АПОСТОЛСКИ ЦЕНТАР 888 ФОРУМ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Електронска биометријска документа и жиг звери

+19
ppp
Natasa
СуперСрбин
ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ
РабМаксим
ноник
Vizantiona
Катарина
OrthodoxCelt
Јеленка
АпостолскиЦентар888
Константин
Ланг СС†СС
Брат у Христу
Jole011
ana
СнагаСамсонова
Србин_православац
Fickov
23 posters

Страна 9 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Електронска биометријска документа и жиг звери - Page 9 Empty Re: Електронска биометријска документа и жиг звери

Порука  ppp 18th July 2009, 19:32

TruthSeeker ::
Petar Duhovno Blago ::
Да те питам нешто брате - да ли би могао да ми објасниш шта је Хула НА ДУХА СВЕТОГ ? ? ?

Не бих ти могао дати oдговор, нити сматрам да било ко може дати одговор на такво питање, јер то зна само Господ Бог, што не значи да нема оних који мисле да знају, али оно што они не знају је да то што они сматрају знањем заправо незнање.


Брате мој ти немаш везе са православљем,али стварно - разочарао си ме.
ppp
ppp


Назад на врх Go down

Електронска биометријска документа и жиг звери - Page 9 Empty Re: Електронска биометријска документа и жиг звери

Порука  Јеленка 18th July 2009, 19:44

Хулом на Духа Светога означавају се многе ствари.То је понајвише немогућност покајања.
1.Самоубиство
2.Убиство и мучење деце,жена,стараца
3.трвдња да се у некоме налази демон,односно нечастиви.Поготово је хула огромна ако је оклеветана особа крштена у Православљу.
4.Немар за спасење и падање у очај.
5.Под хулом на Духа Светога подразумевају се и разне секте,јереси,отпадништва-дакле припадност њима,и одвођење и других људи у духовну смрт.


Толико знам,ако сам негде погрешила,молим вас исправите.А потражићу и у литератури да бих била сигурна.Ово је неопросив грех,хула на Светог Духа,то Сам Господ у Новом Завету каже.
Јеленка
Јеленка


Назад на врх Go down

Електронска биометријска документа и жиг звери - Page 9 Empty Re: Електронска биометријска документа и жиг звери

Порука  TruthSeeker 18th July 2009, 20:10

Petar Duhovno Blago ::
TruthSeeker ::
Petar Duhovno Blago ::
Да те питам нешто брате - да ли би могао да ми објасниш шта је Хула НА ДУХА СВЕТОГ ? ? ?

Не бих ти могао дати oдговор, нити сматрам да било ко може дати одговор на такво питање, јер то зна само Господ Бог, што не значи да нема оних који мисле да знају, али оно што они не знају је да то што они сматрају знањем заправо незнање.

Брате мој ти немаш везе са православљем,али стварно - разочарао си ме.
Ово је ипак јака тврдња за неког ко не зна колико га заправо познајем и колико духовне православне литературе имам прочитане иза себе...
Жао ми је што тако слепо верујеш свему оном што прочиташ, али ако сам рекао нешто нетачно радо бих волео да ме разувериш.
У јеванђељу по Матеју, глава 12 имамо:
"31. Зато вам кажем: сваки грех и хула опростиће се људима; а на Духа Светог хула неће се опростити људима.
32. И ако ко рече реч на Сина човечијег, опростиће му се; а који рече реч на Духа Светог, неће му се опростити ни на овом свету ни на оном."
TruthSeeker
TruthSeeker


Назад на врх Go down

Електронска биометријска документа и жиг звери - Page 9 Empty Re: Електронска биометријска документа и жиг звери

Порука  Јеленка 18th July 2009, 20:20

Петре,брат је искрено рекао,што не знам не знам.Није се гордио нити правио паметан.Господ ће притећи сваком ко Га тражи,и ко тражи Истину и праве одговоре.Господ отвара очи за духовно сазнање онда кад нама то највише треба,и затвара онда кад би нам то шкодило.Као онда на путу за Емаус.Немојте се разочаравати :)
Јеленка
Јеленка


Назад на врх Go down

Електронска биометријска документа и жиг звери - Page 9 Empty Re: Електронска биометријска документа и жиг звери

