АПОСТОЛСКИ ЦЕНТАР 888 ФОРУМ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ШТА ЈЕ ТО ЖИГ ЗВЕРИ?

+8
СнагаСамсонова
Лука996
Брат у Христу
Константин
Јеленка
РабМаксим
ppp
TruthSeeker
12 posters

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

ШТА ЈЕ ТО ЖИГ ЗВЕРИ? - Page 3 Empty Re: ШТА ЈЕ ТО ЖИГ ЗВЕРИ?

Порука  TruthSeeker 29th June 2009, 18:09

Јеленка ::вас двојица разјасните ставове преко приватних порука,и без међусобног нападања за време Петровданског Поста!!

Ово је ипак тема која се базира на питању ,,ШТА ЈЕ ЖИГ АНТИХРИСТА'' где свако износи своје мишљење на које има апсолутно право.Значи овде смо да дискутујемо а не да се убеђујемо или набеђујемо јер то доводи свађи.А што се тиче питања,ко је већи између Апостола и Светих Отаца-мислим да су сви они једнаки.Сви су били у служби Господу.Господ је хтео да се роде сваки у своје време,по Својим судовима у које ми не можемо никад да се разумемо.Сваки Светац је за поштовање,јер га је Бог прославио,нико није ,,већи'' од неког...Потребни су нам И Апостоли И Свети Оци,иначе нам их Господ не би ни дао.
Ево шта испада кад обични људи покушавају да зађу у тако тешке тајне попут Откровења.Само свађе и вртења у круг.

Ову тему сам отворио да би сви изнели своје мишљење и да би неке ствари разјаснили и још један од разлога је што се Црква још увек није званично изјаснила, а као што си и видела и ти сама ниси знала да ли да узмеш биометријски пасош или не.
Такође постим, и дискутујем а не свађам се, а то што ти то тумачиш као свађу је твоје слобода избора. Ово сам говорио за оне који не знају да је 12 Апостола изабрано од самога Господа Исуса Христа, а за истомишљенике ти и не треба форум.
TruthSeeker
TruthSeeker


Назад на врх Go down

ШТА ЈЕ ТО ЖИГ ЗВЕРИ? - Page 3 Empty Re: ШТА ЈЕ ТО ЖИГ ЗВЕРИ?

Порука  TruthSeeker 29th June 2009, 18:37

А ти Јеленка уместо да си захвална ти још и критикујеш? Овамо као не знаш да ли да узмеш пасош, прво хоћеш па нећеш, па сада као из ината нећеш да узмеш, зато боље мењај разлог због кога нећеш да узмеш биометријска документа, јер те тај неће дуго држати.
Друго није тачно да су сви они једнаки, него се међусобно разликују. Ни сви свеци, ни сви мученици нису на истом нивоу, па ни сами анђели небески се налазе на различитим духовним нивоима.
Овде смо да поделимо знање и међусобно да комуницирамо, а теби ако се то не свиђа задржи своје коментаре за себе.
TruthSeeker
TruthSeeker


Назад на врх Go down

ШТА ЈЕ ТО ЖИГ ЗВЕРИ? - Page 3 Empty Re: ШТА ЈЕ ТО ЖИГ ЗВЕРИ?

Порука  ppp 29th June 2009, 18:46

Taчно, трагач за истином и ја се не свађамо нити било шта слично већ само разговарамо.
Тачно је да постоје одређени степепи,нису ни сви светитељи једнаки,нису ни анђели сви једнаки.
ppp
ppp


Назад на врх Go down

ШТА ЈЕ ТО ЖИГ ЗВЕРИ? - Page 3 Empty Re: ШТА ЈЕ ТО ЖИГ ЗВЕРИ?

