АПОСТОЛСКИ ЦЕНТАР 888 ФОРУМ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Жиг звери - шта су вас слагали

+5
Синђелић1809
Стефан Игрутин
Христов ратник
ppp
Сале
9 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Жиг звери - шта су вас слагали - Page 2 Empty Re: Жиг звери - шта су вас слагали

Порука  Сале 2nd November 2009, 03:47

Стефан Игрутин ::Нико те несме грдити и нико несме да те осуђује осим Господа ...

Истина се на крају дозна, тако да ако си поставио , увек морамо да чујемо и туђе мишљење а човек ће по слободи коју је Бог подарио сам да изабере пут , по коме ће да корача ...

Ја ти верујем да ниси ти...

Постави још тих списа... да видимо баш шта други мисле...

Ево још један од истог аутора:

Вероватно ништа лако не спаја људе као мржња. Народи бивше Југославије су у прошлој деценији једни дугима просули реке крви. У Србији и Црној Гори предводници рата били су Слободан Милошевић и Војислав Шешељ, у Босни и Херцеговини Алија Изетбеговић са једне стране, а са друге Радован Караџић и Ратко Младић, док је у Хрватској то био Фрањо Туђман. Е сад, какве ово везе има са причом о три прста?

Рекох да мржња најлакше спаја људе. Дакле, да би спојили ове, на први поглед, неспојиве људе, потребно је да одредимо осећају ли они мржњу према истим стварима. Поменута господа (Слоба, Шешељ, Алија, Радован, Ратко и Фрањо), или боље речено зликовци, заједно, истим интензитетом, мрзе:

1) Династију Карађорђевић - Хрвати је називају циганском, а Шешељ коњском.
2) Химну ''Боже правде'' - од 1998. до 2000. године у Србији је на власти била коалиција СПС-ЈУЛ-СРС, а државна химна је остала Хеј Словени, препрев пољске кафанске песме. СРС је увек била против химне ''Боже правде'' исто колико и против ''Хеј Словени'', па је предлагала да химна Србије буде химна црногорског краља Николе ''Онамо, 'намо''.
3) Вука Драшковића - тешко ћете наћи човека којег једнако мрзе и муслимани, и Хрвати, и Срби. Е па, Вук је управо тај. Овом приликом нема потребе улазити у разлоге свеопште мржње према овом књижевнику и политичару.
4) Поздрав са три раширена прста - или је неко можда видео да их дижу Шешељ, Слоба, Караџић или Младић, Алија или Фрањо?

Интернет знање засновано на Википедији и разноразним форумима, често може да послужи као одлично средство за манипулацију. Управо су људи са оваквим видом знања направили читаву полемику око тога како би ко требало да показује три прста. Они су жестоки заговорници политике коју је Србија водила 90-тих и њихови идоли су Хашки оптуженици. Занимљиво је да су при том и монархисти, кличу ''Живела Краљевина Србија'', а ја вам гарантујем - да их чује њихов идол Ратко Младић, не би се добро провели.

Како је уопште дошло до целе ове приче? Људи са интернет знањем вам то неће моћи да одговоре. Узрок свему је патолошка мржња историчара Милосава Самарџића према Вуку Драшковићу. Самарџић се, са правом, сматра најбољим познаваоцем целокупне историје четничког покрета, нарочито Југословенске војске у отаџбини коју је Дража предводио у Другом светском рату. На страни 234 своје књиге Албум српских четника у хиљаду слика (издате 1998. године), испод једне фотографије на којој је усликана заклетва регрута Колубарског корпуса, он пише: ''Три састављена прста су православни знак. У наше доба, лидери неких опозиционих странака у Србији промовисали су католички поздрав са три раширена прста, који се може видети на фотографијама са заклетви усташа''. Овде на делу видите како мржња може да заслепи једног историчара толико да дозволи себи да у књизи у којој представља четнички покрет из Другог светског рата, говори о ''лидерима опозиције из нашег доба''. Ако сте обратили пажњу, ставио сам слике из Таковског устанка и једног Грчког устанка против Турака, које итекако показују да су наши преци користили три раширена прста. Јасно је као дан - три раширена прста су својеврстан хришћански симбол, због тога што свеци и свештеници десном шаком и прстима стављеним у такав положај благосиљају. То што су усташе приликом заклетве (не поздрава, поздрављали су се као и сви фашисти испруженом десном руком) дизали три прста, нама не би требало да значи апсолутно ништа. Три прста смо дизали ми вековима пре њих. Уосталом, свратите до Хрватске, дигните три прста, па ми јавите како је било.
Сале
Сале


Назад на врх Go down

Жиг звери - шта су вас слагали - Page 2 Empty Re: Жиг звери - шта су вас слагали

Порука  Србин_православац 3rd November 2009, 01:09

Сале ::Интернет знање засновано на Википедији и разноразним форумима, често може да послужи као одлично средство за манипулацију. Управо су људи са оваквим видом знања направили читаву полемику око тога како би ко требало да показује три прста. Они су жестоки заговорници политике коју је Србија водила 90-тих и њихови идоли су Хашки оптуженици. Занимљиво је да су при том и монархисти, кличу ''Живела Краљевина Србија'', а ја вам гарантујем - да их чује њихов идол Ратко Младић, не би се добро провели.