Порука  TruthSeeker 18th July 2009, 20:38

Јеленка ::Петре,брат је искрено рекао,што не знам не знам.Није се гордио нити правио паметан.Господ ће притећи сваком ко Га тражи,и ко тражи Истину и праве одговоре.Господ отвара очи за духовно сазнање онда кад нама то највише треба,и затвара онда кад би нам то шкодило.Као онда на путу за Емаус.Немојте се разочаравати :)
Када сам рекао не знам то се односило на то да за мене хула значи хула и не видим одакле сте извукли следеће ствари за које ти верујеш да представљају хулу:
"Хулом на Духа Светога означавају се многе ствари.То је понајвише немогућност покајања.
1.Самоубиство
2.Убиство и мучење деце,жена,стараца
3.трвдња да се у некоме налази демон,односно нечастиви.Поготово је хула огромна ако је оклеветана особа крштена у Православљу.
4.Немар за спасење и падање у очај.
5.Под хулом на Духа Светога подразумевају се и разне секте,јереси,отпадништва-дакле припадност њима,и одвођење и других људи у духовну смрт."
Поновићу да се ово не може пронаћи нигде у Библији и да представља слободно тумачење аутора овог текста...
TruthSeeker
TruthSeeker


Назад на врх Go down

Електронска биометријска документа и жиг звери - Page 9 Empty Re: Електронска биометријска документа и жиг звери

Порука  Јеленка 18th July 2009, 20:58

праштајте што сам била нејасна али ево одмах сам се потрудила да нађем у књизи,пријатељ ми је помогао.Књига: Питања и одговори духовника на недоумице савременог Хришћанина. Страна:114.Питање број 113.

Шта се сматра грехом против Духа Светога?

1.Олака нада у милост Божију без сопственог улагања труда да се живи по Заповестима Божијим.
2.Очајање
3.Очигледно противљење утврђеној истини Цркве и јавно одбацивање Православне вере
4.Завист према туђим духовним даровима које су други људи добили од Бога
5.Немарно предавање гресима и окамењеност у злоби.
6.Нехајан однос према покајању до краја свог земног живота.
7.мучење,силовање,и убијање других људи а нарочито деце
8.самоубиство.
Јеленка
Јеленка


Назад на врх Go down

Електронска биометријска документа и жиг звери - Page 9 Empty Re: Електронска биометријска документа и жиг звери

Порука  TruthSeeker 18th July 2009, 21:04

Ниси Јеленка била нејасна, ја сам те добро разумео...
Само оно што је мој став да ипак мало треба проанализирати такву једну врсту тумачења, јер сам и ја читао такве књиге, али се не слажем са свим тумачењима...
И свакако је тешко данас пронаћи девојку која ради све то што ти радиш...
Све похвале од мене...
TruthSeeker
TruthSeeker


Назад на врх Go down

Електронска биометријска документа и жиг звери - Page 9 Empty Re: Електронска биометријска документа и жиг звери

Порука  Србин_православац 19th July 2009, 04:51

Јеленка ::Петре,брат је искрено рекао,што не знам не знам.Није се гордио нити правио паметан.Господ ће притећи сваком ко Га тражи,и ко тражи Истину и праве одговоре.Господ отвара очи за духовно сазнање онда кад нама то највише треба,и затвара онда кад би нам то шкодило.Као онда на путу за Емаус.Немојте се разочаравати :)
Није брат Петар рекао да је далеко од Православља збот тога што је овај рекао не знам, него ја мислим да је Пера рекао због тога што је брат ТрагачИстине рекао да то само Господ зна...

Ја знам да је хула на Духа Светога кад кажете да је у некога ушао ђаво, а није....то је Отац Јоил рекао, а он је баш велики духовник...
За јерес сам прочитао и за то верујем...

За прво могу да сигурно кажем јер је Отац Јоил рекао, а за ово што сам прочитао и то је вероватно али не могу са сигурношћу да кажем...

Само да скренем пажњу, лепо размењујемо мишљења...лепо са љубављу причајмо и дискутујмо без осуђивања!
Србин_православац
Србин_православац
Admin


Назад на врх Go down

Електронска биометријска документа и жиг звери - Page 9 Empty Re: Електронска биометријска документа и жиг звери

Порука  ppp 20th July 2009, 00:50

TruthSeeker ::Ниси Јеленка била нејасна, ја сам те добро разумео...
Само оно што је мој став да ипак мало треба проанализирати такву једну врсту тумачења, јер сам и ја читао такве књиге, али се не слажем са свим тумачењима...
И свакако је тешко данас пронаћи девојку која ради све то што ти радиш...
Све похвале од мене...


