АПОСТОЛСКИ ЦЕНТАР 888 ФОРУМ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dosta nam je deoba

2 posters

Go down

Dosta nam je deoba Empty Dosta nam je deoba

Порука  pajko197 30th November 2009, 16:43

Zašto mi ne dopustimo da Sveti sinod odluči o tome kuda ide SPC, nego mi kao pravoslavni vernici i braća medjusobom, braća u Hristu, raspravljamo i samo dolivamo ulje na vatru. Raspravljajući o tome ko je u pravu, da li "novotarci" da li "staroverci" ili "koji već"... prilazimo opasnoj zamci koja kod nas Srba pali već stotinama godina. Ta zamka se zove "DEOBE". Podelili su* nas na Srbe i muslimane(sad Bošnjaci), na Karadjordjeviće i Obrenovićevce, na Srbe i jugoslovene, na partizane i četnike, na zvezdaše i partizanovce, na kosovare i ostale, na vojvodjane i srbijance i ima toga još... I svaki put kad su* uspeli da na s podele, sa druge strane je ostajao otkinut deo tela majke nam Srbije. Molim Vas da raspravama ne inicirate neku novu deobu. Ionako smo-sve manji i kao zemlja i kao narod.
*Su-Oni koji nas dele???

pajko197
Гост


Назад на врх Go down

Dosta nam je deoba Empty Re: Dosta nam je deoba

Порука  Sveto Pravoslavlje 30th November 2009, 17:01

nas brate ne interesuju deobe o kojima si vec napisao,nas jedini cilj je da ocuvamo jedinu pravu jos uvek neiskvarenu izvornu crkvu koju je sam Gospod Isus Hristos osnovao......svakako da ne mozemo da sedimo skrstenih ruku i gledamo kako pojedine vladike krse zapovesti svetih otaca pa i samih apostola koji su nam jasno stavili do znanja da se nikakve nove dogme i ucenja ne smiju dodavati...a ignjatije,irinej bulovic,jovan zizjulas otvoreno pazi otvoreno krse te zapoivesti....ako si ti i bilo ko citao moje postove do sada shvatices da oni govore kako smo mi pravoslavni ,,konzervativni,,kako smo izolovani od drugih kako je ovo 21 vek i treba da se okrenemo savremenim ucenjima tj.da sve ono sto su nam apostoli i sveti oci ostavili i zapovedili da se strogo cuva mi lepo bacimo pa da savremena ucenja prihvatimo,a ti se malo informisi kakva su ova ,,savremena,,ucenja sto ih oni propagiraju.......zato je danas toliko sekti u svetu......
Sveto Pravoslavlje
Sveto Pravoslavlje


Назад на врх Go down

Dosta nam je deoba Empty Re: Dosta nam je deoba

Порука  Sveto Pravoslavlje 30th November 2009, 17:05

i mi i ne raspravljamo jesu li novotarci u pravu,to je jasno,oni sablaznjavaju narod......a apostol kaze ako li ko medju nama propoveda drugacije nego sto mi propovedasmo,ili makar i andjeo sa neba PROKLET DA BUDE.....eto novotarci su vec unaprijed osudjeni......
Sveto Pravoslavlje
Sveto Pravoslavlje


Назад на врх Go down

Dosta nam je deoba Empty Re: Dosta nam je deoba

Порука  Србин_православац 30th November 2009, 23:41

Sveto Pravoslavlje ::nas brate ne interesuju deobe o kojima si vec napisao,nas jedini cilj je da ocuvamo jedinu pravu jos uvek neiskvarenu izvornu crkvu koju je sam Gospod Isus Hristos osnovao......svakako da ne mozemo da sedimo skrstenih ruku i gledamo kako pojedine vladike krse zapovesti svetih otaca pa i samih apostola koji su nam jasno stavili do znanja da se nikakve nove dogme i ucenja ne smiju dodavati...a ignjatije,irinej bulovic,jovan zizjulas otvoreno pazi otvoreno krse te zapoivesti....ako si ti i bilo ko citao moje postove do sada shvatices da oni govore kako smo mi pravoslavni ,,konzervativni,,kako smo izolovani od drugih kako je ovo 21 vek i treba da se okrenemo savremenim ucenjima tj.da sve ono sto su nam apostoli i sveti oci ostavili i zapovedili da se strogo cuva mi lepo bacimo pa da savremena ucenja prihvatimo,a ti se malo informisi kakva su ova ,,savremena,,ucenja sto ih oni propagiraju.......zato je danas toliko sekti u svetu......
Та једна неискварена изворна црква постоји и постојаће, колико год ко намеравао да је уруши, али њу ни врата пакла неће надвладати.
Неке ствари је дозвољено мењати и неке ствари су се мењале, само треба знати шта сме а шта не да се мења. Ко је мењао догме у СПЦ?
Вера православна, треба да буде светоотачка, тј да буде заснована на учењима Светих Отаца православне цркве, она и јесте таква, самим тим и СПЦ је таква, владике не треба осуђивати, прво што ем ми немамо довољно знања, друго што ће спашавати православље, људи који су за то адекватни.
Србин_православац
Србин_православац
Admin