Порука  Брат у Христу 29th June 2009, 18:58

Ако су сви светитељи једнаки, зашто су код нас само Св. Сава и Св. Николај Велимировић равноапостолни?
Брат у Христу
Брат у Христу


Назад на врх Go down

ШТА ЈЕ ТО ЖИГ ЗВЕРИ? - Page 3 Empty Re: ШТА ЈЕ ТО ЖИГ ЗВЕРИ?

Порука  Јеленка 29th June 2009, 22:33

извињавам се свим учесницима форума.Нисам знала да ће неког увредити оно што сам написала.Више не учествујем у овој теми.Задржаћу своје мишљење за себе.
Јеленка
Јеленка


Назад на врх Go down

ШТА ЈЕ ТО ЖИГ ЗВЕРИ? - Page 3 Empty Re: ШТА ЈЕ ТО ЖИГ ЗВЕРИ?

Порука  ppp 29th June 2009, 23:20

Јеленка ::извињавам се свим учесницима форума.Нисам знала да ће неког увредити оно што сам написала.Више не учествујем у овој теми.Задржаћу своје мишљење за себе.


Пази сестро Јеленка када је у питању вера не постоје своја мишљења,сви ми требао да имамо иста мишљења и да се наша мишљења слажу са црквом,да су у сагласности,иначе ако имамо нека мишљења која се разликују од цркве онда одосмо ми у јерес,а то је нешто нај опасније.
ppp
ppp


Назад на врх Go down

ШТА ЈЕ ТО ЖИГ ЗВЕРИ? - Page 3 Empty Re: ШТА ЈЕ ТО ЖИГ ЗВЕРИ?

Порука  Константин 29th June 2009, 23:25

[quote="Petar Duhovno Blago"
иначе ако имамо нека мишљења која се разликују од цркве онда одосмо ми у јерес,а то је нешто нај опасније.[/quote]
Oсим ако прије тога црква не падне и сама у јерес(у овом случају СПЦ и Равена)
Константин
Константин


Назад на врх Go down

ШТА ЈЕ ТО ЖИГ ЗВЕРИ? - Page 3 Empty Re: ШТА ЈЕ ТО ЖИГ ЗВЕРИ?

Порука  Константин 29th June 2009, 23:27

Petar Duhovno Blago ::
иначе ако имамо нека мишљења која се разликују од цркве онда одосмо ми у јерес,а то је нешто нај опасније.
Oсим ако прије тога црква не падне и сама у јерес(у овом случају СПЦ и Равена)
И баш ме брига што понављам пост по други пут,, кад админи не могу да схвате да је потребан едит на форуму :x :x :x :x
Константин
Константин


Назад на врх Go down

ШТА ЈЕ ТО ЖИГ ЗВЕРИ? - Page 3 Empty Re: ШТА ЈЕ ТО ЖИГ ЗВЕРИ?

Порука  ppp 29th June 2009, 23:49

Константин ::
Petar Duhovno Blago ::
иначе ако имамо нека мишљења која се разликују од цркве онда одосмо ми у јерес,а то је нешто нај опасније.
Oсим ако прије тога црква не падне и сама у јерес(у овом случају СПЦ и Равена)
И баш ме брига што понављам пост по други пут,, кад админи не могу да схвате да је потребан едит на форуму :x :x :x :x

Да у праву си,када сам рекао Црква мислио сам на свеопште учење Цркве, каноне и догме васељенских сабора.
А Богу хвала СПЦ није тотално запала у јерес све док имамо бар једног светосавског епископа.
ppp
ppp


Назад на врх Go down

ШТА ЈЕ ТО ЖИГ ЗВЕРИ? - Page 3 Empty Re: ШТА ЈЕ ТО ЖИГ ЗВЕРИ?

