go down

И нове здравствене књижице су неприхватљиве - Page 4 Empty Re: И нове здравствене књижице су неприхватљиве

Порука  Sveto Pravoslavlje 20th March 2010, 22:08

ej da li se ti salis,ili stvarno nesto ne valja sa tobom???vodicu imaju svi pravoslavni,ima moj deda je 40 godina iz ostroga vodicu drzao,i dan danas dovedi sve doktore da vide bocicu zdrava voda,i cista i sve,mislis da se to ne proverava,nego eto padne nama na pamet pa to lupetamo...za oganj necu vise ni da komentarisem,jer stvarno namerno ovo radis,2008 kad sam ja bio,jasno smo svi videli ocima ja sam 3 metra osd ulaza bio,a i svi svedoce:DOK SE PRAVOSLAVNI PATRIJARH NE POJAVI NEMA...NEMA BLAGODATNOG OGNJA.....a kako se on pojavljuje:znaci kad udje patrijarh,pre toga ga detaljno pregledaju,posle kad udje pocne da se moli i bljesti u crkvi groba Gospodnjeg kao da sunce slilazi dole,tako jako bljesti svetlost nekolika minuta,i onda prelepe kugle izuzetno jako svetle,i one sa svih strana crkve,ui odozgo,i sa svih strana crkve silaze i prvih minut,minut ipo kao da se igraju,kao mali andjeli nestasni oblecu okolo svuda,i onda se mirno spuste na svecu patrijarha a i nekih vernika,jer ih na stotine ima.....plameni jezici,eto sam sliku postavio samo na slici su mnogo ruzniji jer kad vidis tu lepotu uzivo,i tu svetlost,nista se sa tim uporediti ne moze...dace Bog pa ces poci ako zelis da vidis to....znaci zapamti opste poznata cinjenica je da NEMA OGNJA DOK PRAVOSLAVNI PATRIJARH NE DOJE..sto je znak za jeretike da se vrate pravoslavlju,jedinom istinitom,i crkvi koja je 2000 godina neukaljana i nepromenjena u ucenjima....
Sveto Pravoslavlje
Sveto Pravoslavlje


Назад на врх Go down

И нове здравствене књижице су неприхватљиве - Page 4 Empty Re: И нове здравствене књижице су неприхватљиве

Порука  Sveto Pravoslavlje 20th March 2010, 22:14

sta je sa Nikolajem,on je srpski svetitelj,razlog sto danas nema svetitelja koji su cudotvorci je sto je i vidis sam kakvo vreme....nema ih ni u rusiji evo vec kolko....ali otac Joilo,sam dodji pa se uveri,covek je cudotvorac i iscelitelj,u sve da ti se zakunem ako treba,svi kod njega iz crne gore dolaze,ljudi se vracaju veri zahvaljujuci njemu,znas li koliko komunista bivsih i jeretika ovde ima koji su jednom posetom kod o.Joila evo najvexci vernici i dobrotvori danas...katolike da ne pominjem,i muslimane,sve postali pravoslavni hriscani.....covek je u cirilovcu samo molitvom slepu devojku od rodjenja izlecio,prozorljiv je sto je opste poznato...koliko je najtezih narkomana i pusaca izlecio,koji su sve za drogu radili,nema sta nisu pokusavali da te narkomane izlece,a oni sve gori i gori...ma kad kazem cuda mislim na cuda skoro svakodnevno,evo podji sam u cirilovac i uveri se...ja ne volim to veruj mi na rec,jer bez dokaza ja nikad nista ne tvrdim,zato ti i kazem podji i vidi....i uveri se sam....
Sveto Pravoslavlje
Sveto Pravoslavlje


Назад на врх Go down

И нове здравствене књижице су неприхватљиве - Page 4 Empty Re: И нове здравствене књижице су неприхватљиве

Порука  Sergian 20th March 2010, 22:17

Sveto Pravoslavlje ::ej da li se ti salis,ili stvarno nesto ne valja sa tobom???vodicu imaju svi pravoslavni,ima moj deda je 40 godina iz ostroga vodicu drzao,i dan danas dovedi sve doktore da vide bocicu zdrava voda,i cista i sve,mislis da se to ne proverava,nego eto padne nama na pamet pa to lupetamo...za oganj necu vise ni da komentarisem,jer stvarno namerno ovo radis,2008 kad sam ja bio,jasno smo svi videli ocima ja sam 3 metra osd ulaza bio,a i svi svedoce:DOK SE PRAVOSLAVNI PATRIJARH NE POJAVI NEMA...NEMA BLAGODATNOG OGNJA.....a kako se on pojavljuje:znaci kad udje patrijarh,pre toga ga detaljno pregledaju,posle kad udje pocne da se moli i bljesti u crkvi groba Gospodnjeg kao da sunce slilazi dole,tako jako bljesti svetlost nekolika minuta,i onda prelepe kugle izuzetno jako svetle,i one sa svih strana crkve,ui odozgo,i sa svih strana crkve silaze i prvih minut,minut ipo kao da se igraju,kao mali andjeli nestasni oblecu okolo svuda,i onda se mirno spuste na svecu patrijarha a i nekih vernika,jer ih na stotine ima.....plameni jezici,eto sam sliku postavio samo na slici su mnogo ruzniji jer kad vidis tu lepotu uzivo,i tu svetlost,nista se sa tim uporediti ne moze...dace Bog pa ces poci ako zelis da vidis to....znaci zapamti opste poznata cinjenica je da NEMA OGNJA DOK PRAVOSLAVNI PATRIJARH NE DOJE..sto je znak za jeretike da se vrate pravoslavlju,jedinom istinitom,i crkvi koja je 2000 godina neukaljana i nepromenjena u ucenjima....
"Род зли и прељуботворни иште знак и неће му се дати знак осим Јоне пророка"..Тако рече Господ и критикује оне јевреје који траже знаке и чуда!...Тако и ти исповедаш.
Баш тебе брига што јерусалимски патријарх признаје монофизите и остале јеретике (новокалендарце, новопасхалце, итд.), важно је да ти видиш чудо!..
То чудо заиста постоји, али силази на гроб Христов УВЕК на Велику Суботу, у одређено време, и нема везе са његовом молитвом. То поготово важи неколико деценија уназад. Имам и ја људе који су тамо били.

