АПОСТОЛСКИ ЦЕНТАР 888 ФОРУМ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића

+13
Nikifor
Константин
СнагаСамсонова
TruthSeeker
Србин_православац
РабМаксим
Влађимир
Брат у Христу
Јеленка
Μαθθαιος
Fickov
Синђелић1809
Ланг СС†СС
17 posters

Страна 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића - Page 5 Empty Re: Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића

Порука  Влађимир 6th June 2009, 18:52

Незнам зашто ја на сва ваша питања одговарам а ви на моја нећете али ајде...

Павле ово упућује Јеврејима који су постали хришћани али су се и даље држали јеврејског закона и држали су се тих празника када нису јели пили итд. А такође у Мојсијевом закону су постојале суботе које су се звале церемонијалне као што је рецимо свака седма година требала да буде одмор земљи да се ништа не сади итд. Те суботе нису више биле важне за хришћане.
Неки узимајуовај текст и кажу ето суботе више не важи то није исправно јер сам текст говори о суботама у множини значи да их има више јер Павле је рекао Јеврејима 4,9 да је остављена и даље седмична субота народу божијем и он није сам себи контрадикторан.

Е ајде сада буди фер па одговарај и ти на моја питања.

Влађимир


Назад на врх Go down

Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића - Page 5 Empty Re: Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића

Порука  Синђелић1809 7th June 2009, 18:23

Влађимир ::Незнам зашто ја на сва ваша питања одговарам а ви на моја нећете али ајде...
Нема потребе да будеш тако дрзак. На питања зашто се не празнује субота си, поред неких уопштених, добио конкретне одговоре.

Влађимир ::Павле ово упућује Јеврејима који су постали хришћани али су се и даље држали јеврејског закона и држали су се тих празника када нису јели пили итд. А такође у Мојсијевом закону су постојале суботе које су се звале церемонијалне као што је рецимо свака седма година требала да буде одмор земљи да се ништа не сади итд. Те суботе нису више биле важне за хришћане.
Неки узимају овај текст и кажу ето суботе више не важи то није исправно јер сам текст говори о суботама у множини значи да их има више
Св. Павле није рекао "церемонијалне суботе" него "суботе". ТИ кажеш "церемонијалне суботе". Аргумент да није, јер је говорио у множини, нема потпору нигде осим у твом умовању

Влађимир ::јер Павле је рекао Јеврејима 4,9 да је остављена и даље седмична субота народу божијем и он није сам себи контрадикторан.
То нигде не пише
Синђелић1809
Синђелић1809


Назад на врх Go down

Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића - Page 5 Empty Re: Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића

Порука  Влађимир 7th June 2009, 20:24

Синђелић1809 ::
Влађимир ::Незнам зашто ја на сва ваша питања одговарам а ви на моја нећете али ајде...
Нема потребе да будеш тако дрзак. На питања зашто се не празнује субота си, поред неких уопштених, добио конкретне одговоре.

Влађимир ::Занима ме који су дан Исусови ученици светковали ???
A Петар што није хтео да једе четвороножне животиње,гмизавце земаљске и птице небеске ? Јер каже да до сада није јео ништа погано што значи да не би јео и убудуће или опет ја тумачим превише ?
Да ли су Апостоли имали иконе ?
Да ли ико служи боље Богу од Апостола?

Ето кажеш да је на све одговорено... грешиш мало

Влађимир ::
Синђелић1809 ::јер Павле је рекао Јеврејима 4,9 да је остављена и даље седмична субота народу божијем и он није сам себи контрадикторан.
То нигде не пише

А шта ако пише ? Да ли постоји теоретска шанса да признаш да ниси у праву ?