Порука  Константин 30th June 2009, 00:01

Petar Duhovno Blago ::
Константин ::
Petar Duhovno Blago ::
иначе ако имамо нека мишљења која се разликују од цркве онда одосмо ми у јерес,а то је нешто нај опасније.
Oсим ако прије тога црква не падне и сама у јерес(у овом случају СПЦ и Равена)
И баш ме брига што понављам пост по други пут,, кад админи не могу да схвате да је потребан едит на форуму :x :x :x :x

Да у праву си,када сам рекао Црква мислио сам на свеопште учење Цркве, каноне и догме васељенских сабора.
А Богу хвала СПЦ није тотално запала у јерес све док имамо бар једног светосавског епископа.
Ја знам за 2 јел можемо да нађемо 5 добрих као што је за време лота и Бог тражио 5 правединка у Содоми и Гомори.Рече старац Гаврило да треба 5 владика да иступи из СПЦ-а....
Константин
Константин


Назад на врх Go down

ШТА ЈЕ ТО ЖИГ ЗВЕРИ? - Page 3 Empty Re: ШТА ЈЕ ТО ЖИГ ЗВЕРИ?

Порука  ppp 30th June 2009, 00:54

Да тачно,управо тако Брате.
А то иступање очекујте крајем 2010 године,само ако Бог да да тако буде.
ppp
ppp


Назад на врх Go down

ШТА ЈЕ ТО ЖИГ ЗВЕРИ? - Page 3 Empty Re: ШТА ЈЕ ТО ЖИГ ЗВЕРИ?

Порука  Константин 30th June 2009, 01:07

Petar Duhovno Blago ::Да тачно,управо тако Брате.
А то иступање очекујте крајем 2010 године,само ако Бог да да тако буде.
MНОГО ДАЛЕКО БРАТЕ Laughing Како су ови масони кренули са овим изазивањима епидемија треба то дочекати..мала шала.Како знаш да ће тад да иступе, мислим вероватно имаш неке податке...
Е сад једно питање где се причестити, ако Спц тоне.....
Константин
Константин


Назад на врх Go down

ШТА ЈЕ ТО ЖИГ ЗВЕРИ? - Page 3 Empty Re: ШТА ЈЕ ТО ЖИГ ЗВЕРИ?

Порука  ppp 30th June 2009, 04:33

Константин ::
Petar Duhovno Blago ::Да тачно,управо тако Брате.
А то иступање очекујте крајем 2010 године,само ако Бог да да тако буде.
MНОГО ДАЛЕКО БРАТЕ Laughing Како су ови масони кренули са овим изазивањима епидемија треба то дочекати..мала шала.Како знаш да ће тад да иступе, мислим вероватно имаш неке податке...
Е сад једно питање где се причестити, ако Спц тоне.....


Причестити се тамо где нису погажене одлуке сабора,где је стари богослужбени поредак. тамо се причестити и нигде више,јер на новим литургијама тешко да има благодати Духа Светог.

8 Васељенски Сабор треба да буде у фебруару 2010 године, одма после тога би требало доћи до поделе цркве и иступања,сад видећемо да ли ће тако бити,мада не верујем да ће се новотарци покајати и вратити на светосавски пут.
ppp
ppp


Назад на врх Go down

ШТА ЈЕ ТО ЖИГ ЗВЕРИ? - Page 3 Empty Re: ШТА ЈЕ ТО ЖИГ ЗВЕРИ?

Порука  Јеленка 1st July 2009, 11:05

е људи опростите,знам да сам рекла да више нећу да учествујем у овој теми.Али,размишљала сам доста о овој теми иначе,и сетила сам се оца Гаврила.Он је био тако пун љубави,прозорљив у Господу.И њега има у Дигиталном Анђелу 2,који смо,верујем,сви са форума погледали.На крају он прича како долазе последња времена...и баш у једном тренутку прича о жигу звери,и каже ,,сви који имају печат на рукама биће уништени'' и показује руком.

