АПОСТОЛСКИ ЦЕНТАР 888 ФОРУМ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Православни документарци и клипови на интернету!

+5
Синђелић1809
Србин_православац
Јеленка
Константин
Ланг СС†СС
9 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Православни документарци и клипови на интернету! - Page 2 Empty Добро дошао

Порука  Константин 28th July 2009, 14:09

Цвеле-93' ::Хвала пуно ѕа сајт...супер је...свако добро од Господа.
Добро нам дошао брате. Laughing
Константин
Константин


Назад на врх Go down

Православни документарци и клипови на интернету! - Page 2 Empty Re: Православни документарци и клипови на интернету!

Порука  Христов ратник 28th July 2009, 14:34

Боље вас нашао...хтео сам да питам, јел негде да се скине филм Страдање Исусово од Мел Гибсона, а да има прилепљен наш превод?
Христов ратник
Христов ратник


Назад на врх Go down

Православни документарци и клипови на интернету! - Page 2 Empty Re: Православни документарци и клипови на интернету!

Порука  Константин 28th July 2009, 14:47

Цвеле-93' ::Боље вас нашао...хтео сам да питам, јел негде да се скине филм Страдање Исусово од Мел Гибсона, а да има прилепљен наш превод?
Имаш вероватно на јутјубу, ал укратко речено филм и није нешто.Превише је бачен аспект на страдање , а мало на васкрсење, ко зна какваму је позадина ЈЕР У ФИЛМУ ЈЕ ПРИКАЗАНО САМО МУЧЕЊЕ Господа , док сисао Хришћанства васкресење, малте не и није приказано, тако да онај ко нема појма о вери не може пуно тога да науци.Неких пута бих стекао осећај да су намерно хтели да понизе Христа са тим филмом , да га учине слабим, ал откуд знам, Боже опрости ако грешим са овим што пишем.Држ се ти правславних филмова, холивудска продукција коју иначе држе јудео-масони сигурно не може ништа добро направити.
Константин
Константин


Назад на врх Go down

Православни документарци и клипови на интернету! - Page 2 Empty порука

Порука  СнагаСамсонова 28th July 2009, 14:59

слажем се да је филм доста скраћен... по мени најбољи филм је Исус из Назарета трај око 6 сати Laughing
СнагаСамсонова
СнагаСамсонова


Назад на врх Go down

Православни документарци и клипови на интернету! - Page 2 Empty Re: Православни документарци и клипови на интернету!

Порука  Константин 28th July 2009, 15:13

СнагаСамсонова ::слажем се да је филм доста скраћен... по мени најбољи филм је Исус из Назарета трај око 6 сати Laughing
Имам тај филм, главни глумац није могао бити бољи.... Laughing , ал мислим да су тај радили протестанти.
Штета што ни један православни редитељ није смогао снаге за такав подухват...вероватно је у питању новац.
Иначе за страдање исусово и главног глумца постоји прила да га је гром здрмао чак три пута у току снимања.....чисто да се и то спомене
Константин
Константин


Назад на врх Go down

Православни документарци и клипови на интернету! - Page 2 Empty Re: Православни документарци и клипови на интернету!

Порука  Христов ратник 28th July 2009, 16:22

Глупо ми је сад да причам, ал мислим да треба гледати не само православне филмове, млад сам ал много тога разумем.Јер ако си верујући Православац теби никакав филм не може помутити свест.
Владика Николај је учио марксизам, проучавао мухамедански куран, будизам, конфуција...Мислим да сваки човек који се роди на планети земљи треба да проучава све религије светске, и да ће све то проучавање свести на једину Истину тј. Православље...опростите што сам ово овде написао, иако су тема филмови...
Христов ратник
Христов ратник


Назад на врх Go down

Православни документарци и клипови на интернету! - Page 2 Empty Re: Православни документарци и клипови на интернету!

Порука  Константин 28th July 2009, 18:27

Цвеле-93' ::Глупо ми је сад да причам, ал мислим да треба гледати не само православне филмове, млад сам ал много тога разумем.Јер ако си верујући Православац теби никакав филм не може помутити свест.
Владика Николај је учио марксизам, проучавао мухамедански куран, будизам, конфуција...Мислим да сваки човек који се роди на планети земљи треба да проучава све религије светске, и да ће све то проучавање свести на једину Истину тј. Православље...опростите што сам ово овде написао, иако су тема филмови...
Добро, добро, проучавај ти правславље па кад достигнеш ниво владике николаја, онда проучавај заблуде- :lol: :lol: :lol: :lol:
Можда сматраш да си већ на нивоу подвиђника
lol!
Константин
Константин


Назад на врх Go down

Православни документарци и клипови на интернету! - Page 2 Empty Re: Православни документарци и клипови на интернету!