Влађимир


Назад на врх Go down

Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића - Page 5 Empty Re: Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића

Порука  Синђелић1809 8th June 2009, 17:50

Јеванђелист Лука је насликао Иконе Исуса Христа.
Исусови ученици су, након Васкрсења, светковали недељу
Нико не тумачи боље Апостоле од Светитеља Божијих јер они не користе само разум већ и благодат Духа Светог која је на њих обилно изливена.
Поредак ко боље или лошије служи Богу ми није познат

Иначе, суботарску секту контролише Америчка обавештајна служба

Деведесетих су деловали преко "хуманитарних" невладиних организација помоћу којих су допремали оружје исламистима у Сарајеву.
У питању је ова организација: www.adra.org.rs
Наравно, на сајту не пише да је у питању испостава секте. Видим да лепо сарађујете са Б92 на уништавању србских породица под плаштом акције "Сигурна кућа" у којој се жене индоктринирају феминистичком идеологијом

Такође, огроман новац су добили у време највећих санкција и кризе да се оспособе за деловање у Београду, када су и саградили онај факултет

Промовише их б92, а сваки напад на секташе детаљно региструју друге невладине организације које то уредно достављају централи у Америци, која потом врши притисак на нашу Владу да "убрза интеграције" и "појача борбу против елемената који коче интеграције"

Наравно, циљ оваквог деловања Јудео-Америке на нашем тлу је разарање духовног и националног идентитета србског народа

Ако си у тој секти обрати мало пажњу на контакте ваших главешина са невладиним организацијама, не само у контексту "толеранције вера" већ и неким другим стварима и запитај се какав је њихов интерес да остварују такве контакте

Поздрав и нек ти је Бог у помоћи


Последњи изменио Синђелић1809 дана 21st September 2010, 21:32. измењено укупно 1 пута
Синђелић1809
Синђелић1809


Назад на врх Go down

Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића - Page 5 Empty Re: Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића

Порука  Влађимир 8th June 2009, 20:20

Опраштам ти ја све али је много срамотно што си ме опет ставио у секту а нисам се лажно предтавио, срамотно је то што на тај начин бежиш од одговора и опет нећеш на све да одговориш а камоли да признаш да си погрешио. Што се мене тиче можеш све и обрисати, обрисати мој профил а личне ти податке могу оставити на пп ако те занима лажно представљање. А ако има ико реалан овде нека се запита зашто на моја питања нема одговора... А ти си се Синђелићу показао.

Толико од мене извињавам се на сметњи.

Влађимир


Назад на врх Go down

Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића - Page 5 Empty Re: Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића

Порука  РабМаксим 8th June 2009, 22:09

Влађимире одговорено ти је.
РабМаксим
РабМаксим


Назад на врх Go down

Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића - Page 5 Empty Re: Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића

Порука  Nikifor 30th June 2009, 00:42

Fickov ::Људи Апостол ме лично "критиковао"(преко п.поруке) зато што сам једанпут поставио пост са М.Петровићем, бићу шринуђен да га обришем....опростите али тако је шеф(Апостол888) наредио... :bounce:

Па нека обришу овај филм и ништа лакше-нема га више.
Nikifor
Nikifor


Назад на врх Go down

Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића - Page 5 Empty Re: Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића

Порука  Синђелић1809 31st July 2009, 18:18

Правнику Ђорђу М.: О другој заповести

Као веран православац ти би хтео да браниш веру своју од најамника што се одродише и одверише из Јудиних побуда. Они ти говоре да су иконе идоли, и да се поклоњење иконама противи другој заповести Божијој. Излази, дакле, да је право Хришћанство идолопоклонство! То тврде секташи, који су се јавили у свет тек пре једног људског века!