Назад на врх Go down

Dosta nam je deoba Empty Re: Dosta nam je deoba

Порука  Србин_православац 30th November 2009, 23:42

Sveto Pravoslavlje ::i mi i ne raspravljamo jesu li novotarci u pravu,to je jasno,oni sablaznjavaju narod......a apostol kaze ako li ko medju nama propoveda drugacije nego sto mi propovedasmo,ili makar i andjeo sa neba PROKLET DA BUDE.....eto novotarci su vec unaprijed osudjeni......
Оставите се млаћења празне сламе и окрените се себи, не брините се за цркву него за своје спасење. Јасно је апостол рекао ЈЕВАНЂЕЉЕ, а оно није промењено.
Србин_православац
Србин_православац
Admin


Назад на врх Go down

Dosta nam je deoba Empty Re: Dosta nam je deoba

Порука  Sveto Pravoslavlje 1st December 2009, 00:02

svakako da JOS UVEK nije promenjeno a sta radi zizjulas,irinej bulovic i ignjatije........jesi li ti slusao njihova ucenja brate......oni mijenjaju rijec Boziju i ako na i jedno njihovo predavanje naletis makar ovde na netu ima clanaka jer oni uce nesto sasvim trece od danasnjeg Svetog Pisma.......
Sveto Pravoslavlje
Sveto Pravoslavlje


Назад на врх Go down

Dosta nam je deoba Empty Re: Dosta nam je deoba

Порука  Sveto Pravoslavlje 1st December 2009, 00:04

rade brate isto sto i miras dedeic,pola Biblije pola kurana pola kabale svacega...........
Sveto Pravoslavlje
Sveto Pravoslavlje


Назад на врх Go down

Dosta nam je deoba Empty Re: Dosta nam je deoba

Порука  Србин_православац 1st December 2009, 02:35

Sveto Pravoslavlje ::svakako da JOS UVEK nije promenjeno a sta radi zizjulas,irinej bulovic i ignjatije........jesi li ti slusao njihova ucenja brate......oni mijenjaju rijec Boziju i ako na i jedno njihovo predavanje naletis makar ovde na netu ima clanaka jer oni uce nesto sasvim trece od danasnjeg Svetog Pisma.......
Стварно нисам читао никакве текстове владике Иринеја, али сумњам да има нешто неправославно. Те приче, да мењају реч Божју, су ми смешне, поготову кад се да на форумима извучено из контекста једна реченица или неке беседе скраћене на 2-3 секунде и онда трубе о томе, јасно се види којим духом одишу све ове приче, јасно је да долазе од истог духа који је преварио и "зилоте", а то није Дух Свети!
Србин_православац
Србин_православац
Admin


Назад на врх Go down

Dosta nam je deoba Empty Re: Dosta nam je deoba

Порука  Sveto Pravoslavlje 1st December 2009, 02:47

imas brate klipove na ju tjubu njihove,jesi gledao njihova predavanja covece..... :shock:
Sveto Pravoslavlje
Sveto Pravoslavlje


Назад на врх Go down

Dosta nam je deoba Empty Re: Dosta nam je deoba

Порука  Србин_православац 1st December 2009, 02:54

Sveto Pravoslavlje ::rade brate isto sto i miras dedeic,pola Biblije pola kurana pola kabale svacega...........
Владика Иринеј је доктор теологије. Какави црни курани и остале јеретичке књиге, он да употребљава. Брате пусти то, није још за тебе ово, ја ти као најрођенијем кажем, пусти то. Човек се не спасава млаћењем празне сламе, мислећи и чачкајући око ствари у које се не разуме, чак шта више човек пада у осуде, осуђивања ближњег, високих црквено достојника, губљења љубави према ближњем, па и у крајњем случају можда чак и до мржње због наводне издаје православља. Човек се тако неће спасти. Понављам опет, брате, окрени се себи и гледај себе, а пусти тамо неке приче, црква није скупштина, него "организам" чија је глава Христос, нема ту лутања, ако је Господ путовођа чега се плашити? Јасно нам је речено да ни врата пакла неће надвладати Цркву православну, што ти размишљаш о крупним стварима, гледај себе.

Свако добро, надам се да ћеш ме схватити!
Србин_православац
Србин_православац
Admin


Назад на врх Go down

Dosta nam je deoba Empty Re: Dosta nam je deoba

Порука  Србин_православац 1st December 2009, 02:56

Sveto Pravoslavlje ::imas brate klipove na ju tjubu njihove,jesi gledao njihova predavanja covece..... :shock:
Постави слободно клипове, кад будем стигао погледаћу их и прокоментарисати. Наравно, псеудо-зилотски клипови ће бити избрисани, њих немој џабе постављати.
Србин_православац
Србин_православац
Admin


Назад на врх Go down

Dosta nam je deoba Empty Re: Dosta nam je deoba

Порука  pajko197 1st December 2009, 13:41

Blaženi siromašni duhom jer je njihovo carstvo nebesko.

pajko197
Гост


Назад на врх Go down

Dosta nam je deoba Empty Re: Dosta nam je deoba

Порука  Sponsored content


Sponsored content


Назад на врх Go down

Назад на врх


 
Permissions in this forum:
Не можете одговорити на теме у овом форуму