Ти брате мој онда оснуј нову цркву када се не слажеш са учењима светих отаца - цркве.
Џаба ти и ако си прочитао све могуће књиге икад написане када се правиш паметнији од Цркве.
Разговарао сам са тако са неким јеретицима и они су исто тако говорили па то не пише у Св. Писму. ја се не слажем са тим,не препознајући своју гордост и слепило.Гордост је гадна ствар веома,нешто најгоре је када ми хоћемо да исправљамо свете оце и Цркву,ко не верује Цркви он није православан и то тврдим и стојим иза тога,може прочитати милионе књига џаба,Бог се познаје срцем а не разумом,Џаба све када се гордост залепи за срце наше,испадосмо ми већи од отаца.
ppp
ppp


Назад на врх Go down

Електронска биометријска документа и жиг звери - Page 9 Empty Re: Електронска биометријска документа и жиг звери

Порука  ppp 20th July 2009, 01:04

Света Православна Црква нас јасно учи шта је хула на Духа Светог,ту нема дилеме,сестра Јеленка је јасно написала шта је Хула на Духа Светог.Не постоји нико паметнији да може казати,не знам јер само то Бог зна,апсурдно да апсурдније нисам ништа скоро чуо од православца,један човек - паметнији од целе ЦРКВЕ - Ехеј па то није мала ствар - за забрињавање.
Мени је човек 100посто православан само ако се у потпуности слаже са Црквом и њеним учењима,остале не признајем никада,нити ћу их признати.
Сви смо ми грешни много,ја први,али овакве ствари да говоримо као што је рекао Трагач за истином ја не толеришем на Православном Светосавском сајту никада,нити ћу их толерисати.
Мада ника јасно говори Трагач за Истином - значи онда и може да прође,истину још није спознао,и ако ју је тражио у многим духовним књигама,али то је џаба,ако се ми правимо паметнијим од Цркве.
Ја сам то питање на почетку (шта је хула на Духа Светог..) поставио управо због секташа М. Петровића...јер је управо јерес једна од највећих Хула на Духа Светога - а поменути господин учествује у тој хули,и сада ће он мени пробудити жељу за Господом,а сам је одбацио Бога и приклонио се сатани.
ppp
ppp


Назад на врх Go down

Електронска биометријска документа и жиг звери - Page 9 Empty Re: Електронска биометријска документа и жиг звери

Порука  ppp 20th July 2009, 02:35

Хула на Духа Светога

„се неће опростити ни на овом свету, ни на оном“ (Матеј 12:32)

Свети Атанасије Велики, Исидор Пелусиот





Свето Писмо нам објављује да је Христос у неизрецивом јединству двога. Он је Бог и човек. Јер је Реч постала тело (Јован 1:14). И тако, Сам Христос назива Божанство Речи Духом Светим, како је и Самарјанки казао: „Бог је Дух“ (Јован 4:24), човечанство Речи – Сином Човечијим, јер говори: „сада се прослави Син Човечији“ (Јован 13:31). И Јудеји, који су одувек жалостили Бога, у односу на Христа упадали су у безумну хулу.

Једни, саблазнивиши се телом Његовим, тиме, што је Он Син Човечији, сматрали су Га пророком, а не Сином Божијим, и укоревали су га јер је јео и пио (Матеј 11:19). И њима је Он даровао опроштај; јер је тада тек почео проповед, и за свет је било немогуће било да поверује у Бога, Који је постао човек,. Зато Христос и говори: „И ако ко рече на Сина Човечијег“ – то јест, на тело Његово, „опростиће му се“ (Матеј 12:32).

Јер осмељујем се да кажем, да чак ни божанствени ученици нису имали потпуно схватање Његовог Божанства, док на њих није сишао Дух Свети у Дан Педесетнице; чак после Васкрсења, видевши Га, једни „Му се поклонише, а други посумњаше“ (Матеј 28:17), међутим, нису били због тога осуђени.