Упитај их, ко је поништио идоле на Балкану? Ко је испразнио Атину и Рим од шуме идолских кипова и храмова? Ко је оборио Јупитера, и Дијану Ефеску и Астароту Вавилонску, и Изиду Мисирску? Ко је свукао Перуна с Кијевског брда и бацио у Дњепар? Ко је очистио од идола предњу Азију, северну Африку и сву Европу? Да ли то нови секташи или велика Црква Христова, која је у љутој борби против идолопоклонства дала на милионе људских жртава и свој календар испунила именима мученика за веру у једног истинитог Бога? Њихова секта нема ни једног јединог мученика за веру Христову. Нити је она уништила иједног идола у свету. Они уопште немају никаквог календара хришћанског. И када би га хтели имати, не би га могли саставити од својих светаца него од својих памфлетиста и брошуриста. Ако им је до борбе са идолопоклонством, шта траже на Балкану, где су пагански идоли нашли склоништа једино у музејима? Кад им срце гори ревношћу против идола, зашто не иду у широку Азију, и у Африку, и међу црвенокожаре американске, где је паганизам на жалост у јеку данас као и пре хиљаде година? Свакако не иду у те пределе због тога што је тамо живот једног мисионара у опасности. Читао си о Дон Кихоту, како је огласио ветрењаче мирних људи за утврђене замкове својих непријатеља, па онда јуришао на њих у бојној опреми, да их освоји. Тако су и они огласили наше свете иконе за идоле, па бесомучно јуришају на њих. Јер им се не иде никако у џунгле азијске и афричке.

А ти знај, да како је дан различит од ноћи тако су хришћанске иконе различне од паганских идола. Идоли су кипови измишљених и уображених бића, док су иконе изображења светитеља, који су у истини живели на земљи, својом вером прославили Христа, а на небу удостојили се Царства Божијега. Онамо маштарије, овде стварност. Онамо лажи и опсене, овде истина и само истина. Идоли одводе човека од правога Бога, док иконе приводе човека правоме Богу. Својом другом заповешћу Створитељ је хтео одвратити људски род од оног што га одваја од Њега, то јест одвратити га од свих демонских лажи, опсена и маштарија.

СВЕТИ НИКОЛАЈ СРБСКИ
Синђелић1809
Синђелић1809


Назад на врх Go down

Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића - Page 5 Empty Re: Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића

Порука  Влађимир 21st August 2009, 23:18

Синђелић1809 ::
Влађимир ::јер Павле је рекао Јеврејима 4,9 да је остављена и даље седмична субота народу божијем и он није сам себи контрадикторан.
То нигде не пише

Шта нигде не пише срамото једна ?

Влађимир


Назад на врх Go down

Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића - Page 5 Empty Re: Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића

Порука  Христов ратник 22nd August 2009, 00:07

Влађимире брате Бог наш Исус Христос је дао две највеће заповести (тј. сажео је у те две свих 10 заповести)...

2 заповест:Да љубиш ближње своје...а ти би да се свађаш...па ти види шта је Богу милије...Син Божији је господар и суботе...

Мир ти од Господа
Христов ратник
Христов ратник


Назад на врх Go down

Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића - Page 5 Empty Re: Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића

Порука  Влађимир 22nd August 2009, 01:18

Само сам чекао...

Влађимир


Назад на врх Go down

Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића - Page 5 Empty Re: Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића

Порука  Синђелић1809 26th August 2009, 16:38

Влађимир ::
Синђелић1809 ::
Влађимир ::јер Павле је рекао Јеврејима 4,9 да је остављена и даље седмична субота народу божијем и он није сам себи контрадикторан.
То нигде не пише

Шта нигде не пише срамото једна ?
Не пише "остављена и даље седмична субота народу Божијем". Пише нешто друго

Чиновнику у Митровици: Против суботара

Опет Вас узнемирују ови јеретици са њиховом суботолатријом. Иако знају да су Јевреји убили Господа Христа зато што није држао суботу, они држе страну Христових убица против Христа. Празновање суботе за њих је важније од свих осталих догми. Бог је заповедио да се празнује субота, говоре они. Није Бог заповедио да се празнује субота, него да седми дан буде дан одмора. Субота (сабат) јеврејска је реч и значи одмор. Нашој души је одмор онај дан кад је Господ васкрсао, и васкрсењем победио све непријатеље Своје, од којих је смрт један од најглавнијих.