Sergian


Назад на врх Go down

И нове здравствене књижице су неприхватљиве - Page 4 Empty Re: И нове здравствене књижице су неприхватљиве

Порука  Sveto Pravoslavlje 20th March 2010, 22:19

e da starci gavrilo i tadej,oboica su predvideli toliko stvari do sad,kao odvajanje kosova i crne gore,bio dokumenata i mnogo drugo sta pojedinim osobama,i ja sam svedok i par prijatelja imam,sve zivi svedoci da su i gavrilo i tadej imali dar od Duha Svtog i bili prozorljivci,od depresije i muka su izlecili ljudi mnogo...ovo su sve opste poznate cinjenice,onda blazenopocivsi Pavle,nas patrijarh,za kojeg svi kau da je bio svet covek......kako je blagodat velika bila i blazenstvo sa njim sesti i razgovarati,ne znam jesi li ti ikad ali raspitaj se medju pravoslavnima koji jesu......
Sveto Pravoslavlje
Sveto Pravoslavlje


Назад на врх Go down

И нове здравствене књижице су неприхватљиве - Page 4 Empty Re: И нове здравствене књижице су неприхватљиве

Порука  Sergian 20th March 2010, 22:21

Sveto Pravoslavlje ::sta je sa Nikolajem,on je srpski svetitelj,razlog sto danas nema svetitelja koji su cudotvorci je sto je i vidis sam kakvo vreme....nema ih ni u rusiji evo vec kolko....ali otac Joilo,sam dodji pa se uveri,covek je cudotvorac i iscelitelj,u sve da ti se zakunem ako treba,svi kod njega iz crne gore dolaze,ljudi se vracaju veri zahvaljujuci njemu,znas li koliko komunista bivsih i jeretika ovde ima koji su jednom posetom kod o.Joila evo najvexci vernici i dobrotvori danas...katolike da ne pominjem,i muslimane,sve postali pravoslavni hriscani.....covek je u cirilovcu samo molitvom slepu devojku od rodjenja izlecio,prozorljiv je sto je opste poznato...koliko je najtezih narkomana i pusaca izlecio,koji su sve za drogu radili,nema sta nisu pokusavali da te narkomane izlece,a oni sve gori i gori...ma kad kazem cuda mislim na cuda skoro svakodnevno,evo podji sam u cirilovac i uveri se...ja ne volim to veruj mi na rec,jer bez dokaza ja nikad nista ne tvrdim,zato ti i kazem podji i vidi....i uveri se sam....
Пријатељу, само ти веруј у чуда а игнориши Правду Божију и "далеко" ћеш догурати! Таквих чуда има и код разних муслиманских хоџа и код Сај-бабе.

Нема ниједног са Моштима у СПЦ, у последњих неколико деценија.
Па где је тај Тадеј витовнички, што га не откопају па да видимо да ли има мошти?..Или Пајсије, Порфирије, итд.

За вл.Николаја сам већ рекао: човек се на време одвојио од СПЦ и јесте он Србин али није се упокојио у исповедању СПЦ.

Sergian


Назад на врх Go down

И нове здравствене књижице су неприхватљиве - Page 4 Empty Re: И нове здравствене књижице су неприхватљиве

Порука  Sveto Pravoslavlje 20th March 2010, 22:23

prvo meni cudo nije vazno,ali cudo je vidljivi znak da Hrist kojim Hrist projavljuje ko je u pravu...mi pravoslavni,ili ostale sekte...drugo,ti definitivno nisi zdrav...evo ovako cemo,ajde mi onda ti reci,zasto za ime Boga miloga onda patrijarh pravoslavni ulazi??????zasto????zasto on a ne neko drugi????
Sveto Pravoslavlje
Sveto Pravoslavlje


Назад на врх Go down

И нове здравствене књижице су неприхватљиве - Page 4 Empty Re: И нове здравствене књижице су неприхватљиве

Порука  Sergian 20th March 2010, 22:24

Sveto Pravoslavlje ::e da starci gavrilo i tadej,oboica su predvideli toliko stvari do sad,kao odvajanje kosova i crne gore,bio dokumenata i mnogo drugo sta pojedinim osobama,i ja sam svedok i par prijatelja imam,sve zivi svedoci da su i gavrilo i tadej imali dar od Duha Svtog i bili prozorljivci,od depresije i muka su izlecili ljudi mnogo...ovo su sve opste poznate cinjenice,onda blazenopocivsi Pavle,nas patrijarh,za kojeg svi kau da je bio svet covek......kako je blagodat velika bila i blazenstvo sa njim sesti i razgovarati,ne znam jesi li ti ikad ali raspitaj se medju pravoslavnima koji jesu......
Прозорљивост могу дати и демони (поготово о лошим догађајима, читај о томе из Житија Светих).
Са Павлом сам разговарао, сећам се, 4.фебруара 1998. и тада ме човек саблазнио кад је рекао да: "није монархија једини благословен поредак у Држави већ да може бити и република".
Па ако је Павле СВЕТ, откопајте да видимо те "мошти"?

Човек је био тешко прелешћен, екумениста...

