АПОСТОЛСКИ ЦЕНТАР 888 ФОРУМ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Православни Богословски Факултет

+8
Amelia
Србин_православац
Vizantiona
Μαθθαιος
СнагаСамсонова
Јеленка
Брат у Христу
ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ
12 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Православни Богословски Факултет Empty Православни Богословски Факултет

Порука  ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ 26th March 2009, 17:29

Помаже Бог
Какво је ваше мишљење о Православном факултету,једни вичу једно једни друго,можда неко студитра на њему,па нек нам пренесе искуство....

Свако добро од Господа
ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ
ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ


Назад на врх Go down

Православни Богословски Факултет Empty Мишљење

Порука  Брат у Христу 26th March 2009, 17:36

Имам друга на Богословском факултету. Био сам са њим на литургији за Св. Саву, која се одржавала на факлултету. На своје запрепашћење, видео сам да су на литургију дошли и католици. Шта да кажем... ЕКУМЕНИЗАм НА ДЕЛУ! Чуо сам да су избацили Догматику о. Аве Јустина и увели неку католичку догматику... страшно... немам више поверења у њих! 🇳🇴
Брат у Христу
Брат у Христу


Назад на врх Go down

Православни Богословски Факултет Empty Re: Православни Богословски Факултет

Порука  ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ 26th March 2009, 17:41

И ја сам чуо за догматику Аве Јустина да су је избацили али да су је опет вратили,а у екуменизму предњачимо. :!:
ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ
ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ


Назад на врх Go down

Православни Богословски Факултет Empty Re: Православни Богословски Факултет

Порука  Јеленка 26th March 2009, 19:10

ја нисам чула ни од кога лично,али нигде по форумима да прочитам нешто лепо.Али поуздано је да је готово неизоставна литература за полагање испита на теолошком факултету од митрополита Зизјуласа,а у филму који се зове ''Рат за душе'' који иначе говори о екуменизму као свејереси,Јасно се види како тај човек иде и љуби се са католичким поглаваром.И састају се и слично.Мене лично плаши цела ситуација,као да полако а сигурно идемо у чисту пропаст,или смо већ ту негде али не знамо.

Кад сам причала са једним свештеником о тако тим темама,такође и о не-прихватању нових биометријских личних исправа,отац ми је казао да се добро пазим.Рекао је да у цркви јесте скоро катастрофално.Али да је ван ње још десет пута горе.Али није ни ситуација заиста толико лоша.Ко заиста срцем прими православље,и хоће да учествује у светим Литургијама,које су служене на прави начин,као вековима до сад,даће Бог средства,да оде верник и у другу епархију ако треба :!:

поздрав свима који стоје иза вековног службеног поретка!
Јеленка
Јеленка


Назад на врх Go down

Православни Богословски Факултет Empty Re: Православни Богословски Факултет

Порука  Јеленка 26th March 2009, 19:13

а ево и пречице до адресе на којој можете погледати филм ''Рат за душе''

http://ihtus.us/ihtus/viewtopic.php?p=23320

сви браниоци отачке православне вере би требали ово да виде.
Јеленка
Јеленка


Назад на врх Go down

Православни Богословски Факултет Empty порука

Порука  СнагаСамсонова 26th March 2009, 19:16

јооој а ја размишљам да уписем Богословију после средње.... шта да радим????
СнагаСамсонова
СнагаСамсонова


Назад на врх Go down

Православни Богословски Факултет Empty Re: Православни Богословски Факултет

Порука  Μαθθαιος 26th March 2009, 19:27

Ја сам о Богословском све најбоље чуо. Имам друга који је прва година сад и не жали се ни на каква лажна учења, а свакако има став о екуменизму(на пример) - какав сваки православац мора имати. Мислим да људи причају свашта и овако и на форумима и у филмовима. Што из неразумевања, а можда и из лоше намере...

"Рат за душе" је занимљив, али не мислим да је потпуно истинит. Чисто сумњам да је, и да ће, СПЦ да исквари своје учење...
Μαθθαιος
Μαθθαιος


Назад на врх Go down

Православни Богословски Факултет Empty Re: Православни Богословски Факултет

Порука  Јеленка 26th March 2009, 19:31

СнагаСамсонова ::јооој а ја размишљам да уписем Богословију после средње.... шта да радим????