Но, упитајте их, зашто они не држе пост? Гле, и пост је заповест Божија. Обратите се к мени свијем срцем својим постећи и тугујући, говори Господ. Још говори Господ: трубите у трубу на Сиону, наредите пост (Јоил 2, 12. 15). Сви старозаветни праведници постили су. Зашто суботари не посте? Постила је чак и незнабожачка Нинива (читај у пророка Јоне). Постили су и Спартанци одређене посте по закону Ликургову. Па кад су незнабошци постили, како да хришћани не посте по заповести јеванђелској и по примеру Спаситеља и Његових апостола?

СВЕТИ НИКОЛАЈ СРБСКИ
Синђелић1809
Синђелић1809


Назад на врх Go down

Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића - Page 5 Empty Re: Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића

Порука  ppp 26th August 2009, 19:35

Морао сам овде да се умешам,после прочитаних небулоза о једењу свиње и светковању суботе,не могу да верујем колико неки поједници не познају своју веру - православну и хришћанску.

Стари Завети и сви Закони у Њему односили су се само на ЈЕВРЕЈЕ и на никога више.

Мојсијеви закони о неједању свињског меса и о светковању суботе не важе после Христовог рођења и испуњања старог Завета. Ми живимо по Јевањђељу и тако ће нам се судити,а не по Мојсијевом закону који је дат од Бога Израиљском народу. Јеванђеље је дато ЦЕЛОМ СВЕТУ ! А у њему не пише да се светкује субота и не једе свињетина. Ко хоће нек је једе ко неће не мора,никакав човек не чини грех и не крши Божији закон ако је једе,поента је у стомакоугађању и преједању, а не у једењу,већ у једењу умереном.
Наравно сваки подвиг је пожељан.




Да чујемо шта каже свети Николај Жички о овоме :

О новом закону од Сиона

Јер ће из Сиона изаћи закон, и ријеч
Господња из Јерусалима (Иса. 2, 3).

О новом закону и о новој речи говори пророк. Стари закон дат је на Синају, нови ће доћи од Сиона. Стари закон је дат кроз Мојсеја, а нови ће донети сам Господ Христос. Онај је био намењен у почетку само Јеврејима, овај ће бити намењен свима народима, васцелом роду људском. И ако су ове речи пророчке јасне, ипак их Јевреји нису могли разумети, нити их дан данас разумеју. Затворен је смисао ових речи за њих због окамењености срца њихова. На кога они односе ове речи? Нина кога. Како они тумаче ове речи? Никако. Они пролазе мимо њих као слепац мимо отворена врата. Да су могли разумети ове речи, зар би они поступили онако како су поступили и са пророком и са Пророкованим? Зар би Исаију тестером престругали, а Христа на крст распели?
Закон Мојсејев Јевреји су сматрали јединим и последњим законом Божјим. Зато они нису могли увидети смисао пророштва о новом закону из Сиона, т.ј. из дома Давидова (јер Давид прослави Сион). Но ако Јевреји нису знали, да кроз стари закон увиде нови, ми хришћани знамо да кроз нови закон увидимо стари. Они су имали само дрво без плодова, а ми имамо и дрво плодове. Они су имали само слике без стварности, а ми имамо и стварност и слике. Они су држали само обећања - и то криво схваћена - а ми имамо и обећања и испуњења.
О Господе свебогати, који нас обогати законом Твојим духовним и речју Твојом животворном, Теби се јединомпоклањамо и Тебе молимо: дај нам мудрости и силе, да живимо по Твом закону и да одржимо реч Твоју свету. Да не осиромашимо пред Тобом, који си нас учинио богаташима. Теби слава и хвала вавек. Амин.
ppp
ppp


Назад на врх Go down

Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића - Page 5 Empty Re: Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића

Порука  Влађимир 27th August 2009, 01:25

Ево цитираћу јер ја наводно причам глупости !?