Sergian


Назад на врх Go down

И нове здравствене књижице су неприхватљиве - Page 4 Empty Re: И нове здравствене књижице су неприхватљиве

Порука  Sergian 20th March 2010, 22:27

Sveto Pravoslavlje ::prvo meni cudo nije vazno,ali cudo je vidljivi znak da Hrist kojim Hrist projavljuje ko je u pravu...mi pravoslavni,ili ostale sekte...drugo,ti definitivno nisi zdrav...evo ovako cemo,ajde mi onda ti reci,zasto za ime Boga miloga onda patrijarh pravoslavni ulazi??????zasto????zasto on a ne neko drugi????
Прво: не каже се (у српском језику) Христ већ се каже: Христос.
Само се у осталим падежима каже: Христа, Христу, итд.

Друго: јерусалимски патријарх улази да врши службу јер на то има право (формално-правно).
Као што неки кардинал улази у катедрали да врши мису јер има на то право.

Sergian


Назад на врх Go down

И нове здравствене књижице су неприхватљиве - Page 4 Empty Re: И нове здравствене књижице су неприхватљиве

Порука  Sveto Pravoslavlje 20th March 2010, 22:31

ahaha e prvo ti verujes u muslimanska cuda...koja?????sai baba,njgova cuda mislis na ono mahanje rukom u izadje prah iz rukava,ili zlatno jaje jel????pogledaj onda criss angel....onda je criss angel sa svim svojim cudima levitacije,hodanja po vodi itd BOG...onda je on za tebe bog,ako sai babu smatras cudotvorcem....trece,samo pokazujes koliko si smesan i neuk,o kakvoj nmisi ti pricas,ja te pitam zasto salju pravoslavnog patrijarha,a ne nekog drugog kad se to desava svaki dann u isto vreme itd?????zasto bas on evo 2000 godina a ne neko drugi,iako su vec pokusavali????
Sveto Pravoslavlje
Sveto Pravoslavlje


Назад на врх Go down

И нове здравствене књижице су неприхватљиве - Page 4 Empty Re: И нове здравствене књижице су неприхватљиве

Порука  Sergian 20th March 2010, 22:42

Sveto Pravoslavlje ::ahaha e prvo ti verujes u muslimanska cuda...koja?????sai baba,njgova cuda mislis na ono mahanje rukom u izadje prah iz rukava,ili zlatno jaje jel????pogledaj onda criss angel....onda je criss angel sa svim svojim cudima levitacije,hodanja po vodi itd BOG...onda je on za tebe bog,ako sai babu smatras cudotvorcem....trece,samo pokazujes koliko si smesan i neuk,o kakvoj nmisi ti pricas,ja te pitam zasto salju pravoslavnog patrijarha,a ne nekog drugog kad se to desava svaki dann u isto vreme itd?????zasto bas on evo 2000 godina a ne neko drugi,iako su vec pokusavali????
Имаш и код муслимана разних чуда тог типа ("исцељење" и слично).
То су све чуда од демонске моћи а ја ти говорим да треба бити обазрив према чудима. И Антихрист ће дати "знак са неба" и превариће много људи том обманом.
Човече, држи се вере утврђене Догмама а не тражи знаке и чуда!..

То што су покушавали је било негде у 17.веку и тада је Огањ ударио у стену. Само тада се то десило.
Коме припада тај храм где је гроб Господњи?

Sergian


Назад на врх Go down

И нове здравствене књижице су неприхватљиве - Page 4 Empty Re: И нове здравствене књижице су неприхватљиве

Порука  Marko 22nd March 2010, 14:51

Sergian ::
Sveto Pravoslavlje ::Sergian ti verovatno zivis na jupiteru....pa ti ne zameram,ali trebao bi da pogledas sta ti uvaljuju posle tih savrsenih bio dokumenata......ili mislis eto oni to za tvoje dobro kao napravili biometriska bolja dokumenta...a sto je falilo ovi sad normalnim dokumentima.....nego korak po korak,posle bio dokumenata zapamti ti sergio ici ces da ti nabiju cip direktno na celenku,ili ruku pa onda vidi sta ces....
Не бој се ти за мене, нећу примити Антихристов чип.
Ова нова биометријска документа се требају критиковати са социолошке стране (могућа злоупотреба приватности, итд.) и са економске стране (скуп пројекат) али нису опасна са духовне стране, а то је за нас хришћане најбитније!!!...
Нема ту никаквог броја 666, нити је то налик универзалном Антихристовом документу који ће бити претеча био-чипу (импланту).
То што говори онај брат Марко са осталих тема и са ове теме, је тотална глупост.
О томе ћу касније објаснити...