Ми смо толико мозгали а он је једном речју и једноставно рекао да ће значи,печат бити на рукама.Значи,ова документа и то све свакако ЈЕСУ ПРИПРЕМА и не смеју се прихватати с тачке гледишта верске слободе и грађанских права.А прави жиг је у ствари,оно исто што је рекао отац Гаврило,онолико једноставно као што пише у Откровењу.На чело или десну руку.Е сад,нек ми опрости Бог ако грешим,и дај нам Боже да што пре дођемо до истине,да се не преваримо...

https://www.youtube.com/watch?v=KiD9LEvO94I&feature=related
Јеленка
Јеленка


Назад на врх Go down

ШТА ЈЕ ТО ЖИГ ЗВЕРИ? - Page 3 Empty Re: ШТА ЈЕ ТО ЖИГ ЗВЕРИ?

Порука  TruthSeeker 1st July 2009, 15:28

Јеленка ::е људи опростите,знам да сам рекла да више нећу да учествујем у овој теми.Али,размишљала сам доста о овој теми иначе,и сетила сам се оца Гаврила.Он је био тако пун љубави,прозорљив у Господу.И њега има у Дигиталном Анђелу 2,који смо,верујем,сви са форума погледали.На крају он прича како долазе последња времена...и баш у једном тренутку прича о жигу звери,и каже ,,сви који имају печат на рукама биће уништени'' и показује руком.

Ми смо толико мозгали а он је једном речју и једноставно рекао да ће значи,печат бити на рукама.Значи,ова документа и то све свакако ЈЕСУ ПРИПРЕМА и не смеју се прихватати с тачке гледишта верске слободе и грађанских права.А прави жиг је у ствари,оно исто што је рекао отац Гаврило,онолико једноставно као што пише у Откровењу.На чело или десну руку.Е сад,нек ми опрости Бог ако грешим,и дај нам Боже да што пре дођемо до истине,да се не преваримо...

https://www.youtube.com/watch?v=KiD9LEvO94I&feature=related

Нико овде Јеленка није доводио у питање да ,,сви који имају печат на рукама биће уништени'' него смо говорили о томе шта је "печат" (опет тај израз), односно ЖИГ звери. Не бих да се понављам, али и то нам пише у Откровењу Светог Јована Богослова глава 14:
"9. И трећи анђео за њим иде говорећи гласом великим: Ко се год поклони звери и икони њеној, и прими жиг на чело своје или на руку своју,
10. И он ће пити од вина гнева Божијег, које је непомешано уточено у чашу гнева Његовог, и биће мучен огњем и сумпором пред анђелима светима и пред Јагњетом.
11. И дим мучења њиховог излазиће ва век века; и неће имати мира дан и ноћ који се поклањају звери и икони њеној, и који примају жиг имена њеног."




12. Овде је трпљење светих, који држе заповести Божије и веру Исусову.
TruthSeeker
TruthSeeker


Назад на врх Go down

ШТА ЈЕ ТО ЖИГ ЗВЕРИ? - Page 3 Empty Re: ШТА ЈЕ ТО ЖИГ ЗВЕРИ?

Порука  РабМаксим 1st July 2009, 21:11

Јеленка ::
е људи опростите,знам да сам рекла да више нећу да учествујем у овој теми.Али,размишљала сам доста о овој теми иначе,и сетила сам се оца Гаврила.Он је био тако пун љубави,прозорљив у Господу.И њега има у Дигиталном Анђелу 2,који смо,верујем,сви са форума погледали.На крају он прича како долазе последња времена...и баш у једном тренутку прича о жигу звери,и каже ,,сви који имају печат на рукама биће уништени'' и показује руком.