Али ономе ко је хулио на Духа Светога, то јест , на Божанство Христово, и говорио да „помоћу Веелзевула кнеза ђаволског изгони ђаволе“ (Лука 11:15), неће се опростити ни у овом веку, ни у будућем.

Треба знати, да Христос није рекао: „Не опрашта се ономе који је хулио и покајао се“, „који хули“, то јест, који пребива у хули. Јер право покајање разрешује све грехове.

Понекад се грешник, по Промислу Божијем, подвргава несрећама, невољама, болестима – јер кроз то, Бог га, на нама непознат начин очишћује, и ако онај који је искушаван захваљује, то ће за благодарност примити награду. А ако не благодари, осудиће се и за оне грехе, за које је трпео казну и поврх тога биће подвргнут одговорности за неблагодарност.

Зато, ко греши у нечему пред људима, тај има много случајева за добијање опроштаја. Јер ко греши једном човеку и чини добро другом човеку, тај се оправдава самом том природом против које грешио.

Али хула на Духа јесте неверје, и нема друге могућности за добијање опроштаја, као учинити се верним; и грех безбожја и неверја се не опрашта ни овде, ни у будућем веку.



(115, 731-732)

Свети Атанасије Александријски (Велики)



*****



Хула на Сина Човечијега може бити опроштена зато што Га онај који хули, опада до оног тренутка, док, по слепилу духовних очију, не види да се у Лицу Његовом несхватљивим начином, Божанство сјединило са пропадљивим телом, то јест, опада Га по невиђењу сакривеног Божанства у Њему. Али када очисти душу своју, то, схвативши оваплоћење Божанства, постане верујући и тиме избегава осуду.

Али што се тиче хулитеља на Духа Светога, то они показују јавну злобу и незахвалност, јер се противе очигледним делима Божијим. Тако су Јудеји, иако су јасно видели, да је Исус Христос Божанском силом исцељивао болесне и изгонио демоне, тим нису мање говорили да је Он то чинио силом Веелзевула, кнеза ђаволског. А хула која се тиче Божанства. Не може бити опроштена.



(115, 731)

Свети Исидор Пелусиот





http://www.pagez.ru/ds/dyh_1.php#4
ppp
ppp


Назад на врх Go down

Електронска биометријска документа и жиг звери - Page 9 Empty Re: Електронска биометријска документа и жиг звери

Порука  ppp 20th July 2009, 02:44

http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%91%D0%B5%D1%81%D0%B5%D0%B4%D0%B0_%D0%BD%D0%B0_%D1%98%D0%B5%D1%80%D0%B5%D1%81
ppp
ppp


Назад на врх Go down

Електронска биометријска документа и жиг звери - Page 9 Empty Re: Електронска биометријска документа и жиг звери

Порука  ppp 20th July 2009, 02:48

Стога, причешћивање неправославних (или са неправославнима), I n t e r c o m m u n i o n , које практикују екуменисти (у изјавама и у пракси), није ништа друго до скрнављење свете Тајне Евхаристије, хула на Духа Светога, „Јудин целив", како је говорио Отац Јустин.

http://www.pravoslavni-odgovor.com/Crkva_Hristova/put_propasti_episkop_Artemije.htm
ppp
ppp


Назад на врх Go down

Електронска биометријска документа и жиг звери - Page 9 Empty Re: Електронска биометријска документа и жиг звери

Порука  Лука996 20th July 2009, 02:53

Људи, ел сам ја нешто упрскао што сам се причестио, а нисам крштен?
Лука996
Лука996


Назад на врх Go down

Електронска биометријска документа и жиг звери - Page 9 Empty Re: Електронска биометријска документа и жиг звери

Порука  ppp 20th July 2009, 03:34

Лука996 ::Људи, ел сам ја нешто упрскао што сам се причестио, а нисам крштен?