Порука  Христов ратник 28th July 2009, 18:36

Извини ако сам звучао гордо...само сам рекао своје мишљење...само то...мир ти од Господа
Христов ратник
Христов ратник


Назад на врх Go down

Православни документарци и клипови на интернету! - Page 2 Empty Re: Православни документарци и клипови на интернету!

Порука  Србин_православац 28th July 2009, 18:49

Цвеле-93' ::Извини ако сам звучао гордо...само сам рекао своје мишљење...само то...мир ти од Господа
Ниси звучао гордо...мислим да би требало док смо млади да читамо искључиво православне ствари....јер знамо ко је и шта је био Владика Николај, њега ништа није могло помутити...
Србин_православац
Србин_православац
Admin


Назад на врх Go down

Православни документарци и клипови на интернету! - Page 2 Empty Re: Православни документарци и клипови на интернету!

Порука  Синђелић1809 28th July 2009, 19:24

Обичан грешник ::
Цвеле-93' ::Извини ако сам звучао гордо...само сам рекао своје мишљење...само то...мир ти од Господа
Ниси звучао гордо...мислим да би требало док смо млади да читамо искључиво православне ствари....јер знамо ко је и шта је био Владика Николај, њега ништа није могло помутити...
Тако је. Рецимо, монаху Калисту је вл. Николај дао да проучава друге религије тек пошто је о. Калист провео неколико година у пећини у непрестаној молитви

А што се тиче приказивања нашег Господа у филмовима ево шта о томе каже о. Серафим Роуз:

Да сада погледамо на тренутак на знаке наших времена, који говоре да је Други Долазак Христов, коме ће претходити долазак Антихриста, близу. У погледу пророчанстава из 24 главе по Матеју, пре свега, лажни христоси који ће доћи, затим ратови, болести, земљотреси, прогони – тешко је просудити јер се све то већ дешавало у току протеклих две хиљаде година. Тачно је да је све то израженије као никада пре, али је такође тачно да може бити и много горе. Ови знаци су на почетку знакова, али они још нису тако озбиљни да би могли рећи да се налазимо управо у последњим данима.

Један знак, ипак, је врло интересантан и који се испољава у нашим временима, је та да је сада Христос изложен на сцени. У ранијим временима, никад није било дозвољено да Христос буде описан на сцени, јер глумац даје људску интерпретацију, а Христос је Бог.

У Православљу нема одређеног канона о томе, али су Православни погледи против тога; и протестанти и католици би до пре пар година били ужаснути да неки глумац игра, тумачи Христа. Сада је то постало уобичајено, не само у религијском контексту, већ и у контексту далеко од религије. „Јеванђеље“, „Исус Христос суперстар“ и слично; све ово представља светогрђе, које приказује Христа у световној форми људима. Ово је врло карактеристично за наше време, јер приказује и неверујућим људима слику Христа, тако да када се буде појавио Антихрист, они ће рећи „Аха, видео сам нешто слично на филму. То мора да је то.“
Синђелић1809
Синђелић1809


Назад на врх Go down

Православни документарци и клипови на интернету! - Page 2 Empty Re: Православни документарци и клипови на интернету!

Порука  Константин 28th July 2009, 19:36

Синђелић1809 ::„Исус Христос суперстар“
Тешко светогрђе,не знам јел ко имао прилику да гледа, ал.....боже сачувај и саклони
Константин
Константин


Назад на врх Go down

Православни документарци и клипови на интернету! - Page 2 Empty Re: Православни документарци и клипови на интернету!