Како је уопште дошло до целе ове приче? Људи са интернет знањем вам то неће моћи да одговоре. Узрок свему је патолошка мржња историчара Милосава Самарџића према Вуку Драшковићу. Самарџић се, са правом, сматра најбољим познаваоцем целокупне историје четничког покрета, нарочито Југословенске војске у отаџбини коју је Дража предводио у Другом светском рату. На страни 234 своје књиге Албум српских четника у хиљаду слика (издате 1998. године), испод једне фотографије на којој је усликана заклетва регрута Колубарског корпуса, он пише: ''Три састављена прста су православни знак. У наше доба, лидери неких опозиционих странака у Србији промовисали су католички поздрав са три раширена прста, који се може видети на фотографијама са заклетви усташа''. Овде на делу видите како мржња може да заслепи једног историчара толико да дозволи себи да у књизи у којој представља четнички покрет из Другог светског рата, говори о ''лидерима опозиције из нашег доба''. Ако сте обратили пажњу, ставио сам слике из Таковског устанка и једног Грчког устанка против Турака, које итекако показују да су наши преци користили три раширена прста. Јасно је као дан - три раширена прста су својеврстан хришћански симбол, због тога што свеци и свештеници десном шаком и прстима стављеним у такав положај благосиљају. То што су усташе приликом заклетве (не поздрава, поздрављали су се као и сви фашисти испруженом десном руком) дизали три прста, нама не би требало да значи апсолутно ништа. Три прста смо дизали ми вековима пре њих. Уосталом, свратите до Хрватске, дигните три прста, па ми јавите како је било.

Врло смешне ствари пише овај човек. Прво ко је прави монархиста, он је и православац, јер се као препознатљив слоган монархиста зна и оно " С вером у Бога, за краља и отаџбину"....самим тим ти људи ако су православно свесни неће имати идола...и треће у овом пасусу везано за Ратка Младића је глупост, по мени Ратка Младића не би ставио на пример у "исти кош" са Карађорђем, Светим Савом и другим великанима. Имао је он и добре стране и лоше. Сви знамо да се између осталог брани интерес Српског народа и да не будемо "разуларени манијаци и злочинци" и да се и Србима суди као и осталим људима, али у нашој земљи, а не неком тамо Хашком суду и осталим мерилима (не)правде..

Битно је да је аутор овог текста "паметница која све зна". Болдирао сам неке речи горе да би могли да знате о чему причам. О чему прича овај човек, ја никакву мржњу нисам видео, ја овде ("У наше доба, лидери неких опозиционих странака у Србији промовисали су католички поздрав са три раширена прста, који се може видети на фотографијама са заклетви усташа''), не видим никакав излив мржње, или ја не видим добро? Господин Самарџић је лепо рекао и објаснио неке ствари, нека ми неко каже једну реч која води мржњи? Ово за Други српски устанак, ја видим Књаз Милоша са три спојена и чињеница је да околни поједини устаници имају три раширена прста, али ако мало боље погледате, није исти положај руке као данас, тамо су отворена три прста, али спојена, док су данас и отворена и раздвојена ;)
И последње, три раширена прста нису хришћански симбол никакав, ово је лупио много. Колико ја знам Оци благосиљају у Име Оца, Сина и Светога Духа, тако да положај прстију буде ИС ХС, а не као три раширена прста?
Србин_православац
Србин_православац
Admin


Назад на врх Go down

Жиг звери - шта су вас слагали - Page 2 Empty Re: Жиг звери - шта су вас слагали

Порука  mladenkovic 3rd November 2009, 13:33

Причаш о чињеницама, ево једне за тебе.Нека сви погледују докумнтарни филм "БОГ И ХРВАТИ", па нека виде како ПАВЕЛИЋ полаже заклетву, са РАШИРЕНА ТРИ ПРСТА, као и све усташе приликом полагања заклетви.А погледај фотографије са заклетви војске краљевине СРБИЈЕ, три спојена прста.ТО ЈЕ ЧИЊЕНИЦА БРАТЕ МОЈ.Што се тиче филма "Дигитални Анђео", филм је пун чињеница, мало истражуј па ћеш схватити.
mladenkovic
mladenkovic


Назад на врх Go down

Жиг звери - шта су вас слагали - Page 2 Empty Re: Жиг звери - шта су вас слагали

Порука  Сале 3rd November 2009, 14:03

mladenkovic ::Причаш о чињеницама, ево једне за тебе.Нека сви погледују докумнтарни филм "БОГ И ХРВАТИ", па нека виде како ПАВЕЛИЋ полаже заклетву, са РАШИРЕНА ТРИ ПРСТА, као и све усташе приликом полагања заклетви.А погледај фотографије са заклетви војске краљевине СРБИЈЕ, три спојена прста.ТО ЈЕ ЧИЊЕНИЦА БРАТЕ МОЈ.Што се тиче филма "Дигитални Анђео", филм је пун чињеница, мало истражуј па ћеш схватити.

