АПОСТОЛСКИ ЦЕНТАР 888 ФОРУМ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Света Петка у брестовом дрвету

5 posters

Go down

Света Петка у брестовом дрвету Empty Света Петка у брестовом дрвету

Порука  Брат у Христу 30th June 2009, 20:50

Sveta Petka u brestovom drvetu

Света Петка у брестовом дрвету Sveta-petka-v

Meštani više sela u aleksinačkom kraju već tri dana, kao u hodočašću, dolaze u Donji Adrovac gde se na brestu kraj lokalnog puta Žitkovac - Donji Ljubeš pojavio lik Svete Petke! Po priči meštana, drvo je proplakalo pre tri dana stvarajući na stablu lik svetice. Da li se radi o čudu ili optičkoj varci, prosudiće vladika niški Irinej. Ali kada se za nesvakidašnji događaj pročulo, ovo mesto pohodilo je skoro 2.000 ljudi iz Žitkovca, Prćilovice, Nozrine, Moravca, Trnjana, Tešice i ostalih sela u moravskom kraju, svedoče meštani Donjeg Adrovca.

Neobičan lik svetice prvi je uočio Milan Pejović koji ima kuću preko puta drveta i koji održava taj prostor pored puta.
- Na mestu na kojem se pojavio lik svetice odsečena je grana još pre četiri godine. Primetio sam još oko Nove godine da drvo vlaži i da kao da stvara neku figuru, ali nisam nikome pominjao. Poslednja tri dana lik su primetili i meštani, raščulo se od usta do usta tako da ljudi neprekidno dolaze. Sami su počeli da na tom mestu ostavljaju novac - kaže Pejić.
Sveštenik Slavoljub Petrović, paroh žitkovački, kaže da se ne može reći šta je u pitanju dok vladika niški Irinej ne da svoj konačan sud.
- Možda je opomena narodu jer je krajnje vreme da se Srbi vrate veri, može biti poruka ili predskazanje, a možda nije ništa. Sveta Petka je uvek u crnom, ali kao da na pojedinim mestima na kori drveta ima crvenih nijansi. To bi onda mogao da bude i lik Svete Bogorodice. Obavestio sam trnjanskog sveštenika Bogosava Stankovića da se pozove vladika niški Irinej. Šta je u pitanju moći ćemo da damo sud tek kada se vladika izjasni - kaže sveštenik Petrović.
Prostor oko drveta ograđen je žicom da posetioci ne bi rukama dodirivali i oštetili lik na stablu. Svi dolaze samo do žice, niko rukama ne dira. Sevaju blicevi aparata, škljocaju kamere na mobilnim telefonima. Kažu, lik je jasniji kada se fotografiše. Petar Pejović priča da ljudi neprekidno dolaze u Donji Adrovac.
- Dolaze iz svih okolnih sela 24 časa, bez prekida. Tek će da dolaze kada se pročuje. Dolaze pešice, kolima. Na tom mestu se zaustavlja i autobus iako nije stanica pa putnici izađu da vide lik u brestu.
Meštani pričaju da je vlasnik parcele iz Aleksinca i da je nakon što je video šta se dešava pristao da sa parcelom bude „šta god da se desi“.

„Nemojte da me sečete“
- Po selu se priča da su na tom mestu prethodno isečena dva drveta, a kada su vlasnici placa hteli da iseku i ovo drvo „nešto“ im je prišapnulo: „Nemojte da me sečete.“ Priča se i da noću, kada padne mrak, neka svetlost kao da izbija iz lika svetice - priča Slobodan Vulić, meštanin susednog Gornjeg Adrovca.

http://www.blic.rs/reportaza.php?id=99636
Брат у Христу
Брат у Христу


Назад на врх Go down

Света Петка у брестовом дрвету Empty Re: Света Петка у брестовом дрвету

Порука  Лука996 30th June 2009, 22:09

Искрено да вам кажем, уопште ме не чуди. Не веровали ви у то или да, ја до сада то ниодког нисам чуо и ако живим у Алексинцу, та вест је до сада требала да се прочује кроз цео град, да виде мало људи шта се дешава око њих јер су веома мало окренути Богу. Многи моји другови (већином другарице) уопште и не верују у Бога, већ су тешки сатанисти што и показују, баш због њих се и зацртао лик Свете Петке на том Светом дрвету!

ПС. Питање за администраторе:

Због чега ови смајлији на форуму :evil: :twisted:
Лука996
Лука996


Назад на врх Go down

Света Петка у брестовом дрвету Empty Re: Света Петка у брестовом дрвету

Порука  онај који се нада 30th June 2009, 22:16

Јели то предзнак "нечега" ил упозорење?
Шта мислите? :face:
онај који се нада
онај који се нада


Назад на врх Go down

Света Петка у брестовом дрвету Empty Re: Света Петка у брестовом дрвету

Порука  Брат у Христу 30th June 2009, 23:20

онај који се нада ::Јели то предзнак "нечега" ил упозорење?
Шта мислите? :face:

Свакако, вероватно је предзнак будућих несрећа које треба да се догоде, а у исто време је и упозорење неверном народу. Прочитао сам да у Србији има свега 3-5% истинских верника, а можда је и то пренадувана цифра.
Брат у Христу
Брат у Христу


Назад на врх Go down

Света Петка у брестовом дрвету Empty Re: Света Петка у брестовом дрвету

Порука  Катарина 2nd July 2009, 03:59

ово сам читала пре 6,7 месеци...сад да ли је предсказање... :?: али чудо свакако јесте! :cheers:
Катарина
Катарина


Назад на врх Go down

Света Петка у брестовом дрвету Empty Re: Света Петка у брестовом дрвету

Порука  Катарина 2nd July 2009, 04:01

или сам прочитала нешто скроз слично.... :?: :?: Laughing
Катарина
Катарина


Назад на врх Go down

Света Петка у брестовом дрвету Empty Св,Петка

Порука  Биљана 5th July 2009, 21:18

Помаже Бог свима на овом форуму.
Ја сам из Републике Српске, интересује ме га ми поближе опишете како се долази до мјеста гдје се у бријесту оцртао лик Светитељке.

Незнам да ли вам је познато да се лик Исуса Христа показао на стаблу у Бијелјини.
такође на дијелу одрезане гране. Епископ Тузланско-Зворнички је објаснио да је то знак за надолазеће тешке дане те да се народ треба враћати вјери и молитви како би добили Божији благослов.

Хвала Богу народ се полагано враћа. Али се у наше школство насилу убацује поново да наша дјеца уче све што потире православље.
Знам питаћете се како да је то само у Републици Српској а није и у Федерацији БиХ.
Па министар просвјете је римокатолик и зба се да ватикану не паше да се Православље ојача.
Вјеровали или не једино се у Бијељини подигао глас против увођења зог предмета, док су други ћутали.

Размишљам сада, вјероватно ти млади људи у Бијељини имају развијенију свијест уз помоћ Исуса Христа, док смо се ми успавали као да смо опчињени.

Незнам нека младинм људима у Нишу и околини да Бог и Света петка да се пробуде и да се не стиде ко су и шта су, те да се не стиде своје вјере Православне , као и свог православног писма.
Остајте с Богом.

Биљана


Назад на врх Go down

Света Петка у брестовом дрвету Empty Re: Света Петка у брестовом дрвету

Порука  Sponsored content


Sponsored content


Назад на врх Go down

Назад на врх

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете одговорити на теме у овом форуму