Јеврејима 4
"Јер да их је Исус Навин довео до мира, не би Бог после тих дана говорио о једном другом дану. Значи Божијем народу преостаје суботни мир. Ко, наиме, уђе у његов мир тај је починуо од својих дела - као и Бог од својих.
Потрудимо се, дакле, да уђемо у тај мир, да нико не падне примером исте непослушности. "

Тако да Синђелићу незнам да ли постоји нешто што се можда може рећи против ових речи а и целог светог писма у опште. Лепо је од тебе што нпр. постављаш одличне филмове , што се трудиш да преко интерента покажеш људима прави и једини пут али овде дефинитивно грешиш и проблем је твој што не желиш да видиш да можда ипак ниси у праву... Ја све што сам ти рекао, рекао сам да бих теби помогао а не због својих личних хирова или неких излива беса...

А Петре брате... Па свиња сада није законом забрањена али је остала нечиста. Па није је Бог за џабе прогласиом нечистом... Она је и даље нечиста али НИЈЕ ВИШЕ ЗАКОНОМ ЗАБРАЊЕНА. Тако да је слободно једи ако си се толико изнервирао због ње па си МОРАО (како кажеш) овде да се умешаш. МОРА се само Богу веровати...
Кажеш " Стари Завети и сви Закони у Њему односили су се само на ЈЕВРЕЈЕ и на никога више. " Види, колико ја знам у Библији се не помиње Православље, Ислам, Католичка црква... У Бибилији си једноставно на страни Бога и Сина Божијег или на другој страни ( сотони ). А термин Јеверејин дословно значи " бити на Божијој страни ". Библија тј апостол Павле каже " Није Јеврејин који је по телу Јеврејин, НЕГО ПО ДУХУ "

Влађимир


Назад на врх Go down

Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића - Page 5 Empty Re: Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића

Порука  Србин_православац 27th August 2009, 01:29

Ја људи заиста не схватам што је толика "прашина" око суботе...а и ти Влађимире само скоро на овој теми пишеш мислим да су ти и Синђелић и Петар рекли довољно...
Србин_православац
Србин_православац
Admin


Назад на врх Go down

Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића - Page 5 Empty Re: Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића

Порука  ppp 27th August 2009, 02:02

А Петре брате... Па свиња сада није законом забрањена али је остала нечиста. Па није је Бог за џабе прогласиом нечистом... Она је и даље нечиста али НИЈЕ ВИШЕ ЗАКОНОМ ЗАБРАЊЕНА. Тако да је слободно једи ако си се толико изнервирао због ње па си МОРАО (како кажеш) овде да се умешаш. МОРА се само Богу веровати...
Кажеш " Стари Завети и сви Закони у Њему односили су се само на ЈЕВРЕЈЕ и на никога више. " Види, колико ја знам у Библији се не помиње Православље, Ислам, Католичка црква... У Бибилији си једноставно на страни Бога и Сина Божијег или на другој страни ( сотони ). А термин Јеверејин дословно значи " бити на Божијој страни ". Библија тј апостол Павле каже " Није Јеврејин који је по телу Јеврејин, НЕГО ПО ДУХУ "[/quote]


Ја се нисам изнервирао уопште,свиња ако је нечиста немој да је једеш,ја је једем и не једем,а ускоро ако Бог да месо више нећу ни окусити. Битно је да ја не кршим ни један закон Божији,јер Богу хвала нисам муслиман.

Понављам опет Стари Завет се односи само на народ Јудејски,Јеврејски илити Израиљски - и Мојсијев закон важи само за Јевреје тако и светковање Суботе и све остало. Сваком коме се не свиђа нека постане суботар или јудиста нико му не брани,тако ће само купити карту за вечни пакао и смрт.
А што се тиче ових Библијских цитата,замолио бих те да их не стављаш јер уопште и не разумеш оно што је написано већ вадиш из контекста,за тако нешто потребно је бар елементарно теолошко знање.