Порука  Србин_православац 28th July 2009, 22:39

Браво брате Синђелићу!
Србин_православац
Србин_православац
Admin


Назад на врх Go down

Православни документарци и клипови на интернету! - Page 2 Empty Ава Јустин - О ВИЗИЈИ ЈЕДНОГ МОНАХА

Порука  Синђелић1809 8th August 2009, 16:30

Ава Јустин, у својој чувеној беседи србском народу на Светог Саву 1966. године, помиње причу о монаху који је, по Божијем допуштењу, видео део мука које очекују грешнике у паклу

https://www.youtube.com/watch?v=YHABsgw31vo
Синђелић1809
Синђелић1809


Назад на врх Go down

Православни документарци и клипови на интернету! - Page 2 Empty Чуда Св. Козме и Дамјана

Порука  Синђелић1809 5th September 2009, 15:06

О. Јован Јеленков говори и сведочи о чудима Светих мученика и бесребреника Козме и Дамјана

https://www.youtube.com/watch?v=BqyL-Wcw3E8
Синђелић1809
Синђелић1809


Назад на врх Go down

Православни документарци и клипови на интернету! - Page 2 Empty ЊЕГОВА СВЕТОСТ ПАТРИЈАРХ СРПСКИ ГОСПОДИН ПАВЛЕ

Порука  ДАМЈАН '75 24th October 2009, 11:27

https://www.youtube.com/watch?v=sDoMnIcMjGI
ДАМЈАН '75
ДАМЈАН '75


Назад на врх Go down

Православни документарци и клипови на интернету! - Page 2 Empty "Сведочење Православља и криза у свету"

Порука  Синђелић1809 30th October 2009, 20:55

Предавање православног публицисте Владимира Димитријевића о растућој кризи у савременом свету, бестидном пропагирању греха, грамзивости и среброљубљу савременог човека насупрот милосрђу Светих Отаца, о доказима високе моралности наших предака, потреби за бескомпромисним сведочењем вере, пожртвованошћу и поправљањем најпре себе самих, о екуменизму и тежњи Ватикана за унијаћењем Срба...

Синђелић1809
Синђелић1809


Назад на врх Go down

Православни документарци и клипови на интернету! - Page 2 Empty "Дела светих отаца"

Порука  Синђелић1809 30th October 2009, 20:57

"ДЕЛА СВЕТИХ ОТАЦА"

https://www.youtube.com/watch?v=cOAuHcetj50

НИКАДА РАНИЈЕ НИЈЕ БИЛО ОВОЛИКО лажних учитеља, као у овом јадном XX – ом веку, тако богатом у материјалним достигнућима, а тако сиромашном у уму и души. Свако разумљиво мишљење, чак и најлуђе, чак и она досад одбијана од стране генералне свести свих цивилизованих људи – данас имају своју школу и сопственог „учитеља“. Као резултат свега тога, философија има хиљаде школа, а „Хришћанство“ хиљаду секти. Где се може наћи истина у свему овоме, ако се уопште заиста може наћи у нашим заведеним временима?

На једном месту се може пронаћи извор истинског учења, долазећи од Самог Бога, неумањен већ вековима, увек свеж, исто и једино код свих оних који га истински уче, водећи оне који га прате вечном спасењу. Ово место је Православна Црква Христова, извор милости Пресветог Духа, а истински учитељи ове Божанске науке која се излива из овог извора, су Свети Оци Цркве Православне.

Авај! Како мало Православних ово зна, и зна у довољној мери да пије са овог извора! Колико само савремених јерарха воде своја стада, не на истинске пашњаке душе - Свете Оце, већ на разрушене стазе савремених мудраца који обећавају нешто „ново“ и боре се само да учине да Хришћани забораве истинско учење Светих Отаца, учење које је – сасвим је тачно – потпуно ван сагласности са лажним идејама које владају и управљају у нашем модерном времену. Морамо ићи Светим Оцима, са циљем, да постанемо њихови ученици, да примимо учење истинског живота, спасења душе, чак знајући да ћемо чинећи све то изгубити наклоност овог света и постати изгнаници из њега. Ми ћемо у њима пронаћи праве очеве, који су тако у оскудици у нашим данима, када је љубав многих захладнела (Мат. 24:12) – очеве чији је једини циљ да своју децу воде ка Богу и Његовом Царству Небеском, где ћемо ходати и разговарати са овим анђелским људима у неисказаној радости заувек. - Преподобни Серафим Роуз

Свети Оци Православне духовности - Надахнуће и сигуран водич ка истинском Хришћанству

http://www.pravoslavni-odgovor.com/Crkva_Hristova/Besede_Svetog_Serafima/siguran_vodic.htm
Синђелић1809
Синђелић1809


Назад на врх Go down

Православни документарци и клипови на интернету! - Page 2 Empty Re: Православни документарци и клипови на интернету!

Порука  Sponsored content


Sponsored content


Назад на врх Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Назад на врх

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете одговорити на теме у овом форуму