Иначе, Марко велича Хризостома Солунског као "јединог православног епископа" а уствари тај епископ је отпао 2002.године из наше Цркве (ИПХ) због страшне јереси нео-монофизитизма и нео-несторијанизма.
Такође, на сајту њихових верника (правоверје.цом) се величају и још неке друге јереси попут имјабожства а имају и прелести неохилијазма, старообредства, итд.
Укратко да одговорим на клевете Сергиана.
Ми нисмо јеретици већ православни хришћани. Припадамо Једној, Светој, Саборној и Апостолској Цркви основаној на Педесетнице. Наш епископ је Хризостом Солунски и заиста је данас једини православни епископ у свету. Господ је рекао да ћемо свакога по плодовима познати. У нашој заједници сачувано је апостолско прејемство (преко светог владике Матеја Мироточивог који се упокојио у Господу 1950. године) и апостолско учење, дакле целокупно Свето Предање Цркве и то је доказ да смо Црква Христова.
Сергиан је, дакле, јеретик. Он исповеда неонесторијанство. О свему томе је већ расправљено на темама "Зилоти" и "Зилоти Матејевци" , форум Крстарица, па нема потребе о томе поново расправљати. Учесници су Енох, Авакум (крштени у Цркви), Влада из Београда (катихумен који се припрема за крштење) с једне стране и Сергиан с друге стране. Повремено су се у расправу укључивали и други чланови форума. Такође, Сергианова јерес разобличена је и на нашем сајту, на следећој теми: http://www.pravoverje.com/Otpadnistvo/Protiv%20ktenasovaca/teme.htm
Главно је у свему да читаоци разумеју да многи данас говоре истину и лаж заједно, а ретко ко пуну истину. Нпр. Сергиан говори истину да је владика Матеј био православан, да су екуменисти јеретици, да је цела СПЦ и све друге званичне "православне" цркве у јереси (мада ни то не исповеда употпуности на прави начин), али с друге стране исповеда несторијанство, а подржава и електронске документе што је неправославно. С друге стране, Sveto Pravoslavlje правилно исповеда да су електронска документа неприхватљива, али зато исповеда јерес екуменизма. Надам се да ће Sveto Pravoslavlje увидети своју заблуду и да ће се покајати док је време. Детаљно о екуменистима, призивајућој и спасоносној благодати, Силаску Светог Духа на Велику Суботу на гроб Господњи у Јерусалиму, о томе шта је добро, а шта лоше код о.Тадеја, Пајсија, Јоила и др., можете прочитати овде: http://www.pravoverje.com/Otpadnistvo/Protiv%20ekumenista/teme.htm. О томе шта значи реч зилот, какав зилот треба бити, шта су то зилоти по разуму, а шта зилоти не по разуму писао је свети Нектарије Егински: http://www.pravoverje.com/Biblioteka/svNekEgin-o%20zilotizmu.pdf. О лажним зилотима (Акакију, Серафиму, Петру, Сергиану и др.) који мешају лаж и истину, представљају се за слуге Истине, али су заправо против Ње, можете прочитати овде:
http://www.pravoverje.com/Otpadnistvo/Protiv%20florinaca/teme.htm
http://www.pravoverje.com/Otpadnistvo/Protiv%20novoikonoboraca/teme.htm
http://www.pravoverje.com/Otpadnistvo/Protiv%20ktenasovaca/teme.htm
Дај Боже да се и они покају, али Откривење Светог Јована Богослова говори и следеће: "Не покајаше се од дела својих...", тако да је мало оних који се кају у ово савремено доба свеотпадништва од православне вере које је проречено у светом Писму.
О разним протестантским сектама на једмом месту: http://www.pravoverje.com/Otpadnistvo/protiv_protestanata/index.htm.
Ту су још бројни други текстови, па ко год тражи истину и спреман је да иде уским путем спасења, ту може наћи велику помоћ и оријентир приликом ступања на тај пут.

Ја могу пред Богом Живим и Истинитим посведочити да се на нашем сајту http://www.pravoverje.com проповеда не истина помешана са лажју већ само пуна истина, а само пуна истина је истина. Ако смо што год у незнању лажно на нашем сајту исповедили, ми ћемо се за то покајати или усупротном од Бога бити осуђени, али до сад нико још није могао да докаже да је било шта на нашем сајту неправославно и одговорно тврдим да заиста све је ту детаљно и аргументовано изложено, све је православно и у служби Истини Непобедивој која ће судити живима и мртвима.

Пошто је и о жигу звери све детаљно речено, нема потребе о томе расправљати, па ћу само поменути нешто што је карактеристично. Сергиан исповеда да су електронска документа прихватљива и тиме негира и свога "епископа" Григорија Месинијског који је умро прошле године. Наиме, Григорије је отпао од Цркве 2002. године због јереси несторијанства, али је 2000. године био православан, а тада је заједно са нашим епископом Хризостомом Солунским и осталим епископима потписао Енциклику о неприхватљивости електронских докумената: http://www.pravoverje.com/Otpadnistvo/Zig/Enciklika2000.pdf. Такође, Црква је и 80-их и 90-их година прошлог века издавала енциклике и објављивала у часопису КЕО, јавном гласилу Цркве ИПХ, о жигу звери и неприхватљивости електронских докумената. Дакле, Сергиан тако противречи исповедању Православне Цркве и из периода пре 2002. године, а не само нама који припадамо епископу Хризостому Солунском који је после 2002. године једини сачувао Православље.
Свим јеретицима од памтивека нека је Анатема, Анатема, Анатема!
Толико.
Богу нашем слава у векове!

Marko


Назад на врх Go down

И нове здравствене књижице су неприхватљиве - Page 4 Empty Re: И нове здравствене књижице су неприхватљиве

Порука  Sveto Pravoslavlje 22nd March 2010, 15:02

ne ja nisam za ekumenizam,vec sergian nas uporno krivi kako smo mi ekumenisti jer pokusavamo da spasemo sve one koji su inoslavni,ako hocemo zabludeloj braci da pomognemo da se vrate pravoslavlju tj jednoj istinskoj crkvi pravoslavnoj,kako to da uradimo???preko blututa jeli?????ili trebamo da podjemo da porazgovaramo sa nesrecnim jereticima i pokazemo im dobru volju i da smo uvek tu da im pruzimo bratsku ruku,i pomoc da se vrate u pravoslavnu crkvu i odstupe od svojih jeresi.....mada matejevac sergian me zato optuzuje ne mene nego i citavu crkvu kako se mi odmah molimo i grlimo i ljubimo sa jereticima....
Sveto Pravoslavlje
Sveto Pravoslavlje


Назад на врх Go down

И нове здравствене књижице су неприхватљиве - Page 4 Empty Re: И нове здравствене књижице су неприхватљиве