Иди право на факултет и лично види како стоје ствари.Не једном,него више пута.Пронађи неког ко студира,нека ти каже.Ако су ово све лажи,наравно,упиши се.Ако видиш да је са факултетом све у реду,упиши се.Али поведи неког искуснијег ко има боље изоштрен духовни вид.''Јер телесних очију је један пар,а духовних много''(блажени старац Пајсије).Нека то буде свештеник неки старији у кога имаш поверења.На крају крајева,питај свог вероучитеља искрено и отворено да ли тамо има јереси,јер тај професор нигде друго није могао студирати осим у Београду.Осим ако није у Бања Луци :flower:

па просуди.А најбољи савет од свих...МОЛИ СЕ МНОГО БОГУ.И кажи име,па ће се можда још неко помолити.
Јеленка
Јеленка


Назад на врх Go down

Православни Богословски Факултет Empty Re: Православни Богословски Факултет

Порука  Јеленка 26th March 2009, 19:38

Μαθθαιος ::Ја сам о Богословском све најбоље чуо. Имам друга који је прва година сад и не жали се ни на каква лажна учења, а свакако има став о екуменизму(на пример) - какав сваки православац мора имати. Мислим да људи причају свашта и овако и на форумима и у филмовима. Што из неразумевања, а можда и из лоше намере...

"Рат за душе" је занимљив, али не мислим да је потпуно истинит. Чисто сумњам да је, и да ће, СПЦ да исквари своје учење...


прикључи се форуму ИХТУС,топло препоручујем

http://ihtus.us/ihtus/viewforum.php?f=6

ево мало прођи туда,има тема о Православљу данас.Свако добро од Господа,с љубављу,сестра Јелена.
Јеленка
Јеленка


Назад на врх Go down

Православни Богословски Факултет Empty Re: Православни Богословски Факултет

Порука  Vizantiona 26th March 2009, 22:07

СнагаСамсонова ::јооој а ја размишљам да уписем Богословију после средње.... шта да радим????
Помаже бог млади брате уХристу!!!За упис на богословију ти треба одобрење и благослов надлежног епископа.Наш на пример владика Никанор не даје благослов за београдски Богословски факултет сад зависи којој епархији припадаш.Да се тамо нешто дешава то је неизоставно била сам на светосавској академији било је и католика и муслимана.....Отиђи на сајт факултета па погледај...Имаш факултет и у Фочи и у Крки додуше то је далеко...Желим ти да пронађеш најбоље решење уз Божију помоћ.Збогом!!!
Vizantiona
Vizantiona


Назад на врх Go down

Православни Богословски Факултет Empty Re: Православни Богословски Факултет

Порука  Јеленка 26th March 2009, 22:14

Vizantiona ::
СнагаСамсонова ::јооој а ја размишљам да уписем Богословију после средње.... шта да радим????
Помаже бог млади брате уХристу!!!За упис на богословију ти треба одобрење и благослов надлежног епископа.Наш на пример владика Никанор не даје благослов за београдски Богословски факултет сад зависи којој епархији припадаш.Да се тамо нешто дешава то је неизоставно била сам на светосавској академији било је и католика и муслимана.....Отиђи на сајт факултета па погледај...Имаш факултет и у Фочи и у Крки додуше то је далеко...Желим ти да пронађеш најбоље решење уз Божију помоћ.Збогом!!!

е,ово сам такође чула,владика Никанор не да благослов за упис,јер то,како кажу није више православан факултет.Јер сам и сама много желела да упишем,па су се родитељи мало бунили.Ко зна,Божија воља се јако често пројављује преко родитељске.Тако да сам решила макар мало да сачекам.А чула сам да такође и владика сремски Василије исто не да благослов.
Јеленка
Јеленка


Назад на врх Go down

Православни Богословски Факултет Empty порука

Порука  СнагаСамсонова 26th March 2009, 22:34

Шта ћемо???

Чекајте па онда јереси има и у СПЦ.....
СнагаСамсонова
СнагаСамсонова


Назад на врх Go down

Православни Богословски Факултет Empty Re: Православни Богословски Факултет

Порука  ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ 27th March 2009, 18:52

Па ето ти доказ ПБФ,шта ћеш више,до душе није тако свуда хвала Богу
ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ
ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ


Назад на врх Go down

Православни Богословски Факултет Empty Re: Православни Богословски Факултет

Порука  Јеленка 27th March 2009, 19:06

Питах своју вероучитељицу,да ли на ПБФ има јереси,тј. пошто се уче дела Јована Зизјуласа за којег сам чула да је јеретик(баш сам је отворено и искрено питала) .Она се као мало чак и натмурила,и рекла да је он један од великих догматичара нашег времена(догме-непогрешиве истине о вери) и како он самим тим није,и не може бити јеретик.А онда сам је питала да ли су тамо избацили дела нашег блаженог авве Јустина Поповића(пошто сам тако начула),каже да ни то није истина.