Ауууууууууууу!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Па ко ти је дозволио црно дете да се причестиш,какав је то свештеник који ти је дозволио да се причестиш а ниси крштен,ти не можеш ни да се прекрстиш,јер немаш у кога да се прекрстиш,ниси члан цркве,па што ниси питао раније,него сада,ти смеш на литургији да присуствујеш само до дела - када свештеник каже - Оглашени изиђите...нико од оглашених да не остане...када то каже сви некрштени напуштају литургију.Некрштена особа нема никакво право у цркви док се не крсти,јер није члан цркве.
Каже Господ : ко се не роди водом и Духом неће имати вечнога живота!
тако да брате ,обавезно се прво крсти,па се онда исповедај за ту причест (најсветија ствар - само тело и крв Господа Исуса Христа)...што пре...
ppp
ppp


Назад на врх Go down

Електронска биометријска документа и жиг звери - Page 9 Empty Re: Електронска биометријска документа и жиг звери

Порука  Лука996 20th July 2009, 04:04

Petar Duhovno Blago ::
Лука996 ::Људи, ел сам ја нешто упрскао што сам се причестио, а нисам крштен?


Ауууууууууууу!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Па ко ти је дозволио црно дете да се причестиш,какав је то свештеник који ти је дозволио да се причестиш а ниси крштен,ти не можеш ни да се прекрстиш,јер немаш у кога да се прекрстиш,ниси члан цркве,па што ниси питао раније,него сада,ти смеш на литургији да присуствујеш само до дела - када свештеник каже - Оглашени изиђите...нико од оглашених да не остане...када то каже сви некрштени напуштају литургију.Некрштена особа нема никакво право у цркви док се не крсти,јер није члан цркве.
Каже Господ : ко се не роди водом и Духом неће имати вечнога живота!
тако да брате ,обавезно се прво крсти,па се онда исповедај за ту причест (најсветија ствар - само тело и крв Господа Исуса Христа)...што пре...


:affraid: :pale: Значи упрскао сам... Знао сам то за оглашене... Мени је ујак реко да су њега попови пуштали да остане целу литургију и ако није био крштен, рекли су му да то и није толико страшно...
Лука996
Лука996


Назад на врх Go down

Електронска биометријска документа и жиг звери - Page 9 Empty Re: Електронска биометријска документа и жиг звери

Порука  Србин_православац 20th July 2009, 05:29

:affraid: :pale: Значи упрскао сам... Знао сам то за оглашене... Мени је ујак реко да су њега попови пуштали да остане целу литургију и ако није био крштен, рекли су му да то и није толико страшно...
Брате шта је било било је.....Петар ти је све рекао шта да радиш.....Како није толико страшно, па јасно се зна зашто свештеник прича неке ствари то нису обичне ствари то је Литургија, служба посвећена Богу...нису то ствари за играње...

ШТА ЈЕ ТУ ЈЕ, КРСТИ СЕ ШТО ПРЕ И ИСПОВЕДИ ТО!
Србин_православац
Србин_православац
Admin


Назад на врх Go down

Електронска биометријска документа и жиг звери - Page 9 Empty Re: Електронска биометријска документа и жиг звери

Порука  Јеленка 20th July 2009, 09:20

ууу Лука драго дете,није требало приступати Светој Причести некрштен.Али ок,шта је било-било је,то је било из незнања.Крсти се,исповеди то и онда можеш да се причешћујеш.Али крсти се што пре,нађи доброг кума,неког старијег човека за кога знаш да је прави православац.Нека ти је благи Господ у помоћи,и Пресвета Богородица.
Јеленка
Јеленка


Назад на врх Go down

Електронска биометријска документа и жиг звери - Page 9 Empty Re: Електронска биометријска документа и жиг звери

Порука  Јеленка 20th July 2009, 09:25

Хвала брате Петре на помоћи у разјашњавању појма хула на Духа Светога.Било би добро кад би администратори направили од овога посебну тему.
Јеленка
Јеленка


Назад на врх Go down

Електронска биометријска документа и жиг звери - Page 9 Empty Re: Електронска биометријска документа и жиг звери