Порука  Marko 22nd March 2010, 15:16

Sveto Pravoslavlje ::ne ja nisam za ekumenizam,vec sergian nas uporno krivi kako smo mi ekumenisti jer pokusavamo da spasemo sve one koji su inoslavni,ako hocemo zabludeloj braci da pomognemo da se vrate pravoslavlju tj jednoj istinskoj crkvi pravoslavnoj,kako to da uradimo???preko blututa jeli?????ili trebamo da podjemo da porazgovaramo sa nesrecnim jereticima i pokazemo im dobru volju i da smo uvek tu da im pruzimo bratsku ruku,i pomoc da se vrate u pravoslavnu crkvu i odstupe od svojih jeresi.....mada matejevac sergian me zato optuzuje ne mene nego i citavu crkvu kako se mi odmah molimo i grlimo i ljubimo sa jereticima....
Треба разговарати (дакле сведочити православну веру својим животим и речима и припремати иноверне и кривоверне за прелазак у Православље, као сви катихумени што се спремају за прелазак у православну веру), а не молити се, а то је оно што су чинили и чине "патријарх" Павле, сви "епископи" С"П"Ц и целог светског, званичног "православља". О томе (и о бројним другим безакоњима) докази постоје и на нашем сајту Правоверје и на многим другим местима. Ко не воли Истину, он ће увек затварати очи пред тим чињеницама, ма колико му их неко износио. Зато не желим да расправљам. Поступајте по савести која ће вам и судити у Онај Дан. Толико.


Последњи изменио Marko дана 22nd March 2010, 15:23. измењено укупно 1 пута

Marko


Назад на врх Go down

И нове здравствене књижице су неприхватљиве - Page 4 Empty Re: И нове здравствене књижице су неприхватљиве

Порука  Sveto Pravoslavlje 22nd March 2010, 15:20

sta si sad ti marko????koja si ti sad sekta?????a o molitvi necu ni da gocvorim,samo najgnusniji lazovi bi mogli da nazovu patrijarha Pavla ekumenistom,jer niti on niti 80 posto drugih episkopa to nikad cinili nisu,vec vi ih vidite gde odu kao gosti jer ih je neko pozvao,i vi odmah zakljuciste da se mole...pa gde su vam te silne slike i video klipovi gde se oni mole?????i klanjaju itd???gde su vam te slike aj pokazite ih????
Sveto Pravoslavlje
Sveto Pravoslavlje


Назад на врх Go down

И нове здравствене књижице су неприхватљиве - Page 4 Empty Re: И нове здравствене књижице су неприхватљиве

Порука  Marko 22nd March 2010, 15:24

Sveto Pravoslavlje ::sta si sad ti marko????koja si ti sad sekta?????a o molitvi necu ni da gocvorim,samo najgnusniji lazovi bi mogli da nazovu patrijarha Pavla ekumenistom,jer niti on niti 80 posto drugih episkopa to nikad cinili nisu,vec vi ih vidite gde odu kao gosti jer ih je neko pozvao,i vi odmah zakljuciste da se mole...pa gde su vam te silne slike i video klipovi gde se oni mole?????i klanjaju itd???gde su vam te slike aj pokazite ih????
Потражите на нашем сајту. Толико се барем потрудите за своје спасење. Толико.

Marko


Назад на врх Go down

И нове здравствене књижице су неприхватљиве - Page 4 Empty Re: И нове здравствене књижице су неприхватљиве

Порука  Sveto Pravoslavlje 22nd March 2010, 15:28

Molim????ko ce se spasiti od odpadnika iz spc????vi ste nekanonska neka sekta verovatno,mozda ona mirasa dedeica,ali jedno pitanje OPET???nama je najvaznije da spc i svi ostali prsavoslaavni i dalje imaju blagodat,a sto je najvaznije i blagodatni oganj,e sad ocekujem da cete i Hrista optuziti da je ekumenista i u prelesti jer i dalje nama pravoslavnima samo daje blagodatni oganj..pa vi gledajte sta cete ciniti...
Sveto Pravoslavlje
Sveto Pravoslavlje


Назад на врх Go down

И нове здравствене књижице су неприхватљиве - Page 4 Empty Re: И нове здравствене књижице су неприхватљиве

Порука  Sveto Pravoslavlje 22nd March 2010, 17:00

brate snaga samsonova,sta ti mislis o ovome????koliko sekti odjednom buknu i napada crkvu,verovatno vise nego sve predhodne zajedno,jer ovuih sekti i podsekti i nevladinih organizacija ima na stotine....ovo je uzas....a nece ni da pricaju o b.ognju,jesi video kako izbegavaju vesto teme o blagodati koja se jos uvek izliva od Duha Svetog na nasu crkvu...........
Sveto Pravoslavlje
Sveto Pravoslavlje


Назад на врх Go down

И нове здравствене књижице су неприхватљиве - Page 4 Empty Re: И нове здравствене књижице су неприхватљиве

Порука  Marko 22nd March 2010, 19:26

Sveto Pravoslavlje ::Molim????ko ce se spasiti od odpadnika iz spc????vi ste nekanonska neka sekta verovatno,mozda ona mirasa dedeica,ali jedno pitanje OPET???nama je najvaznije da spc i svi ostali prsavoslaavni i dalje imaju blagodat,a sto je najvaznije i blagodatni oganj,e sad ocekujem da cete i Hrista optuziti da je ekumenista i u prelesti jer i dalje nama pravoslavnima samo daje blagodatni oganj..pa vi gledajte sta cete ciniti...
Мираш Дедеић је расколник од расколника, отпадник од отпадника. Ваша клевета да смо секта не може да промени истину да смо Црква Христова. Клевета је клевета, а не доказ изнесене тврдње.
Као што сам и рекао, ви, Sveto Pravoslavlje, не волите истину и зато се нисте ни потрудили да на нашем сајту Правоверје пронађете слике о молитвама С"П"Ц клирика са јеретицима. Пошто то нисте урадили, ево ја ћу вам део тога сад "сервирати":
http://www.pravoverje.com/Otpadnistvo/Protiv%20ekumenista/Apologija/Mera%20revnovanja%202.htm
http://www.pravoverje.com/Otpadnistvo/Protiv%20ekumenista/Apologija/Dijalog_ljubavi.htm
http://www.pravoverje.com/Otpadnistvo/Protiv%20ekumenista/Judin%20poljubac/Vpoglavlje.pdf
http://www.pravoverje.com/Otpadnistvo/Protiv%20ekumenista/Judin%20poljubac/Gpoglavlje.pdf
Затим, можете укуцати у неки претраживач израз "Молитвене осмине", па читајте. С"П"Ц клирици то не крију, већ отворено називају молитвеним осминама. Итд. На Интернету можете пронаћи прегршт тога само ако то желите. Дакле, Sveto Pravoslavlje, не варајте више ни себе ни друге, покајте се и верујте Јеванђељу!