Не причам ја о чињеницама,већ аутор овог текста а то нисам ја.СХВАТИТЕ ВИШЕ НИСАМ ЈА ПИСАЦ ОНИХ ТЕКСТОВА.
Боље да нисам ни поставио те текстове.
Сале
Сале


Назад на врх Go down

Жиг звери - шта су вас слагали - Page 2 Empty Re: Жиг звери - шта су вас слагали

Порука  mladenkovic 3rd November 2009, 14:26

Сале ::
mladenkovic ::Причаш о чињеницама, ево једне за тебе.Нека сви погледују докумнтарни филм "БОГ И ХРВАТИ", па нека виде како ПАВЕЛИЋ полаже заклетву, са РАШИРЕНА ТРИ ПРСТА, као и све усташе приликом полагања заклетви.А погледај фотографије са заклетви војске краљевине СРБИЈЕ, три спојена прста.ТО ЈЕ ЧИЊЕНИЦА БРАТЕ МОЈ.Што се тиче филма "Дигитални Анђео", филм је пун чињеница, мало истражуј па ћеш схватити.

Не причам ја о чињеницама,већ аутор овог текста а то нисам ја.СХВАТИТЕ ВИШЕ НИСАМ ЈА ПИСАЦ ОНИХ ТЕКСТОВА.
Боље да нисам ни поставио те текстове.
Немој користити туђе текстове брате мој, прочитај их прије него што их поставиш?
mladenkovic
mladenkovic


Назад на врх Go down

Жиг звери - шта су вас слагали - Page 2 Empty Re: Жиг звери - шта су вас слагали

Порука  Сале 3rd November 2009, 16:47

mladenkovic ::
Сале ::
mladenkovic ::Причаш о чињеницама, ево једне за тебе.Нека сви погледују докумнтарни филм "БОГ И ХРВАТИ", па нека виде како ПАВЕЛИЋ полаже заклетву, са РАШИРЕНА ТРИ ПРСТА, као и све усташе приликом полагања заклетви.А погледај фотографије са заклетви војске краљевине СРБИЈЕ, три спојена прста.ТО ЈЕ ЧИЊЕНИЦА БРАТЕ МОЈ.Што се тиче филма "Дигитални Анђео", филм је пун чињеница, мало истражуј па ћеш схватити.

Не причам ја о чињеницама,већ аутор овог текста а то нисам ја.СХВАТИТЕ ВИШЕ НИСАМ ЈА ПИСАЦ ОНИХ ТЕКСТОВА.
Боље да нисам ни поставио те текстове.
Немој користити туђе текстове брате мој, прочитај их прије него што их поставиш?

Хвала брате на савету али ја сам те текстове прочитао пре него што сам их поставио овде.Поставио сам их јер ме занима ваше мишљење о текстовима.
Сале
Сале


Назад на врх Go down

Жиг звери - шта су вас слагали - Page 2 Empty Re: Жиг звери - шта су вас слагали

Порука  mladenkovic 3rd November 2009, 20:01

Сале ::
mladenkovic ::
Сале ::
mladenkovic ::Причаш о чињеницама, ево једне за тебе.Нека сви погледују докумнтарни филм "БОГ И ХРВАТИ", па нека виде како ПАВЕЛИЋ полаже заклетву, са РАШИРЕНА ТРИ ПРСТА, као и све усташе приликом полагања заклетви.А погледај фотографије са заклетви војске краљевине СРБИЈЕ, три спојена прста.ТО ЈЕ ЧИЊЕНИЦА БРАТЕ МОЈ.Што се тиче филма "Дигитални Анђео", филм је пун чињеница, мало истражуј па ћеш схватити.

Не причам ја о чињеницама,већ аутор овог текста а то нисам ја.СХВАТИТЕ ВИШЕ НИСАМ ЈА ПИСАЦ ОНИХ ТЕКСТОВА.
Боље да нисам ни поставио те текстове.
Немој користити туђе текстове брате мој, прочитај их прије него што их поставиш?

Хвала брате на савету али ја сам те текстове прочитао пре него што сам их поставио овде.Поставио сам их јер ме занима ваше мишљење о текстовима.

Сале ти си брат мој, не брини пуно :)
mladenkovic
mladenkovic


Назад на врх Go down

Жиг звери - шта су вас слагали - Page 2 Empty Re: Жиг звери - шта су вас слагали

Порука  Sponsored content


Sponsored content


Назад на врх Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Назад на врх

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете одговорити на теме у овом форуму