АПОСТОЛСКИ ЦЕНТАР 888 ФОРУМ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Наводно права историја Срба

+2
СнагаСамсонова
Ланг СС†СС
6 posters

Go down

Наводно права историја Срба Empty Наводно права историја Срба

Порука  Ланг СС†СС 26th April 2009, 20:30

http://video.google.com/videosearch?q=jovan+deretic&emb=0#

Надам се да овај човек нелазе :shock:
Ланг СС†СС
Ланг СС†СС


Назад на врх Go down

Наводно права историја Срба Empty порука

Порука  СнагаСамсонова 26th April 2009, 20:33

он је Докторирао у Паризу каже да има доказе
СнагаСамсонова
СнагаСамсонова


Назад на врх Go down

Наводно права историја Срба Empty Re: Наводно права историја Срба

Порука  Хајдук 4th October 2009, 14:01

Чуо сам да је Деретић радноверац јел то истина?
Хајдук
Хајдук


Назад на врх Go down

Наводно права историја Срба Empty Re: Наводно права историја Срба

Порука  Христов ратник 4th October 2009, 14:46

Ајдук†Маре ::Чуо сам да је Деретић радноверац јел то истина?

Шта је радноверац? Embarassed
Христов ратник
Христов ратник


Назад на врх Go down

Наводно права историја Срба Empty Re: Наводно права историја Срба

Порука  Хајдук 4th October 2009, 17:31

Шта је радноверац?
Па то су, како сам чуо, људи који верују у богове којима су се клањали Стари Словени.
Али то сам чуо од не тако упућене особе тако да не мора да значи да јесте и Деретић радноверац.
Зато сам питао ако неко зна...
Хајдук
Хајдук


Назад на врх Go down

Наводно права историја Срба Empty Re: Наводно права историја Срба

Порука  Синђелић1809 14th October 2009, 13:17

Што се Деретића тиче, он више одмаже реалном проучавању наше древне прошлости, него што помаже
Човек уопште не примењује научни приступ у својим истраживањима већ произвољности.. Нисам се много удубљивао у његов рад, али оно што сам прочитао о њему ми је било довољно да се ни не заинтересујем

Ево неких мишљења:
Да су сеобе лаж и да нисмо дошљаци има логике, али не на начин на који то он презентује. Ево како он извлачи закључке: постоји теорија да су се некада сви Словени звали србским именом, с обзиром да се оно спомиње у 1. веку П.Н.Е, а Sclavini неколико векова касније. Деретић то одмах узме као 100% тачно(а заправо је само теорија), па имплицира на ,,Краљевство Словена'' Мавра Орбина, где су сви Аријевци у ствари Словени(дело је плод словенофилске идеје писца), па чак и германска племена. Е онда Деретић закључује овако, из претходне две тезе:
1. Сви Словени су Срби.
2. Сви Аријевци су Словени.
----------------------------------
Сви Аријевци су Срби.

Да не помињем како је код њега ниоткуда Хомер постао Момир или како је Путин такође Србин

Даклем, оно што Деретић ради није историографија, више личи на научну фантастику.
.................................................................................................................
Сви су остајали без речи и аргумента јер нису могли да вјерују какве небулозе прича... Има ли на задњој страни или фуснотама извора или имена аутора које користи... Ај обрати пажњи па их постави овдје...
Са друге стране ако ти мој брате стварно вјерујеш ономе што Деретић каже без провјере и критичког размишљања онда нам џаба сви постови овдје
.................................................................................................................
А да Деретић није хришћанин, већ паганин-сујеверац, речито говори његова тврдња да је Хитлер изгубио рат због "погрешне употребе" свастике.

За разлику од Деретића, Милош С. Милојевић, родоначелник аутохтонистичке школе, био је школован историчар, који је своје врло широко образовање стекао у Москви. Иако и он има неких погрешних закључака, добар део његовог рада могао би се ваљано искористити...
.................................................................................................................
Па шта мислити о човеку који каже да му је жао што црнци нису свесни да су Срби, да је зимбабве добио име јер је некој баби било зима да су Илири пореклом од Илије! Па то вређа интелигенцију седмогодишњег детета а камоли одраслог човека! Сервије Тулије је уствари Сербије Тулије! Човек се само спрда и узима лову! Још само да крене и неке биљне и животињске врсте да прогласи Србима и прича би била комплетна! Кад коза например БРСти уназад она уствари СРБи то нам говори да су и неке козе још увек сачувале сећање на своје порекло!

Ма имам читаву туцу Сербона, то је његов часопис! Био ми је једно време забаван ал почео је касније да смара! Најачи су ми кад сами себи додељују плакете и признања у неким чаробњачким сјајним оделима баш као прави пацијенти! А тек кад сам видео Радомира Ђорђевића како полаже заклетву као славодобитник Сербоне! Лик у једном чланку пљује по хришћанству најгоре а три броја касније велики наслов ЖИВИМО ЛИ СА ХРИСТОМ, где се представља као жешћи верник!
................................................................................................................
Црни, нема потебе да озбињно приступаш овоме. Има још милион извора и глупих аналогија које Деретић користи и не знам где би ти крај био. Данило не може да верује за Зимбабве и Илију, што значи да га човек и није читао. Свако ко прочита 20 страна било ког Деретићевог дела и поверује му, тај још увек није одрастао. Па Деретић ни сам не верује у оно што пише али му је сигурно занимљиво да ... народ у здрав мозак и да им узме паре!
Синђелић1809
Синђелић1809


Назад на врх Go down

Наводно права историја Срба Empty Re: Наводно права историја Срба

Порука  Orthodoxy 25th October 2009, 03:41

Помаже Бог ! Скоро сам почео да читам и гледам видее у којима су предавања Др. Јована Деретића. Желим да дубоко истражим његов рад јер ми је веома занимљив, поготово прича која каже да је Историја Срба забрањена Берлинским конгресом и да папа и Ватикан стоје иза тога...У једном видеу сам видео како он показује прву икону исписану Србицом (тадашњим писмом) . . . Онда показује слику на којој је ваза из Грче и на њој Ахил са 4 слова С на одежди...има доста доказа и не верујем да би неко провео буквално цео живот да докторира и да иде по целом свету само да би писао глупости...Заправо мислим да његове књиге и нису толико популарне и да не узима много новца како се прича...а предавања је држао на скромним местима....оно у шта верујем је то да је увек неко са стране покушавао да нама наметне комплекс ниже вредности....Ми смо пре свега један велики народ зато што смо Православци (нажалост,чињеница је да смо све слабији у вери...) ....Дубоко ћу истражити ово па ћу вам онда дати коментар и мишљење....не можемо тек тако да кажемо да је он глупан који само покушава да нас исмеје....

Orthodoxy


Назад на врх Go down

Наводно права историја Срба Empty Re: Наводно права историја Срба

Порука  Sponsored content


Sponsored content


Назад на врх Go down

Назад на врх

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете одговорити на теме у овом форуму