Ми смо толико мозгали а он је једном речју и једноставно рекао да ће значи,печат бити на рукама.Значи,ова документа и то све свакако ЈЕСУ ПРИПРЕМА и не смеју се прихватати с тачке гледишта верске слободе и грађанских права.А прави жиг је у ствари,оно исто што је рекао отац Гаврило,онолико једноставно као што пише у Откровењу.На чело или десну руку.Е сад,нек ми опрости Бог ако грешим,и дај нам Боже да што пре дођемо до истине,да се не преваримо...

https://www.youtube.com/watch?v=KiD9LEvO94I&feature=related


Чак и ако постоји 1% шанса да је нешто душепогубно не узимај. А у случају докумената постоји мнооого више.
РабМаксим
РабМаксим


Назад на врх Go down

ШТА ЈЕ ТО ЖИГ ЗВЕРИ? - Page 3 Empty Re: ШТА ЈЕ ТО ЖИГ ЗВЕРИ?

Порука  ppp 1st July 2009, 22:37

Многе ствари су много опасније у душепогубније од докумената.
Грех : Завист,Гордост,Гнев,Блуд,Празнослов итд....
Пре ће нам грех душу погубити браћо него нови документ,теже се греха отарасити него документа,кога једноставно можеш бацити у канту или спалити,ако хоћеш.
а грех нам остаје,сви размишљају о документима а врло мало о себи и свом греху,на жаслот.
ppp
ppp


Назад на врх Go down

ШТА ЈЕ ТО ЖИГ ЗВЕРИ? - Page 3 Empty Re: ШТА ЈЕ ТО ЖИГ ЗВЕРИ?

Порука  РабМаксим 2nd July 2009, 20:48

А ја као кажем завидите,гордите се, гневите се, блудите, празнословите итд а само не узимајте личну карту? Ми мислимо о греху и избегавању истог али овде на форуму који се бави борбом против биометрије ми се боримо биометрије. Разумеш?
РабМаксим
РабМаксим


Назад на врх Go down

ШТА ЈЕ ТО ЖИГ ЗВЕРИ? - Page 3 Empty Re: ШТА ЈЕ ТО ЖИГ ЗВЕРИ?

Порука  ppp 3rd July 2009, 05:15

РабМаксим ::А ја као кажем завидите,гордите се, гневите се, блудите, празнословите итд а само не узимајте личну карту? Ми мислимо о греху и избегавању истог али овде на форуму који се бави борбом против биометрије ми се боримо биометрије. Разумеш?


Разумем ја све брате Максиме,само мора се правити нека разлика. Мене баш занима колико је од вас људи спремно спросвести у дело оно што само прича,сви су јаки на речима нико на делима,то јест ретко ко на делима.Видећу баш ко ће када му истекне лична карта неће узети нову и да ли ће побећи у планине,сви су јаки на речима,али ретко ко на делима.
мир свима.
ppp
ppp


Назад на врх Go down

ШТА ЈЕ ТО ЖИГ ЗВЕРИ? - Page 3 Empty Re: ШТА ЈЕ ТО ЖИГ ЗВЕРИ?

Порука  Лука996 7th July 2009, 15:33

Људи, ел имате неки план, како ћемо у планине кад дођу чипови и то, ајде да се скупимо па сви на једну планину, ја сам размишљао која би могла планина, најбоље би било да нађемо неку у Војводини, али тамо нема планине,важно је да буде негде у средини СРБИЈЕ да нас не би случајно присрели арнаути и појели нас, они се веру по дрвеће па их и не видиш! lol! lol! lol!
Лука996
Лука996


Назад на врх Go down

ШТА ЈЕ ТО ЖИГ ЗВЕРИ? - Page 3 Empty порука

Порука  СнагаСамсонова 7th July 2009, 15:49

хахахахаха код мене се налази Ртањ + густа шума Laughing Laughing Laughing
СнагаСамсонова
СнагаСамсонова


Назад на врх Go down

ШТА ЈЕ ТО ЖИГ ЗВЕРИ? - Page 3 Empty Re: ШТА ЈЕ ТО ЖИГ ЗВЕРИ?

Порука  ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ 7th July 2009, 17:06

Људи, ел имате неки план, како ћемо у планине кад дођу чипови и то, ајде да се скупимо па сви на једну планину, ја сам размишљао која би могла планина, најбоље би било да нађемо неку у Војводини, али тамо нема планине,важно је да буде негде у средини СРБИЈЕ да нас не би случајно присрели арнаути и појели нас, они се веру по дрвеће па их и не видиш!