Marko


Назад на врх Go down

И нове здравствене књижице су неприхватљиве - Page 4 Empty Re: И нове здравствене књижице су неприхватљиве

Порука  Marko 22nd March 2010, 19:32

О разликовању призивајуће (просвећујуће) и спасоносне благодати, о безблагодатности С"П"Ц и других званичних "православних" цркава, о силаску Светог Огња на Христов гроб у Јерусалиму и сл. можете детаљно прочитати овде:
http://www.pravoverje.com/Otpadnistvo/Protiv%20ekumenista/Diskusija-O%20bezblagodatnosti%20SP.htm

Marko


Назад на врх Go down

И нове здравствене књижице су неприхватљиве - Page 4 Empty Re: И нове здравствене књижице су неприхватљиве

Порука  Sveto Pravoslavlje 22nd March 2010, 20:12

e gledaj ovo,ajde i podrzavam te ovo za irineja bulovica i uz njega ima jos 2/3 episkopa koji su odpadnici,ali kad ostavljas fotografije gde su kao gosti patrijarh i drgi dosli,ne da se mole,vec se samo odazvali pozivu,jer kako mislis ti da se uspostavi dijalog sa jereticima???ako im ne pokazes dobru volju???imam prijatelja katolika,ali on me pozove na rodjendan na rimer,i ja odem kao gost,oni svi prije te vecere uzmu da se mole,ja gledam svoga posla,oni kad zavrse ok,mi nastavimo da pricamo o necem drugom,jeli to ekumenizam????znaci kad god si negde kao gost prisustvovao nekom cinu gde su se inoslavni molili,a ti gledao svog posla,i cutao,ispada ipak da si jeretik????a tek kad sam video ovo OPET o blagodati...pa ja ne verujem.....od Ostroskog manastira,do manastira udecane gde pociva telo svetog Stefana decanskog,i dalje se cuda i blagodat desavaju,oganj i daljre samo mi pravoslavni dobijamo,a ti i ostali pricate o blagodati........
Sveto Pravoslavlje
Sveto Pravoslavlje


Назад на врх Go down

И нове здравствене књижице су неприхватљиве - Page 4 Empty Re: И нове здравствене књижице су неприхватљиве

Порука  Marko 22nd March 2010, 20:56

Sveto Pravoslavlje ::e gledaj ovo,ajde i podrzavam te ovo za irineja bulovica i uz njega ima jos 2/3 episkopa koji su odpadnici,ali kad ostavljas fotografije gde su kao gosti patrijarh i drgi dosli,ne da se mole,vec se samo odazvali pozivu,jer kako mislis ti da se uspostavi dijalog sa jereticima???ako im ne pokazes dobru volju???imam prijatelja katolika,ali on me pozove na rodjendan na rimer,i ja odem kao gost,oni svi prije te vecere uzmu da se mole,ja gledam svoga posla,oni kad zavrse ok,mi nastavimo da pricamo o necem drugom,jeli to ekumenizam????znaci kad god si negde kao gost prisustvovao nekom cinu gde su se inoslavni molili,a ti gledao svog posla,i cutao,ispada ipak da si jeretik????a tek kad sam video ovo OPET o blagodati...pa ja ne verujem.....od Ostroskog manastira,do manastira udecane gde pociva telo svetog Stefana decanskog,i dalje se cuda i blagodat desavaju,oganj i daljre samo mi pravoslavni dobijamo,a ti i ostali pricate o blagodati........
Прво, не може бити да су само Иринеј Буловић и 2/3 епископа отпадници, што ево и сами признајете, Sveto Pravoslavlje, а да нису отпадници и "патријарх" Павле и сви остали "патријарси", "епископи" и "свештеници" светског "православља" који су у молитвеној заједници са тим истим Иринејем Буловићем и 2/3 епископа. Јер, у Православљу важи да ако се неко моли са јеретиком и сам је јеретик. Такође, ако се неко моли са човеком који је у молитвеној заједници са јеретиком, онда је и он јеретик. Дакле, то је један затворен круг јеретика повезаних у једној молитвеној заједници.
Друго, не иду православни у иноверне храмове да проповедају православље него се са јеретицима окупљају на "неутралном" терену. Па ако је иноверни заинтересован за Православље, он ће слушати проповед и полако се преумљивати и припремати за прелазак у Православље. При том, тај иноверни не може бити у својим религијским одеждама, већ у обичном цивилном оделу. А чим се неки клирик у православној одежди нађе на некој миси, то значи да он или само присуствује (чему - позоришту?!) како ви кажете, а присуствовање позоришним представама такође је кажњиво канонима или да се и сам моли са јеретицима што и јесте случај.
Преко моштију светог Василија Острошког, Стефана Дечанског и осталих наших светитеља Бог лечи људе и чини разна чуда, али то не значи да је С"П"Ц у чијем су поседу тренутно њихове мошти Православна Црква, као што то није ни римокатоличка "црква" која тренутно у поседу има мошти светог апостола Петра. О благодатном огњу у Јерусалиму има на линку који сам вам дао, али ви то или не читате или свесно се противите истини што верујем да је, нажалост, случај код вас, Sveto Pravoslavlje. Зато вам не вреди даље говорити.
Можете да изврћете истину колико хоћете, али "Бог се не да наружити нити преварити". Сви ћемо стати на суд Божији! Толико.