Тако да брате Самсоне,имаш још времена да размислиш и да се определиш,а најбоље ти је да се посаветујеш са свештеником у вези тога,и наравно,надлежним владиком у епархији где се налазиш,без чијег благослова све намере падају у воду.И моли се много Богу да ти открије шта ти је чинити.Увек можеш уписати прву годину књижевности,и завршити.И онда положити разлику предмета следеће године,јер ПБФ признаје доста предмета са прве године књижевности.

Поздрав , и срећно!
Јеленка
Јеленка


Назад на врх Go down

Православни Богословски Факултет Empty Re: Православни Богословски Факултет

Порука  ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ 27th March 2009, 19:28

Питах своју вероучитељицу,да ли на ПБФ има јереси,тј. пошто се уче дела Јована Зизјуласа за којег сам чула да је јеретик(баш сам је отворено и искрено питала) .Она се као мало чак и натмурила,и рекла да је он један од великих догматичара нашег времена

За Њих је Јована Зизјулас божанство,који тврди да човека не спашавају добра дела нити акеза већ заједница са Богом.

По Јована Зизјуласу можеш и да убијеш, можеш и да служиш са јеретицима као што он ради,важно је да си у недељу у Цркви и ти си се спасао. :!:
ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ
ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ


Назад на врх Go down

Православни Богословски Факултет Empty Re: Православни Богословски Факултет

Порука  ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ 27th March 2009, 20:55

Игњатије Мидић предавање на Богословском Факултету:

Испуњавање заповести Божијих није циљ Хришћанства, оно не може решити проблеме, него нас још више заглупљује у њих и ствара око нас врзино коло,те је погрешна вера прошлих векова која је бацила хришћанство на маргине цивилизације и историје и због које је Хришћанство изгубило важну улогу у друштву, не треба усмеравати веру ка таквој прошлости у којој се спомињу грех страдање крст искупљење опроштај морална чистота испуњавање заповести божијих,него ка будућности есхатону у којој ће се помињати само благодарност евхаристија.И у Православној цркви има епископа чија је вера окренута ка прошлости негативна димензија али срећом има и оних који су окренути ка будућности а то је позитивна димензија.Студенти богословског факултета требало би да буду на страни позитивне есхатолошке димензије,да би се што боље припремили за тај задатак нетреба понављати оно што је рекла црква то јест што су рекли Господ Исус Христос и свети оци него треба читати тумачења у савременој теолошкој литератури наручито у књигама митрополита Зизуласа .

Шта рећи после овога чисто бунцање. :!: :!: :!:
ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ
ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ


Назад на врх Go down

Православни Богословски Факултет Empty ...

Порука  Брат у Христу 27th March 2009, 21:06

Читао сам ово, на Википедији мислим... Сваки коментар је сувишан и не може нико да ме убеди да је ово лупетање исправно. Амфилохије, Иринеј и Атанасије су три главна играча у Србији на пољу стварања нове светске супер-религије екуменизма и Њу-ејџа. Епископ жички Хризостом се такође залаже за ту ''јерес над јересима'' како ју је назвао о. Ава Јустин.
Брат у Христу
Брат у Христу


Назад на врх Go down

Православни Богословски Факултет Empty порука

Порука  СнагаСамсонова 27th March 2009, 21:17

ставр је толико замућена да човек незна коме више да се обрати....
СнагаСамсонова
СнагаСамсонова


Назад на врх Go down

Православни Богословски Факултет Empty Re: Православни Богословски Факултет

Порука  Јеленка 27th March 2009, 21:24

ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ::Игњатије Мидић предавање на Богословском Факултету:

Испуњавање заповести Божијих није циљ Хришћанства, оно не може решити проблеме, него нас још више заглупљује у њих и ствара око нас врзино коло,те је погрешна вера прошлих векова која је бацила хришћанство на маргине цивилизације и историје и због које је Хришћанство изгубило важну улогу у друштву, не треба усмеравати веру ка таквој прошлости у којој се спомињу грех страдање крст искупљење опроштај морална чистота испуњавање заповести божијих,него ка будућности есхатону у којој ће се помињати само благодарност евхаристија.И у Православној цркви има епископа чија је вера окренута ка прошлости негативна димензија али срећом има и оних који су окренути ка будућности а то је позитивна димензија.Студенти богословског факултета требало би да буду на страни позитивне есхатолошке димензије,да би се што боље припремили за тај задатак нетреба понављати оно што је рекла црква то јест што су рекли Господ Исус Христос и свети оци него треба читати тумачења у савременој теолошкој литератури наручито у књигама митрополита Зизуласа .