"Види, колико ја знам у Библији се не помиње Православље, Ислам, Католичка црква... У Бибилији си једноставно на страни Бога и Сина Божијег или на другој страни ( сотони ). А термин Јеверејин дословно значи " бити на Божијој страни ". Библија тј апостол Павле каже " Није Јеврејин који је по телу Јеврејин, НЕГО ПО ДУХУ ""

Не знам да ли си свестан о чему говориш и шта говориш,подхитно на катихизацију темељну,мој братски савет.

Јеврејин јесте духовна категорија али истовремено је и телесна. Сама реч Јеврејин значи то што си написао,али када се мисли на Стари Завез он је Савез између народа Јудејског (Семита) и Бога,тек касније испуњење и Савез са свим људима открива се у Господу Исусу Христу Његовим рођењем од Пречисте Богомајке,тада се испуњава Стари и ствара НОВИ Завез са свим ЉУДИМА (Јеврејима по ДУХУ) и ту су написани сви Закони и Правила Живљења међу људима. Ту настаје Црква једина истинита Апостолска и Господ је оснива као Глава саме Цркве. Одатле већ почиње да се открива истина свету,а та истина је Хришћанска Црква,то јест Православна Апостолска која постоји и дан данас. Апостоли оснивају Цркве и по Христовој заповести шире Јеванђеље (по коме ће нам се судити,где ће мо бити питани за дела наша,а страсти наше,за то да ли смо постили и да ли смо НЕДЕЉОМ ишли на Литургију) и да крсте сваког у име Оца и Сина и Духа Светога. Тада се оснива Црква и служе се литургије НЕДЕЉОМ и не слави се СУБОТА. После је све установљено ДУХОМ СВЕТИМ на Васељенским Саборима и све што је ту установљено је АМИН и једина ИСТИНА,остало је лаж,јерес и прелест и води у погибао. Тако да ко се тога не придржава није Православан и неће се спасити.

Праштајте и свако добро свима.
ppp
ppp


Назад на врх Go down

Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића - Page 5 Empty Re: Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића

Порука  Влађимир 29th August 2009, 13:59

Проблем је укратко што нико овде изгледа не прави разлику између Божијег закона и Божијих заповести. Закон више не важи али заповести остају заувек...

Влађимир


Назад на врх Go down

Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића - Page 5 Empty Re: Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића

Порука  ppp 29th August 2009, 18:43

10 Божијих заповести су уткане у Јеванђље,цели Нови Савез је да се тако изразим саграђен на 10 Божијих Заповести који важе и важиће до 2 Христовог Доласка!
Срећан свима јучерашњи празник!
ppp
ppp


Назад на врх Go down

Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића - Page 5 Empty Re: Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића

Порука  Синђелић1809 30th August 2009, 15:12

Немам појма шта значе оне речи Св. Апостола Павла и кад бих знао цело Јеванђеље да протумачим, вероватно бих поред тога истеривао демоне, пророковао, лебдео при молитви, исцељивао....али знам да Св. Апостол Павле свакако није контрадикторан

"Да вас, дакле, нико не осуђује за јело или пиће, или за какав празник, или за младине, или за суботе. Што је сенка онога што ће доћи, а тело је Христово."