Marko


Назад на врх Go down

И нове здравствене књижице су неприхватљиве - Page 4 Empty Re: И нове здравствене књижице су неприхватљиве

Порука  Sveto Pravoslavlje 22nd March 2010, 21:43

marko,samo cu da ti odgovorim ovo:SVETI VASILIJE OSTROSKI.....ISPRICAJ NAM MALO O NJEMU DOK JE BIO ZIV,O NJEGOVOM ZIVOTU ITD...ILI JA TREBA????
Sveto Pravoslavlje
Sveto Pravoslavlje


Назад на врх Go down

И нове здравствене књижице су неприхватљиве - Page 4 Empty Re: И нове здравствене књижице су неприхватљиве

Порука  Sergian 23rd March 2010, 00:53

Marko ::
Укратко да одговорим на клевете Сергиана.
Ми нисмо јеретици већ православни хришћани. Припадамо Једној, Светој, Саборној и Апостолској Цркви основаној на Педесетнице. Наш епископ је Хризостом Солунски и заиста је данас једини православни епископ у свету. Господ је рекао да ћемо свакога по плодовима познати. У нашој заједници сачувано је апостолско прејемство (преко светог владике Матеја Мироточивог који се упокојио у Господу 1950. године) и апостолско учење, дакле целокупно Свето Предање Цркве и то је доказ да смо Црква Христова.
Сергиан је, дакле, јеретик. Он исповеда неонесторијанство. О свему томе је већ расправљено на темама "Зилоти" и "Зилоти Матејевци" , форум Крстарица, па нема потребе о томе поново расправљати. Учесници су Енох, Авакум (крштени у Цркви), Влада из Београда (катихумен који се припрема за крштење) с једне стране и Сергиан с друге стране. Повремено су се у расправу укључивали и други чланови форума. Такође, Сергианова јерес разобличена је и на нашем сајту, на следећој теми: http://www.pravoverje.com/Otpadnistvo/Protiv%20ktenasovaca/teme.htm
Укратко да одговорим на клевете овог Марка, иначе тешког јеретика и богохулника.
Управо он исповеда НЕОНЕСТОРИЈАНСТВО и НЕОМОНОФИЗИТИЗАМ.
Његова "Црква" је од поглавара Хризостома Солунског који отворено исповеда страшну јерес да се Христом назива и бестелесни Логос (тј. једноприродни Христос) и да је исто Христос и Богочовек (двоприродни). А Православље учи да је Христос једино и само Богочовек (једна Личност у две природе).
Дакле, он исповеда ДВА Христа.
Такође, исповеда учење о предвечној Цркви Христовој иако Православље учи да је Црква РОЂЕНА на Педесетници, силаском Духа Светога на Апостоле а старозаветна Црква није Црква Христова нити је предвечна (већ из Адамовог времена).
Главно је у свему да читаоци разумеју да многи данас говоре истину и лаж заједно, а ретко ко пуну истину. Нпр. Сергиан говори истину да је владика Матеј био православан, да су екуменисти јеретици, да је цела СПЦ и све друге званичне "православне" цркве у јереси (мада ни то не исповеда употпуности на прави начин), али с друге стране исповеда несторијанство, а подржава и електронске документе што је неправославно. С друге стране, Sveto Pravoslavlje правилно исповеда да су електронска документа неприхватљива, али зато исповеда јерес екуменизма. Надам се да ће Sveto Pravoslavlje увидети своју заблуду и да ће се покајати док је време. Детаљно о екуменистима, призивајућој и спасоносној благодати, Силаску Светог Духа на Велику Суботу на гроб Господњи у Јерусалиму, о томе шта је добро, а шта лоше код о.Тадеја, Пајсија, Јоила и др., можете прочитати овде: http://www.pravoverje.com/Otpadnistvo/Protiv%20ekumenista/teme.htm. О томе шта значи реч зилот, какав зилот треба бити, шта су то зилоти по разуму, а шта зилоти не по разуму писао је свети Нектарије Егински: http://www.pravoverje.com/Biblioteka/svNekEgin-o%20zilotizmu.pdf. О лажним зилотима (Акакију, Серафиму, Петру, Сергиану и др.) који мешају лаж и истину, представљају се за слуге Истине, али су заправо против Ње, можете прочитати овде:
http://www.pravoverje.com/Otpadnistvo/Protiv%20florinaca/teme.htm
http://www.pravoverje.com/Otpadnistvo/Protiv%20novoikonoboraca/teme.htm
http://www.pravoverje.com/Otpadnistvo/Protiv%20ktenasovaca/teme.htm
Дај Боже да се и они покају, али Откривење Светог Јована Богослова говори и следеће: "Не покајаше се од дела својих...", тако да је мало оних који се кају у ово савремено доба свеотпадништва од православне вере које је проречено у светом Писму.
О разним протестантским сектама на једмом месту: http://www.pravoverje.com/Otpadnistvo/protiv_protestanata/index.htm.
Ту су још бројни други текстови, па ко год тражи истину и спреман је да иде уским путем спасења, ту може наћи велику помоћ и оријентир приликом ступања на тај пут.
Што се тиче јереси НЕОНЕСТОРИЈАНСТВА, то сам објаснио. Ови јеретици (попут Марка) то исповедају.
У вези екуменизма: они не исповедају добро анти-екуменизам јер је њихова јерес последица калвинистичке протестантске (читај: екуменистичке) јереси па зато и нису добри анти-екуменисти.