Порука  TruthSeeker 20th July 2009, 13:29

Petar Duhovno Blago ::Света Православна Црква нас јасно учи шта је хула на Духа Светог,ту нема дилеме,сестра Јеленка је јасно написала шта је Хула на Духа Светог.Не постоји нико паметнији да може казати,не знам јер само то Бог зна,апсурдно да апсурдније нисам ништа скоро чуо од православца,један човек - паметнији од целе ЦРКВЕ - Ехеј па то није мала ствар - за забрињавање.
Мени је човек 100посто православан само ако се у потпуности слаже са Црквом и њеним учењима,остале не признајем никада,нити ћу их признати.
Сви смо ми грешни много,ја први,али овакве ствари да говоримо као што је рекао Трагач за истином ја не толеришем на Православном Светосавском сајту никада,нити ћу их толерисати.
Мада ника јасно говори Трагач за Истином - значи онда и може да прође,истину још није спознао,и ако ју је тражио у многим духовним књигама,али то је џаба,ако се ми правимо паметнијим од Цркве.
Ја сам то питање на почетку (шта је хула на Духа Светог..) поставио управо због секташа М. Петровића...јер је управо јерес једна од највећих Хула на Духа Светога - а поменути господин учествује у тој хули,и сада ће он мени пробудити жељу за Господом,а сам је одбацио Бога и приклонио се сатани.
И сам сам читао старца Клеопу и Никодима Агиорита, и слажем се са њима у преко 99% онога што
је написано, јер је скоро све разумно и у потпуности се слаже са нашим Светим Писмом.
Због оваквих верника "православаца" као што си ти ће и доћи до екуменизма!
Само ти веруј свему што кажу грешни људи, па чак и ако је противно Светом писму и непостављај никаква питања, а ако кажеш да нпр. епископ није у праву, ти ниси устао на епископа него на целу православну ЦРКВУ, ето каквих глупих људи има! И тако када ти тај исти епископ убаци католичку литургију ти ћеш погнути главу и рећи тако је, ви све знате, све како ви кажете је истина, а све супротно томе је јерес!
О безбожни човече! Када ћеш схватити да су људи људи, а Бог БОГ!
Никада човек не може бити једнак Господу Богу, зато престани да величаш човека и немој се уздати у њега, него се уздај у Творца неба и земље од које нас је и начинио и дао нам Дух животни!
Ко је то рекао да је паметнији од целе Цркве, ако се не слажем да је хула на Духа Светога, нпр. "немарно предавање гресима и окамењеност у злоби"?
Кога брига да ли је теби човек 100% православан или не и кога ти признајеш за православног - ово код тебе није последица гордости, зар не?
Глава православне Цркве је Господ Исус Христос, а не Петар духовно благо, епископ или било који други грешни човек!
Мирољуб Петровић секташ?
Шта је човек толико нетачно рекао?
Не слажем се са њим у свим стварима и никада нисам чуо да је говорио било шта против православне вере, а причао је да се треба уздати у Господа Исуса Христа, и величао је Господа Бога Творца универзума, говорио да људи треба да буду морални и да се врате Господу, шта је ту погрешно?
Прави правцати секташ, нема шта!
Боље је да поред тог слепог веровања укључиш мало и разум, и ако је потребно цитираћу Свете оце који исто говоре, ако само њима верујеш...
Мир кроз Господа Исуса Христа који ускоро долази.
И поново постављам видео клип за оне који не знају да разликују истину од лажи:

TruthSeeker
TruthSeeker


Назад на врх Go down

Електронска биометријска документа и жиг звери - Page 9 Empty Re: Електронска биометријска документа и жиг звери

Порука  ppp 20th July 2009, 19:33

Видим колико ниси ни свестан у оно што говориш,па као што каже један пријатељ -лаје горди пас из тебе,али нема везе,није то поента,поента је нешто друго а то је - Не признање Цркве - Црква је установила шта је Хула на Духа Светога - а ко си ти да се не слажеш? Ко си ти да можеш уочити где греше свети Оци (ајде да пустимо појединце) - ко си ти да кажеш да Црква није у праву и да ти се не слажеш шта је Хула на Духа Светог -ЕЕЕЕ па то је Гордост над Гордостима!
Ја овде не говорим о учењима појединих људи - већ Хула на Духа Светога је учење Цркве!!!!!
Е мој брате,гордост и високо мишљење о себи је опасна ствар,веома..води у јерес.