Лако је побећи у планину,хајде да се боримо,старац Антоније је причао да ви пустињу (планину) можете имати и у граду :!:
Дакле изменимо своје навике :!: :!:
ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ
ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ


Назад на врх Go down

ШТА ЈЕ ТО ЖИГ ЗВЕРИ? - Page 3 Empty Re: ШТА ЈЕ ТО ЖИГ ЗВЕРИ?

Порука  Лука996 7th July 2009, 17:22

ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ::
Људи, ел имате неки план, како ћемо у планине кад дођу чипови и то, ајде да се скупимо па сви на једну планину, ја сам размишљао која би могла планина, најбоље би било да нађемо неку у Војводини, али тамо нема планине,важно је да буде негде у средини СРБИЈЕ да нас не би случајно присрели арнаути и појели нас, они се веру по дрвеће па их и не видиш!

Лако је побећи у планину,хајде да се боримо,старац Антоније је причао да ви пустињу (планину) можете имати и у граду :!:
Дакле изменимо своје навике :!: :!:

Ма нашалили смо се мало, наравно да треба да се боримо!
Лука996
Лука996


Назад на врх Go down

ШТА ЈЕ ТО ЖИГ ЗВЕРИ? - Page 3 Empty Re: ШТА ЈЕ ТО ЖИГ ЗВЕРИ?

Порука  ppp 7th July 2009, 23:42

ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ::
Људи, ел имате неки план, како ћемо у планине кад дођу чипови и то, ајде да се скупимо па сви на једну планину, ја сам размишљао која би могла планина, најбоље би било да нађемо неку у Војводини, али тамо нема планине,важно је да буде негде у средини СРБИЈЕ да нас не би случајно присрели арнаути и појели нас, они се веру по дрвеће па их и не видиш!

Лако је побећи у планину,хајде да се боримо,старац Антоније је причао да ви пустињу (планину) можете имати и у граду :!:
Дакле изменимо своје навике :!: :!:

Тачно,прво чишћење себе из корена,бацање старе одеће и облачене нове,нови човек да замени старог.
Старац Антоније вероватно то мисли за нешто друго,тј. мисли да се можмо подвизавати у граду,а овде се спомиње бежање од антихриста,када дође тај тренутак,пошто ја тврдим да ће ретко ко бити јак на речима. Даће Бог да сви будемо,па и ја најгрешнији међу вама.
ppp
ppp


Назад на врх Go down

ШТА ЈЕ ТО ЖИГ ЗВЕРИ? - Page 3 Empty Re: ШТА ЈЕ ТО ЖИГ ЗВЕРИ?

Порука  TruthSeeker 18th July 2009, 14:51

Откровење, глава 13:
"11. И видех другу звер где излази из земље, и имаше два рога као у јагњета; и говораше као аждаха.
12. И сву власт прве звери чињаше пред њом; и учини да земља и који живе на њој поклони се првој звери којој се исцели рана смртна.
13. И учини чудеса велика, и учини да и огањ силази с неба на земљу пред људима.
14. И вара оне који живе на земљи знацима, који јој бише дани да чини пред звери, говорећи онима што живе на земљи да начине икону звери која имаде рану смртну и оста жива.
15. И би јој дано да даде дух икони звериној, да проговори икона зверина, и да учини да се побију који се год не поклоне икони звериној."



TruthSeeker
TruthSeeker


Назад на врх Go down

ШТА ЈЕ ТО ЖИГ ЗВЕРИ? - Page 3 Empty Re: ШТА ЈЕ ТО ЖИГ ЗВЕРИ?

Порука  Sponsored content


Sponsored content


Назад на врх Go down

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Назад на врх

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете одговорити на теме у овом форуму