У вези биометријских докумената: Марко није изнео, нити доказао, ниједан, ама баш ниједан богословски контра-разлог за неприхватање ових докумената већ се (по речима св.ап.Павла) ставља у ред богопротивника (јер се противи властима без иједног духовног разлога)!!!
Ја могу пред Богом Живим и Истинитим посведочити да се на нашем сајту http://www.pravoverje.com проповеда не истина помешана са лажју већ само пуна истина, а само пуна истина је истина. Ако смо што год у незнању лажно на нашем сајту исповедили, ми ћемо се за то покајати или усупротном од Бога бити осуђени, али до сад нико још није могао да докаже да је било шта на нашем сајту неправославно и одговорно тврдим да заиста све је ту детаљно и аргументовано изложено, све је православно и у служби Истини Непобедивој која ће судити живима и мртвима.
Laughing ..Е јадо...Па на том сајту све врви од страшних јереси: "предвечна Црква", "два Христа", имебожсто, неохилијазам, итд.итд.
Једино је добро оно против флоринаца и новоиконобораца и делимично против екумениста, а све остало је страшно богохулство.
СВЕ ЈЕ ДОКАЗАНО против вас и ваших страшних јереси на поменутим форумима, али доказано је само за разумне људе, за оне који имају иоле љубави према Богу али вам неразумнима то не вреди објашњавати ни 100 година...Ви сте тешко прелешћени и ширите саблазан представљајући се као "зилоти".
Пошто је и о жигу звери све детаљно речено, нема потребе о томе расправљати, па ћу само поменути нешто што је карактеристично. Сергиан исповеда да су електронска документа прихватљива и тиме негира и свога "епископа" Григорија Месинијског који је умро прошле године. Наиме, Григорије је отпао од Цркве 2002. године због јереси несторијанства, али је 2000. године био православан, а тада је заједно са нашим епископом Хризостомом Солунским и осталим епископима потписао Енциклику о неприхватљивости електронских докумената: http://www.pravoverje.com/Otpadnistvo/Zig/Enciklika2000.pdf. Такође, Црква је и 80-их и 90-их година прошлог века издавала енциклике и објављивала у часопису КЕО, јавном гласилу Цркве ИПХ, о жигу звери и неприхватљивости електронских докумената. Дакле, Сергиан тако противречи исповедању Православне Цркве и из периода пре 2002. године, а не само нама који припадамо епископу Хризостому Солунском који је после 2002. године једини сачувао Православље.
Свим јеретицима од памтивека нека је Анатема, Анатема, Анатема!
Толико.
АНАТЕМА вама, и то трострука, је пала од Цркве Христове (тј. од Месинијског Григорија који је све време православан био и тако се упокојио).
Ми имамо МОШТИ светих (у последњих 7-8 година) а ви немате.
Ви противуречите вашем Солунском Хризостому јер он (иако је јеретик) бар не исповеда ИМЕБОЖСТВО а ви то исповедате.
Ниједан епископ од грчких старокалендарца, био ван Цркве или у Цркви, то НИКАД није исповедао!
Значи, ви свесно обмањујете вашег Хризостома али то је његов проблем што вас је примио такве у заједницу (иначе, величате и неохилијасте и старообредце и релативизујете старобреднички раскол из 17.века).


Што се тиче Енциклике нашег Синода (из времена док је садашњи јеретик Солунски Хризостом био а нама) и ту Марко свесно замењује тезе.
Наиме, та Енциклика је издата у време кад се још није знало (већ се само претпостављало) како ће изгледати ти лични документи. Проблем је био у броју 666 и у сакривању верског опредељења.

У међувремену, у Грчкој су одржани масовни ПРОТЕСТИ на улицама грчких градова (Атине, Солуна, итд.) и грчка Држава је ПРОМЕНИЛА ту одлуку и нема више никакве опасности по душу хришћана, тј. нема броја 666 који се везује за личност нити било шта што штерти души људској!

Дакле, сада су сасвим прихватљиви ти документи...

И још нешто а додам: у нашој Цркви, у последњих 15-так година, су се почело истраживати у вези расуђивања Светих Отаца о задњим временима и расудило се (на основу Откровења и других извора) да тек долази период процвата Православља (трајаће око 35 година) па тек онда наступа Антихристов час и задњи дани!
Дакле, Црква је расудила у Духу Светоме по овом питању, исто онако како су и у древним временима расуђивали Свети Оци по разним питањима.
Значи, Марко и његови јеретици раде у корист ђавола и шире панику (осим што шире и разне јереси). Нек их Бог осветли Истином, али ако они то буду уопште желели. Толико.

Sergian


Назад на врх Go down

И нове здравствене књижице су неприхватљиве - Page 4 Empty Re: И нове здравствене књижице су неприхватљиве

Порука  Sveto Pravoslavlje 23rd March 2010, 00:58

evo samo neke od cudotvornih ikona u grckoj...PRAVOSLAVNIH ikona...a ne matejevskih,i ostalih sekti....obratite paznju na ikonu 0.21 iz koje plameni jezici izlaze i lece ljude i izvode cuda miloscu Bozjom i djeve Bogorodice,nase presvete Vladichice
Sveto Pravoslavlje
Sveto Pravoslavlje


Назад на врх Go down

И нове здравствене књижице су неприхватљиве - Page 4 Empty Re: И нове здравствене књижице су неприхватљиве

Порука  Sponsored content


Sponsored content


Назад на врх Go down

Страна 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Назад на врх


 
Permissions in this forum:
Не можете одговорити на теме у овом форуму