Као што кажеш да сам глуп,јесам - ја сам глупак који покушава да постане простак - истина је то.
Мада Екумениста - хахаха - да ли да се смејем или шта - да код мене може проћи екуменизам - не знам шта да кажем,а да не заплачем,не знаш ни каква су моја мишљења о томе и шта радим поводом тога.
Ја добро могу разликовати учење Цркве (векововно - светоотачко) и новотарије,и увек сам сагласан са свим веоквним учењима цркве (што је - одговор на питање - шта је хула на Духа Светог), нисам никад ни помислио,нешто тако гордо да кажем: не знам шта је - то само Бог зна- а Црква од вајкада објаснила шта је хула на Духа Светог!
Тако да те ствари које си навео,а притом не знаш,ко сам и како се опходим према новотаријама и јересима,веома је лоша ствар по тебе,пошто мислиш да ћу погнути главу на новотарској католичкој литургији.... Види се неразумност код тебе - јер ја овде причам о учењима ЦРКВЕ,а ти спомињеш о новотаријама Епископа појединца. Разлика је велика много,тако да не знам шта рећи.
Одговор на питање шта је хула на Духа Светог је учење Свеопште Православне Цркве -а не појединца,човека!!!
А што се тиче М.Петровића - човек је секташ јер је Адвентиста - шта је ту чудно???
Могу они сви иноверни да хвале Бога колико хоће - али спасења НЕМА - служе сатани - хуле на Духа Светог!
И како човек без благодати Духа може неког подучавати вери - његово предавање може бити обично предавање - као на факултету - када предаје професор.
ppp
ppp


Назад на врх Go down

Електронска биометријска документа и жиг звери - Page 9 Empty Re: Електронска биометријска документа и жиг звери

Порука  Јеленка 20th July 2009, 20:49

[quote]А што се тиче М.Петровића - човек је секташ јер је Адвентиста - шта је ту чудно???
Могу они сви иноверни да хвале Бога колико хоће - али спасења НЕМА - служе сатани - хуле на Духа Светог!
И како човек без благодати Духа може неког подучавати вери - његово предавање може бити обично предавање - као на факултету - када предаје професор.[quote]

Слажем се са овим.Апсолутно не бих признавала ауторитет у вери неком секташу колико год да је паметан и слаткоречив о Богу.Не поред живих отаца Симеона,Јоила,Николаја,Стефана из В.Ремете,мог духовника и још многих других којих има довољно хвала Богу.Не треба ми Мирољуб Петровић да мисионари...
Јеленка
Јеленка


Назад на врх Go down

Електронска биометријска документа и жиг звери - Page 9 Empty Re: Електронска биометријска документа и жиг звери

Порука  ppp 20th July 2009, 22:54

[quote="Јеленка"][quote]А што се тиче М.Петровића - човек је секташ јер је Адвентиста - шта је ту чудно???
Могу они сви иноверни да хвале Бога колико хоће - али спасења НЕМА - служе сатани - хуле на Духа Светог!
И како човек без благодати Духа може неког подучавати вери - његово предавање може бити обично предавање - као на факултету - када предаје професор.


Слажем се са овим.Апсолутно не бих признавала ауторитет у вери неком секташу колико год да је паметан и слаткоречив о Богу.Не поред живих отаца Симеона,Јоила,Николаја,Стефана из В.Ремете,мог духовника и још многих других којих има довољно хвала Богу.Не треба ми Мирољуб Петровић да мисионари...


АМИН!
ppp
ppp


Назад на врх Go down

Електронска биометријска документа и жиг звери - Page 9 Empty Re: Електронска биометријска документа и жиг звери

Порука  TruthSeeker 21st July 2009, 00:48

Petar Duhovno Blago ::Видим колико ниси ни свестан у оно што говориш,па као што каже један пријатељ -лаје горди пас из тебе,али нема везе,није то поента,поента је нешто друго а то је - Не признање Цркве - Црква је установила шта је Хула на Духа Светога - а ко си ти да се не слажеш? Ко си ти да можеш уочити где греше свети Оци (ајде да пустимо појединце) - ко си ти да кажеш да Црква није у праву и да ти се не слажеш шта је Хула на Духа Светог -ЕЕЕЕ па то је Гордост над Гордостима!
Ја овде не говорим о учењима појединих људи - већ Хула на Духа Светога је учење Цркве!!!!!
Е мој брате,гордост и високо мишљење о себи је опасна ствар,веома..води у јерес.