Шта рећи после овога чисто бунцање. :!: :!: :!:



ауууууууууу :geek:
Јеленка
Јеленка


Назад на врх Go down

Православни Богословски Факултет Empty Религија Новог светског поретка

Порука  Брат у Христу 27th March 2009, 21:35

„На крају ће они (људи) положити своју слободу пред наше (управљача) ноге и рећи нам: - учини од нас своје робове, али нас нахрани –„.

„… 21. век… биће ера светских контролора…“.

„Стари диктатори пропали су јер нису могли да снабдеју своје субјекте са довољно хлеба, довољно циркуса, довољно чуда и мистерија. Под научном диктатуром, образовање ће заиста деловати – са резултатом да ће већина људи и жена бити одгајени да воле своју сервилност и никада неће сањати о револуцији. Заиста изгледа да нема добрих разлога због којих би научна диктатура икада била збачена“.

„Покрет Новог Доба је непорециво узео коначан облик религије, употпуњене доктрином, писаним текстовима, обожавањем и ритуалима, функционалном групом свештеника и пастира“.

„Покрет Новог Доба је потпуна религија са својим библијама, молитвама, мантрама, еквивалентима за Ватикан и Јерусалим, проповедницима и гуруима, са искуствима новог настајања (кога зову „поново рађање“), духовним законима и заповестима, са видовњацима и пророцима и са готово сваким другим обележјима вере“.


НЕ ЗАВАРАВАЈТЕ СЕ ЉУДИ!!!
Екуменизам је оружје Новог светског поретка којим се жели постићи планско и спонтано уништење Православља! Ако браните екуменисте који уводе јерес у нашу СПЦ, онда сте и ви њихови саучесници! Три главне фигуре на пољу екуменизма у Србији су Амфилохије, Иринеј и Атанасије. Епископ жички Хризостом је исто велики поборник новотарија...
Препоручујем вам да прочитате овај текст, да би сте боље схватили колико је екуменизам узео маха у свету и колико има везе са политиком:

http://www.dejanlucic.net/cirilica/EKUMENIZAM_cir.pdf
Брат у Христу
Брат у Христу


Назад на врх Go down

Православни Богословски Факултет Empty Re: Православни Богословски Факултет

Порука  ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ 27th March 2009, 21:39

Амфилохија су отерали са Свете Горе,рексли су му да је папеиста да не долази више.
ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ
ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ


Назад на врх Go down

Православни Богословски Факултет Empty порука

Порука  СнагаСамсонова 27th March 2009, 22:08

Онда је на нама да се молимо ГОСПОДУ и да чекамо.....
СнагаСамсонова
СнагаСамсонова


Назад на врх Go down

Православни Богословски Факултет Empty Re: Православни Богословски Факултет

Порука  Србин_православац 28th March 2009, 01:32

ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ::Амфилохија су отерали са Свете Горе,рексли су му да је папеиста да не долази више.
Е сада је овде мени нешто не разумно, а неко је негде рекао када је отишао на Свету Гору да им је неки свештеник рекао зашто долазе на Свету Гору када имају Амфилохија? :shock:
Србин_православац
Србин_православац
Admin


Назад на врх Go down

Православни Богословски Факултет Empty Re: Православни Богословски Факултет

Порука  Јеленка 28th March 2009, 11:07

Обичан грешник ::
ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ::Амфилохија су отерали са Свете Горе,рексли су му да је папеиста да не долази више.
Е сада је овде мени нешто не разумно, а неко је негде рекао када је отишао на Свету Гору да им је неки свештеник рекао зашто долазе на Свету Гору када имају Амфилохија? :shock:

е,сад,због овога би требало сви форумаши од сад,кад год цитирају неког,да ставе податке,кад,где и ко је рекао нешто,обавезно.Поготово кад се ради о осетљивим стварима као што је ово.

Значи,и кад је нешто преузето са неког сајта,лепо написати и са ког је;кад је из књиге-која књига,аутор,која страна,и слично.Из новина-исто тако.И онда лепо нећемо долазити у забуне... :suspect:
Јеленка
Јеленка


Назад на врх Go down

Православни Богословски Факултет Empty Re: Православни Богословски Факултет

Порука  Јеленка 28th March 2009, 11:08

СнагаСамсонова ::Онда је на нама да се молимо ГОСПОДУ и да чекамо.....

Самсоне,како си сад? :flower:
Јеленка
Јеленка


Назад на врх Go down

Православни Богословски Факултет Empty Re: Православни Богословски Факултет

Порука  Sponsored content


Sponsored content


Назад на врх Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Назад на врх

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете одговорити на теме у овом форуму