Није рекао "да вас нико не осуђује за убиства, крађе, отимања, лажи јер је то сенка онога што ће доћи", већ је управо навео СУБОТУ и још неколико ствари које су изгубиле смисао након формирања Цркве која је Тело Христово

ШЕСТ ДАНА РАДИ И ОБАВЉАJ СВЕ ПОСЛОВЕ CBOJE, А СЕДМИ ДАН ПОСВЕТИ ГОСПОДУ, БОГУ СВОМЕ

Брате, зар не видиш да ми нисмо престали испуњавати ову Заповест? Ми и даље поштујемо седми дан и посвећујемо га Богу, само тај дан није више субота већ недеља, јер је Христос тај дан васкрсао, а то је највећи догађај за цело човечанство и целу Васељену

Божије заповести јесу неизменљиве али ако их погрешно разумеш и схватиш онда упадаш у заблуду. Постоји и заповест НЕ УБИЈ па су Јевреји итекако убијали. Дакле, важно је схватити смисао Заповести, а не егзактно узимати оно што је написано, јер то онда прелази у фарисејство, чији је бесмисао, безброј пута приказан у Јеванђељу
Синђелић1809
Синђелић1809


Назад на врх Go down

Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића - Page 5 Empty Re: Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића

Порука  Синђелић1809 30th August 2009, 15:15

Господу су додијали јеврејски празници и субота и на њих мрзи душа Његова (Иса. 1.13-14); Бациће им белегу празника њихових у лице (Мал. 2.2-3); везао је на Сиону у заборав суботу и њихове празнике (Пл. Јер. 2.6); и на крају ће укинути и суботу и све јеврејске празнике "(Ос. 2.11). Ето шта о суботи и јеврејским празницима пророкују Старозаветни пророци.

Сам Господ је испунио ова пророштва и погазио светковање суботе јер је: "... Он господар и од суботе " (Мк. 2.27-28) - и као такав има законску власт да то и учини.

Као доказ овоме узећемо случај који се десио код бање Витезде у Јерусалиму. Наиме, суботом је било забрањено носити неки терет, и та забрана је потицала лично од Бога: " Овако вели Господ: чувајте се да не носите бремена у суботу и не уносите на врата јерусалемска" (Јер. 17.21). То је Старозаветна заповест о суботи, коју Бог упућује јеврејима. Стога је немогуће да Спаситељ није знао за ту заповест, јер као Бог - она је директно потицала од Њега. А гле, једном приликом Он поступа као да ту заповест не познаје, или као да је сматра укинутом у свом Новозаветном царству. Он исцељеном болеснику код бање Витезде каже: " Устани, подигни свој кревет и ходај. И одмах оздрави тај човек, узе свој кревет и ходаше. А тај дан беше субота. " (Јн. 5.1-10). Због овога су Јевреји хтели да убију Исуса - " што је не само разрешавао суботу, него што је и Бога називао својим Оцем, изједначавајући се с Богом " (Јн. 5.18). Да Господ није светковао суботу говори нам и исцељење слепог у суботу на шта су јевреји рекли: " није овај човек од Бога, јер не светкује суботу " (Јн. 9.14-16).

Случај у бањи Витезди служи нам као нека врста пророчког предзнака да ће људи у Христовом царству бити ослобођени Старозаветних обредних прописа, па и прописа о празновању суботе која је само сенка Новозаветне стварности (Кол. 2.16). - Зоран Јовановић
Синђелић1809
Синђелић1809


Назад на врх Go down

Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића - Page 5 Empty Re: Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића

Порука  Влађимир 2nd September 2009, 12:03

Синђелић1809 ::Брате, зар не видиш да ми нисмо престали испуњавати ову Заповест? Ми и даље поштујемо седми дан и посвећујемо га Богу, само тај дан није више субота већ недеља

Искрено на ово сам се благо насмејао... (немој погрешно да протумачиш)

Иначе си коначно Синђелићу дао одговор вредан пажње што сам и тражио од самога почетка, АЛИ...

У првом тексту који си навео каже се да Бог мрзи на лицемеран начин на који отпали јевреји празнују суботу и празнике, и како се моле Богу. Бог одмах каже: "одбаците безакоње па дођите да се судимо " (Исаија 1)

У тексту о Осији 2,11 се нигде не каже да ће бог да укине суботу и празнике. Говори се о Израелу као Божијој невести која се курва са лажним боговима, и онда Бог каже да ће " укинути сваку радонст ЊЕНУ, светковине, празнике, суботе".