Као што кажеш да сам глуп,јесам - ја сам глупак који покушава да постане простак - истина је то.
Мада Екумениста - хахаха - да ли да се смејем или шта - да код мене може проћи екуменизам - не знам шта да кажем,а да не заплачем,не знаш ни каква су моја мишљења о томе и шта радим поводом тога.
Ја добро могу разликовати учење Цркве (векововно - светоотачко) и новотарије,и увек сам сагласан са свим веоквним учењима цркве (што је - одговор на питање - шта је хула на Духа Светог), нисам никад ни помислио,нешто тако гордо да кажем: не знам шта је - то само Бог зна- а Црква од вајкада објаснила шта је хула на Духа Светог!
Тако да те ствари које си навео,а притом не знаш,ко сам и како се опходим према новотаријама и јересима,веома је лоша ствар по тебе,пошто мислиш да ћу погнути главу на новотарској католичкој литургији.... Види се неразумност код тебе - јер ја овде причам о учењима ЦРКВЕ,а ти спомињеш о новотаријама Епископа појединца. Разлика је велика много,тако да не знам шта рећи.
Одговор на питање шта је хула на Духа Светог је учење Свеопште Православне Цркве -а не појединца,човека!!!
А што се тиче М.Петровића - човек је секташ јер је Адвентиста - шта је ту чудно???
Могу они сви иноверни да хвале Бога колико хоће - али спасења НЕМА - служе сатани - хуле на Духа Светог!
И како човек без благодати Духа може неког подучавати вери - његово предавање може бити обично предавање - као на факултету - када предаје професор.
Да кренемо редом:
Сам за себе кажеш да си грешник, а грешке не признајеш.
Ко овде не признаје Цркву? Ти опет ко овај епископ. Јеси ли одгледао горњи видео клип?
Па могу ли по теби појци ући у Царство Небеско без епископа?
Немој брате у екуменизам, то ти је мој пријатељски савет, мада по оваквим ставовима радо ћеш погнути главу епископу јер је он за тебе Црква.
Веруј само у Господа Бога и у Њега се уздај а не у епископа и грешног човека!
Ти си тај који верује све што прочита, што код мене није случај. Верујем само Библији и поштујем реч Светих отаца и шта ти ту није јасно?
Не би се рекло из одговора до сада да ниси горд, дакле, "А зашто видиш трун у оку брата свог, а брвна у оку свом не осећаш?" (Мт 7,3)
"Не знам шта је - то само Бог зна" то није гордо него скромно, а гордо је се понашати да то знаш, а јасно се види да не знаш.
А што се тиче Мирољуба, и даље тврдим да има добрих предавања, а ти ако мислиш да је он секташ ти га немој слушати и проблем је решен.
Свако добро од Господа
TruthSeeker
TruthSeeker


Назад на врх Go down

Електронска биометријска документа и жиг звери - Page 9 Empty Re: Електронска биометријска документа и жиг звери

Порука  TruthSeeker 21st July 2009, 00:50

[quote="Јеленка"][quote]А што се тиче М.Петровића - човек је секташ јер је Адвентиста - шта је ту чудно???
Могу они сви иноверни да хвале Бога колико хоће - али спасења НЕМА - служе сатани - хуле на Духа Светог!
И како човек без благодати Духа може неког подучавати вери - његово предавање може бити обично предавање - као на факултету - када предаје професор.


Слажем се са овим.Апсолутно не бих признавала ауторитет у вери неком секташу колико год да је паметан и слаткоречив о Богу.Не поред живих отаца Симеона,Јоила,Николаја,Стефана из В.Ремете,мог духовника и још многих других којих има довољно хвала Богу.Не треба ми Мирољуб Петровић да мисионари...
Ја сам ти Јеленка одавно рекао мој став:
Гледам шта ко говори, а не ко шта говори...
Може бити човек ко је завршио теологију и говорити како је екуменизам права ствар и образлагати како је то добро за све, а са друге стране прости Богобојажљив човек који говори да требамо задржати нашу праву и истинску православну веру каква је била до данас.
Може бити православац и позивати на убијање и неморал, а може бити адвентиста као што је
Мирољуб и говорити о љубави, Господу и поштовању његових заповести...
TruthSeeker
TruthSeeker


Назад на врх Go down

Електронска биометријска документа и жиг звери - Page 9 Empty Re: Електронска биометријска документа и жиг звери

Порука  Sponsored content


Sponsored content


Назад на врх Go down

Страна 9 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Назад на врх

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете одговорити на теме у овом форуму