Оно везано са Исуса је класична глупост. Тако говоре и фарисеји.
Заповест о Суботи тј Шабату каже "немој радити ни једног свог посла на Шабат" а за реч посао се користи именица "мелаха" што јасно значи стручан посао, занатски посао, посао од кога се зарађује. У хебрејском језику постоји и друга реч за рад а то је "авода" што значи обичан физички рад.
Субота указује на мировање, а не да човек несме на себи да носи одећу јер тако носи терет. Ношење одеће и лечење суботом није укидање суботе. Ти кажеш да је Бог укинуо суботу и празнике за које је рекао да су вечни.

Синђелићу замисли себе у времену пре Христа. Празнујеш суботу наравно и дође Исус и уради свакаква чуда и радње суботом. Ти би га као и фарисеји, неки Јевреји и Римљани осудио да крши и укида суботу, а он то у ствари не ради...

Влађимир


Назад на врх Go down

Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића - Page 5 Empty Re: Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића

Порука  РабМаксим 2nd September 2009, 21:54

Влађимире, што си толико ухватио за суботу? На овом форуму само о томе пишеш као да је то једино битно за спасење. Закон Божји дан од Бога, закон Божији испуњен од Бога. Јер све што је одлучено на васељенским саборима, и постављено у канонима је одлучено путем силе Духа Светога, што значи да је и то од Бога и да је реч Божија исто колико и библија. Ако верујеш другачије, ниси православни хришћанин и неће ти име бити уписао у књизи живота.
РабМаксим
РабМаксим


Назад на врх Go down

Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића - Page 5 Empty Re: Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића

Порука  ppp 2nd September 2009, 22:07

Влађимире јее си ти правосалвни верник!

Не могу да верујем да још увек ниси разумео оно што ти је написао Синђелић,а и моја маленкост!
Све смо ти разјаснили и објаснили укратко и на прост начин. Ако размишљаш другачије ниси православан! Да поновим још једном ! МОЈСИЈЕВИ ЗАКОНИ НЕ ВАЖЕ ЗА ХРИШЋАНЕ !!! СУБОТА СЕ НЕ ПРАЗНУЈЕ,МЕСО (СВИНСКО) НИЈЕ ЗАБРАЊЕНО ЈЕСТИ!
ppp
ppp


Назад на врх Go down

Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића - Page 5 Empty Re: Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића

Порука  Влађимир 3rd September 2009, 13:10

Па исто тако ја тебе питам да ли је могуће да ти ниси разумео мој одговор... ?
А Максиме то ко ће бити уписан у књигу живота препусти Богу и немој хулити превише.
За суботу сам се ухватио зато што је Божија заповест која код нас изгледа не игра велику улогу.

Влађимир


Назад на врх Go down

Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића - Page 5 Empty Re: Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића

Порука  Србин_православац 3rd September 2009, 18:30

Влађимир ::Па исто тако ја тебе питам да ли је могуће да ти ниси разумео мој одговор... ?
А Максиме то ко ће бити уписан у књигу живота препусти Богу и немој хулити превише.
За суботу сам се ухватио зато што је Божија заповест која код нас изгледа не игра велику улогу.
Наставиш ли са јеретичким учењима, мораћу да те удаљим са форума...Ти си суботар јел? Реци тако а не православац сам а ухватио си се суботе а нпр о посту ни речи! Чак си и речи Владике Николаја погазио... Мислим конкретно на онај текст што је чини ми се Синђелић поставио..
Србин_православац
Србин_православац
Admin


Назад на врх Go down

Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића - Page 5 Empty Re: Ко влада светом------филм Мирољуба Петровића

Порука  Sponsored content


Sponsored content


Назад на врх Go down

Страна 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Назад на врх

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете одговорити на теме у овом форуму